ברוכים הבאים, אורח

מתחיל את המסע בפעם הראשונה
(0 צופה) 

נושא: מתחיל את המסע בפעם הראשונה 14384 צפיות

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123172

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

שמעון, הזכרת לי את הפוסט "תנו לי חילושים. מציע לך לחפש בפורום ולקרוא אותו".

לגבי זה שאין לך עם מי להתייעץ, לדעתי זה לא לגמרי מדויק. אתה יכול להיות קשוב לפנימיות שלך ולשמוע מה היא מדריכה אותך לעשות. מה שדרוש לזה זה, בעיקר כנות וקצת יישוב הדעת.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123174

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

ועוד משהו, לגבי ההגדרה כמכור: בספר הלבן, ספר הבסיס של תוכנית הצעדים למכורים לתאווה, נאמר שהם לא מתיימרים להיות ברי סמכא ולקבוע שמדובר בהתמכרות. גם החוקרים בעניינים האלה נתונים במבוכה. מה שהם אומרים זה, שמהניסיון האישי שלהם ושל אנשים נוספים, התייחסות לעצמנו כמכורים, ונקיטת תוכנית פעולה התואמת לכך, מביאה תוצאות.

אצלי באופן אישי אני יכול לומר, שלא לאונן חודשיים היה הישג נכבד מאוד, שלפני שעברתי טיפול במשך שנתיים, ספק אם הייתי מגיע אליו. אולם מאז שהגעתי לתוכנית 12 הצעדים, וקיבלתי את הרעיון שאני מכור ואת דרך הפעולה הנדרשת בעקבות כך, אני נקי מאוננות מעל שש שנים. לא אכחד שיש בי כל מיני ספיקות, כחלק מהספיקות שיש בי לגבי כל דבר בערך. אבל עצם החיבור לתוכנית ולחברים מוכיח את עצמו. זה משהו שבשום אופן לא הייתי מגיע אליו בכוחות עצמי. ולו בשל הנטייה להדחיק את הבעייה בזמנים שאיני משתמש (שאגב, קיימת גם היום).

רק אציין, שלא כתבתי את ההודעה הזו כדי לשכנע אותך להצטרף לתוכנית, אלא רק להסביר את השימוש במילה המפחידה מכור (הזכרת לי עכשיו, איך דמיינתי את קבוצות SA כמתקיימות בתוך כוך אפל עם עברייני מין קרחים ומקועקעים... ההיפך הגמור מן ההיימישע שנושב שם בין הכתלים).

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123176

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

הקפצתי את "תנו לי חילושים". זה בלוח המרכזי.

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123198

אהה!
אשריך!
איזה כנות מדהימה!
איזה כושר ביטוי מעולה!
המשך בכתיבה שלך, מחזקת אותי מאד!!!

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123224

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

תודה על השיתוף....
אם תמשיך לשתף, בטוב וברע, לאורך זמן.
בטוח תמצא את הדרך שלך שתיקח אותך למקומות הטובים לך

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123229

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה לכל המגיבים, אתם מחיים את נפשי בהשתתפות שלכם איתי,
אוהב אתכם, 
מתפלל שיעבור עלי היום בטוב ,
אכתוב אולי מאוחר יותר קצת מחשבות 
תודה תודה!

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123235

• Onhorseback
  • דירוג כסף

אין לי עצות או תובנות , אבל ניכר שאתה אדם מתוק ממש . אשריך ותודה שאתה מאפשר להכיר אותך ככה .
מאחל לך רק טוב וחסד.

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123259

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום

יום העשירי, 
עשירי קודש, עשרת הדברות, עשרה מאמרות, עשר סךירות, 
עשר זה דבר שלם אומר המהר'ל, 
קשה לי לכתוב בגלל שמאוחר, 
ברוך ה ישתבח שמו היה לי יום ארוך וגדוש הייתי מאוד עסוק בפעילות ריבה פעילות חיובית שיוצרות חיוביות.... 
אני קצת מפחד להכנס לשאננות. 
אבל אם אתמול לא הצלחתי להפסיק לחשוב על עצמי ועל מצבי, 
דווקא היום לשבתי הכי מעט על זה מאז שהצטרפתי כאן לאתר, 
מצד אחד זה טוב ומרגיש בריא, 
אבל מאידך זה קצת מפחיד אותי אוחי זה הדרך של היצר להרדים אותי, 
ה יעזור ויערה עלינו רוח טהרה, חשבתי לכתוב פוסט על הקשר שלי לחג השבועות וסיםור מיוחד שקרה לי כשהייתי בחור הקשור להתגברות על תאווה ואנרגיה של החג הזה.. אבל העינים נעצמות... 
מקוה לכתוב כאן מחר אבל אם לא. שיהיה לכם חג שמח ומי יודע אולי בעזרתו ורק בעזרץו נפגש אחרי החג, 
בברכת "ויסעו מרפידים ויחנו במדבר סיני"! 

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123262

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אוהבים, חג שמח ושליו

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123282

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום

ערב שבועות,
ערב מתן תורה יום ששמחים בו עליונים ותחתונים,
החגים וזמני הרצון הם אצלי תמיד מגלים את ההתנגשות הכי גדולה בין מה שאני ומה שאני רוצה להיות, 
מצד אחד התרגשות ורוממות הזמן זה דבר שנמצא אצלי בתודעה חזק מאוד, אני מנסה תמיד להתחבר לזה וחוות את זה ולפעמים גם מצליח, 
אבל אין לי יכולת להנות או ל"התענג" על הזמן,
כי גם ליד הגמרא, ליד הסידור, באמצע קדושת כתר, או במעשה מרכבה, נמצא גם הצד השני שלי הוא לא עוזב אותי אף פעם ותמיד מזכיר לי שהוא נמצא,
צפיות=אכזבות אומרים כאן,
אני חושב שהצפיות הכי גדולות שלי באות בתקופת חג או זמני רצון, אני כל כך רוצה ומנסה להתחבר לזמן, לרעיון שמאחורי הזמן, ויש קול פנימי שלי שעורג וקווה בצפיה להתענג ולו לרגע על ה',
אבל המציאות מכה בפנים, מכה חזקה ולפני שאתה מתאושש היא מכה שוב ושוב, אני בפינה מנסה להתגונן ולכסות את הפנים בידים אבל היא מכה עוד,
מכות מדויקות...
כעסים, 
עצבים,
לחצים,
אני לא שולט על המצב, מתכנן להתעלות ומוצא את עצמי מסתכל על החצאית החדשה שקנתה...לחג, רוצה להתחבר ומוצא את עצמי שוב מסובך בסבך השקרים שלי, רוצה ללמוד לצעוק ולהריע ומוצא את עצמי עושה פוזות...
והמחשבות,
הם לא עוזבות לא נותנות לי מנוחה לרגע, כועס על זה,מנסה את זה,הולך אל דרום פונה אל צפון הולך הולך סובב ו....נופל,
לפעמים אני מרגיש שאני מתכנן את התחושות שלי יותר מידי לדוגמא אני מתכנן את ליל שבועות במטרה שבסופו ארגיש משהו מסוים,
וזו הטעות
אני יכול להכין את עצמי רק לפעולות! רק למעשים קטנים!
הכל בידי שמים!
ואפילו יראת שמים!
וגם עכשיו שאני כותב אני חושב שאני מזייף, מנסה לכתוב בצורה מסוימת במקום לצעוק בקול!
אהההההההההההההההההההההההההההה,
אני לי שום מילים בצעקה רק צעקה אהההההההה,
אבא שבשמים תן לי כוח להרגע להבין שאני לא שולט על כלום שאין לי יכולת להשפיע רק לנסות לפעול, 
אבא תעזור לי לא להתעצבן על ולכעוס על גיסים שלי, לא לראות בהם את הרע,
תעזור לי לא להסכל ולתור אחרי כל הנשים בבגדי החג,
תעזור לי לא להיות לחוץ שאשתי תהיה הכי יפה,
להיות אבא טוב בעל תומך ואיש טוב, יהודי טוב!
התסכול הגדול של הימים הגדולים הוא אחד הגורמים הגדולים שלי לחפש הסתרות וסמים, 
הסתירה הזאת יוצרת אצלי כאב כל כך גדול שאין לי דרך חוץ מטשטוש, 
אבא תעזור לי להיות מפוכח 
להסתכל למציאות בעינים
לקבל את תורתך! לעשות רצונך ובעיקר לבטל רצוני מפני רצונך, 
בזכות דוד המלך שצעק ובכה בכושרות. בבכי ושירות... 
"ה סלעי ומצודתי"  

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123291

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

שיתוף חזק
תודה!
אוהבים
מאחל לך להיות פשוט אתה

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123314

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך!

כל כך נהנה לקרוא את השיתופים שלך.. כל כך כנים אמיתיים וכתובים ברגש ובעוצמה אמיתית שרק טקסט שמגיע מהלב יכול ליצור...

מזדהה איתך במאת האחוזים...

תמיד שיתפתי שאף פעם לא יכלתי באמת להיות שמח.. להנות מהרגע..
כי תמיד הגיע הקול בתוך הראש שאמר "מה אתה שמח? לא מגיע לך להיות שמח.. אתה קליפה מלא במלאכי חבלה מכל השז"ל שלך.. מכל מה שאתה יוצר ובורא כשאתה פוגם בעיניים ובמחשבה כל הזמן.. אתה מביא מבול לעולם אין לך רשות להיות שמח כלל"

אכן היצר הרע הקלאסי.

חבר יקר.. כל ראייה שאתה מתמודד איתה.. כל מחשבה שנכנסת לראש בלתי מוזמנת.. מתפרצת (גם אם לדלת פתוחה) פנימה ללא רשות.. כל דבר כזה זה זכות אדירה ומשמח את אבא שבשמיים יותר מכל דבר אחר שתעשה!

על כל פעם אחת שויתרת.. שרצית להשתמש אבל ויתרת.. אתה צריך לחגוג לשיר ולרקוד עד אור הבוקר!! 

היצר מסמא את עינינו... בוא לא ניתן לו לסמא את ליבנו.

אוהבים!!

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123316

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום
שבוע טוב, 
קיץ בריא או משהו שאומרים אחרי חג השבועות... 
קשה לי לכתוב גם כי מאוחר בלילה, וגם כי הראש כל כך מלא אבל בדברים שקשה להגדיר ולצמצם למחשבה קונקרטית וספציפית... 
אבל כיון שברור לי שהכתיבה היא גלי שעוזר לי כל כך אנסה בכל זאת, 
החג היה יפה מאןד כתבתי לפני החג את ההתנגשות שיש לי תמיד בזמנים גדולים ואולי הצעקה הזאת שצעקתי ברשץ עזרה לי להרגיש מעט יותר טוב, 
שלא תטעו היה קשה בחג עליות ירידות, תהום ושמים, כמו שכתבתי המעבר בין התורה והתפילה השיאים של "אי לאו האי יומא"  לזבל של ההסתכלויות הכעסים הטינות, 
קנאה 
תאווה 
וכבוד 
החג הזה הרגשתי איך אני כל כך מלא בהם, 
אבל מצד שני ההבנה הזאת לראשןנה לא ממש מפריעה לי, כי אני רוצה להבין שההבנה הזאת שאני מלא בקתו"כ רק תעזור לי לא לסמוך על עצמי ואולי בכך להעזר יותר במי שיכול... ומי שאמר והיה העולם, 
חוץ מזה השבוע הולך להיות לחוץ מאוד בעיקר בעניינים טכניים ועניני משפחה קורונה וכו וכו לחצים שתמיד מביאים לי לחפש קצת סם.. 
וגם נופל לי ליל טבילה באמצע.... 
בקיצור הרבה לחץ והרבה בלאגן 
מקןוה ומתפלל לעבור את זה בשלום, 
"הנה עין ה... למייחלים לחסדו" 
לילה טוב 

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123324

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אוהבים!

מאחל לך לעבור את הלחץ בנחת

תגובה: יאללה מתחיל את המסע בפעם הראשונה לפני 3 שנים, 10 חודשים #123347

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום

קצת ממה שעובר עלי עכשיו, 
כמו שכתבתי אני נכנס עוד מעט למערכת של כמה ימים מלאי שינוים,מעברים,וזעזועים למערכת, 
לא משהו דרמטי מידי,
ב'ה כולם בסדר,אבל הפחד שלי הוא שלשבועיים האחרונים שאני נקי עזרה מאוד היציבות המסוימת שבה נמצאתי, ולכן אני מתפלל ומקווה שכל משבריך יעברו עלי... יעברו 'מעלי' ולא 'דרכי',
אני נמצא במצב מוזר קצת,קצת לא נעים לי לכתוב את זה כי כולם פה כותבים כל הזמן על הנפילות והמאבק להשאר נקי עוד יום,
אני מרגיש שה'נקיות' שלי לאחרונה לא היתה הקושי העיקרי שלי,
כמובן שקשה, תמיד היצר אורב בכל פינה, והעין רואה (ורוצה) את מה שהלב חומד...אבל אצלי לא זה היה הקושי המרכזי,
ובכלל במצב שלי (אני עדיין לא סגור על ההגדרה 'מכור' 'עצלן' 'בעל תאווה' או מה שלא נקרא לזה) הקושי שלי הוא לא להשיג תקופת נקיות אלא בלשמור עליה.
הקושי ההתמודדות הגדולה של התכנית והאתגר יחד עם הכתיבה והשיטוט בפורום מעלה היא ההכרח להתחיל לחשוב על עצמי פעם ראשונה בחיי בצורה רצינית, בצורה פרקטית, בלי דמיונות בלי לעוף גבוה בלי להתרגש בדברים עמוקים או להשקיט את הראש בסרטים ספורט אקטואליה או אפילו לימוד תורה (להבדיל) 
ויש איזה כפיתיות בצורך התמידי הזה לחשוב על עצמי,
אני חושב שכל חיי ברחתי מזה,
לא רציתי לחשוב על עצמי בצורה של 'מה התכנית" מ"איך אתה מתקדם עם הדו חיים האלו" עם ה"זהות הכפולה" 
תמיד התעלמי מזה,
וזה עבד,
לפחות מבחוץ,
מבחוץ החיים שלי אמנם קיבלו (בעיקר כשהייתי בחור) מכות בגלל מצבי הסתבכתי לא מעט בגלל הצורך להחזיק מכשירים שונים בישיבות שבהם למדתי, בעית הגניבה שלי, בעיות השקרים, הבריחה מהמציאות. אבל איכשהו פחות או יותר בעיקר מסיבות שאינן תלויות בי הצלחתי להסתדר, עשיתי את השידוך הנוצץ, 'תורה וגדולה' 'פרנסה בכבוד' 'מעמד מכובד'.וכו' וכו' 
ובעית ההדחקה רק החמירה אני רוצה לכתוב דוגמא, 
בתור בחור חרדי צעיר נחשפתי בתקופה מסוימת לעולם הספורט, אהבתי את זה וזה נתן לי מפלט מסוים, תחום התענינות שלפחות לא היה "עבירה" בעינים של הקב'ה (אולי בעינים של הר'מ בישיבה אבל זה לא ממש הפריע לי) 
בשלב מסוים אני חושב שזה הפך יותר ויותר למפלט ממש כמו הסם, יש לי אינסופר דוגמאות איך באמת לא היה אכפת לי מהמצב של ה'קבוצה שלי' אחרי הפסד בגמר לא הרגשתי צער, אבל הצורך במפלט הזה הפך אצלי לאובססיה, 
וגם שהתנתקתי לתקופות מהפורנו לא הצלחתי להתנתק מהצורך להשתיק את הראש מלהיות עם עצמי,  משם הגיעו גם הסרטים, 
ארוכים,
משעממים,
דפוקים, זה לא משנה באמת הם עשו לי שקט בראש, 
ועכשיו יש לי יותר מידי זמן בראש...
 אני יודע בברור שלא אוכל להיות 'נקי' אם הצורך בהדחקות לשם הדחקות ישאר אצלי, אולי לאחרים זה בסדר אבל אצלי זה שורש הבעיה,
מהנסיון שלי אם אתה עושה משהו בשביל להדחיק בסוף אתה חייב להגביר את המינון, הסרט הופך למשעמם.. המשחק מפסיק לעניין...החדשות סתם מעצבנות  ואז יש תמיד דבר אחד שיכול לתת לי את מה שאני רוצה, 
פורנו, 
הרגע הזה שאתה מריץ את מילת החיפוש בראש אתה יודע שזה טפשי, בראש אתה יודע שתבכה ותתחרט אבל אתה כל מייחל לזה, לשקט שיפיע בראש ברגע שהאתר יעלה על המסך אללי לי, ההתרגשות הזאת של נרקומן כשוא מתכונן להזריק את הסם...
לא משנה כמה אהיה נקי תמיד ארצה את זה.
הפרדוקס שלי הוא מצד אחד אני חייב קצת להרגע מהמצב שבו אני חושב על עצמי (בעקבות ההצטרפות לפורום והכתיבה כאן) אבל מצד שני ההדחקה תביא איתה דבר אחד, וזה בטוח!
גם אם זה יקח שבוע או שבועיים ברגע שאני מפסיק להתמודד אני עושה את הצעד הראשון לכיון הסם,
אולי הכתיבה משחררת מעט וזה סוג של דרך אמצע שמצאתי, זה קצת שחרור עם קצת התמודדות...
דבר נוסף שרציתי לחלוק. 
תמיד הפריעו לי הקטעים בתפילה שאנחנו מהללים את שמו משבחים ומפארים אותו, 
הוא באמת צריך את זה?
איך הוא יכול לצוות אותי לשבח אותו ?
לא עזרו כל ההסברים שראיתי בספרים 'ישראל מפרנסין לאביהן שבשמיים' 'וכו' וכ' תמיד זה הפריע והיה הקטע הכי פחות אהוב בתפילה,
הבעיה שרוב התפילה שלנו פסוקי דזמרה,ברכות קרי'ש וחלק משומ'ע הם כולם שבחים...
לאחרונה אני מרגיש ואולי זה בזכות מה שאני רואה כאן ובזכותם. שהקטעים האלה מדברים אלי כמה שאני  יותר מתמקד בגדלותו ושבחיו, ככה אני נותן לעצמי להיות תלוי בחסדו... קשה קצת להסביר את זה ואין לי ממש את הכלים, אולי בהזדמנות ארחיב בזה.. 
לבנתיים תתפלו עלי שאעבור את הימים הבאים (היום הבא...) עלי חשוך מכל חטא מנוקה מכל עוון ומדובק ביראתו...
"אם אמרתי מטה רגלי חסדך ה' יסעדני"    

זמן ליצירת דף: 0.78 שניות

Are you sure?

כן