ברוכים הבאים, אורח

נושא: 70 יום 4381 צפיות

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 8 חודשים #114038

אתה בעצם אומר שאתה קופץ על שתי רגליים ועושה את התנועה עם היד וככה מתי שהתאווה מגיעה אתה מתגבר? 
(אני לא שואל בציניות באמת לא הבנתי)
זה נשמע ממש מעניין אנא תמשיך לכתוב

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 8 חודשים על ידי חשוב טוב יהיה טוב.

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 8 חודשים #114044

• HiddenLight
  • חבר קבוע
עצמיות = אני מול כל השאר.
זה פשוט מאד מצד אחד, ויחד עם זאת זה קשה להבין. אנסה להציג כמה שלבים בסקאלה כדי שיהיה יותר מובן:
שלב אחד, זה שהתינוק חושב שהוא והכל זה אחד. זאת הסיבה שילדים קטנים חושבים שהכל מגיע להם, כי מבחינתם הכל אחד.
שלב נוסף, שאני מבין שיש אותי, אבל יש גם את זולתי. לכן, אני לא יכול להכנס לחנות ולקחת חטיף סתם ככה. ככל שההרגשה הזו מתפתחת ומשתכללת, ככה האני שלי מתחזק.
בהמשך למודל הזה, עוד שלב, אני לא יכול לעשות מה שבא לי ברחוב בגלל שאני חושש ממה יגידו עלי. אני יכול להתאפק. נולד לי סופר אגו. סופר אגו נותן תחושה של ביטחון ומשמעת עצמית. כאן הבאתי אותו בהקשר של איפוק, אבל לעיתים כשצריך לעשות משהו גם אם כולם יצחקו, גם הוא נותן את הכוח לקבל את ההחלטה הזו.
בשלבים הכי משוכללים נכנס הקבה לתמונה. אני מבין שאני חלק מהבריאה, והכל זה השם. את זה אני רק מצטט, כי אני כלל וכלל לא שם .
זה דברים די מורכבים שקשה להסביר בלי התנסות מעשית, אבל אני מקווה ששיברתי לכם את האוזן

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 8 חודשים #114047

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

רק בגלל שדחפת את האריכטיפ סופר אגו אני יוצא מנקודת הנחה שדיברת על שלבי ההתפתחות של פרויד במודל הסטרוקטורלי, אבל בין לבין כתבתה את המודל הדינמי, ( יכול להיות שאני לא הבנתי את שניהם ומכאן הבלבול)
עדיין לא הבנתי איך הגדרת עצמיות= אני מול כל השאר, ?

ועכשיו קצת יותר הסתבכתי, שכן "האני" זה הדבר הראשון שהאדם מזהה,
וכך תינוק חושב שהכל מגיע לי כי "אני" הייתי כאן קודם. 
( וגם השכן הותיק חושב שלשכן החדש אין זכות מלאה על המחסן כמו שיש לו, כי הוא היה קודם, וכו' וכו') 
בקיצור... אם מישהו הבין וגם יוכל לשפוך אור אשמח, 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 8 חודשים #114053

ואיך כל זה קשור לפעולות גופניות?

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 8 חודשים #114072

• HiddenLight
  • חבר קבוע
פשוט שמח:
אינני בקיא עדיין בשמות הפסיכולוגים שהגו את הרעיונות האלו, אבל אני מדבר על השלבים ההתפתחותיים התנועתיים:
גלגול מצד לצד, הרמה של בית החזה,זחילת גחון,הכנה לזחילה על שש, זחילה על שש,ישיבה,עמידה,קפיצה על רגל אחת,קפיצה על שתי רגליים, הצבעה עם האצבע על הזולת ועל עצמי,הליכה, ריצה.
לרוב השלבים כאן יש גם אספקט נפשי מאד עמוק, אך הבאתי רק את אלו שרלוונטים עבורנו.
עצמיות זה מושג שקשה מאד להסביר. אפשר לכתוב פה מגילת אסתר על מה זה עצמיות ולא לגמור. העיקר זה שתוכל להרגיש בתוך עצמיך במה מדובר. למשל, אם מישהו עשה משהו שעצבן אותי, האם אני:
-חלש מדי כדי אפילו להגיב?
-מספיק חזק כדי להגיב אבל חלש מדי כדי להתאפק?
-מספיק חזק כדי להכיל את המציאות בצורה שלימה מבלי שתערער אותי?

ואותו דבר אם אני צריך לבקש משהו. האם אני מתבייש או מבקש בשיא הטבעיות?

זה מדד טוב מאד כדי לבדוק את עוצמת העצמיות ולחוש את הדברים.

חשוב טוב יהיה טוב:
זה פתרון לטווח הרחוק. התרגולים האלו מחזקים את העצמיות בהדרגה.
בנוסף מצאתי משמעות, ויש לי על מה להלחם גם כשמאד קשה. בנוסף, חשוב לי להבהיר: זה עובד הכי טוב כשזה ספונטני. מי כיוון שהרסתי לכם וגיליתי את התוצאה, צריך "לעקוף" את המודע על מנ לחדור לתת המודע. ואת זה עושים על ידי הפעלה של כמה חושים. למשל: קפיצה  בחבל מתחת לממטרות תוך כדי ספירת הקפיצות ותחרות עם חבר. הרכבת מגדל קלפים או דומינו תוך שמיעת מוזיקה וחשיבה על תכלית החיים. כשהבור השחור ואפיסת הכוחות מגיעים, הידיעה שמצד אחד יש על מה להלחם, שזה זמני, ובסוף רק מתחזקים מזה, נותנת את הכוח להחזיק עד יעבור זעם. ותמיד זה עובר בסוף . בנוסף, יש סט שלם שעובד על ויסות חושי אבל קשה מאד להעביר את זה דרך כתיבה :\.
נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 8 חודשים על ידי HiddenLight.

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 8 חודשים #114097

מצטער על החפירה אבל יש לי שאלה מאוד פשוטה.
לו יצויר שהתאווה מגיעה אליך עכשיו אתה מתחיל לקפוץ? לעשות עם הידיים?
יכול להיות שזה יעזור לך בטווח הארוך אבל עכשיו ברגע האמת איך אתה מתמודד???

לפי מה שכתבת בסוף אז אתה יודע שזה זמני ולכן זה קל לך לעבור.
אני יודע על עצמי שאם רק הייתי יודע שזה עובר בלי לעשות פעולות אחרות (לשתף, לעשות 'סטאר' כמו בפורטיפיי) הייתי נופל לכן זה מעניין אותי איך אתה מצליח.

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 8 חודשים #114103

• HiddenLight
  • חבר קבוע
דווקא ההסתכלות הזו של הבניין לטווח הרחוק, היא היא שעוזרת לעבור את המבחן ברגע האמת.
אתה זקוק לכוח רצון, לחלום ומשמעות בחיים, ולדעת שהמעבר בחור השחור ואפיסת הכוחות הוא הכרחי. זה הרגע שתת המודע שלך אומר לך:"מילאת אותי בעשייה, ויש ים של חומר חדש שאני צריך לעכל. אני סוגר לך רגע את המאגרים בינתיים." ותמיד, יוצאים מהחורים האלה עם יכולות וכישורים חדשים, שלא היו לנו קודם, וזה, בכל תחום. אני נעזר פה בחברים כשצריך. אני מסיח את הדעת- מתאמן במשהו, משחק עם אחי הקטן, ואם חייב, פשוט מכבה את המחשב והולך לישון איזה 12 שעות.אני משתמש בסטאר של פורטיפי. מחויבות. כשאתה לא במסגרת ולא בא לך לזוז עכשיו, זה יכול להגרר כמה ימים או כמה שבועות. לעומת זאת, אם אתה חייב להתניע, אז אתה כבר עם אנשים, ומתחיל את העבודה שלך, אתה משתחרר יותר מהר מחוסר המעש. מקווה שזה יעזור .
אם יש שאלות, אני כאן

זה איך אני מתמודד על רגל אחת. חלק מהדברים ניתן ליישם במידי, ואת חלקם צריך לבנות.

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 8 חודשים #114105

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

כבר איבדתי את החשבון,
אבל שמתי לב שהחלפת קידומת ל80. אז מזל טוב 

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 8 חודשים #114109

• HiddenLight
  • חבר קבוע
תודה אחי .

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 5 חודשים #115271

• HiddenLight
  • חבר קבוע

שלום לכולם. זה קרה ביום ה87 שלי. נפלתי. נפלתי...
הנסיון לא היה כזה קשה. עצם העובדה שאני משתנה והופך ליהיות מישהו אחר, הפחידה אותי מאד. עד כדי כך ששברתי את הכלים כדי לחזור אחורה... אני רוצה לנסות שוב. ואני צריך את העזרה שלכם כאן בפורום. אבוא לכאן פעם בשבוע לפחות כדי לשמור על קשר

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 5 חודשים #115273

• צורצור
  • רצף ניקיון נוכחי: 721 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני רוצה לעזור לך, אבל אין לי משהו חכם לומר.
אני חדש באתר למרות שהספקתי לחרוש כאן ולכתוב מלא הודעות. אני לא מכיר אותך ואולי אני מתעצל לקרוא את כל מה שכתבת עד כה (עוד מתלבט על זה).
רק דבר אחד אני יכול לכתוב שמדהים אותי לראות אנשים כמוך שלא מתיאשים ככה... גם יפה בעיני המודעות העצמית שלך שכתבת שהפחידה אותך המציאות שאתה משתנה.
תודה!

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 5 חודשים #115289

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
באהבה.
נשמח לשמוע ממך יותר.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 5 חודשים #115295

• Kdouchat
  • רצף ניקיון נוכחי: 246 ימים
  • דירוג פלטיניום

שבע פעמים יפול צדיו וקם !
אל תתיאש !
כל הכבוד על ה87 ימים הנקיים !
בהצלחה רבה !!

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 5 חודשים #115297

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

בהצלחה

תגובה: 70 יום לפני 5 שנים, 5 חודשים #115306

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך .
אתה מגיע לפורום אחת לשבוע!
האם אתה הולך גם לקבוצות חיות אחת לשבוע ?
וחוץ מכל מה שכתבת האם יש פעולות שלמדת כאן ?
כדי שיעזרו לך להמשיך ולעלות חזרה למסלול.

זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן