ברוכים הבאים, אורח

למה שהפעם יהיה שונה?
(0 צופה) 

נושא: למה שהפעם יהיה שונה? 9083 צפיות

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 8 חודשים #106769

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2465 ימים
  • דירוג פלטיניום

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 10 חודשים #112588

• שם ייחודי
  • רצף ניקיון נוכחי: 61 ימים
  • חבר קבוע

למה שהפעם יהיה שונה? כי החלטתי!
אבל גם בפעמים הקודמות היה כך.. שוב.. ושוב...
אני בד"כ מחזיק שבועיים, לפעמים גם טיפה יותר. אבל עדיין.. האמונה לא התחזקה, העול לא הפך בהיר יותר. השטן יתן לי עוד שבוע שקט, ואז יתקוף שוב.. בשביל מה בכלל? למה? אתה מאמין בזה בכלל? לא מצליח לראות איך אני מתרומם מכאן..

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 10 חודשים #112589

אוהב אותך!!! 
מזדהה כל כך!!!
מתפלל מכל הלב, שהתחנה שלך לעלות תהיה בקרוב.... מתפלל שתאמין בכנות שה' מאשפות ירים אביון....

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 10 חודשים #112653

• שם ייחודי
  • חבר קבוע

כן.. שאאמין. זה הדבר הכי קשה. לכאורה אני מאמין, אבל כבר כל כך מיואש ומבולבל...
"כל התפילות... מילים ריקות..
מה אתה רוצה ממני. מה?!"
(חנן בן ארי)

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 10 חודשים #112686

חבר יקר
תתפלל להאמין.... תתפלל להתפלל....
שיהיה בהצלחה...

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 10 חודשים #112738

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום שם ייחודי.
התשובה על הלמה זה - "הגענו לאמונה שכוח גדול מאיתנו יוכל להחזיר את שפיות דעתנו".
כשאני מודה בזה שאני לא מסוגל, אני מגיע לאמונה שמישהו אחר יכול.

מאחל לך גם.

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 9 חודשים #112985

• שם ייחודי
  • חבר קבוע
"כשאני מודה בזה שאני לא מסוגל, אני מגיע לאמונה שמישהו אחר יכול."
לא מבין למה המשפט הזה נכון.
ועדיין אין תשובה ל'איך לחזק את האמונה'..
ובינתיים נקי שבועיים, אבל... כבר היו שבועיים.. והיו גם יותר.. ו..חושש.

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 9 חודשים #112986

• שבי1
  • דירוג פלטיניום

אין מה לחשוש, אנו צריכים לדאוג ולבקש להישאר נקיים רק להיום , ולא להיות מוטרדים מהמחר . כרגע ניתמודד רק להיום רק לעכשיו ורק לשעה הקרובה. והאמונה מגיע בזמן שאנו אומרים לאבא שאנו חסרי אונים ולא יכולים להתמודד לבד מול התאווה . זה מגיע עם הזמן. אוהבים אותך

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113005

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
"כשאני מודה בזה שאני לא מסוגל, אני מגיע לאמונה שמישהו אחר יכול."

אני מגיע לחדרים, ורואה חברים שנקיים הרבה מאוד זמן. רבים מהם היו במצבים קשים ממני. גם הם חסרי אונים מול התאווה.
כנראה שיש כוח גדול שיכול להחזיר אותי לשפיות. עובדה!

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113145

• שם ייחודי
  • חבר קבוע

נתן, מה עובדה? שיש נקיים שהיו במצב קשה ומצליחים? באותה מידה שעובדה שאני לא. זה לא מחזק יותר מדי שיש אחרים שמצליחים, ובטח שלא הסברת מדוע אם אתה מודה שאינך מסוגל זה מוביל למסקנה שמישהו אחר יכול.

שבי- גם אתה וגם אחרים כותבים ש'רק להיום, לא להיות מוטרדים מהמחר'. אני לא מבין את זה בכלל. אם אחשוב כך, בעוד דקה אני נופל. הדבר העיקרי שמחזיק אותי זה הימים הנקיים שעברתי. מרגיש רע לחזור ולמנות מ0 אחרי שצברתי 20. בד"כ כשאני נופל, אני יפול גם יומיים אחרי, ושוב יום אחרי. אם אני מצליח לשמור על תקופה נקיה, גדל הסיכוי שאצליח גם מחר

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113147

העובדה היא שאני לא מצליח לבד, ואני מאמין שאלוקים לא דפק אותי במצב כזה סתם בלי תרופה. מאחר והתרופה נוסתה בהצלחה גם במקרים קשים - אני מאמין שהיא עובדת. 
עד כה לא שמעתי מכור שצעד צעדים ופעל לפי עקרונות התכנית שנפל (כל מי שנופל בקבוצות, זה בגלל שבאותו זמן הוא בחר לא לקחת את התרופה. לא להתקשר, לא למסור, לא להיכנע. וזה החלק שכן בידיים שלנו). אופתע אם אשמע על מישהו שיסתור עובדה זו. 

הכוונה של המשפט שנתן הביא הוא שאני לא מסוגל לבד, בדרכים שניסיתי עד כה. אני כן מסוגל אם אתן לאלוקים לעזור לי. 

הקטע של רק להיום הוא לא להחלים בשביל משהו חיצוני, כי זה לא מחזיק. אם אני מחלים בשביל להוכיח לעצמי שאני יכול, בשביל לשבור שיא, בשביל אשתי או בשביל אלוקים - הניסיון מוכיח שזה לא עובד למכורים. כשאני מחלים כי אני לא יכול יותר לסבול את הכאב - זה עובד. ואני לא יכול לסבול כרגע. היום. בין אם זה יום אחד אחרי הנפילה, ובין אם זה שנתיים אחרי. 
הדגש הוא לא רק "רק להיום" למעוטי מחר, אלא גם "רק להיום" לאפוקי אתמול. 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113158

• שבי1
  • דירוג פלטיניום

שבוע טוב לכולם ולשם יחודי. 
עד שלא הפנמתי שרק להיום לי באופן אישי זה עזר מאוד .כי עד שלא הפנמתי לא הצלחתי להחזיק והישאר נקי. 
וכמו שמכור לדוגמא , נרקומן שצריך את מנת הסם שלו. הוא צריך את הסם היום , עכשיו והרגע. הוא לא מחכה למחר. כך המכור על אותו משקל רוצה את הנקיון שלו היום ועכשיו .כשהייתי רוצה לצפות הייתי צופה ולא דוחה. וזה נתן לי הרבה כוח להמשיך ולא לצפות או לבקש על מחר .

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113174

• שם ייחודי
  • חבר קבוע

או. קי. הבנתי את דבריכם.
אבל כמה אפשר להחזיק ב'רק להיום'? (זה שיש פה המון, שניסו גם 'רק להיום' ולא הצליחו לתקופה ארוכה מראה שזו לא תרופת פלא. זו אכן שיטה טובה, והרב בישיבה לימד אותה כשיטה להתמודדות עם היצה"ר של ביטול תורה. לא להילחם איתו על "אני יושב ללמוד 17 שעות ביממה, תעזוב אותי" אלא כל פעם- רק היום. תעזוב אותי רק לשעתיים הקרובות. אני יבוא איתך להתבטל, אבל עוד20 דק'...
ואחרי 20 דק', או שיעבור החשק להתבטל, או שנדחה אותו בעוד 20 דק', ובמקרה הגרוע והלכנו להתבטל- לפחות הרווחנו עוד 2 דק של לימוד. אבל בסופו של דבר יש איזו בטלה. אם היצרא דעריות זה עוד יותר קשה.
אני יכול לומר לעצמי רק להיום, וזה יעבוד, וגם מחר, ומחרתיים, ובפעם הרביעית כבר לא.. היצר נלחם כל יום מחדש, ולא כל פעם 'רק להיום' ידחה אותו.

וגם לדבריך בס"ד:
"עד כה לא שמעתי מכור שצעד צעדים ופעל לפי עקרונות התכנית שנפל (כל מי שנופל בקבוצות, זה בגלל שבאותו זמן הוא בחר לא לקחת את התרופה. לא להתקשר, לא למסור, לא להיכנע. וזה החלק שכן בידיים שלנו). אופתע אם אשמע על מישהו שיסתור עובדה זו. "
זו לא חוכמה. תמיד אפשר לומר שהתרופה היא לימוד תורה, או להיות עם האשה, והמשפט יהיה עוד יותר נכון:
"עד כה לא שמעתי על מישהו שהיה עסוק רק בלימוד תורה שנפל. (אם הוא נפל, זה כי הוא הפסיק לרגע ללמוד תורה) אופתע אם אשמע על מישהו שיסתור עובדה זו."
או "עד כה לא שמעתי על מישהו שהיה צמוד לאשתו שנפל. (אם הוא נפל, זה כי הוא נפרד לכמה רגעים מאשתו) אופתע אם אשמע על מישהו שיסתור עובדה זו."
האמת, שאותו טיעון גם עובד על נסיעה באופנוע ב90 קמ"ש. מניח שמיותר להסביר למה אין זה מלמד על יעילותה של השיטה.

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113175

• שבי1
  • דירוג פלטיניום

וכמובן השאלה העיקרית כמה באמת אתה חסר אונים ורוצה להיות נקי. צריך לשאול את עצמיך האם באמת אתה רוצה??

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113180

שם ייחודי כתב on 24 יוני 2018 13:52:

או. קי. הבנתי את דבריכם.
אבל כמה אפשר להחזיק ב'רק להיום'? (זה שיש פה המון, שניסו גם 'רק להיום' ולא הצליחו לתקופה ארוכה מראה שזו לא תרופת פלא. זו אכן שיטה טובה, והרב בישיבה לימד אותה כשיטה להתמודדות עם היצה"ר של ביטול תורה. לא להילחם איתו על "אני יושב ללמוד 17 שעות ביממה, תעזוב אותי" אלא כל פעם- רק היום. תעזוב אותי רק לשעתיים הקרובות. אני יבוא איתך להתבטל, אבל עוד20 דק'...
ואחרי 20 דק', או שיעבור החשק להתבטל, או שנדחה אותו בעוד 20 דק', ובמקרה הגרוע והלכנו להתבטל- לפחות הרווחנו עוד 2 דק של לימוד. אבל בסופו של דבר יש איזו בטלה. אם היצרא דעריות זה עוד יותר קשה.
אני יכול לומר לעצמי רק להיום, וזה יעבוד, וגם מחר, ומחרתיים, ובפעם הרביעית כבר לא.. היצר נלחם כל יום מחדש, ולא כל פעם 'רק להיום' ידחה אותו.

וגם לדבריך בס"ד:
"עד כה לא שמעתי מכור שצעד צעדים ופעל לפי עקרונות התכנית שנפל (כל מי שנופל בקבוצות, זה בגלל שבאותו זמן הוא בחר לא לקחת את התרופה. לא להתקשר, לא למסור, לא להיכנע. וזה החלק שכן בידיים שלנו). אופתע אם אשמע על מישהו שיסתור עובדה זו. "
זו לא חוכמה. תמיד אפשר לומר שהתרופה היא לימוד תורה, או להיות עם האשה, והמשפט יהיה עוד יותר נכון:
"עד כה לא שמעתי על מישהו שהיה עסוק רק בלימוד תורה שנפל. (אם הוא נפל, זה כי הוא הפסיק לרגע ללמוד תורה) אופתע אם אשמע על מישהו שיסתור עובדה זו."
או "עד כה לא שמעתי על מישהו שהיה צמוד לאשתו שנפל. (אם הוא נפל, זה כי הוא נפרד לכמה רגעים מאשתו) אופתע אם אשמע על מישהו שיסתור עובדה זו."
האמת, שאותו טיעון גם עובד על נסיעה באופנוע ב90 קמ"ש. מניח שמיותר להסביר למה אין זה מלמד על יעילותה של השיטה.

הבטחתי לעצמי לא להתווכח יותר, רק לשתף מה עבד בשבילי. מזדהה אם הפחד הכללי של מי אמר שזה יעבוד. לי זה היה יותר פחד אם אני אחזיק מעמד בתכנית. היא נשמעה לי מושלמת, רק שלא האמנתי שאני אעמוד בדרישותיה. גיליתי שעם נכונות, פתיחות וכנות השגתי המון. ברמה שאני לא מאמין. מעבר לחמישה חודשי נקיות, שינוי נפשי מקיף. 

באמת "רק להיום" לא עובד כשאני "עושה שריר" ונלחם עם התאווה. כי רק להיום מחובר אם אתמול ומחר... וכמה זמן אפשר להחזיק. זה עובד לי רק בתור "להיכנע ולמסור לאלוקים רק להיום". 

הפתרון שמצאתי עובד על מה שהביא אותי להתמכרות. הוא לא הסחת דעת ממנה (כמו ללמוד תורה או לעשות משהו אחר). התרופה ב12 הצעדים היא ההבנה שיש בי ריק שמביא אותי לצורך בשימוש. כל עוד "אתאפק" אבל לא אטפל במה שמוביל אותי לשימוש - במוקדם יותר או מוקדם פחות - לא אחזיק מעמד ואפול. בתכנית אני מטפל בריק הרוחני ומזין אותו. בכך אני מונע את הצורך בשימוש. כל פעם שאני מרגיש מחדש את הריק הזה - אני עובד עליו. 

לצערי, לימוד תורה לא פתר לי את הריק הרוחני. לפעמים הוא כ"כ תסכל אותי, שהוא עצמו הוביל אותי לשימוש. משכתי את היצר לבית מדרש, ואם ברזל הוא מתפוצץ, אבל אם התמכרות - אני התפוצצתי... והתוצאות בשירותים... 
גם אשתי לא עזרה. נפלתי גם כשלא הלך לי מולה כמו שרציתי ודמיינתי, ואני לא יודע אם תבין, אבל אפילו ביחסים בהסכמה היו פעמים שהרגשתי בנפילה. כשאני משתמש באישה שאני הכי אוהב ורק רוצה לעשות לה טוב, ובפועל אני משתמש בה כסמרטוט לאוננות שלי. הרגשה זוועה, זר לא יבין. 

התרופה שמצאתי מועילה ומעולה. אין לי עניין לשווק אותה בשבילי, אבל אני מאמין שהיא יכולה לתת לך המון טוב בחיים אם תאמין ותלך בה. 

אוהבים! 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

זמן ליצירת דף: 0.83 שניות

Are you sure?