ברוכים הבאים, אורח

אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם.
(0 צופה) 

נושא: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. 6482 צפיות

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119589

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
ניסן כתב on 13 דצמ' 2019 14:59:

היי
אני עושה ספורט כל יום, חדר כושר ושחייה לסירוגין.
בשעה בה אני מתאמן אני מנותק מהעולם, מהעבודה, מהבית, ממחשבות מטרידות.
שעה שהיא רק שלי.
מחכה לזה כל היום.
הספורט משכיח ממני את הקשיים ביומיום ומכאן מפחית את הרצון לברוח לתאווה כשקשה.
זה פתרון למצוקות, כמו ששימוש בתאווה זה פתרון למצוקות. הספורט הוא תחליף לתאווה בעיני

אני שמח שאתה מרגיש כך.
אבל אני חושב שלא הבנת את השאלה.
מה שהתכוונתי, זה שהספורט משפר לך את הנשימה, פעימות הלב, שרירים, ובגלל זה, אדם שבכושר, יכול ליפול באו' והוצאת זרע יותר פעמים, ולמשך זמן יותר ממושך, מאשר אדם שלא בכושר.
למשל - אני יכול לומר על עצמי שבלי כושר, אני יכול ליפול פעם ביומיים, וכאשר אני בכושר, אני יכול ליפול 3 פעמים ביומיים. אפילו 5 פעמים ביומיים.

אז לכאורה, מכאן אפשר לחשוב, שככל שאתה יותר בכושר, אתה יכול ליפול יותר פעמים ולמשך זמן יותר ממושך, והרי ידוע שמה שמעמיק את ההתמכרות שלך הוא לפעול על התאווה שוב ושוב. אז המסקנה הבלתי נמנעת היא  שהמוח שלך מכור יותר ויותר "בזכות" הספורט.

אשמח לשמוע את דעתך

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 4 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119598

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני לא מוצא קשר ישיר בין העיסוק בספורט לבין נפילות תכופות וארוכות יותר.
בתקופה הנוכחית של הנקיות שלי, הספורט לא גורם לי לרצות ליפול.
מה שכן, בחדר הכושר יש מושאי תאווה רבים וכנ"ל בבריכה.
מקווה שעניתי

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119599

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
ניסן כתב on 14 דצמ' 2019 23:00:

אני לא מוצא קשר ישיר בין העיסוק בספורט לבין נפילות תכופות וארוכות יותר.
בתקופה הנוכחית של הנקיות שלי, הספורט לא גורם לי לרצות ליפול.
מה שכן, בחדר הכושר יש מושאי תאווה רבים וכנ"ל בבריכה.
מקווה שעניתי

לצורך הדוגמא, נדמיין שאתה נופל חלילה מחר.
אם תיפול, בגלל שאתה בכושר טוב, אתה תיפול פעם אחת, ואז תתאושש אחרי חצי שעה ותיפול שוב. ואחרי שלוש שעות תתאושש מהנפילה ותיפול שוב. ואחרי  24 שעות תיפול שוב. - 4 נפילות ב48 שעות
בעוד אם אתה בכושר גרוע, ותיפול חלילה מחר, אתה תיפול פעם אחת, ואז תהיה במצב חלש שלושה ימים, ואז אולי תיפול שוב. - נפילה אחת ב72 שעות.

אתה מבין עכשיו את הבעיה בכושר ?

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119600

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

מה שאתה כותב מעניין מאד והגיוני.
מתפלל לכח עליון לא ליפול.
לא רוצה לחזור לתחתיות שהייתי בהן.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119604

• משתמש1
  • רצף ניקיון נוכחי: 9 ימים
  • דירוג זהב

מאוד שמח ומחזק לקרוא את שאתם כותבים כאן רובין וניסן!
אתם מזכירים לי תקופות בהם הייתי נופל בדיוק מאותה סיבה של הכושר גופני.
מצד אחד אני מסכים עם ניסן בעניין הכושר ואני אומר זאת כלפי עצמי. הסיבה לכך שאני נופל היא בעיקר ההתמודדות עם קשיים בחיי. המחשבות כיצד לפתור את הבעיות וההשלכות במידה ואפעל כך או כך מעסיקות אותי ברוב שעות היום, בין אם בבית, בעבודה, בזמן התפילה וכך לאט לאט מייאשות ומובילות אותי לתאווה. ההתפרצות של התאווה אצלי נובעת לאחר הצטברות של בעיות במשך הזמן לאחר התעלמות מהן (אין כוחות להתמודד) עד כדי לחץ נפשי גדול מאוד וריצה לאותה תאווה כדי לשחרר מעט מהלחץ.
בפעמים שהייתי בכושר גופני (לעיתים רחוקות) הכושר גופני היה משחרר אותי מהמחשבות האלו וגורם לי קודם כל לנשום! מכיוון שבזמן לחץ אני נושם מאוד בכבדות. דבר שני, היה גורם לי לחשוב יותר בבהירות, מרומם את המצב רוח ובתוך כך היה נותן לי את הרצון לפתור בעיות.
לאחר שאני מרגיש ממש טוב עם עצמי ובמצב רוח טוב, כאן אני רוצה לומר שאני מסכים עם רובין.
דווקא לאחר שאני במצב רוח מרומם ולאחר זמן מה של נקיות, הרצון להגיע לתאווה הרבה יותר חזק. המלחמה בתאווה יותר קשה לי בזמנים אלו מכיוון שהבעיות עדיין קיימות וכך גם הלחץ ואני לא משקיע את כוחותיי בפתרון אותן הבעיות אשר יכולות להוריד ממני את כל המטען הכבד שיושב לי על הלב אלא עושה לעצמי "חיים קלים", דוחה את הבעיות לאחר כך וממשיך בפעילות גופנית כדי לשמר את אותן הרגשות טובות ומרוממות ושוב עד כדי התפרצות של הבעיות, ייאוש וחזרה לתאווה.
כמו שכתב רובין, ההתאוששות שלי כאשר אני בכושר גופני טוב מהירה יותר מההתאוששות כאשר אני לא בכושר כלל ולכן הנפילות מרובות יותר. הספורט כ-"פתרון למצוקות" כפי שהגדיר ניסן, מבלי ההתמודדות עם המצוקות עצמן מביאות אותי לחזור וליפול שוב ושוב ובפרק זמן קצר עד לכדי התרסקות. לאחר מכן אני מוצא את עצמי מתרחק מספורט מכיוון שזה לא שימש בעבורי "מפלט" טוב כמו שרציתי.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119607

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
משתמש1 כתב on 15 דצמ' 2019 09:27:

מאוד שמח ומחזק לקרוא את שאתם כותבים כאן רובין וניסן!
אתם מזכירים לי תקופות בהם הייתי נופל בדיוק מאותה סיבה של הכושר גופני.
מצד אחד אני מסכים עם ניסן בעניין הכושר ואני אומר זאת כלפי עצמי. הסיבה לכך שאני נופל היא בעיקר ההתמודדות עם קשיים בחיי. המחשבות כיצד לפתור את הבעיות וההשלכות במידה ואפעל כך או כך מעסיקות אותי ברוב שעות היום, בין אם בבית, בעבודה, בזמן התפילה וכך לאט לאט מייאשות ומובילות אותי לתאווה. ההתפרצות של התאווה אצלי נובעת לאחר הצטברות של בעיות במשך הזמן לאחר התעלמות מהן (אין כוחות להתמודד) עד כדי לחץ נפשי גדול מאוד וריצה לאותה תאווה כדי לשחרר מעט מהלחץ.
בפעמים שהייתי בכושר גופני (לעיתים רחוקות) הכושר גופני היה משחרר אותי מהמחשבות האלו וגורם לי קודם כל לנשום! מכיוון שבזמן לחץ אני נושם מאוד בכבדות. דבר שני, היה גורם לי לחשוב יותר בבהירות, מרומם את המצב רוח ובתוך כך היה נותן לי את הרצון לפתור בעיות.
לאחר שאני מרגיש ממש טוב עם עצמי ובמצב רוח טוב, כאן אני רוצה לומר שאני מסכים עם רובין.
דווקא לאחר שאני במצב רוח מרומם ולאחר זמן מה של נקיות, הרצון להגיע לתאווה הרבה יותר חזק. המלחמה בתאווה יותר קשה לי בזמנים אלו מכיוון שהבעיות עדיין קיימות וכך גם הלחץ ואני לא משקיע את כוחותיי בפתרון אותן הבעיות אשר יכולות להוריד ממני את כל המטען הכבד שיושב לי על הלב אלא עושה לעצמי "חיים קלים", דוחה את הבעיות לאחר כך וממשיך בפעילות גופנית כדי לשמר את אותן הרגשות טובות ומרוממות ושוב עד כדי התפרצות של הבעיות, ייאוש וחזרה לתאווה.
כמו שכתב רובין, ההתאוששות שלי כאשר אני בכושר גופני טוב מהירה יותר מההתאוששות כאשר אני לא בכושר כלל ולכן הנפילות מרובות יותר. הספורט כ-"פתרון למצוקות" כפי שהגדיר ניסן, מבלי ההתמודדות עם המצוקות עצמן מביאות אותי לחזור וליפול שוב ושוב ובפרק זמן קצר עד לכדי התרסקות. לאחר מכן אני מוצא את עצמי מתרחק מספורט מכיוון שזה לא שימש בעבורי "מפלט" טוב כמו שרציתי.

לא הבנתי.
מצד אחד אתה אומר ש:
"המחשבות כיצד לפתור את הבעיות וההשלכות במידה ואפעל כך או כך מעסיקות אותי ברוב שעות היום, בין אם בבית, בעבודה, בזמן התפילה וכך לאט לאט מייאשות ומובילות אותי לתאווה"
אבל מצד שני אתה אומר ש:
"ההתפרצות של התאווה אצלי נובעת לאחר הצטברות של בעיות במשך הזמן לאחר התעלמות מהן "

אז מה צריך לעשות ? לחשוב על הבעיות ולהתייאש וליפול ? או להתעלם מהם וליפול ?

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119608

• חשבניה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר ותיק

כנראה שצריך למצוא את הדרך השלישית.

לְבַד֙ רְאֵה־זֶ֣ה מָצָ֔אתִי אֲשֶׁ֨ר עָשָׂ֧ה הָאֱ-לֹהִ֛ים אֶת־הָאָדָ֖ם יָשָׁ֑ר וְהֵ֥מָּה בִקְשׁ֖וּ חִשְּׁבֹנ֥וֹת רַבִּֽים: (קהלת ז כט)

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119610

• משתמש1
  • דירוג זהב

סיכמת את זה יפה רובין. אף אחד מהם לא טוב ואני מסכים איתך .
אני רוצה לפתור אך אין לי כוחות להתחיל ולפתור ולכן המעגל הזה שמוביל אותי שוב ליפול.
כבר מס' דקות שאני כותב ומוחק את השאלה הבאה:
אם כך מה אתה מציע לעשות?

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119611

• משתמש1
  • דירוג זהב
אני לא יודע מהיכן לשאוב כוחות ולהתמודד עם הצרות האלו שרק מתגברות מיום ליום.
אני מאוד חושש מה-תלות הזו בקבוצות וטלפונים. זה נראה בעיניי כאילו כל חיי אני צריך להיות בתוך זה מכיוון שאני לא יכול להתמודד עם זה לבדי.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119612

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
משתמש1 כתב on 15 דצמ' 2019 14:06:

סיכמת את זה יפה רובין. אף אחד מהם לא טוב ואני מסכים איתך .
אני רוצה לפתור אך אין לי כוחות להתחיל ולפתור ולכן המעגל הזה שמוביל אותי שוב ליפול.
כבר מס' דקות שאני כותב ומוחק את השאלה הבאה:
אם כך מה אתה מציע לעשות?

בקשר למחשבות ? לא יודע, אתה כללי מדי, מה זה מחשבות, איזה מחשבות...

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119614

• משתמש1
  • דירוג זהב

אפשר להגיד מחשבות של איש חרדתי.
קשה לי לכתוב את זה כי אז זה נראה ממש משוגע אך בכל זאת אשתף.
למשל עניין ההסדר עם הילדים. כפי שכבר כתבתי קודם, אני נשוי בפעם השנייה. הילדים מהנישואין הראשונים צריכים להיות אצלי כל שבת שניה וצריך להחזיר אותם עד שעה לאחר צאת השבת. בפועל אני מחזיר אותם יותר מאוחר ולא עומד בזמנים מ-סיבה מוצדקת. פרט נוסף, אני מעוניין להגיש בקשה להפחתה במזונות. מנקודה זו, המחשבות אשר צפות לי ומעסיקות אותי כל היום זה מה יקרה כאשר אני אגיש את הבקשה להפחתה במזונות. מה הם יגידו? הם בוודאי יזכירו את זה שאני לא מחזיר את הילדים בזמן, שלא איכפת לי מהילדים מכל מיני סיבות שהם ימציאו או יביאו אותם אני לא זוכר, מה אני אגיב, אילו ראיות הם יציגו, מה אביא כנגד, חששות שאני אשכח כל מיני אירועים שהיא עשתה שיכולים להצדיק את התגובה שלי, אולי אני אביא את זה על כתב, אולי אח"כ כי אין לי ממש כוח לעשות זאת עכשיו. וכך זה מתפתח עוד ועוד ופשוט משגע אותי.
כל זה נובע בגלל שהאנשים מולם אני מתמודד הם אנשים לא פשוטים בכלל וכבר גרמו לי נזק כספי גדול. הם ידועים כאנשים שמסוגלים לעוות את האמת בצורה כזו שהשקר שלהם היא האמת לאמיתה! מייל אחד שנשלח מהם בנוגע לתשלום לא מוצדק שדורשים שאשלם יכול להטריף אותי יום שלם. מה אני אגיב להם? איך אכתוב בצורה כזו שזה לא ישמש כנגדי? ועוד כהנה וכהנה..
זו רק דוגמא אחת. הבעיה שזה מתעצם הרבה יותר כאשר אני לאחר שימוש.
זו הסיבה שציינתי קודם שהדוגמא לכושר גופני מרחיקה אותי מהמחשבות האלו. האדרנאלין בגוף גורם לי להרגשה טובה וסיפוק שאני עושה עם עצמי משהו מועיל.
זה מתבטא גם בדברים אחרים. למשל לאחר קבלת מחמאה אמיתית מאשתי, אני מרגיש הרגשה חזקה של הערכה שמביאה אותי לסיפוק גדול מאוד ונותנת לי כוחות על טבעיים בהמשך היום. הרגשה שאני מסוגל לעשות הכל! מצד שני, אם אני מקבל ביקורת חריפה מאשתי וזה חוזר על עצמו פעם אחר פעם גם לאחר מאמצים מרובים לרצות אותה זה יכול לגמור אותי ולהביא אותי שוב לשימוש. ואז שוב מחשבות שמטרידות אותי לאחר מכן.

מקווה שהצלחתי להעביר את המסר כי אני לא ממש מרוכז עכשיו.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119617

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
משתמש1 כתב on 15 דצמ' 2019 15:55:

אפשר להגיד מחשבות של איש חרדתי.
קשה לי לכתוב את זה כי אז זה נראה ממש משוגע אך בכל זאת אשתף.
למשל עניין ההסדר עם הילדים. כפי שכבר כתבתי קודם, אני נשוי בפעם השנייה. הילדים מהנישואין הראשונים צריכים להיות אצלי כל שבת שניה וצריך להחזיר אותם עד שעה לאחר צאת השבת. בפועל אני מחזיר אותם יותר מאוחר ולא עומד בזמנים מ-סיבה מוצדקת. פרט נוסף, אני מעוניין להגיש בקשה להפחתה במזונות. מנקודה זו, המחשבות אשר צפות לי ומעסיקות אותי כל היום זה מה יקרה כאשר אני אגיש את הבקשה להפחתה במזונות. מה הם יגידו? הם בוודאי יזכירו את זה שאני לא מחזיר את הילדים בזמן, שלא איכפת לי מהילדים מכל מיני סיבות שהם ימציאו או יביאו אותם אני לא זוכר, מה אני אגיב, אילו ראיות הם יציגו, מה אביא כנגד, חששות שאני אשכח כל מיני אירועים שהיא עשתה שיכולים להצדיק את התגובה שלי, אולי אני אביא את זה על כתב, אולי אח"כ כי אין לי ממש כוח לעשות זאת עכשיו. וכך זה מתפתח עוד ועוד ופשוט משגע אותי.
כל זה נובע בגלל שהאנשים מולם אני מתמודד הם אנשים לא פשוטים בכלל וכבר גרמו לי נזק כספי גדול. הם ידועים כאנשים שמסוגלים לעוות את האמת בצורה כזו שהשקר שלהם היא האמת לאמיתה! מייל אחד שנשלח מהם בנוגע לתשלום לא מוצדק שדורשים שאשלם יכול להטריף אותי יום שלם. מה אני אגיב להם? איך אכתוב בצורה כזו שזה לא ישמש כנגדי? ועוד כהנה וכהנה..
זו רק דוגמא אחת. הבעיה שזה מתעצם הרבה יותר כאשר אני לאחר שימוש.
זו הסיבה שציינתי קודם שהדוגמא לכושר גופני מרחיקה אותי מהמחשבות האלו. האדרנאלין בגוף גורם לי להרגשה טובה וסיפוק שאני עושה עם עצמי משהו מועיל.
זה מתבטא גם בדברים אחרים. למשל לאחר קבלת מחמאה אמיתית מאשתי, אני מרגיש הרגשה חזקה של הערכה שמביאה אותי לסיפוק גדול מאוד ונותנת לי כוחות על טבעיים בהמשך היום. הרגשה שאני מסוגל לעשות הכל! מצד שני, אם אני מקבל ביקורת חריפה מאשתי וזה חוזר על עצמו פעם אחר פעם גם לאחר מאמצים מרובים לרצות אותה זה יכול לגמור אותי ולהביא אותי שוב לשימוש. ואז שוב מחשבות שמטרידות אותי לאחר מכן.

מקווה שהצלחתי להעביר את המסר כי אני לא ממש מרוכז עכשיו.

יש כל מיני דרכים לפתור את זה, אבל לדעתי, הפתרון העמוק, שאני מנסה להחיל על עצמי (כי גם לי יש חרדות), זה ההבנה שבעומק של הדברים, הכול מתחיל במה אני מאמין. ואני מאמין בכסף - כסף של ממש , ואני מאמין בכסף חברתי, ואני מאמין בכסף מיני. ואני דתי כי אני מאמין באמת שיש אלוקים ושיש לו כסף רוחני.
והאמונה העמוקה שלי -  יש לה יתרונות כי אחרת לא הייתי מחזיק בה. אבל אני לאט לאט מבין יותר ויותר את החסרונות של האמונה הזאת.

כי אין לה שום פילטרים - אם אני באמת מאמין באמונה שלמה בכוחו של הכסף עליי, אז אין שום סוף לשליטה של הכסף עליי - אני עבדו האמיתי.

אבל אם אני מאמין שיש דבר כלשהוא שהוא מעבר לאמונה בכסף, אפילו שזה כל כך קשה עבורי, אז אולי יש לי משהו שיכול באמת להתנגד לכוחו של הכסף עליי.

תחשוב על עצמך - מי אתה ? אתה אדם שמאמין בכסף ממשי. ומה קורה למישהו כזה שמנסים לקחת ממנו את הכסף שלו ? הוא משתגע, כמו יהודי שמנסים לקחת ממנו את הספר תורה.
מי אתה ? אתה אדם שמאמין באמת במשהו מסוים, והאמונה שלו מן הסתם גורמת לו למוטיבציה גדולה לעשות דברים.
אבל היא עושה אותך גם חלש - תראה כמה קל לערער אותך, מספיק מייל שרק מזכיר את האפשרות שיילקח ממך החפצים של האמונה שלך ואתה מוטרד, אשתך לשעבר כנראה מכירה אותך היטב ומבינה באינטואיציה מה שאני כתבתי - את נקודת החולשה והאמונה שלך.

אתה משתדל מעל ומעבר לרצות את אשתך העכשווית, שהיא מבחינתך סמל לכסף המיני.
אם אשתך דוחה את מעשיך, זה לא רק אומר שהיא דוחה אותם, אלא הסמל של הכסף המיני דוחה אותם, זה כאילו אלוהים (של הכסף) בעצמו דוחה את השתדלותך, אתה מקבל דיכאון ענק בגלל זה.

האמת, החתונה שתהיה לי לעתיד כל הזמן מנהלת אותי - אני כל הזמן חושב, מה אני עושה, והאם זה יימנע ממני אפשרויות להתחתן, האם מה שעשיתי כרגע מונע ממני את סוג הבחורה הזאת, או סוג הבחורה הזאת, כי אני כל הזמן חושב שבחורות חושבות כמוני, ומודדות אותי באותה מידה שאני מודד אותן, ואם אני לא מראה יכולת מושלמת בהשגת כסף אמיתי, חברתי או רוחני, אז בחורה לא תהיה מעוניינת בי. אז כל הזמן זה פחד איום שכל מה שאני עושה מונע ממני מאות על גבי מאות הזדמנויות לשידוך.
ובגלל שהמעשים שלי לכאורה מונעים שידוך, הם מונעים את הכסף המיני האפשרי, את הכסף החברתי שיכול לצאת לי מזה. וזה כמובן בלתי נסבל.

אני כותב את זה גם לך וגם לעצמי.
באמת, אני לא יודע האם אני צודק, אני מנסה לחשוב את הדרך הזאת, אבל אני לא יודע לאן היא תוביל אותי.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119625

• משתמש1
  • דירוג זהב

תודה על התייחסותך רובין.
מתוך הדברים שכתבת כאן ומתוך דברים שכתבת בפוסט של בחור בשם wol e בפורום נרשמים חדשים, הכל מסתכם בסופו של דבר ב-יראת שמיים. הרי הרצון לקבל "כסף רוחני" (פידבק חיובי מהאנשים הסובבים אותנו), כסף אמיתי (ממשי) או כסף מיני נובע מ-יראת שמיים נמוכה או כפי שכתבת בפוסט של wol e, "אמונה ברגשות".
הרי על כסף ממשי למשל נאמר כי "אין אדם נוגע במה שמוכן לחברו אפילו כמלוא נימה" או "כל מזונותיו של אדם קצובים לו מראש השנה ועד יום הכיפורים". ולכן לא משנה כמה נעבוד, כמה ירצו להתנכל לנו באיזו צורה שתהיה ולגנוב מאתנו כסף, הכל נגזר מלמעלה.

בפוסט של wol e נכתב כך:
אני לא בטוח שאתה צריך להיות אמיץ, זה אולי חלק מהעניין, אבל חלק יותר גדול לעניות דעתי , וכתבתי את זה גם למשתמש1, הוא להאמין במשהו שהוא לא כסף חברתי או כסף אמיתי-פיזי.
וזה קשה, כי כסף חברתי או כסף אמיתי הוא חשוב, באמת, בלי ציניות, לכן אני לא יכול פשוט לבטל אותם, אני חייב להביא משהו אחר, משהו שאני ממש לא מכיר ואני לא מבין בדרך כלל, ואז אני צריך  להאמין בו.
והאמונה הזאת צריכה להיות האמונה ברגשות, רגשות גם אם מאבדים לך כסף חברתי, מיני או אמיתי. זה קשה בטירוף.

אתה יודע מה הכי עצוב ? 
שאם מחר אני יהיה אמיץ ויחליט לפעול לפי הרגשות שלי. בקיצור אם אני יחליט מחר להקשיב לרגשות שלי, באמת להקשיב להם, וללכת לפי מה שהם אומרים, גם אם זה כרוך באובדן כסף חברתי.
אז אני יעשה את זה, יאבד כסף חברתי, וימשיך לפעול.
אבל אז, בגלל שאני מקשיב לרגשות שלי, אני יהיה איש טוב יותר, יציב יותר, אמין יותר, חביב יותר, ואז אני יקבל את הכסף החברתי בכל מקרה - ואני מכור קיצוני לכסף חברתי, ולכן אני יתמכר שוב.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119626

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
משתמש1 כתב on 16 דצמ' 2019 11:12:

תודה על התייחסותך רובין.
מתוך הדברים שכתבת כאן ומתוך דברים שכתבת בפוסט של בחור בשם wol e בפורום נרשמים חדשים, הכל מסתכם בסופו של דבר ב-יראת שמיים. הרי הרצון לקבל "כסף רוחני" (פידבק חיובי מהאנשים הסובבים אותנו), כסף אמיתי (ממשי) או כסף מיני נובע מ-יראת שמיים נמוכה או כפי שכתבת בפוסט של wol e, "אמונה ברגשות".
הרי על כסף ממשי למשל נאמר כי "אין אדם נוגע במה שמוכן לחברו אפילו כמלוא נימה" או "כל מזונותיו של אדם קצובים לו מראש השנה ועד יום הכיפורים". ולכן לא משנה כמה נעבוד, כמה ירצו להתנכל לנו באיזו צורה שתהיה ולגנוב מאתנו כסף, הכל נגזר מלמעלה.

בפוסט של wol e נכתב כך:
אני לא בטוח שאתה צריך להיות אמיץ, זה אולי חלק מהעניין, אבל חלק יותר גדול לעניות דעתי , וכתבתי את זה גם למשתמש1, הוא להאמין במשהו שהוא לא כסף חברתי או כסף אמיתי-פיזי.
וזה קשה, כי כסף חברתי או כסף אמיתי הוא חשוב, באמת, בלי ציניות, לכן אני לא יכול פשוט לבטל אותם, אני חייב להביא משהו אחר, משהו שאני ממש לא מכיר ואני לא מבין בדרך כלל, ואז אני צריך  להאמין בו.
והאמונה הזאת צריכה להיות האמונה ברגשות, רגשות גם אם מאבדים לך כסף חברתי, מיני או אמיתי. זה קשה בטירוף.

אתה יודע מה הכי עצוב ? 
שאם מחר אני יהיה אמיץ ויחליט לפעול לפי הרגשות שלי. בקיצור אם אני יחליט מחר להקשיב לרגשות שלי, באמת להקשיב להם, וללכת לפי מה שהם אומרים, גם אם זה כרוך באובדן כסף חברתי.
אז אני יעשה את זה, יאבד כסף חברתי, וימשיך לפעול.
אבל אז, בגלל שאני מקשיב לרגשות שלי, אני יהיה איש טוב יותר, יציב יותר, אמין יותר, חביב יותר, ואז אני יקבל את הכסף החברתי בכל מקרה - ואני מכור קיצוני לכסף חברתי, ולכן אני יתמכר שוב.

לחלוטין פספסת את כוונתי, לחלוטין. אין לי מושג איך עשית את זה..:
כסף רוחני זה מה שאתה מרגיש שאתה מתענג על לימוד גמרא או מה שאתה תרגיש בעזרת ה' בעולם הבא. זה כסף רוחני.
כסף חברתי זה פידבק חיובי מהאנשים שסובבים אותנו.
ויראת שמיים נמוכה איננה המקבילה ל"אמונה ברגשות שלי".... זה אולי הכי תמוה ממה שאמרת

יראת שמיים גבוהה רק מגבירה את ההתמכרות שלי - לכסף רוחני.
כי אם אני באמת ובתמים מאמין באלוקים, בשכר ובעונש - אני יישאף להשיג כמה שיותר מהשכר, כי אני מכור לשכר.
זה למה אם תלמד יותר גמרא, יותר פוסקים, יותר ראשונים ויותר אחרונים - זה לא יעשה אותך יותר נקי.

תתייחס לעובדות ולהיגיון - יש פה הרבה אנשים ייראי שמיים דתיים שבכו ובוכים על הנפילות שלהם, אתה ברצינות רוצה לקרוא להם אנשים עם ייראת שמיים נמוכה ??

מציע לך לקרוא מה שכתבתי פעמיים ושלוש.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 4 חודשים #119629

• משתמש1
  • דירוג זהב

רובין - המסקנה הייתה מתוך הדברים שנכתבו ולא מתוך אמונה שכך הוא המצב. יכול להיות שפספסתי את כוונותיך.
בכל אופן, המסקנה שאליה הגעתי היא ש-הזדהות הבעיה שלנו עם אנשים אחרים בין אם בפורום, טלפונים או קבוצות היא זו שמעוררת אותנו וגורמת לנו להישאר נקיים במשך זמן רב. ללא שילוב של אלו, מאוד קשה להחזיק מעמד.

זמן ליצירת דף: 0.77 שניות

Are you sure?

כן