ברוכים הבאים, אורח

מנסה לצוף 2
(0 צופה) 

נושא: מנסה לצוף 2 33319 צפיות

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113338

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
רגיש כתב on 03 יולי 2018 14:38:

שבי, אוהבים אותך מאד
נראה לי שאבא שלח אותך לכתוב את הפוסט הזה בשבילי.
2 נקודות עוזרות לי כאן. 1. אני באותו עניין בערך. להלן בהרחבה. 2. העובדה שניתן לכתוב כאן כל מה שכואב (ובלי נדר, אני מתחיל בקרוב ממש לכתוב שרשור שלי) ולקבל גיבוי ואהבה מהחברים.
אני חדש כאן ואני בן 40. וניתן להבין מהפוסטים שלי כמה אני מתבייש כשאני צופה על עצמי מהצד. וואו, אדם בן ארבעים, נשוי 20 שנה (לאשה נפלאה מאד בחסד ה'), אב לשבעה בלעה"ר. אז רבש"ע, מה אני מחפש בזבל? למה העשירות שמניתי קודם (אשה + שבעה ילדים) לא נותנת לי את הסיפוק הנדרש כדי לשבת מהבוקר עד הלילה ולהגיד תודה ולחשוב טוב?
אז כמו שכתבת. גם זה ממנו. האוהב, הכל-יכול.
לא ניטרד ממחשבות כאלו ודומותיהן, נמשיך בפכחון, כל יום רק להיום.

עד כמה שאני מבין אותך, אבל אני חייב גם לכתוב שהתחושה הזאת של "מה אני מחפש בזבל?" לא רק שהיא איננה נכונה, אלא שהיא מסוכנת עבורי.

תחשוב על אדם שמנסה לעשות דיאטה ולא מצליח, והוא פשוט "לא מצליח להבין" למה הוא נמשך לעוגה עתירת קלוריות. לדעתו הוא היה אמור להיות אדם רוחני כל כך עד שאוכל לא יתפוס אצלו מקום, ובכלל יש לו כל כך הרבה דברים טובים בחיים, אז מה הוא צריך אוכל טעים...

ידיעת המקום שלי היא קריטית כדי להתחיל את התהליך, ובשפה של 12 הצעדים זה נקרא "קבלה". עד שאני לא מקבל את עצמי כפי שאני, אין הרבה סיכוי להתמודד בצורה נכונה.

אז כן, אני לגמרי מקבל את זה שאני נמשך לפורנו, בדיוק כפי שאני מקבל את העובדה שאני נמשך לאוכל. כעת אני יכול להתחיל את התהליך שבו אני מוכן לוותר ולעשות הכל - אבל הכל - כדי לא לחזור לשם.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113340

• סוד הכניעה
  • מנהל
שבי1 כתב on 03 יולי 2018 08:14:
אסירות תודה על בוקר טוב , עם חיבור נפלא לחברים, ועל ים של אהבה. 
כשהתחלתי את ההחלמה הייתי רץ כ 4 פעמים בשבוע במשך 7 שנים ברצף. 
בשמונה חודשים האחרונים כמעט ולא עשיתי שום פעילות ספורטיבית. אתמול בבוקר החלטתי זהו , לוקח את עצמי ומתחיל בפעילות מחודשת . אז זהו הרגע נכנסתי הביתה אחרי ריצה ומרגיש נהדר, כל שריר בגוף מורגש בכאב מתוק. אז רק להיום החלטתי שאני שאני עושה ספורט, ולא מעניין אותי אם מחר זה יקרה שוב. מה שחשוב שזה קרה היום ואני מודה לאבא היקר שנתן לי כוחות ורצון ואפשרות לפעול היום .
א.ת. על בריאות טובה 
על אישה מדהימה ועל בית מקסים , א.ת. על ימי נקיון רק להיום . מתפלל

בערך שנה אחרי שהגעתי להחלמה, התחלתי לרוץ. בהתחלה ניסיתי לרוץ קילומטר אחד וגם את זה בקושי הצלחתי, אבל בזכות התוכנית למדתי מה זה התמדה, למדתי מה זה לעשות פעולות כל יום ביומו, ולמדתי עוד כמה כלים שבזכותם הצלחתי לרוץ מרתון שלם - 42 קילומטר...

היום אני ממשיך לעשות ספורט שלוש פעמים בשבוע, ועבורי זה חלק בלתי נפרד מתוכנית הצעדים.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113345

• רגיש
  • רצף ניקיון נוכחי: 59 ימים
  • חבר ותיק
סוד הכניעה כתב on 05 יולי 2018 01:40:

רגיש כתב on 03 יולי 2018 14:38:

שבי, אוהבים אותך מאד
נראה לי שאבא שלח אותך לכתוב את הפוסט הזה בשבילי.
2 נקודות עוזרות לי כאן. 1. אני באותו עניין בערך. להלן בהרחבה. 2. העובדה שניתן לכתוב כאן כל מה שכואב (ובלי נדר, אני מתחיל בקרוב ממש לכתוב שרשור שלי) ולקבל גיבוי ואהבה מהחברים.
אני חדש כאן ואני בן 40. וניתן להבין מהפוסטים שלי כמה אני מתבייש כשאני צופה על עצמי מהצד. וואו, אדם בן ארבעים, נשוי 20 שנה (לאשה נפלאה מאד בחסד ה'), אב לשבעה בלעה"ר. אז רבש"ע, מה אני מחפש בזבל? למה העשירות שמניתי קודם (אשה + שבעה ילדים) לא נותנת לי את הסיפוק הנדרש כדי לשבת מהבוקר עד הלילה ולהגיד תודה ולחשוב טוב?
אז כמו שכתבת. גם זה ממנו. האוהב, הכל-יכול.
לא ניטרד ממחשבות כאלו ודומותיהן, נמשיך בפכחון, כל יום רק להיום.

עד כמה שאני מבין אותך, אבל אני חייב גם לכתוב שהתחושה הזאת של "מה אני מחפש בזבל?" לא רק שהיא איננה נכונה, אלא שהיא מסוכנת עבורי.

תחשוב על אדם שמנסה לעשות דיאטה ולא מצליח, והוא פשוט "לא מצליח להבין" למה הוא נמשך לעוגה עתירת קלוריות. לדעתו הוא היה אמור להיות אדם רוחני כל כך עד שאוכל לא יתפוס אצלו מקום, ובכלל יש לו כל כך הרבה דברים טובים בחיים, אז מה הוא צריך אוכל טעים...

ידיעת המקום שלי היא קריטית כדי להתחיל את התהליך, ובשפה של 12 הצעדים זה נקרא "קבלה". עד שאני לא מקבל את עצמי כפי שאני, אין הרבה סיכוי להתמודד בצורה נכונה.

אז כן, אני לגמרי מקבל את זה שאני נמשך לפורנו, בדיוק כפי שאני מקבל את העובדה שאני נמשך לאוכל. כעת אני יכול להתחיל את התהליך שבו אני מוכן לוותר ולעשות הכל - אבל הכל - כדי לא לחזור לשם.

סוד, תודה על תגובתך. הגבת לי כאן ובפוסט נוסף. (מרגיש בן יחיד.......).
ובכן, אבקשך להרחיב מעט על נושא ה"קבלה העצמית" או הפנה לפוסטים/מאמרים טובים בעניין. (אנסה להסביר איך אני מבין את העניין ותכוון אותי. ההבנה היא שקיבלתי את האופי (או איך שלא נגדיר את זה) מהקב"ה ולהפסיק להאשים את עצמי. כמו שהנולד חרש לא מאשים את עצמו כל הזמן. (מאידך, להצטער מותר כמו שלחרש מותר?!?).

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113351

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום חברים יקרים .
שמעתי היום משהו מאחד החברים שאני חייב להגיב עליו.  
התחלתי את ההחלמה לפני כמעט שנה וחצי, והגעתי בכוונה שהפעם אני לא מוותר הולך עד הסוף. נכון שבתחילה זה הופך להיות חלק גדול מהיום שלנו, ואנחנו ממש באובססיה לא ליפול או למעוד , בודקים כל פעם אם החסימה קיימת ועוד מס פעולות שלקחו חלק בשעות היום, וזה ממש ניהל אותי ואת חיי לתקופה דיי קצרה. 
אז אני באופן אישי החלטתי שזה לא הולך לנהל אותי במשך היום מעבר למה שזה אמור לתת לי. ואם הייתי צריך ללכת למקום מסויים הייתי הולך בלי פחד ואם זה להופעה מסויימת אז גם הייתי הולך. פשוט החיים לא ניגמרו עם ההחלמה ואסור שיגמרו. נכון שיש שינויים באורך חיינו אבל עדיין אסור לשכוח שיש חיים מעבר .כמובן שכל אחד צריך להיזהר במקום שהוא עלול להיפגע, ויש מקומות כאלה ! כל אחד יודע היטב ומכיר את עצמו וצריך לדעת ממה לחשוש, ואין צורך להיכנס לבועה שהיציאה משם ממש קשה .
אוהב אותכם.

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113352

מזדהה מאוד, מהספונסר שלי למדתי שזה חלק מהטיפ "הצמד למנצחים". 

אם החיים נהיו רק לפתוח מעגלים ולסגור אותם כל היום - בשביל מה אני צריך את זה? אני נצמד לחברים שאני רואה שיש להם חיים. שהייתי רוצה שגם לי תהיה השלווה והאושר שלהם. 

כמובן, שזה לא סותר להיזהר ולפתוח מעגלים וטלפונים וכניעה. אבל זה לא החיים.

אוהבים 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113375

• סוד הכניעה
  • מנהל
רגיש כתב on 05 יולי 2018 13:55:

סוד, תודה על תגובתך. הגבת לי כאן ובפוסט נוסף. (מרגיש בן יחיד.......).
ובכן, אבקשך להרחיב מעט על נושא ה"קבלה העצמית" או הפנה לפוסטים/מאמרים טובים בעניין. (אנסה להסביר איך אני מבין את העניין ותכוון אותי. ההבנה היא שקיבלתי את האופי (או איך שלא נגדיר את זה) מהקב"ה ולהפסיק להאשים את עצמי. כמו שהנולד חרש לא מאשים את עצמו כל הזמן. (מאידך, להצטער מותר כמו שלחרש מותר?!?).

בשמחה.

ראשית, נכתב על זה המון בפורום על ידי חברים ותיקים. הנה לינק אחד לפוסט שכתבתי בזמנו: 

gye.org.il/articles/articles/item/kabala-5

בגדול, קבלה זה לא רק בנוגע לפגמי אופי, אלא בנוגע לכל דבר בחיים. אבל שים לב שהקבלה אצלנו היא לא פאטליזם שבו אנחנו לא מנסים לשנות כלום, כיון שהכל מלמעלה (מה שנקרא "קארמה"), אלא קבלה ביחד עם מחוייבות לשינוי.

זה בולט מאוד בתפילת השלווה שבה אנחנו מבקשים שלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתנו לשנותם, אבל באותה נשימה מבקשים אומץ לשנות את הדברים שביכולתנו לשנותם. אם אנחנו נצמדים לאחד הקצוות, ושוכחים שצריך את שניהם, אנחנו לא בכיוון הנכון. 

אגב, הרעיון הפשוט כל כך של תפילת השלווה, הוא היום בסיס לשיטת טיפול מקצועית שתופסת תאוצה בשנים האחרונות בטיפול בהתמכרויות ונקראת ACT - לפי ראשי התיבות של טיפול בקבלה ומחוייבות, במהלכו המטופל לומד מצד אחד לקבל את הרגשות השליליים שלו, בלי לנסות להילחם בהם (כי אנחנו יודעים שזה לא בדיוק עובד), ומצד שני לנסות לשנות אותם. זה נשמע כמו פרדוקס, אבל כפי שאנחנו יודעים מהתוכנית, זה עובד.

אני מקבל את זה שאני מכור - ודוקא אז מוכן לעשות הרבה יותר פעולות כדי לא לפעול כמכור. דוקא הקבלה מאפשרת לי את השינוי.

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113491

• שבי1
  • דירוג פלטיניום

שלום חברים שאיתי בדרך.  
רוצה לשתף אותכם במה שקרה לי לפני שבועיים.  כפי שידוע אני בתכנית כשנה וחצי, והתחלתי את ההחלמה עם הפסקת צפיה בפורנו. במשך תקופה זו היו לי 3 מעידות בצפיה קצרה אך היה מי שקרה לזה " שימוש" 
היה לי מאוד קשה לקבל את המילה שימוש , אך בסופו של דבר הפנמתי שכן זה שימוש. מהפעם האחרונה שזה כבר כ 4 חודשים ויותר לא העזתי וגם לא מעיז , אך זה נימצא בתוכי ומגרד לי במוח כל הזמן. לפני שבועיים הרגשתי שאני מחפס בכל דבר שאני עושה או קורא או סתם בהודעות את התאווה. והחלטתי שאני עושה עוד צעד קדימה למיתון האובססיה.  אז לא היתה לי חסימה מעולם במכשיר הטלפון והסתדרתי עם זה כמעט לגמרי בלי פורנו או תכנים לא ראויים. החלטתי כן לשים חסימה ואכן ביצעתי זאת לפני שבוע בערך, עד היום הולך לי בסדר גמור וזה לא מפריע לי כל כך, שמח על ההחלטה שקיבלתי ומתפלל לאבא היקר שרצונו יעשה .
מתפלל לשפיות ולחיבור לחברים ולאבא היקר ולהמשך החלמה. אוהב אותכם

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113493

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אוהבים.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113512

תודה על השיתוף שאלוקים יתן לך מלא חופניים של שפיות

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113520

• שבי1
  • דירוג פלטיניום
היום קמתי מעט מוקדם מהרגיל עם תחושה של תאווה אדירה . וואו לא ידעתי מה לעשות , אני במיטה והאובססיה התחילה לעבוד , סרטים מתחילים לרוץ בראש , החלטתי לקום מהמיטה ולהתחיל עם פעולות. 
אסירות תודה שצלחתי את זה , אך רוצה לשתף שיותר ויותר זה קורה לאחרונה ולפרקי זמן קצרים. כמו שכתבתי לפני שבועיים חזרתי לפעילות ספורטיבית וזה ממש עוזר לי .
אז סימתי סידורים ראשונים בבוקר ואז יצאתי לריצה בשיא החום מזיע כמו כלב , לבד במסלול וצועק לאבא תודההה. 
עכשיו מרגיש טוב נקי ומחובר לאבא רק להיום ❤

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113522

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אוהבים,
מנסה לתכנן להגיע לכנס בצפון,
רצונו חעשה בחיי.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113547

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה שבי על השיתוף, תודה לך שאתה איתי בדרך.
אבי - מוזמן. 

יום שפוי נקי ומחובר לכולם.

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113568

• שבי1
  • דירוג פלטיניום
[dir=rtl]מנסה לצוף ! 
האמת שקשה לצוף כל הזמן בלי לזוז , כל תנועה קטנה לא רצונית יכולה להביא אותי לזעזוע וחשש מטביעה. מתפלל

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113569

• שבי1
  • דירוג פלטיניום
מנסה לצוף ! 
האמת שקשה לצוף כל הזמן בלי לזוז , כל תנועה קטנה לא רצונית יכולה להביא אותי לזעזוע וחשש מטביעה. מתפלל

תגובה: מנסה לצוף 2 לפני 5 שנים, 9 חודשים #113586

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

מזל טוב על ה-400 יום. יפה מאוד.

בדיוק חשבתי על המילים 'מנסה לצוף'. 
מי אמר שצריך לצוף? אולי עדיף להוריד את הראש ולתת לגל לעבור?
אולי שווה יותר להחזיק בחבל הצלה שאלוקים שולח מלמעלה?

אוהב אותך מאוד, מתפלל בשבילך להצלחה.

זמן ליצירת דף: 0.67 שניות

Are you sure?

כן