ברוכים הבאים, אורח

נושא: מתחיל . 1088 צפיות

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123555

• Onhorseback
  • חבר ותיק

יום שתים עשרה

עברתי עכשיו על כמה יומנים של חברים . כל כך התרגשתי לראות את הנשמות היקרות שמסתובבות פה לידי . כל אחת עם המלחמה שלה , עם חוסר המוכנות לקבל את הדברים כמו שהם . אילו מאבקים. ובמיוחד החברה הוותיקים . הלוואי שכתוב פה עוד הרבה הרבה זמן , נקי או חלילה לא.

ראיתי באחד ההודעות ש ניסן שהוא כותב לצייר לעצמי מה התאווה עשתה לי , כיצד היא השפיעה על חיי.

אז החלק הקטן הוא בזבוז המשאב היקר כל כך של זמן , של התעסקות שוטטות במשך שעות. 
אבל יותר מזה , בזבוז של חיים. שלכל מה שכולתי להיות ובמקום זאת שקעתי בביבים . יש רגעי אור שמוטל עלי כשאני נקי שלא הייתי מחליף אותו תמורת אלפי שנות תאווה.

קראתי שעשו מחקר וגילו שהערכים שאליהם מתכוננים ועל פיהם ממתחנכים קבוצות sa,na  ודומיהן גבוהים יותר משל שאר האוכלוסייה.

כנראה שזה המסע שהקב"ה משרטט לי בחסדיו - או שתחייה גבוה , לפחות לפעמים , לפחות בהתחלה או שתיפול.

ויש לי רק תפילה אחת , שימשיך וימשיך , וכי יש מעצור לה' להושיע ?

מחר בר מצווה.

יום 12 והלוואי שיגיע 13.

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123558

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 387 ימים
  • דירוג פלטיניום

כל הכבוד על הכנות והשיתוף האמיץ.

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123570

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 358 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים !!

מאחל לך שתגיע להרבה יותר מבר מצווה!

חברך למסע.

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123581

• Onhorseback
  • חבר ותיק

יום שלוש עשרה

שבוע טוב ומבורך. תודה לכם !
ברוך ה' השבת הייתה נעימה וטובה.

" שמחנו כימות עיניתנו , שנות ראינו רעה "

מרגיש בחוש איך הקב"ה מחזיר לי ימי אור על כל יום של חושך שעברתי.
מי יתן והשבוע יעבור בטוב ובשמחה בעזרתו.

יום  שלוש עשרה והלוואי שיגיע 14.

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123590

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 387 ימים
  • דירוג פלטיניום

הלוואי
שיהיה בהצלחה רבה

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123608

• Onhorseback
  • חבר ותיק

יום ארבע עשרה.
מתחילים שבוע חדש ומבורך. שיביא עימו הרבה טוב ושפע. 

בשבוע שעבר , ניסיתי להקשיב לשיעורים והרצאות על התמודדות וכלים וראיתי כיצד עלי ללמוד לחיות לשהות עם כאב , עם תסכול, עם מצוקה, עם בהלה, עם חרדה .
הרי יש בי חרדות ומצוקות שלא אוכל לפתור. או משום שהמקור שלהן אי שם בעברי עמוק עמוק מי ידענו או משום שהן חלק מהיותי בן אדם בעולם הזה .
ומותר לחיות מבוהל , חרד, מתוסכל , כואב. זה מותר. לא צריך לרוץ ולפתור את זה . אני מעצמי לא אוכל לפתור את זה אבל אפשר לחיות עם זה . ולזכור שהכל חולף. אפשר לשהות עם זה , כמו ששוהים בבית אבלים בחוסר נעימות ובשקט , עד שיוצאים החוצה אל השמש ומשתחררים. ואפשר גם להתפלל . אולי מעצמי לא אוכל לגרש את החרדות הראשוניות הללו , אך יש מי שכוחו גדול מכוחי. ולו הפתרונים.

אך מה שלא כדאי לעשות , ומה שעשיתי כל חיי , הוא למהר ולפצות . הוא ליצור חרדות נוספות על מנת להגן על הרגשות הראשוניים הללו .  הרי איזו מצוקה זו כשלא מצליחים לשחרר את המועקה . חוסר ההצלחה לשהות בכאב מוליד בעצמו חרדה שאינה תלויה אלא בי . וממנה ניתן להשתחרר. ואותה ניתן לעזוב ולצאת אל האור . הבריחה אל התאווה, היא בריחה. היא אוחזת בעונג המרגיע והמנחם , ומשתמשת בו על מנת לעמם כל הזמן את הכאב , שלא אחוש כאב אפילו לרגע . לא שאין בתאווה מרכיב טבעי , יש ויש. אבל המלחמה איתו פשוטה יותר ונוגעת לחלק מהקושי הראשוני הטבעי של לחיות בעולם הזה עם הטבע שלי. ותורה מגנא ומצלא. אך כשאני נכשל להתמודד עם הכאב, אני חרד מעצם הכישלון וזקוק לניחום תמידי.

חשבתי על משל - אדם הרגיש לאור שמש. אור השמש מחמם אותו ומסנוור אותו . אך על אותו אדם לחיות בשמש כדרך בני אדם , עליו לצאת ללמוד ולעבוד , להתפרנס ולרכוש ולסחור. אזי דרך הבריות היא לחבוש כובע ומשקפי שמש ולצאת אל הדרך. ולעיתים מזיעים ולעיתים משפילים את הראש שהשמש לא תסנוור.  ויש את דרך המכור  - שניסה להילחם בשמש המציקה אך ללא הצלחה . השמש הולכת ויוצרת בו תחושות לא נעימות . עד שהמכור חושש כל כך מן חוסר ההצלחה והאכזבה להילחם בשמש שהוא נוקט באסטרטגיה חדשה - הוא בונה לעצמו חדר קטן איתו הוא סוחב לכל מקום : ובחדר צל ונעים וקריר. ובחדר , יש שתייה קרה ומתוקים . והמכור סוחב איתו את החדר לכל מקום אפשרי. נושא אותו על הגב. שלא יוותר חו"ח רגע עם השמש לבדו ויצטרך להילחם עימה או לשהות בחוסר הנעימות שלה. ורק הקיתון הקטן שלו משיב את נפשו ומענג אותו. 
אך דא עקא, לסחוב חדר לכל מקום הוא עצמו מתיש כל כך את המכור. 
הרי זהו הכלל- בריחה היא תמיד ניסיון לא מוצלח לפתור בעיה . ומאחר והוא מהווה פיתרון לא מוצלח הוא עצמו מעורר בעיה. אך אני לא יודע איל לשבור את מעגל הקסמים  . הרי איני יודע לפתור את הבעיה ואני מכיר רק דרך אחת אם כי כואבת להתמודד . ורק ה' בחסדיו מעורר עלינו רחמים ומשחרר אותי מכבלי המעגל לראות מבחוץ ולנסות וללכת לדרך חדשה. 

יום ארבע עשרה והלוואי שיבוא חמש עשרה. 

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123614

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 56 ימים
  • דירוג פלטיניום

בהצלחה רבה בנקיות ובכל רפואות הנפש לסוגיהן

ה' יתן עזרה והצלחה

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123691

• Onhorseback
  • חבר ותיק

יום חמש עשרה.

היום היה פחות מוצלח , לא מבחינת המלחמה אלא כי לא הספקתי הרבה. אני מנסה לתפוס מה שאני יכול ממה שנשאר .
אני ממש דואג שעדיין לא התחלתי לטפל ברצינות בסינונים . זו המטרה שאני מציב לעצמי למחר .

מדהים אותי ההבדל שהוא הרי פנימי לחלוטין בין החיים הנפולים של לפני והחיים המוארים של אחרי . יש איזה מסווה עדין על הפנים כאילו העולם צבוע כולו באפור. אך כעת אני יכול לראות באמת את העולם . יש בו אפור ושחור וצבעוני. 

הסתכלתי בטבלה שלי היום. ה-90 יום שלי מסיימים בר"ח אלול. הלוואי שאזכה. עברתי שישית מהדרך. אחד משישה ימי החול ההולכים ומתעלים אל היום השביעי שיהא ר"ח אלול. 
ואזכה לעשות יום טוב לאוהביי באותו היום.
התמונה הזו עושה לי טוב ומנחמת. 

אם אמרתי מטה רגלי , חסדך ה' יסעדני . 
ברוב שרעפי בקרבי תנחומיך ישעשעו נפשי

יום חמש עשרה והלוואי שיבוא שש עשרה. 

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123722

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

דע, שעכשיו זה היצר הרע הכי גדול להתקין סינון... היצר יכול לומר לך - הנה אתה נקי 15 יום... בוא נסה לסחוב עוד קצת... תצליח.... בלי סינון...
וכל זה מכוון לנפילה הבאה...    ואחרי נפילה - אם תופסים את הרגע - אז עושים את החסימה מיד...
אז לא כדאי לך לחכות עד לשם...
כל הכבוד על ה15 יום!
בהצלחה בעז"ה

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123726

• אחת שאלתי
  • רצף ניקיון נוכחי: 37 ימים
  • דירוג כסף
המשתוקק כתב on 09 יוני 2020 07:14:

דע, שעכשיו זה היצר הרע הכי גדול להתקין סינון... היצר יכול לומר לך - הנה אתה נקי 15 יום... בוא נסה לסחוב עוד קצת... תצליח.... בלי סינון...
וכל זה מכוון לנפילה הבאה...    ואחרי נפילה - אם תופסים את הרגע - אז עושים את החסימה מיד...
אז לא כדאי לך לחכות עד לשם...
כל הכבוד על ה15 יום!
בהצלחה בעז"ה

קודם כל ישר כוח על העמידה האיתנה!.
מחזק את דבריו של משתוקק בהחלט היצר הרע משחק וגם הפיל אותי בעניין שהתמהמתי להוסיף את הסינון שהמליצו לי . ברגע שזה תוקף יהיה מאוד קשה לנצח עדיף להוסיף חומה שתעזור לצלוח את הגל החולף בסוף מגיע תמיד. 

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123742

• Onhorseback
  • חבר ותיק

יום שש עשרה

בצהרים כתבתי תגובה ארוכה שנמחקה לי ואז שטף היום בקושי נתן לי זמן להתפנות לכתיבה. רק עכשיו בסוף היום , אני ניגש מתוך מחויבות לכתוב .

בשורה התחתונה לא הפעלתי לחלוטין את הסינון בטלפון וזהו כישלון ואי עמידה בהתחייבות שהבטחתי לעצמי.

מצד שני , עשיתי צעד קדימה . התקנתי את הסינון אך כדי להפעיל צריך שם משתמש וסיסמא שאליהם איני רוצה גישה והם לא אצלי. אאז נאלצתי להמתין עד שאפנה למי שש בידו את שם המשתמש והסיסמא שיפעיל אותם על המכשיר שלי . בתקווה שמחר כבר אוכל לעשות את זה.

היום, הלכתי בבוקר בעיר עם אשתי . העיר הייתה שטופת שמש וכטבע הדברים נאלצתי לעיתים ללכת כפוף כנועץ מבט ברצפה.

חשבתי לעצמי , מישהו מן הצד שיראה אותי כעת יחשוב וודאי - איזה אדם שפוף וכפוף  . הולך מכווץ עם הפנים לאדמה.

והאמת היא שאותו האדם מן הצד יהט צודק לחלוטין. שהרי מול היצר אני אכן כפוף ומושפל. ומה אעשה ולא אחטא כשהוא נוכח עימי בכל צעד ושעל. איני שווה לכוחי הטבעי .
רק כשהוא אינו נוכח , בחסד ה' בעשייה, ביצירה , בלימוד אז אני מעז להרים ראש אך כשהוא נוכח , אני נעשה עני כפוף למולו ומייד אני בורח ממנו.

בתיאוריה של חווית היופי , ישנו מושג של ריחוק נפשי  . ריחוק נפשי משמעו שאנו חווים חוויה אסתטית כשאנו רחוקים מן הנושא של האמנות. כשאנו משעים את עצמינו מלפעול עליו, כשאנו שוהים באוויר וכמעט בוהים בו במעין סטאזיס , קיפאון אזי אנחנו מאפשרים את החוויה החמקמקה של היפה , כאדם הבוהה מרותק ומוקסם בסערה ערפילית בלב ים.

אילו היינו יכולים לחיות ככה מול מושאי התאווה שלנו ... נקיים מכל השתמשות לפעולה עליהם. אילו היינה יכולים להישאר נקיים ותמים ככה . אזי , ככל הנראה לא היינו נופלים , היינו כמעט למלאכים. אבל ככל הנראה אין זה רצון ה' והוא רצונו שנוכל להשתמש באדם אחר , שנוכל לראות בזולת כלי למילוי הצרכים שלי  , כאילו הוא אינו אדם לעצמו. וה' יתן הכח  להילחם ולהמשיך.

לילה טוב ותודה למגיבים !

יום שש עשרה והלוואי שיבוא 17

תגובה: מתחיל . לפני 2 חודשים #123747

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 358 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים! כתיבה מדהימה ממש נהניתי לקרוא!

מזדהה עם כל מילה.

שיהיה המון בהצלחה !

תגובה: מתחיל . לפני 1 חודש, 4 שבועות #123753

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

כל הכבוד על ההשתדלות.
אגב - ב10 הספירות של נפש האדם - ספירת ה"נצח" היא - התמודדות והתגברות על ידי רוממות, גבהות והרגשת ניצחון, ואילו  ספירת ה"הוד" היא - התמודדות והתגברות באמצעות הכנעה, שפלות וענווה...

מזה ומזה אל תנח ידיך, לעיתים יש לאחוז בזה ולעיתים בזה.

מאוד מעריך.
 בהצלחה רבה בעזרת ה' יתברך

תגובה: מתחיל . לפני 1 חודש, 4 שבועות #123757

• Onhorseback
  • חבר ותיק

יום שבע עשרה

תודה רבה לכם מעומק הלב שאתם מעבר למחזיקים , מעניקים לי את המתנה של השתתפות, שאיני לבד . זה שווה הכל  .

לבינתיים אני ממשיך להחזיק מעמד וממשיך בדרך הטובה בעזרתו . היום הקשבתי לכמה הרצאות נחמדות.

למדתי על ההבחנה שבין סבל לכאב : הכאב הוא תוצאה של השהות בעולם . הוא יכול לנבוע מיתוש שלא מפסיק להטריד , מהגוף המלא כאבים , מהאנשים סביבי הפוגעים בי . אנו חווים את הכאב כאובייקטיבי .סבל לעומת זאת הוא התגובה הוסבייקטיבית שלנו לכאב : האשמה עצמית היא תגובה המכוונת לכאב . הסבל פרדוקסלית , אמור להוות פיתרון למצוקה ובמקום זאת נעשה סבל ומגביר את הכאב .
רכיב חשוב בסבל הוא בריחה למה שראיתי מכונה אורות כוזבים (אצל פרופסור נתי רונאל) . יש להתנהגויות מסויימות רכיב של אור מדומה האמור לפתור כאב אך הוא רק מעורר סבל. עד שהסבל עצמו נהיה בלתי נסבל.
התמכרות הוא שלב נוסף : חל עיוות בחיים שלי ומושא ההתמכרות נהיה הצורך הבסיסי ביותר.
כביכול הקב"ה לא מפסיק לעורר בנו את הדרך הבריאה והאמיתית ( אם יש בנמצא כזה ...) לחיות . אני לא בטוח. אם כל ההמשגות הללו נכונות , יש בי תמיד פחד מתיאוריות שיושבות בדיוק רב על העולם. אני הולך נותן אמון בתיאוריות צנועות שלא מתיימרות לפתור את בעיות החיים באופן מוחלט אלא ללמד אותי לחיות עם כאב. וזאת לבד מהקב"ה , אשר לא ידח ממנו נידח . אבל לכל הפחות הן מועילות עבורי וצריך איזה לפיד שיאיר את הדרך בתהומות הלב .

איני יודע מה יש ברגע זה או אחר בהיסטוריה שלי שעברתי שינוי (צעיר ודל בימים ) כזה אחרי תרדמת ארוכה , יש בזה חסד שמיימי. אך בכל אופן יש בזה גם בחירה שלי . 
"בוא ואראך מקום שארץ ושמים נושקים זה לזה."  אך אני חושש שכמו רבה בר בר חנה אשאיר את סלי ברקיע ואחזור ולא אמצאנו , כי 'גלגל סובב הוא בעולם' . איני רוצה לעזוב ואז לחזור בעתיד. אך גם אם נגזר עלי כך , כל מה שאמיתי הוא בעל ערך גם אם הוא מתגשם באופן זמני דווקא בגלל שהוא נצחי.

תודה לכם חברים יקרים.
רק להיום.

יום שבע עשרה והלוואי שיבוא 18.

תגובה: מתחיל . לפני 1 חודש, 4 שבועות #123760

• Onhorseback
  • חבר ותיק
בשעה טובה מעדכן כי הצלחתי להתקין סינון על הטלפון . התחלה ! אם כי עמוק בלב היה לא קל לאשר את הסינון ...
אחראים כללים: testchart1, למען הסדר הטוב
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן