ברוכים הבאים, אורח

לחיי חיים בריאים יותר
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לחיי חיים בריאים יותר 2209 צפיות

לחיי חיים בריאים יותר לפני 6 שנים, 3 חודשים #110120

• ניומן
  • חבר חדש
"אלי," אני מגמגם את המילים קצת אחרי כולם, מופתע מהמעמד הלא צפוי של הקבוצה כולה שקמה ומחזיקה ידיים ביחד. "תן בי את השלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם," עכשיו אני מבין למה התכוון יעקב כשאמר שאולי זה נראה כמו טקס נוצרי. "את האומץ לשנות את הדברים אשר ביכולתי לשנותם, ואת התבונה להבדיל בין השניים."
כשזה נגמר אני בחוץ, הולך לאט בחזרה לכיוון הדירה ומנסה לעכל את הערב האחרון. הקול הדומיננטי בראשי בדרך לקבוצה, אמר כך, פחות או יותר: נהדר, ניומן. תראה לאן הגעת. אתה הולך למפגש של אנשים שמכורים למין. לקבל, להעניק לעצמך חותמת רשמית.
- שלום לכולם, אני ניומן, ואני מכור לתאווה.
וזה נכון. הו, כל כך נכון. כי כמה שניסיתי להפסיק, להתעלם ולהדחיק, פשוט לא הצלחתי.

כמה דקות אחרי שנכנסתי, כשהפה היה קצת פחות יבש, והלב דפק קצת פחות מהר, התחלתי להבין את השינוי שההתמודדות שלי יכולה לקבל. העובדה שאפשר לדבר עליה, שכבר אין צורך לכבס מילים, להדחיק. שיש כאן קבוצה של אנשים שכולם עברו לא פחות ממני, ואולי הרבה יותר, וכולם כאן כדי לעזור אחד לשני לטפס הלאה.

המסר של אסירותודה היה מאיר ומלא תקווה, ובמיוחד הדגש על לוותר על הרצון העצמי ולמסור אותו למישהו אחר. 
מי ייתן...
תודה לכל מי שהיה על הרוגע והארת הפנים, ולשבי1 שעזר לי לקחת צעד הלאה בהחלמה.
יום נקי

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 6 שנים, 3 חודשים #110138

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מרגש על ההתקדמות שלך,
תמשיך לבוא, יהיה קשיים כנראה בדרך,
אבל חברים יעמדו לצידך, רק אל ייאוש.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 6 שנים, 3 חודשים #110150

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה לך שהבאת את עצמך, זה ממש ממש לא מובן מאליו לחשוף את עצמך ולבוא לקבוצה חיה.
אכן, "הגענו הביתה", סוף סוף הגענו למקום שאני יכול לשתף על הכל!!!! ולא משנה מה אני יגיד, כולם יקבלו אותי בדיוק איך שאני.

מתרגש בשבילך
בהמשך זה קצת יותר קל והרבה פחות מלחיץ, היום אני מתגעגע לקבוצה.
אוהב

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 6 שנים, 1 חודש #110833

• ניומן
  • חבר חדש
יש שלב פסיכולוגי בהתפתחות של ילדים שהם לא מסוגלים להבין שיש לאנשים אחרים נקודת מבט שונה מזו שיש להם עצמם. למשל, אם נניח לפני ילד בשלב כזה קופסת פח שיש בה עוגיות בד"כ, ונשאל אותו מה היא מכילה, הוא כנראה יאמר שיש בתוכה עוגיות. נפתח את הקופסה, ונראה לו שבתוכה מונחת בובה קטנה, נסגור אותה בחזרה, ונשאל אותו, מה תהיה תגובתו של אחיו הקטן אם יכנס עכשיו ונשאל גם אותו לגבי תוכנה של הקופסה. הילד ישיב שאחיו הקטן יאמר שישנה בובה בקופסה. הוא מניח שאחיו יודע על הסיטואציה בדיוק מה שהוא עצמו יודע, וקשה לו להבין את התהליך המחשבתי שאחיו עובר בעצמו.
לפעמים אני מרגיש שבהיבט של המחלה אני תקוע עמוק בשלב הזה. אני שומע וקורא דברים של חברים ותיקים יותר בהחלמה, לגבי השינוי באורח החיים שלהם, ובהתמודדות שלהם עם התאווה, ואני מודע לזה שזה דבילי, אבל אני לא מסוגל לקבל את זה. אני משוכנע לגמרי שהם מייפים את המציאות, או שהם מראש לא היו כ"כ מכורים עקומים כמוני, או מחשבות אחרות בסגנון.
אני חושב שזה נובע מחוסר אמון בעצמי וביכולת שלי להשתנות אחרי כל השנים האלו, ומעצמי אני משליך על כולם.
מתפלל ומקווה לקבל קצת ענווה ואמונה בעצמי, באחרים ובתכנית.
לילה נקי.

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 6 שנים, 1 חודש #110869

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

אוהבים
תודה על הכתיבה.
שאלוקים אכן ייתן לך שלווה, אומץ ותבונה.

יום שפוי ונקי

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 6 שנים, 1 חודש #111047

• ניומן
  • חבר חדש

אחד מהדברים שמפילים אותי שדוד, גם אחרי שהתחלתי ללכת לקבוצה, הוא שמחשבת תאווה קטנטנה קופצת לה לתודעה. ואז אני בוחן אותה בעניין,מרחרח, טועם אותה, כאילו אני לא מכיר את הסיטואציה, כאילו אני לא מכיר את עצמי, את המכור שבי... ומפה לשם המחשבה גדלה ותופחת, מתעצמת וסוחפת, ואני שוב מאפס, שוב מלקה את עצמי.
בשבועות האחרונים, אסירות תודה, סיגלתי לעצמי מנהג. ברגע שאני מזהה אחת כזו, קטנה ככל שתהיה, אני עוצם עיניים ואומר את תפילת השלווה. פחות התוכן הוא מה שפועל עלי כאן, אלא העובדה שיש לי משהו אוטומטי להתרכז בו. וזה עובד בינתיים, השבח לכח עליון. 
מתפלל ליום נקי, ויותר מכך, ליום מפוכח.

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 6 שנים, 1 חודש #111055

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

אוהבים
תודה על השיתוף.

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 6 שנים, 1 חודש #111082

• אבי גולן
  • דירוג פלטיניום
יפה,
כייף לקרוא את השיתוף שלך בפורום,
שתף אותנו יותר, זה יעזור לך ולי ולנו.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 5 שנים, 11 חודשים #112386

• ניומן
  • חבר חדש

באופן עקבי, וחסר רחמים, יש לי אובססיות פסיכיות כשאני נמצא במיטה, ממש לפני שאני הולך לישון. רוב הנפילות שלי בתקופה האחרונה היו שם. מתסכל לאללה. כי זה כ"כ כיף, וכ"כ נוח וזה יעזור לי להירדם... רעיונות, מישהו?

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 5 שנים, 11 חודשים #112387

• אושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 28 ימים
  • חבר קבוע

שלום, אח יקר, אווהי כמה שנהנתי לקרא את השרשור הזה
מרגיש והרגשתי בדיוק כך לא מזמן... ות'אמת שרק הלילה לפני מספר שעות מעדתי בגלל מחשבה אווילית 'בא נבדוק האם באמת נשמר בגוגל תמונה של... או שכבר מחקתי' ואפי' שידעתי לאן זה יכול להוביל המשכתי, כך קורה לי במיטה, בלילה, ובפרט שאני עייף, לאחר נפתח לי התמונה, בהבזק של רגע אמרתי בא ננסה לפנות לספונסר שלי, ואף שידתי שרוב סיכוי שיושן, ניסתי כתבתי לו, הוא לא ענה כמובן, אבל כנראה בזכות צעד קטן זה באמצע של שיא תאוה של עצירה, זה נתן לי כח והתגברתי ומחקתי, אח"כ כבר שיתפתי משהו שעדין היה ער ומאד עזר לי, נ"ל שהרעיון שכתבתי, מובן.
רק אמול הרגשתי שוב כמה, כמה גדול עלי וכמה אני חסר אונים פשוטו כמשמעו מול התאווה.
בהצלחה, אוהב, אושי

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 5 שנים, 11 חודשים #112390

• אבי גולן
  • דירוג פלטיניום
אוהבים אותך,
אני רואה שהתחלת ללכת לקבוצות,
תמשיך לבוא, שתף ושחרר,
זה יעבוד, רק אל ייאוש,
החלמה זה תהליך.

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 5 שנים, 10 חודשים #112412

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום
ניומן כתב on 02 מאי 2018 02:34:

באופן עקבי, וחסר רחמים, יש לי אובססיות פסיכיות כשאני נמצא במיטה, ממש לפני שאני הולך לישון. רוב הנפילות שלי בתקופה האחרונה היו שם. מתסכל לאללה. כי זה כ"כ כיף, וכ"כ נוח וזה יעזור לי להירדם... רעיונות, מישהו?

חוויה רוחנית.
אלו שחוו אותה מדווחים שהם לא הרגישו את הצורך לחזור לשתות.

יום שפוי ונקי, וגם לילה טוב...

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 5 שנים, 9 חודשים #113150

• ניומן
  • חבר חדש

הכוכב הבא במסעו היה מיושב על ידי מכור. היה זה רק ביקור קצר, אולם הוא זרה תוגה גדולה בלב הנסיך הקטן.

"מה אתה עושה?" הוא שאל את המכור שישב מרותק אל מול מסך גדול.

"ממש שום דבר" נבהל המכור, כשהוא מתעסק במכנסיו ומנסה במקביל להקיש הוראות במקלדת שמונחת היתה על השולחן.

הנסיך הקטן הסב את מבטו, כדי שלא לגרום אי נוחות למכור, שפניו סמקו לגוון אדום-שושנה. "בכוכב שממנו באתי," פתח הנסיך הקטן על מנת למלא את השקט שנוצר, "הכרתי מישהי שנהגה ממש כמוך. היא קבלה על כך שהיא סובלת כל הזמן, אך כששאלתי אותה על כך, תמיד הכחישה או האשימה אותי בדכדוך שלה" סיים בעצב.

"אינני סובל כלל עכשיו," אמר המכור, "וכשאני סובל, אני מקרין על המסך צילומים של שקיעה. יפה שקיעת החמה במסך ללב עצוב."

"יודע אני" ענה הנסיך הקטן, "יום אחד צפיתי בשקיעת השמש ארבעים וארבע פעמים ברצף!" התפאר. "ומפני מה אתה עצוב לעיתים?" המשיך לחקור את המכור.

"פעם היו על הכוכב הזה דברים רבים" הסביר המכור, "היו פרחים, ובוסתנים יפים. היו נחלים, אגמים והרים. פרחה כאן גם שושנה פעם, עם ארבעה חוחים. אבל מאז נעלם הכל, ונותר לי רק המסך הזה, וגם עכבר קטן, דומני שאני שומע אותו לפעמים בלילות." אמר נוגות כשהוא מחווה בראשו על המסך המבריק שניצב מולו.

כשהביט הנסיך הקטן במסך, ראה בו בבואה של שושנה, והתעצב אל ליבו כשנזכר בשושנה שלו, שהשאיר לבדה על הכוכבית שלו.

"ולאן נעלמו כל הדברים היפים שהיו כאן?" שאל הנסיך הקטן, כיוון שתמיד רצה לראות בוסתנים, נחלים ואגמים.

"אינני יודע, וכבר אין מה לעשות בעניין זה מאומה", אמר המכור בקוצר רוח, וחזר להביט במסך בעניין רב.

הנסיך הקטן המתין קמעה, וכשראה שאין מעייניו של המכור נתונים אליו עוד, הפטיר לעצמו "אכן, דרכם של המבוגרים משונה עד מאוד" ופנה לו להמשיך בדרכו. צר היה לו על כל הדברים שאבדו מכוכבו של המכור, ובמיוחד על הידיעה ששושנים עלולות להיעלם יום אחד, על אף החוחים שברשותן, ולהשאיר רק בבואה על מסך. מהורהר ומבולבל המשיך הנסיך הקטן במסעו כשהוא הוגה בשושנה שלו.

תגובה: לחיי חיים בריאים יותר לפני 5 שנים, 9 חודשים #113165

תודה שהבאת את "הנסיך הקטן" לכוכב שלי!!!
שיהיה לך הרבה החלמה והצלחה....

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.56 שניות

Are you sure?

כן