ברוכים הבאים, אורח

המסע אל הצדיק...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: המסע אל הצדיק... 3560 צפיות

המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #100856

• brhvkh
  • חבר חדש
38 ימים, שהם חמישה שבועות ושלושה ימים, שהם בהחלט הרצף הנקי הארוך ביותר שהיה לי מגיל שתים עשרה...

אני רוצה לשתף בלבטים שעוברים עלי בימים אלו, ואני באמת אשמח שחברים שחוו או חווים לבטים דומים ישתפו אותי במסקנותיהם:

מתוך נסיוני בהתמודדויות קודמות, בשלב שלפני הנפילה הרצון פשוט מתחלף ברצון אחר. זה לא שיש מלחמה, התמודדות בין שני רצונות סותרים. כך אני מרגיש - יש רצון חדש, ואין עוד מלבדו. הרצון להגיע לתחושה המוכרת והריקה...
ולכן אני מפחד שכאשר יגיע הרגע, כל ההסברים מתוך הסרטונים של פורטיפיי, כל השיתוף, הרצון להתעלות - ברגע האמת הכל יעלם.
בשלושים ושמונה הימים עליתי הרבה, בלי ספק. אך אני מפחד שאם תגיע הנפילה, היא תהיה כגודל העליה, ושאחריה לא יהיה בי הרצון להמשיך ולהתמודד.

לפי סדר הכלים שמוצע באתר, תכנית שנים עשר הצעדים מיועדת למכורים, ומודגש שצריך להזהר לפני הגדרה עצמית כזו. בתיאור המקוצר של התכנית נכתב:
"מדובר בסדרה של פעולות פשוטות (אם כי לא קלות), הנובעות מתוך ההבנה שההתמכרות הינה רק קצה הקרחון לבעיות שגרמו לנו להשתמש, בעיות שלבד לא נוכל להתמודד איתן. הצעדים מחולקים לקבוצות שונות: בין אדם למקום, בין אדם לעצמו ובין אדם לחברו, וכשהם מבוצעים כהלכה, הם מעניקים לנו שחרור מפגמי האופי שלנו, שלווה ומפוכחות, וממילא מייתרים את הצורך לברוח אל התאווה שתספק לנו תחליפים רעועים."
אינני יודע אם אני מכור, אך הגעה לשלמות, שלווה ומפוכחות ע"י התפטרות מפגמי אופי נשמע נהדר גם למי שלא מכור לדבר.

ושוב, אשמח שמי שחווה התלבטויות דומות ישתף אותי במסקנותיו.
תבורכו.
דוד 

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #100869

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום דוד!

באילו כלים אתה משתמש שאתה אומר שהכל נעלם?
תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #100872

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני לא כל כך מזדהה עם הלבטים שלך כי כשהגעתי לפה וקלטתי שיש לבעיה שלי פיתרון אז כל הדיבורים על האם אני מכור או לא לא היו רלוונטיים כי פשוט רציתי להפסיק להישלט על ידי התאווה. 
אם אני ירגיש שאני מפחד שאחרי נפילה אני יהיה במצב יותר גרוע אז אני יפעל כפול כדי לא ליפול...
אם מעניין אותי להיפטר מהפגמי אופי שלי אז אני יעבוד קשה מאוד כדי להיפטר מהם. 
אם אתה רוצה להצליח תעשה את הצעדים. עוד 5 שנים תחשוב האם אתה מכור או לא. אם אתה נשלט על ידי התאווה וכמו שכתבת שמגיל 12 זה הרצף הכי ארוך שהיה לך אז באמת לאחר כמה סרטונים אתה יכול לחזור לאיפה שהיית. 
התאווה (/התמכרות...) שלנו לא נעלמת ביום-חודש-שבוע צריך לעבוד חזק כדי להשתחרר ממנה! 
תגביר פעולות ובעז״ה לא תיפול שוב. 
אוהבים.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 1 חודש על ידי גיימס.

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #100885

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

מצטרף לדברי קודמי, אבל אני לא אומר 5 שנים, תביא שנה נקיון, ואחרי זה נדבר, אולי אתה לא מכור, רק היה חסר לך במודעות הפנימית שלך כמה התאווה הורגת את החיים,
בכל מקרה תתחיל להתחבר לחברים, שתף ותחלוק הכול באנונימיות, ובהמשך תראה את הדרך המיוחדת עבורך, כן או לא להצטרף לקבוצות, זכותך לנסות,
אבל עיצה אישית ממני באהבה, אל תנסה מידי הרבה, אם אתה רואה שאתה ממשיך בנפילות, או פועל על התאווה , תקפוץ לקבוצות, זה מפחיד אבל משחרר,
זמין תמיד בשבילך בהודעה פרטי, ואשמח לעזור מהנסיון המר שלי.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #100898

• brhvkh
  • חבר חדש

חדש לי הנסיון להתמודד באופן רציני, כך שאתגר ה90 הוא הכלי הראשון שאני עושה (בנוסף להתקנת סינון, וצפייה בסרטונים של פורטיפיי).

ג'יימס ואבי, לגבי תכנית 12 הצעדים, רציתי לשאול האם עלי לחשוש (לפי מה שכתוב בהקדמה לתוכנית באתר), או שאין מה להפסיד ולהכנס לזה?

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #100922

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

האמת שאני לא קראתי את מה שכתוב שם. פשוט כי בהתחלה לא הייתי רציני וכשקלטתי שאני בבעיה ויש לי פה פיתרון אמיתי שעזר לאלפי אנשים כמוני אז פשוט ששתי על זה כמוצא שלל רב. כי סופסוף ראיתי אנשים שהיו עם אותו בעיה כשלי והם נפתרו מזה ורציתי להיפתר מהסבל הזה שאני סוחב איתי כבר מגיל 3...
אני לא רואה בזה שום סיכון מכל סוג שהוא. אני סובל ממיליון דברים: פגמי אופי של פחדים טינות כעסים והתאווה בעצמה על כל גרורותיה וזה ישחרר אותי. ולא רק מהתאווה אלא מכל הדברים האלה ולכן זה מומלץ בחום בחום בחום. 
אם גם לך נמאס מלסבול תצטרף אלינו ותפסיק לסבול! 
אוהבים. 

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #100958

• אבי גולן
  • דירוג פלטיניום

מנסיון , אם יש לך אומץ לבוא לקבוצות, תקפוץ, ובהמשך תראה לבד, אם זה מתאים לך,
יש משפט, תבוא לשש קבוצות, ותבדוק אם המקום מתאים לך.
בהצלחה, אשמח להיות לעזר בשבילך בכייף.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #100964

גיימס כתב on 15 מרץ 2017 21:26:

האמת שאני לא קראתי את מה שכתוב שם. פשוט כי בהתחלה לא הייתי רציני וכשקלטתי שאני בבעיה ויש לי פה פיתרון אמיתי שעזר לאלפי אנשים כמוני אז פשוט ששתי על זה כמוצא שלל רב. כי סופסוף ראיתי אנשים שהיו עם אותו בעיה כשלי והם נפתרו מזה ורציתי להיפתר מהסבל הזה שאני סוחב איתי כבר מגיל 3...
אני לא רואה בזה שום סיכון מכל סוג שהוא. אני סובל ממיליון דברים: פגמי אופי של פחדים טינות כעסים והתאווה בעצמה על כל גרורותיה וזה ישחרר אותי. ולא רק מהתאווה אלא מכל הדברים האלה ולכן זה מומלץ בחום בחום בחום. 
אם גם לך נמאס מלסבול תצטרף אלינו ותפסיק לסבול! 
אוהבים.

פשוט מדהים. גם אני הייתי כך, האמת אפילו לא בדקתי אם אני מכור, הלכתי כמו עיוור אחרי האנשים המתוקים האלו, כי רציתי את מה שיש להם, הם דיברו בשפה משונה אבל הם ידעו לתאר בצורה הכי כנה ומדויקת את מה שאני עובר, לא בדקתי מה זה 12 הצעדים ומה זה דורש ממני, אבל באתי לכנס ולקחתי ספונסר והנס עדיין קורה לי כל יום רק להיום.

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #100983

• brhvkh
  • חבר חדש

יום ארבעים.
אתמול מאוחר בלילה ישבתי והאזנתי למוזיקה, ושמעתי שיר שזמן רב לא שמעתי. הוא נקרא polarize, של צמד בשם 21 pilots.

Help me polarize, help me polarize,
Help me down,
Those stairs is where I'll be hiding all my problems,
Help me out,
My friends and I, we've got a lot of problems.

You know where I'm coming,
From though I am running,
To you, all I feel is deny, deny, denial,
I wanted to be a better brother, better son,
Wanted to be a better adversary to the evil I have done,
I have none to show to the one I love,
But deny, deny, denial.

Help me down,
Help me out,

Polarize is taking your disguises,
Separating them, splitting them up from wrong and right,
It's deciding where to die and deciding where to fight,
Deny, deny, denial.

I wanted to be a better brother, better son,
Wanted to be a better adversary to the evil I have done,
I have none to show to the one I love,
But deny, deny, denial.

Help me down,
Help me out,

We have problems
We have problems

המילים קבלו אצלי כ"כ הרבה משמעות עכשיו, עם המודעות לבעיה והנסיון החדש להתמודדות איתה...

עדיין, מתחילת האתגר, לא נתקלתי בנסיון משמעותי, שזה מעודד מחד, כי זה בטח בזכות המודעות והמחשבה מראש שלא להכנס למקומות כאלה, ומעורר חשש מאידך, כי אני עדיין לא יודע איך אתמודד כשיגיע.
בע"ה אנסה להתחיל את תכנית 12 הצעדים, כמו שג'יימס ואבי יעצו (אשריכם!), ונראה לאן זה יוביל. זה נותן תחושה של ציפייה למשהו חדש, משהו טוב.

שבת שלום

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #100989

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

אל תחשוב על למה אין לי ניסיון קשה פשוט  תהנה מהנס הזה... 
ולאט לאט כל יום רק להיום תעשה את מה שביכולתיך לעשות ואלוקים יעשה את השאר. 
אוהבים. 

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #101062

• brhvkh
  • חבר חדש

יום 42.

ככל שאני קורא יותר בפורום, אני מבין כמה הדחקתי עד כה את רמת הצריכה שלי והשפעותיה.
ככל שאני קורא יותר בפורום, אני מבין כמה אני שקוע מצד אחד, ומצד שני כמה יש לי עוד להפסיד אם לא אתפוס את עצמי בידיים בזמן.
ככל שאני קורא יותר בפורום, אני מבין כמה טוב שהגעתי לכאן, וכמה אני צריך למצל את זה.

תמיד ידעתי שזה לא אני. שנועדתי ליותר מזה. ברגעים של התעוררות אמרתי לעצמי "הרי לא תוכל להמשיך כך תמיד, מתישהו תצטרך להפסיק ולהתמודד עם ההשלכות של מה שאתה עושה." אבל תמיד בסופו של דבר החשבון הנוקב המתין "רק עד מחר, רק עד שבוע הבא".
כולי תקווה שזו הפעם האחרונה שאומר את זה..

ושאלה: שמעתי בקבוצה טלפונית שהאזנתי לה לפני מספר ימים מישהו מבחין בין המושג "נקי" ל"מפוכח". והאבחנה הזו מאוד דברה אלי, כי כבר היו לי בעבר תקופות קצרות של נקיות, אך הראש בכלל לא היה בכיוון... ואכן הן הסתיימו מהר מאוד בלי להותיר רושם. אשמח אם מישהו יוכל להגדיר לי מנסיונו איך הוא חווה את ההבדל הזה שבין נקי למפוכח, ואיך לדעתו  מגיעים לשם.

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #101064

ההבדל בין נקי למפוכח הוא בלתי נגמר, כי נקי פירושו לא לקיים יחסי מין עם עצמי או עם מישהי/ו אחר/ת מלבד בת/ בן הזוג שלי.
מפוכח פירושו לחיות חיים בלי תאווה, בלי אובססיות לתאווה.
וזה עבודה לכל החיים כי אין לזה סוף, כמובן שההתחלה של זה היא לא להזין את התאווה בשום דרך שהיא, דרך העיניים,  האוזניים, או המוח.
מי שצופה בפורנו או שולח מבטים בלי סוף ברחוב בוודאי שהוא לא מפוכח, מי שפועל על תאווה בבית בצורה משמעותית גם לא יכול לומר על עצמו שהוא מפוכח.
זו דרך, ועושים אותה לאט לאט עם הרבה הכוונה, אלב זה הכיוון.

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #101074

• הלוואי5
  • רצף ניקיון נוכחי: 83 ימים
  • חבר קבוע
שלום וברכה! 
אבקש מאלוקים שישים לי את המילים ואצליח לעלות על הכתב משהו שאני חויתי שאולי יעזור לך ולי להבין את ההבדל בין נקיות לפכחות
התחברתי לתכנית לפני חודשיים
הייתי בקבוצה הטלפונית כל יום הייתי בקשר עם חברים הרגשתי הכי מחובר בעולם הייתי בטוח זהו הגעתי לתכנית כל הסיפור הזה מאחורי כביכול יש לי ביטוח היית ממש מקפיד להגיע לקבוצה הטלפונית כל יום הרגשתי ממש מחובר אבל הגיע היום ה23 ו...נפלתי ופשוט הייתי כל כך המום שבאותו שניה הרגשתי רגע של יאוש איך יכול להיות הרי הייתי בתכנית משהו פה לא הגיוני אבל באותו שניה אלוקים נתן לי כוחות והרמתי טלפון לחבר ודיברתי איתו במשך 4 שעות והדבר הראשון שאמרתי לו איך יכול להיות שנפלתי הרי אני בתכנית ואז הבנתי שאני הייתי נקי אבל לא הייתי מפוכח 
בעצם בתקפוה הראשונה הייתי בתכנית והשתתפתי בשיחה והייתי בקשר עם חברים אבל לא באמת הייתי מחובר לעומק של התכנית ובשיחה עם החבר הבנתי שהתכנית היא בעצם משנה לל את כל החיים פעם ראשונה שהבנתי את המושג רק להיום אני מתמודד רק עם הרגע העכשוי ואת המושג לבקש כל פעם ופעם שלווה בקיצור פשוט להיות מחובר לעומק ואז הרגשתי ובאסירות תודה רק להיום מרגיש גם עכשיו מה זה פכחות 
כשהיית נקי אמנם הייתי נקי אבל הייתי מאד אובססיבי חיפשתי ללגם אמנם הצלחתי להתגבר אבל נלחמתי כל יום מאז שהבנתי את העומק של התכנית אני פשוט לא נלחם אני מוסר לאלוקים אני פשוט לא מתמודד וב״ה לא מובן מאליו אני מרגיש הרבה פחות אובססיביות כי אם זה מתחיל אני ניד אומר תפילת השלוב ומשתף אני פשוט מחובר לעומק
וזה לדעתי ההבדל בין ״נקי״ למפוכח״ זה שנקי זה אחד שנמצא בכנית אבל לא חי את התכנית הוא אמנם נקי אבל לא שלוו הוא נלחם 

משא״כ מפוכח זה אחד ששלוו פשוט כנוע לא נלחם הוא חי את התכנית הוא מחובר רק לאותו רגע וזה מה שמביא לו שלווה 
מקוה שהצלחתי קצת להסביר מה עזר לי להבין לא יודע אם הצלחתי להסביר את הרגשות אבל בכל אופן ניסיתי 

מבקש מאלוקים שיתן לנו רק להיום את הדעת להבין שאנחנו מכורים ושאנחנו לא יכולים לבד ואנחנו רוצים להיות מפוכחים
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 1 חודש על ידי הלוואי5.

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #101090

• אבי גולן
  • דירוג פלטיניום

הלוואי1 אוהבים אותך, תודה על השיתוף הכנה, ותמשיך איתנו, ביחד נגיע רחוק.

תגובה: המסע אל הצדיק... לפני 7 שנים, 1 חודש #101093

מצטרף לאבי.
אני שמח שאתה איתי בדרך, תמשיך לשתף אותנו זה מביא לנו החלמה.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.68 שניות

Are you sure?

כן