ברוכים הבאים, אורח

אני סה"כ שבוע והאורות כבו...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... 1202 צפיות

אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112155

• אושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 28 ימים
  • חבר קבוע

התחלתי סה"כ לפני כשבוע עם המון אורות והתרגשות, התלהבות מהאתר... וממה לו שאני מתחיל דרך חדשה... ואיזה כיף
פתאום הכל כבה ודועך ומשעמם, אני אחד שרודף בעיקרון מריגושים לריגושים וכעת אני חש שזה היה ריגוש וח"ו שבעתי מכך ומה יותר גדול מעולם הריגושים הלא....  שקורץ בקלות ובענק...
האם חוויתם משהו כזה בדרך להצלחה ? ואיך יצאתם , עודדתם את עצמכם?
תודה

תגובה: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112156

אשתף אותך בדבר דומה שקרה לי.

הגיע לקבוצה שלנו הרב יהושע שפירא למסור מסר. אח"כ שאלתי אותי במסרון נושא שמאוד הלחיץ אותי בהתחלה. אני איש של התחלות. התחלתי ללמוד המון ספרים, וסיימתי מעט. אני מפחד גם מתהליכים ארוכים. מתאים לי קורס מקוצר וזהו. ואני רואה מה זה לעשות צעד ראשון, וזה רק אחד מ-12... וגם אז, זו לא סדנת 12 צעדים והלאה לחיים - אלא דרך חיים לכל החיים! איך אני חותם עכשיו על כזה דבר גדול? ובמיוחד שאני הייתי בהתחלה בפעם השנייה בתכנית, כי כבר עזבתי פעם אחת.

אחרי יומיים (נחשב מהר לתשובה מרב..) קיבלתי תשובה קצרה: "תמסור על זה חוסר אונים מול הספונסר".

אז זה היה עוד שיעור בענווה. הרב לא יפתור לי את הבעיות, אלא אני חייב לפתור אותם מול עצמי ומול אלוקים. לקבל בענווה שאני חסר אונים גם מול זה. וכשמסרתי את זה - זה פתר לי יותר.

עוד דבר שעזר לי היה ללכת בראבק על התכנית, ולא רק "שלום שלום" איתה, משהו מהצד. לקבוע קביעויות. אני כל יום בקבוצת צהריים ולא יעבור. קבוצה חיה שבועית. טלפון כל יום. לדבר כל יום עם החברים. לקבוע חברותא זה בכלל טוב. כן מרגיש רצון להתחבר, לא מרגיש כלום, מרגיש גרוע או מרגיש מצויין, יש לי מה לשתף או אין לי מה לשתף, בלי שכל ובלי רצון - אני חייב להתחבר. קבוע. כאילו החיים שלי תלויים בזה (והאמת, זה נכון. החיים שלי תלויים בזה!). אני לא יכול שזה יהיה רק העשרה לחיים, עוד תכנית נחמדה. החלמה קודמת לכל!

התכנית יכולה לתת לנו את הרוגע, השמחה והסיפוק שחיפשנו בתאווה (מדגיש "חיפשנו" - לא מצאנו). ההבדל הוא שהתאווה היא מיידית, והתכנית דורשת השקעה (מצד שני, בתאווה לא מקבלים כלום, ויש כ"כ הרבה תופעות לוואי נוראות...). לכן חייבים חיבור, אחרת הטוב מהתכנית נשאר זיכרון רחוק, ולא מספק. לכן חייבים פשוט להיות מחובר בכל הרצינות. ואז מרגישים סיפוק מהתכנית. מצד שני, החיבור עוזר להתרחק מהתחושות של התאווה. התאווה מטשטשת אותנו. זה מדעי. אז זה באמת יותר נוצץ כשקרובים לנפילות.

אז יאללה, לעבודה! בהצלחה!

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112157

• אושי
  • חבר קבוע

תודה לך דבר ראשון על התייחסותך לכאבי...
שנית אני משום מה לא זורם לי הענין הזה של להתקשר לחברים, מה נשמע? ומה חדש? ולמסור... וכו'
לא יודע בדיוק למה אני לא רוצה להיות קרציה לשני, שיאמר לעצמו עלי, "אוף, הוא שוב מתקשר" וכד'
אז מה עושים? אני מרגיש שזה חשוב ואני צמא לקשר ולא רק זה אלא פתאום התפנה לי מלא זמן שהייתי עסוק עם כל הזבל... אתה מבין?
שוב תודה אוהב

תגובה: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112158

קודם כל, תודה על הכנות. זה צעד גדול להחלמה! 

אני זוכר את התחושות האלו. מה פתאום להתקשר, ולא נעים, והוא בטח עסוק. 

מה עזר לי? 
לפני כמה חודשים חזרנו במוצ"ש חורפי מההורים של אשתי. כשהגענו הביתה, אחרי 12 בלילה, לא מצאנו את המפתח לבית. חיפשנו בתיק, בכיסים, בכל מקום ולא מצאנו. בחוץ פחות מ10 מעלות, ואנחנו עם 2 ילדים ישנים... יש מפתח אצל השכנים. לא נעים להעיר אותם בשעה כזאת. הם בטח ישנים, בפיג'מות... אבל אין ברירה אחרת... 
(בסוף השכנים דווקא לא ענו, ומצאנו מפתח שפעם החבאנו..). 
אני למדתי מזה לגבי להתקשר לחברים. אין לי ברירה. לא נעים, אבל אני לא יכול. 

בעיקר לא נעים לנו ואנחנו מתרצים את זה שלא נוח לחבר. אז רק בשביל למחוק את התירוץ הזה: 

בין החברים מקובל שלענות ולהקשיב זה החלמה לא רק למי שמוסר, אלא לא פחות למי ששומע. בדרך כלל חברים מנצלים את ההזדמנות כדי לשתף גם כן. 

מקובל שלא חייבים לענות (זה שירות, זו החלמה, אבל זו לא חובה). אם לא מתאים אז לא עונים (זה יפה לחזור אח"כ, אבל ודאי לא חובה, מובן ומקובל). 

מותר להתקשר בלילה. כל חבר זוכר שגם לו היו לילות רבים שהוא היה צריך לשתף. אבל זה מובן לחלוטין שלא כ" כ עונים. אני נוהג לשים את הטלפון על שקט כשאני הולך לישון או כשאני בשיחה חשובה, מסיבה זאת. 

ולבסוף, כשרוכשים חברים, לא מרגישים קרציות. החברים הכי טובים שלי זה אלה שהתקשרו והתעקשו על קשר. 

לגבי הזמן הפנוי - תמלא אותו בחיבור. יש תכנית שלמה, מלא דברים טובים. לקרוא ספרות, לכתוב אסירות תודה, לעשות פעולות, טלפונים, צעדים. 

אני ממש מרגיש שנס שהתכנית לא רק עוצרת אוננות. אז הייתי נשאר קרח מכאן ומכאן - בלי סיפוק מהתאווה, ובלי סיפוק בחיים. עכשיו אני מכיר את עצמי, חווה חיבור, מתחיל להכיר את אלוקים האוהב ולחיות חיים מלאים. 

מאחל לך את כל הטוב שבעולם! 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112159

אושי היקר
מזדהה מאד עם 2 הדברים שכתבת....
בס"ד ענה עליהם, נפלא, כל מילה יהלום.... תודה רבה לך
רק יוסיף, אתה מציין שזה לא זורם לך, משפט אהוב כאן, "זו תוכנית של פעולות, ומבינים אותה דרך הרגליים שצועדים בה, ולא דרך הראש"... ממליץ לך לנסות כמה פעמים, ואז להחליט....
מחזק את מה שכתב בס"ד, חלק מההחלמה של חברך, תלויה הרבה בזה שתתקשר אליו.... אתה עוזר לו, לא פחות מלעצמך.... לבד אנחנו לא יכולים, ניסינו כל כך הרבה פעמים, וזה לא עבד...
גם למדתי, שחלק מהחוסר אונים שלי, שאין לי את היכולת להתחשבן כל הזמן האם אני מטריד... ואצלי זה ממש קשה, כי אצלי נחיתות היא חלק מהמחלה... חבר אמר לי, שאני צריך להתקשר, ואם השני לא יכול, והוא בריא, הוא לא יענה, ואם הוא ענה, זה תוצאה של המחלה שלו, אני לא אמור לחשבן את זה... אגב, ולא כ"כ קשור, סוד הכניעה סיפר היום שהספונסר שלו אמר לו, אם אתה לא מצליח לדבר איתי, דבר עם המזכירה האלקטרונית שלי... 
אוהב
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי ברוך שאמר.

תגובה: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112162

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

מזדהה עם התחושות, גם לי לקח חודשים עד שהיה לי אומץ לעשות את הטלפון הראשון....
מה שחשוב, זה שתמשיך, אל תתיאש, לאט לאט קליפות החשש יעופפו להם עם הרוח,,,,
ואתה תתנקה 

בס"ד תודה, עוררת לי נקודות חשובות בסדר שעשיתה לגבי השיחות

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112163

• אושי
  • חבר קבוע

אווהלה...
ענית יפה, וכמו שצריך,
ממש כיף לי שיש כאלו חברים,,, על אף שאינני מכיר בפנים אבל לפי הנכתב,
תודה עזרת לי, והיה לי כיף לקרא

תגובה: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112164

• אושי
  • חבר קבוע

שלום לך !
האם אתה משוחח עימו בשיחה הטלפןנית בצהריים שהוא מנחה (סוד הכניעה) ?
איך אני שולח באתר כאן למשל הודעה אישית אליך ?
תודה

תגובה: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112167

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אושי, חיכיתי לך,
נראה לי שנפגשנו במוצ"ש,
האמת, רק שבוע והתלהבות דועכת, מעניין,
אבל אתמקד בקשר עם חברים,
אני כשהתחלתי את התכנית ישבתי המון שעות עם חברים כדי לא להשתמש,
חברים מחכים לטלפון ממך, תתקשר ותראה,
שתיים, מי שלא עונה כנראה הוא לא יכול, ותתקשר לחבר אחר,
לפעמים אני מתקשר ל 10 חברים עד שמישהו עונה לי, ובפרט בשעות הלילה, אבל זה הדרך,
מאחל לך המון הצלחה בהמשך הדרך,
אח אוהב.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112168

• רוצה לגדול
  • רצף ניקיון נוכחי: 535 ימים
  • חבר קבוע
אבי גולן כתב on 18 אפר' 2018 08:48:
אושי, חיכיתי לך,
נראה לי שנפגשנו במוצ"ש,

איזה חבל שלא הגעתי לקבוצה במוצ"ש לא הייתי מפספס אורח חשוב כמוך:disappointed_relieved:

תגובה: אני סה"כ שבוע והאורות כבו... לפני 6 שנים #112171

• אושי
  • חבר קבוע
רוצה לגדול כתב on 18 אפר' 2018 09:08:

אבי גולן כתב on 18 אפר' 2018 08:48:
אושי, חיכיתי לך,
נראה לי שנפגשנו במוצ"ש,
אתם תותחים
אני ממש שמח שיש כאלו שנותנים הרגשה כזאת טובה שנותן כוחות להמשך המלחמה, בעצם ההחלמה,
תודה תבורכו
ומקווה שניפגש אפילו איכשהו מהעיר היותר רחוקה...

איזה חבל שלא הגעתי לקבוצה במוצ"ש לא הייתי מפספס אורח חשוב כמוך:disappointed_relieved:

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.68 שניות

Are you sure?

כן