ברוכים הבאים, אורח

למה שהפעם יהיה שונה?
(0 צופה) 

נושא: למה שהפעם יהיה שונה? 9119 צפיות

למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 10 חודשים #105538

• שם ייחודי
  • רצף ניקיון נוכחי: 61 ימים
  • חבר קבוע

לא יודע.
כל פעם אותו זבל. אותן נפילות. שבוע, שבועיים וגם ארבעים יום ואף יותר. ושוב.. ככלב השב על קיאו.
לא יודע איך להחלץ.
אולי חברותא למסע שגם מתחיל עכשיו ואיש את רעהו יעזורו? מישהו מעונין?
רעיונות אחרים? (חוץ מהקבוצות הטלפוניות וכדו' ניסיתי הרבה דברים. קרוב ליאוש)
תודה

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 10 חודשים #105557

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

כי אתה לא כזה ״ייחודי״... כולנו פה כמוך 
אתה עובד צעדים? יש לך ספונסר? אתה הולך לקבוצות? 
אומרים שהדברים האלה עובדים. 
אוהבים אותך. 

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 10 חודשים #105585

• התחלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • חבר ותיק
  • כל יום הוא התחלה חדשה

אני גם בתחילת הדרך,
נוכל להיות בקשר דרך האתר או במייל.
שיהיה לנו בהצלחה ובהחלמה!

עלי לבחור בין כניעה להשפלה.

Where you are
Who you are

יומן מסע

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 10 חודשים #105590

קטונתי.. אני גם רק בתחילת הדרך..
אבל בקבוצה הטלפונית אומרים קבוע  שמה שבאמת מחזיק אותנו מחוץ לתאווה זה עבודת הצעדים.. תמצא לך חברים לדרך ותתקדם איתם בעבודת הצעדים.. אני גם עובד עליהם עכשיו
אשמח להמשיך להיות איתך בקשר

אוהבים

"הַשְׁלֵךְ עַל ה' יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ לֹא יִתֵּן לְעוֹלָם מוֹט לַצַּדִּיק."

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #105961

• שם ייחודי
  • חבר קבוע

הו.. היתה לי תקלה במחשב כבר שבועיים ולא יכלתי להגיב..
אז.. ראשית, תודה רבה לכם ג'יימס, התחלה וגוש.
פעמיים היה ספונסר נדיב שהעמיס אותי על גבו, אך אפילו זה לא הצליח להחזיק (כלומר, 50 וקצת יום, אבל..)
השתמשתי כמעט בכל הכלים למעט קבוצות מפגש פנים אל פנים או טלפוניות. הכלים עוזרים פה ושם אך לא באופן חזק ויציב.
מבירורים ודיונים הגעתי למסקנה שאין לי שום סיבה להפסיק עם זה למעט סיבה אחת: לא טוב בעיני ה'.אך כדי שנקודה זו תועיל למעשה, צריך אמונה חזקה. ופה שאלת המיליון: איך מחזקים אמונה?

בהצלחה לכולנו.

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #105963

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

אז תמשיך עוד קצת לסבול...

כך זה היה גם אצלנו.

עד שלא נדחפנו לנקודה של יאוש, עד שבאמת רצינו לעצור אך לא יכולנו, לא התמסרנו לתוכנית החלמה זו, .
התוכנית מיועדת לאלו היודעים שאין להם כל ברירה אחרת חוץ מלהפסיק, וטובתם האישית הברורה חייבת לומר להם כך.

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #105967

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

אני מקווה שסבלת מספיק... אני גם מאמין שסבלת מספיק. אחרת לא היית מגיע לכאן.. יכול בהחלט להיות שאתה לא מודע לסבל הזה.. וזה גם בסדר. בעיניי לפחות.. לפעמים הסבל הוא כל כך גדול ובלתי אפשרי להתמודד איתו, ובגלל גודלו וכמנגנון הגנה מפניו "המערכת" הנפשית מכחישה את קיומו. לאט לאט.. 

ולעניין האמונה, הצעד השני מצביע על האמונה כדבר הכרחי, אולם בד בבד ראשוני הצועדים הכירו בכך שמדובר בתהליך. שים לב למילה הראשונה של הצעד השני - הגענו ל.. זה תהליך. אני לא הגעתי לאמונה ביום אחד. לקח לי זמן להאמין שפתאום ה' יעשה בשבילי את מה שכל כך ביקשתי ממנו והוא לא עשה במשך שנים (יש לי היום יותר הבנה להתרחשות שם..). 

וגם אחרי שהגעתי לאמונה, לעיתים היא חמקה ממני.  לא פעם אמרתי לעצמי, הנה עכשיו הוא יחטיף לי על הכל.. מה שעזר לי היה להתפלל אליו גם על זה. אבאל'ה, אני חלש מדי.. אני אפילו לא סגור על זה שאתה פה ורוצה לעזור לי. תהיה איתי גם עם הפחד ממך והחשש שאתה תנטוש אותי.. 

ובשבילי הסיבה האמתית להפסיק להשתמש בתאווה היתה כי בשורה התחתונה, התאווה הפכה אותי למשהו שמאוד לא רציתי להיות. הייתי עבד שלה. העבדות הזו חנקה לי את הנשמה. הרחיקה אותי מכל מי ומה שאני באמת אוהב. לא רציתי אותה יותר..

אבאל'ה יכול לקחת אותי רחוק ממנה ולשמור אותי מפניה. אמן.
היום. 

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #105972

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני כשהגעתי לתכנית, גם לא הבנתי למה להפסיק??!!
אבל הרגשתי שהתאווה זה לא החיים שאני שואף אליהם, והמשכתי לבוא, ואחרי 4 חודשיים הראש התחיל להיפתח ולהבין מה התאווה הזאת עושה לי,
ואם אתה פה, כנראה אתה גם לא מרוצה ממצב שאתה נמצא פה, אז קדימה, תקפוץ לקבוצות, אפילו שלא בא לך, תבוא דוב ושוב, והאור יתחיל להיכנס בראשנו, והתשובות יגיעו.....
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #106013

• שם ייחודי
  • חבר קבוע

אולי סבלתי מספיק. אולי יותר מדי. אולי לא מספיק. אין מי שיגלה..
את הנקודה של היאוש עברתי כבר לפני שנים.
אבל... "אם אתה פה, כנראה אתה גם לא מרוצה ממצב שאתה נמצא פה"- נכון, ברור שאני לא מרוצה. אבל רק בגלל שאני יהודי מאמין, או שנסתפק ב'יהודי'. במקום ובזמן אחר הייתי יכול לומר שאין לי בעיה בכלל. אני לא 'מכור' ברמה יום-יומית. עבודה, אשה, ילדים חמודים, הכל טוב ויפה. פעם- פעמיים בשבוע איזו חצי שעה- שלוש שעות של תאווה, מה רע? (אולי יש שבועות שטיפה יותר, בטוח שיש שבועות שבכלל לא) אז על מה יש להתלונן?
אבל אני יודע שזה שקר. (וכל מי שעובר וחווה דברים דומים) אם יצה"ר עוזב אותי לשבועיים- שלושה ואפילו חודש- חודשיים כדי שארגיש על הגובה, כשהוא חוזר... הוא עושה את זה בגדול. אז אני רק 'מכור - לפרקים'.. ומחפש איך להפטר מה'פרקים'.. (הממ.. משמעות חדשה ל"דלקת- פרקים"..) 
אבל לפני קבוצות, וטלפון וכו' אני מחפש אחרי הדברים ה'פשוטים' יותר שבעבר היו ברורים לי ועתה.. קצת נעלמו. ובלי אמונה יסודית וחזקה, לא רק שלא אצליח להתקדם, אני גם לא רואה סיבה מדוע להתאמץ בשביל זה בכלל..

ותודה לכם.

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #106024

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

גם אני עברתי את שלב הכפירה,
הרבה בלבול היה שם,
היום אני יכול להבין ביתר שאת את האימרה
לא התירו לעצמם בני ישראל עבודה זרה אלה בשביל גילוי עריות

עשרות פעמים אחרי תקופה משמעותית בשבילי (שהיא לא רבה) בגיעו אלי הרהורי כפירה,
והפילו אותי,
למה להתאמץ אם הוא לא פה.
היום בתפילותי אני מבקש להרגיש אותו.... כי בשכל מזמן הבנתי שהוא פה, קיים, ומכוון

בהצלחה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #106026

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

אוהבים אותך אח יקר
מזדהה עם הבלבול והמחסור בכח הרצון לרצות בכלל לצאת מהבור.
חלק מההשלכות של הביצה הטובענית הזאת שנקראת 'תאווה' גורם לי לעיתים לוותר מראש על ההתמודדות מולה.
ממה שאני חוויתי בחיי הדרך שעזרה לי לחזור ולהרגיש שוב את הדברים הפשוטים, זה לקום ולעשות מעשים שאני מאמין שיעזרו לי, דברים שעזרו לאחרים, ולהתפלל לאבי האוהב שינחני בדרך המתאימה לי, ולא תמיד זאת הייתה הדרך הראשונה שנקרתה בדרכי.
מזדהה עם התחושה הפנימית של 'אם לא הייתי יהודי זה לא היה מפריע לי בכלל', ייתכן שזה גם נכון, אבל מה אני ייעשה שאני כן יהודי וזה כן מפריע לי, מאד, משום מה. אז מה אני עושה עם זה? או מנסה לפתור את זה או מנסה להתעלם מהתחושות הפנימיות הללו. ניסיתי הרבה שנים ולא הצלחתי. אז אני פה, מנסה להחלים עוד יום אחד. רק להיום.

יש פתגם שאומר "חוזקה של השרשרת נקבע ע"פ החוליה החלשה ביותר שלה." תמיד הרגשתי שהשרשרת הרוחנית והדתית שלי חזקה אבל יש לה נקודת חולשה רצינית מאד, והיא משפיעה על כל השרשרת, תמיד.
אינני יודע אם אתה כמוני, אבל בכל מקרה אני מתפלל שתמצא את הדרך שלך להחלמה שחרור וחיזוק העולם הרוחני שלך.
באהבה רבה
'פנימה'

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 9 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #106096

• שם ייחודי
  • חבר קבוע

תודה לכם פשוט שמח ופנימה.
את הנקודה שהזכרת (פשו"ש) ש"לא התירו לעצמם בני ישראל עבודה זרה אלה בשביל גילוי עריות" אני גם מבין יותר, אבל אני מתקשה בנקודה הזו תמיד. גם בזמנים טובים מבחינת התאווה (אולי אפילו יותר בהם). נראה שהתאווה היא חלק אחד ממכלול גדול, אומנם משמעותי וכבד מאוד אבל לא תופס את רוב זמני ועיסוקי. והמכלול הגדול- הוא האמונה. זו תאווה, זו תאוות אכילה, זה בזבוז זמן כרוני, לשון הרע, ועוד אלף ואחת נקודות שאני יכול להתמודד ביתר קלות עם כולן (מנסיון העבר הרחוק) לו רק האמונה חזקה יותר.
אותם הדברים לגבי סיום דבריך, פנימה: "יש פתגם שאומר "חוזקה של השרשרת נקבע ע"פ החוליה החלשה ביותר שלה." תמיד הרגשתי שהשרשרת הרוחנית והדתית שלי חזקה אבל יש לה נקודת חולשה רצינית מאד, והיא משפיעה על כל השרשרת, תמיד.
אינני יודע אם אתה כמוני, אבל בכל מקרה אני מתפלל שתמצא את הדרך שלך להחלמה שחרור וחיזוק העולם הרוחני שלך."
א. תודה רבה לך.
ב. מסכים עם כל מילה, והתאווה הנ"ל היא נק' מאוד חלשה אצלי, אבל לא המכריעה אותי לחיי באסה.
ג. "..וחיזוק העולם הרוחני"- הלוואי. רק זה. השאר כבר יגיע..

ואני עדיין תוהה, איך לחזק את האמונה..

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #106098

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

בשמחה רבה

לגבי חיזוק האמונה,
למרות שזה חורג מהנושא המרכזי שלשמו התכנסנו לפה, כי ההחלמה שייכת לאדם מאמין ולא מאמין כאחד, אני חושב שזה נושא מאד חשוב ולכן אתייחס אליו.
אני רואה היום את ההחלמה והנקיות שלי כגורם מאד משמעותי לאמונה שלי,
החזון איש בתחילת ספרו המפורסם 'אמונה וביטחון' כותב:

"מידת האמונה היא נטיה דקה מעדינות הנפש. אם האדם הוא בעל נפש, ושעתו שעת השקט, חפשי מרעבון תאווני, ועינו מרהיבה ממחזה שמים לרום, והארץ לעומק, הוא נרגש ונדהם, כי העולם נדמה לפניו כחידה סתומה, כמוסה ונפלאה" וכו'

ההחלמה עוזרת לי לפתח:
1. עדינות 
2. שעות של שקט ושלווה
3. חופש מרעבון תאווני - 'רק להיום'
4. יכולת אמיתית להתרגש מהעולם סביבי
5. עבודה על יציאה מ'ריכוז עצמי', ופיתוח מידת הענווה

כל הדברים הללו הם בסיס לבניית אמונה יציבה בבוראי האוהב.

כתבו על זה בעבר בשרשור הזה - 'אהבת חסד' רוצה להאמין  
אביא את הציטוט מהרב קוק שהבאתי שם שמאד דיבר אלי:

פנימה כתב on 06 מרץ 2016 13:57:
קטע מדהים בעיני שקראתי היום
בנושא האמונה והרגש.

"האמונה אינה לא שכל ולא רגש,
האמונה היא 'חוש' הרבה יותר עמוק בנפש.
האמונה היא קולה של הנשמה.

כשלא משחיתים את טבע הנשמה,
היא מגיע לבדה אל הכל.
היא מכירה את אלוקים ואת העולם מעצמה.

רק כאשר הנשמה נחלשת,
אז היא זקוקה לתמיכה ולשכנוע
של השכל והרגש.

אבל תמיד צריך לזכור,
שהשכל והרגש
הם משרתי האמונה,
שהם רק עוזרים לה להתעורר,
ואז היא כבר אינה זקוקה להם".

(הרב קוק זצ"ל - מאמרי הראיה, 'האמונה')

מתפלל שנמצא את הדרך להשיב אל ליבנו את ההכרה הפשוטה והחמקמקה הזאת בבוראנו האוהב. אמן.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 9 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #106131

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אם תירצה חבר שלח לי הודעה לפרטי, 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: למה שהפעם יהיה שונה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #106217

• נהירו דאנפין
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג כסף

חיזוק האמונה מתבצע בצעד השלישי: החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים. בצעד השלישי האמונה באלוקים הופכת להיות לא דבר תיאורטי ערטילאי אלא משהו שאנו חיים איתו בכל רגע ובכל שעה. חיזוק האמונה אינו הבנה עמוקה יותר או לימוד מעמיק יותר, אלא לחיות חיי יומיום ע"פ אמונה ולהרגיש את האמונה על כל צעד ושעל. לי חיזוק האמונה במובן הזה מציל את החיים אני פחות לחוץ ונלחץ מכל דבר, כי אני סומך על אלוקים. במילא אין לי צורך כל כך למלא את החלל הזה בעוון המר, והחיים שלי מאושרים ומלאי שמחה. אסירות תודה על חיזוק האמונה שהתכנית הביאה לי.

הכינוי שלי הוא נהירו דאנפין, מכור לתאווה, ובכ"ח בשבט תשע"ז האיר ה' פניו אלי באור יקרות, בחסד חינם, ולא נותר לי אלא להיכנע להשגחתו.

זמן ליצירת דף: 1.08 שניות

Are you sure?

כן