ברוכים הבאים, אורח

תהליך התנקות
(0 צופה) 

נושא: תהליך התנקות 21854 צפיות

תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111353

• יוסי91
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג פלטיניום

שלום חברים.
בעקבות כך שבגל האחרון החלטתי לרשום פוסט שעזר לי מאוד לא ליפול, החלטתי כעת לרשום יומן ל90 יום בפורום הזה. מקווה שבעוד 83 ימים אני אוכל להגיד שעמדתי באתגר של ה90 יום ויותר חשוב שאני אצליח לתקן את הדברים שאני בורח מהם.
נקודה נוספת - מקווה שזה יעזור גם לאנשים אחרים שקוראים את זה.

אז היום זה היום השמיני שלי באתגר, אני מרגיש את הגוף טיפה לא נינוח אבל חוץ מזה אני מרגיש מעולה, בכל פעם שאני מנסה להפסיק אני מרגיש פחות קשיים מהפעם הקודמת.. האם זה מעיד על התקדמות מסויימת? (שאלה למנוסים בנינו)
בכל אופן זה קצת מלחיץ אותי שאני מרגיש ממש בסדר, האם זה תקין? בפעמים שעברו הרגשתי הרבה פחות בסדר ביום השמיני...

להיום זה נראה לי מספיק
(תודה לכל מי שקורא ומגיב לזה)

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111354

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
קראתי,
תמשיך לשתף ולהתחבר.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111355

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

שלום לך חבר יקר.
לא ברור לי כל כך לאיזו תחושה אתה קורא "בסדר".
אבל אספר לך מה שאני הרגשתי כאשר היה עובר עלי שבוע נקי.
הייתי מרגיש יותר מידי "בסדר" עד כדי שההרגשה הזו היתה מאפשרת לי ללכת להשתמש.
בהחלמה למדתי על עצמי שחובה עלי להשאר שפוי בקו האמצעי ולא להתלהב לא לטוב ולא למוטב.
זה בכלל לא קל לשלוט על רגשות אבל הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא על ידי שיתוף הרגשות עם חברים.
בכל שיתוף יש נתינת פורפוציה נכונה לרגשות והם באים לידי איזון.
אוהב אותך ומייחל להצלחתך.
אריה

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111362

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום יוסי.
לא יודע כ"כ מה להגיב,
אז מאחל לך המון הצלחה בדרך.

אוהב

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111380

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

חבר יקר, מצטער שלא הספקתי לחזור אליך היום,
בהצלחה בדרך החדשה,
אשתף מה שעבר עליי בהתחלה, 
בפעם הראשונה ששברתי פה את שיא הנקיות האישי שלי, ציפיתי שיהיה לי קשה, כמו תמיד, לקראת פרק הזמן הממוצע בו אני משתמש עלו וצפו בי הרהורים קשים, ורצון חזק לתאווה, ופתתאום אני שובר את השיא האישי שלי בנקיות... והכל רגיל, 
הייתי בהלם, ונכנסתי למצב של כל רגע זה יבוא לי, מאיפה זה יבוא לי, ובלי להשים לב התחלתי שוב לבחון אובייקטים ברחוב... כי אולי אחד מהם יפעיל את הטריגר ושמו תאווה....

סה"כ מה שאני רוצה להגיד, זה שלחלקנו יש הלם ראשוני אחרי פרק זמן חדש של נקיות, אנחנו לא מעכלים שזה אכן קורה, ז"א אפשר לחיות גם בלי, במיוחד עם בפרק הזמן הזה יצא לנו לוותר כבר על תאווה, 
משהו מתחיל לחלחל בי ולוחש לי, אם אתה לא תשתמש היום, אתה לא תשתמש לעולם.... וזה איכשהו מכניס אותי לסטרס חודש... ומצאתי את עצמי שוב נופל, לא כי היה טריגר, רק כי פחדתי שלעולם לא יהיה לי את זה יותר. 
אחד הדברים החשובים שאני מנסה לעבוד עם עצמי בהחלמה, לפחות בפרקי ההחלמה הנוכחים, זה ללמוד לחיות בלי התאווה, ולקבל את זה כמובן מאליו, ( בלי לזלזל חלילה באסירות תודה הענקית שה' נותן לי את זה) אבל נקודת ההנחה שלי צריכה להיות, אני אדם נורמטיבי עם בעיה רפואית, ואני חי רגיל, מידי פעם לוקח את התרופות שלי, אבל חוץ מזה הכל רגיל, אז למה אני כל כך בהלם מפרק נקיות חדש?

אולי אנסח את זה בקצרה: פרק נקיות חדש זו שמחה גדולה, כזאת שגורמת לי לא לעכל את הנתון האמיתי ביותתר, שאני אדם רגיל, והתאווה זה משהו שהשתלט עלי, ועכשיו, אני חיי כרגיל, אז אין צורך לעשות מזה ביג דיל, ( שוב, רק בצד הנפשי והיחס לפרקי נקיותת חדשים, ולא חלילה לזלזל בעבודה המוטלת עליי כמחלים).

זה מה שהתחולל אצלי... וגם היום, שאני מגיע לפרק נקיות חדש, משהו רגוע ודרוך בו זמנית מתעורר בי.

בהצלחה גדולה!!!!!

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111383

• שי מחלים
  • רצף ניקיון נוכחי: 15 ימים
  • חבר ותיק
  • רק להיום

יש משפט חזק שמסתובב בחדרים
'עובר עליך יום קשה? אל תדאג, זה יעבור.
עובר עליך יום טוב? אל תדאג, זה גם יעבור...'
ימים טובים זו מתנת שמיים עצומה, אבל חלילה לא להכנס לשאננות - חטפתי הרבה כאפות מהשאננות הזו.

רק להיום!

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111385

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום

פשוט שמח - מתחבר מאוד למה שכתבת. חיזק אותי מאוד.

שי מחלים - צודק לחלוטין, אתמול בלילה הרגשתי את זה על עצמי.

היום היום התשיעי למסע שלי, אתמול בלילה הרגשתי עוד גל, הייתי ממש על הקצה אבל בסוף הצלחתי לעמוד בו, וכרגע אני בבעיה כי אני באמת לא יודע מה לעשות, אתמול עלו לי מחשבות של: "אוקיי, אתה יכול לעבור את היום וגם את מחר ואפילו את כל השבוע הזה, ואם יהיה לך כוחות מאוד חזקים אז אפילו עוד שבועיים אבל יותר מזה אתה לא תחזיק, אתה לא יכול להפסיק לתמיד, זה לא התמודדות שפשוט אפשר לסיים אותה, זה נמשך לאורך כל החיים אז למה שפשוט לא תפרוש עכשיו?

תפסתי את עצמי ואמרתי שלמרות שאין לי מה לענות מול השאלה הנ''ל אני אלך פשוט לישון ואני אחשוב על זה מחר.. אבל באמת שאין לי תשובה.. אני מפחד שפעם הבאה זה באמת יפיל אותי..

תשובות יתקבלו בשמחה.

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111387

• שי מחלים
  • רצף ניקיון נוכחי: 15 ימים
  • חבר ותיק
  • רק להיום

יוסי היקר
בצעד הראשון מתוך 12 הצעדים המכור מבין שהוא בבעיה ונכון לעכשיו הבעיה לא תלך לשום מקום, אולי אפילו לכל החיים.
באמת מתסכל!
אבל מה שעוזר לי זה הסיסמא: "רק להיום" - רק להיום אני אעשה הכל כדי להחלים, כדי לא להשתמש.
זה אומר שלא אכפת לי מה יהיה איתי מחר עם המחלה הזאת, זה פשוט לא רלוונטי. וזה עובד לשני הכיוונים: גם כשאני מרגיש שבעתיד אני לא אצליח להתגבר אז אני אומר לעצמי "רק להיום אני יכול? זה מספיק טוב" וגם כשאני מרגיש שבעתיד אני יהיה בלי הבעיה הזאת אז אני אומר לעצמי "היום אני עם הבעיה? כן! אז היום אני יעשה את הפעולות הנצרכות"
בעצם זה בערך מה שכתבת:

תפסתי את עצמי ואמרתי שלמרות שאין לי מה לענות מול השאלה הנ''ל אני אלך פשוט לישון ואני אחשוב על זה מחר..

תמשיך להגיד את זה גם מחר וגם מחר וגם...

רק להיום!

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111388

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
הדרך שלך מאוד נכונה,
היום אני לא משתמש,
אני מאמין שכשיהיה לך יותר זמן נקיון, יהיה לך עוד כמה סיבות למה לא להשתמש,
אבל סבלנות,
אוהבים.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111393

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום
שי מחלים כתב on 12 מרץ 2018 06:07:

יש משפט חזק שמסתובב בחדרים
'עובר עליך יום קשה? אל תדאג, זה יעבור.
עובר עליך יום טוב? אל תדאג, זה גם יעבור...'
ימים טובים זו מתנת שמיים עצומה, אבל חלילה לא להכנס לשאננות - חטפתי הרבה כאפות מהשאננות הזו.

משפט שאני שמעתי - "עובר עליך יום קשה, אל תדאג זה לא היום הקשה האחרון בחיים שלך, יהיה לך עוד הרבה כאלו."
לא יודע מה אתכם, אותי זה תפס.

אוהב

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111394

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

שלום יוסי.
אני מסכים עם מה שכתב שי, 'רק להיום'.
בנוסף, ב-12 צעדים גיליתי שאני לא נלחם אל מול התאווה, אני פשוט נכנע וצולח.

אוהב

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111397

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

מצטרף למה שכתבו קודמי,
ועצם זה שאתה משתף אותנו, זה כבר צעידה נכונה, 
כהרגלי אני לא ממהר להגדיר אף אחד כמכור,
אבל אני כן חושב שכל אחד צריך לעשות תמיד כל מה שביכולתו כדי לא ליפול,

לקח לי המון זמן להבין שרק היום, זו המשימה.... ככו שאחשוב על התאווה במושגי העתיד, 
היא פחות מציקה לי היום....

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111400

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום

פשוט שמח - אתה יכול להסביר שוב את הסוף.. לא כ''כ הבנתי "ככו שאחשוב על התאווה במושגי העתיד, 
היא פחות מציקה לי היום...."

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111401

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

יש אמירה מפורסמת של הרמב"ם,
העבר אין, והעתיד עדין, וההווה כהרף עין, דאגה מניין?"
הפשט של זה הוא הגיוני, העבר, כבר עבר, והעתיד, עדיין לא הגיע, ההווה בעוד אנו מדברים על חלף ונכנס למשבצת העבר, אם כך, דאגה מניין?
התשובה היא מהדמיון, הדאגה היא פרי דמיוננו,
במיוחד בתאווה, 
המון פעמים מצאתי את עצמי נופל כי פחדתי, 
היום אלו ההרהורים שתוקפים אותי, ככה אני בוחן נשים ברחוב, ככה אני מחפש טריגר טוב לתאווה,
אז מה יהיה איתי מחר?
לכן כתבתי, שככו שהפחית לחשוב על התאווה במושגי העתיד, כך היא מציקה לי פחות היום, 
גם אם יבואו לי הרהורים היום... אני לא צריך לדמיין איך הם יראו מחר...

ופתאום עכשיו קלטתי שמה שכתבתי בתגובה הקודמת, חסר את המילה "הפחית"...

תגובה: תהליך התנקות לפני 6 שנים, 1 חודש #111409

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום

פשוט שמח עכשיו הבנתי.. תודה רבה..

אני באמת אשתדל כל יום לחשוב על אותו יום (אם להגיד את האמת זה גם הרבה יותר קל, כי לעשות משהו כל החיים (לא רק בנושא הזה) זה ממש קשה).

זמן ליצירת דף: 0.68 שניות

Are you sure?

כן