ברוכים הבאים, אורח

מסע של חידושים מדהימים
(0 צופה) 

נושא: מסע של חידושים מדהימים 8748 צפיות

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 7 חודשים #114264

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
כל מילה פנינה,
התחברתי.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 7 חודשים #114273

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
חידושים מדהימים כתב on 29 אוג' 2018 19:54:

נתן
אני מאוד שמח בשבילך שמצאת את החופש והגעת אליו, ומאחל לך שתמשיך איתו, ואתה עושה עבודה נפלאה! 
הניסיון הגדול מראה לכולנו הרבה יותר, כהתחלה, בעיקר, יש להקפיד על הנ"ל עד שעולים על דרך.. אחר כך כל אחד יעשה מה שחושב.   הדבר הזה מופיע בספר הגדול מספר פעמים, שלכל הפחות בתור התחלה אכן ראוי מאוד מאוד כך לפעול, (וכן גם בני יעקב בכנס הגדול של שמור עיניך אמר שהוא למרות היותו נקי בהחלמה כמו 30 שנה בכל זאת הוא מקפיד להשתמש רק באינטרנט מסונן, וכן ישנם עוד כמה וותיקים בהחלמה שטוענים שכך היא הדרך היותר בטוחה.. על אף שאפשר גם בלי). לאחר מכן, היינו לאחר תקופה משמעותית של החלמה וגמילה, התוכנית היא זו שעושה לך את העבודה. למרות שאין לך סינון.
     ואכן, בגדול אתה צודק מאוד, אבל העניין הוא שלפעמים משום מה אנו לא זוכים להתחבר ואם במקרה ניפול באותו היום למצב קצת מסובך ונשתמש באינטרנט.. מה נעשה במקרה שכזה. קשה לצפות את אירועי ומהווי החיים, לכן החכם שומר מרחק מלכתחילה, על אף שגם כך הכל בסדר.
ובנוסף, כשאני שומר על מרחק אני מביע בזה (מהכוח אל הפועל) שאני חסר אונים, אני לא יכול רק לחשוב בראש שאני חסר אונים, אולי אני משקר את עצמי? לכן אני שם סינון שמטרתו היא בעיקר להזכיר ולהחדיר לי שאני חסר אונים, ביחס לתאווה. על אף שאני לא צריך את הסינון בתכלס. אני צריך לחיות יותר בענווה; הענווה בתוכנית יש לה משמעות מאוד חשובה העוזרת לי להגיע להחלמה יותר אמיתית. 

לאחר עבודה ארוכה עם עצמי אני יכול לספר לך לאן הגעתי; כיום אני נמצא וחש בחופש מוחלט מכל התאווה. כדוגמה ברגעים הללו בהם אני כותב לך את ההודעה הזה - האינטרנט שלי פתוח! אני מתהלך חופשי בכל מקום, במקום כזה או אחר, הם בכלל לא מעניינות אותי, ולא מתחילות לעניין, אני נמצא במקום אחר, לגמרי. במקום בו אני חש חופש מוחלט. אני לא מהרהר ולא חושב כלל - לא ביום ולא בלילה!! - ולמרות שאני רווק בגיל מתבגר!! (ונדיר נדיר יש לי אחת ל... באמצע הלילה ממש כמו ב4 בלילה איזה הרהור קל תוך כדי שינה עמוקה). 
א"ת לאלוקים שעזר לי להגיע לזה. זו עבודה יום יומית כדי להגיע אל החופש הזה. לא חושב ולא רואה שמגיעים לזה ביום. זה אפשרי להגיע לשם. זה כיף. וכיף גדול. ומאחל לכולם את הכיף הגדול והענק הזה.  

אוהב.

טוב, לא טוב לי להתווכח.
תודה על הפרגון.
אוהבים.

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 6 חודשים #114769

שלום לכם חברים - יקרים לי מאח.

היות שהיום קצר והמלאכה מרובה, אז אני רק רוצה לזכור ולהודות. ולחבק; 
  תודה רבה לך סוד היקר. אתה נשמה טובה.
  תודה רבה לכם חברים. 
  תודה רבה לכל הצוות.
ובכלל תודה רבה למי שהביא אותי לפה, "בטעות" - אבי שבשמים.

תודה רבה רבה!
הצלתם אותי!

כיום אני מישהו אחר. לגמרי.
מישהו, 
שהולך חופשי, שמח, מאושר וכיף לו. 
בגללכם,
בגלל שמור עיניך.

חשבתי שזה לא אפשרי. היום אני חוזר בי; בביטחון: זה אפשרי!!

איך?
לאט לאט מבינים וקולטים את שביל האושר.

שנזכה כולנו להיות באורו של אלוקים ולא בחושך של.... של עצמינו

אוהב אתכם
צריך אתכם

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 6 חודשים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 6 חודשים #114772

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

תודה על התקווה.
תודה על השיתוף.

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 5 חודשים #115067

שלום חברים אהובים!
חבל שאין לי זמן לכתוב מההחלמה שצברתי עד כה. יש לי ברוך ה' הרבה מה לחלוק ולשתף. 

הייתי רוצה עתה לשתף דבר שעמוק ביסודו. הגלום הרבה בצעדים. 

נכון לפעמים ויותר מכך אנו מרגשים
מפוחדים?
דואגים?
לא רגועים?
מתוחים?
עצובים?
מוטרדים? וכו' וכו' וכו' - נכון??

אז שימן לב, כשאנו מרגישים את אחד או יותר מהתחושות הללו זה פשוט מלמד עלינו שהתנתקנו לרגע מאבא אוהב! איך שהוא עזבנו אותו או לא הצלחנו להושיט לו יד. 
דרך התוכנית אנו לומדים לחזור לחיקו של אבא אוהב.
שם נרגיש הרבה יותר טוב ומצוין. 

אם לא נרגיש טוב עם עצמינו - אנו נרגיש זאת חלילה עם התאווה או עם כל פתרון אחר זמין שיהיה לנו אז.
כשלא טוב לנו,
ננסה ליצור מיד קשר עם חבר או כל דבר שיעזור לנו להתחבר לאלוקים. 
להציל מהנפילה הקרובה שתתכן ותהיה.

אוהב אתכם!! 

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 5 חודשים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 5 חודשים #115248

אכן, יש הפתעות בחיים. אנו לא מלאכים שתמיד לא נפספס, את הדרך והתוכנית.
מה לא כשורה אני עומד ותמהה? הרי עשיתי הכול! פעלתי בדיוק כפי שאמרו לי ואפילו יותר מכך. אז למה כעת תפס אותי הרגע הקשה?
אני לא רוצה להחליט אבל אני יכול לספר דברים ממסכת החיים:
החיים הם לא ברשותי שאדע לנהל אותם, החיים הם לא כמו הכלב שלי שאני מכתיב לו מתי להיכנס למלונה ומתי עליו לבוא איתי. החיים הם דינמיים ומוכנים מפעם לפעם להפתיע אותי - מתוך מטרה לבדוק האם התכוננתי אליהם כראוי?
לפעמים אנו חשים כי כבר פעלנו כמו שצריך ושהכל כבר מאחורינו... חברים, אל תתפסו לשאננות. מי שלא חותר להתפתחות רוחנית כל העת - בהכרח שנוצרים בקעים ביסודות ההחלמה. ואז כשזה מגיע, אז זה מגיע כמו שצריך!
למעשה, בגדול, אין פתרון מושלם מאחר והחיים מפתיעים כל העת. ועוד יפתיעו.
אבל יש לי המלצה, אני יכול לספר לכם איך ומה אני עושה על מנת לצמצם את ההפתעות הללו כמו שצריך: 
מה אני עושה??
אני מטיל כמה עוגנים! כמה עוגנים חזקים שיעודם הוא לצמצם עד כמה שניתן התקפות וניסיונות חדירה:
אני בוחר דברים חזקים הקרובים לליבי ולא מוותר עליהם - לעולם!

דוגמאות:
לוקח יום אחד מתוך כעשרה ימים בו אני מתמסר להחלמה מלאה ומוחלטת. כל עשרה ימים יש לי יום אחד כזה. זהו עוגן חזק! 

עוגן נוסף: אחת לשבועיים או חודש אני עושה עם עצמי תרגיל הדמיה: אני יוצר תרחיש דמיוני שכאילו אני נשאב לתאווה ומתחיל ליפול, ואני משחק אותה כאילו שאני מנסה להתגבר ולהפסיק והתאווה שוב מחזירה אותי בכל הכוח, למקומות ומצבים יותר קשים; ושוב אני מנסה להפסיק ומצטער ומתחרט על מה שעשיתי ושוב כמה דקות לאחר מכן אני שוכח מנחל הדמעות וחוזר אל הצפייה בעירום ומתחיל לגעת ולא לגעת... 
ואז אני מחליט שאין לי סיכוי לצאת מזה... כי התאווה גדול עלי. אבל רק רגע, לפני כן אני מנסה, אולי בדיעבד יעזור לי להיכנס לשמור עיניך, לקרוא ולהתחיל ללמוד על התוכנית, כאילו זה היום הראשון שלי, ועד שיהיה לי תוכנית מסודרת אז לבינתיים אני מדמה איך שאני מרחיק מעלי את האינטרנט... כורע על ברכיי ומתחנן לאלוקים שיעזור לי לצאת... ולהתחיל במסע... אני רואה את עצמי בעיני רוחי, שאילולי הוא אין לי אפשרות לצאת... מהצער והבכי... אני מרים טלפון (אמיתי!) לחבר ומספר לו שאני מבקש בנכחותו מאלוקים שייתן לי את רק את היום הזה נקי. אין לי כבר יותר כוח. נגמר לי. אני בוכה ומצטער (בעיני רוחי ומחשבתי). אני מגלה לו שניסית הרבה דברים לעשות אבל באמת באמת! אני חסר אונים!!! ועל זה כבר אני לא יכול להתווכח.
מטרת התרגיל הוא להטמיע את התוכנית [- כאילו היא היום הראשון שלי, שאז, תמיד בהתחלה העוצמה מתחילה להיות חזקה יותר מהכול]. ולהרחיק מעלי כל מיני סוגי הכחשות ופשרנויות למיניהם.     

עוגן נוסף: להרים טלפון פעמיים בשבוע על מנת רק לעזור לחבר, אבל לעזור לו עד הסוף. להסביר לו יפה יפה מה אני עברתי... ואיזה דברים עזרו לי, ונקודות מסוימות שיתכן ויהיו לו לעזר ושיפור. אני לא עושה את זה בשלוף אלא מתוך התבוננות והבנה אמיתת - מה החבר הסובל - עובר כעת; ומהו הדבר הטוב ביותר עבורו כעת? האם להקשיב לו עד הסוף? לדובב אותו? להאיר לו? להרים לו עוד טלפון נוסף במהלך אותם השעות?  
יכולים להיות כמובן גם עוגנים מסוג - שבמוצ"ש למשל אני לא משתמש באינטרנט בכלל. יום אחד נקי בשבילי. יהיה מה שיהיה. אני יעשה הכל כדי לשמור על אותו המועד שקבעתי לעצמי.  

אני לא אומר שלעולם ועד אצליח לשמור על העוגן הזה. אבל הניסיון הראה לי שאם אני לוקח 2 - 3 דברים, אבל ממש קצת ולא מעבר לזה. ומתרגל אותם בדביקות רבה בסופו של דבר לאחר זמן ארוך זה כבר נהפך להיות חלק מחיי. ההרגל נעשה טבע. ובטבע שלי יש לי יום שאני נמשך להחלמה מהנה וטובה. להחלמה חמה תומכת ומעצימה.
כעת הבינו לבד, גם אם יבוא גל בפתע פתאום העמוד הבטון יבלום אותו!

זהו כל מה שאנו צריכים לתרגל; עוגנים חזקים ויציבים. קצת, אבל עוצמתיים! ולמה? בכדי לשמור על ההחלמה עליה עבדנו קשות!! 

אני כותב את זה כי אני רוצה להזכיר לעצמי, ובעיקר להראות לעצמי, מתוך ניסיון החיים, שהעוגן הוא לפעמים חזק יותר מכל דבר אחר.

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 5 חודשים #115253

תודה חידושים! 

ממש במקום! 

להבנתי במה שעובר על עצמי, המעידות שלי באות כשאני מפסיק להתנהג כמו חבר חדש...

תודה על העצות המדהימות! 

בלי לערבב... מזכיר לי את הכוזרי על מערכת התפילות, שבת, חגים, כיפור שנועדו כדי לתחזק את הקשר הרוחני. 
בניגוד לתובנה שכלית שקונים פעם אחת וזהו, את התוכנית צריך להרגיש, לחוות ולפעול. לכן צריך קבוצה קבועה. צעדים יומיים. למרות שאני יודע לדקלם את המסרים שקוראים בקבוצה בעל פה... 
למרות שהגעתי מזמן למסקנה שאני מכור, עדיין אני צריך לעשות את פעולת הכניעה ולהצהיר מחדש כל פעם "מכור", "נקי בחסד אלוקים לא מובן מאליו". 

תודה! 
אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 5 חודשים #115254

• צורצור
  • רצף ניקיון נוכחי: 721 ימים
  • דירוג פלטיניום

רעיון העוגנים הוא יפה. אני צריך לחשוב איזה עוגנים אני יכול לעשות גם (העוגנים שכתבת פחות רלונטיים לי.

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

אסירות תודה על שלש שנים של נקיות! יפות ומדהימות!  לפני 5 שנים, 5 חודשים #115353

שלום לכם חברי היקרים!!

ברוך ה':
אסירות תודה על שלש שנים של נקיות!! 

לא נתפס, ולא מובן מאליו. אני לא יודע איך יתכן שזמן כה רב בנקיות עברה עלי?? בשבילי היא חידה גדולה גדולה!! 

הייתי מחפש תאווה בכל דרך אפשרית, (שלא מילאה אותי כמובן), החיים שלי היו חיי תאווה; כיום חיי נהפכו ונהפכים למשהו אחר, לגמרי. חיים הבנויים על מקום הרבה יותר גבוהה ומרומם. חיים הרבה יותר מאושרים וטובים. חיים עם הרבה תוכן ומשמעות. חיים עם תכלית, חיים עם צמיחה והתקדמות אישית. חיים שאתה מגלה בהם כל פעם משהו אחר חדש מעניין. חיים מגוונים ומרתקים. מאוד מאוד.
הצעידה אף פעם לא מסתיימת כל עוד שאתה חיי, תמיד יש לשאוף ולהתקדם למקום אמיתי יותר, טהור יותר. עדיין צועד אל פסגת האושר.   
התאווה לעולם ממתינה ומחכה, מחכה לרגע שבו תפסיק לצעוד ולהשתפר; יש לה סבלנות, היא לא בורחת ולא נעלמת, היא מחכה לתפוס אותך בפינה ולקחת ממך מחיר על כל העבר... של הנקיות.
אבל האמת, הפסקתי לחשוב עליה, ובמקומה, התחלתי לחשוב על חיי, לראות היכן החלקים שלי; ממה עלי להשתחרר ומה עלי לעשות כדי להיות מועיל יותר לאלוקים ולעולם. כשאני לא בהתקדמות ברור לי כמובן מאיליו שהיא עוד תגיע, ולא יהי דבר זה לפלא. כי את החלל הריק לא יכול לתפוס אוויר ורוח, יש צורך למלאות אותו באור ובדרך חיובית. לאחר שלמדתי להשתחרר מכל הבעיות שיצרתי לעצמי במו ידי. שאלו הכובלת את חיי הדוחפות אל עולם הפנטזיה והתאווה הבלתי מושגת. 

אז כמשהו שלא ברור ומובן אפשר לומר כך:
לפני כן - בעולם הפנטזיה הריגוש והתאווה. אתה מתנהל:
מתוך גאווה,
רואה את עצמך וטובת עצמך, 
חושב רק על עצמך, 
דואג רק לעצמך, 
מנסה לסדר את הדברים - שיראה כפי שאתה חושב שצריך שיראו;
מניח לרגע את אלוקים בצד,
אפשר להסתדר בלעדיו, (כשקשה לי ולא אסתדר... אקרה לו). 
אתה במתח ובלחץ מ... ומפחד מ... כי נדמה לך שהכול איכשהו קשור אליך ושאתה מסדר ומארגן את הכול; אתה לא יודע מה טוב לעצמך - אתה רק חושב מה טוב לעצמך; 

בקיצור חיים גורעים מאוד!!

אבל עם הזמן התחלתי לקלוט ולהבין שיש מנהל לעולם, ושאם תרצה או לא תרצה - אתה תמיד תעשה את מה "שהוא" רוצה; אז התחלתי להרפות, התחלתי להרפות מ:
מהגאווה שלי,
מהראייה עצמית שלי,
מלחשוב על עצמי,
מלדאוג רק לעצמי,
מלנסות לסדר את החיים שלי יותר מדי שיראו בדיוק כפי איך שאני רוצה;
     התחלתי למסור לו את חיי ורצונותיי ולהכניס את אלוקים יותר לחיי ופתאם גיליתי שאפשר לחיות ברוגע ללא מתח, 
ללא פחד, 
ללא דאגה,
התחלתי להבין שלא הכל קשור ושייך אלי איך שהוא - כפי שחשבתי אז; אלא שיש איזה שהו מקום ועניין עמוק בכל המתרחש בעולם שמגיע מרצונו הטהור של אלוקים, להטיב לנבראיו.   
התחלתי להוריד את מפלס האחריות הבושה והאשמה והתחלתי לקבל את חייו ותוכניתו של אלוקים כפי שאני מבין אותו. מאז אני כבר הרבה הרבה יותר רגוע, שליוו ושמח, והרבה פעמים גם מאושר מאוד. 
כעת מובן לי מה גורם לנקיות שלי. הדרך בה אני נמצא והולך בה. - מהי הדרך? הטובה לי או רעה?

אז תודה רבה לכם חברים, לכל מי שליווה אותי, לכל מי שמלווה אותי גם כיום, אבי שבשמים והחברים המדהימים פה; 

תודה רבה לכולכם! 
אוהב אתכם!!
וצריך אתכם!! 

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 5 חודשים #115354

• Kdouchat
  • רצף ניקיון נוכחי: 246 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה לחידושים מדהימים היקר !
באמת מדהים לקרוא את הסיכום של השינוי המהותי שעשית !
אשרך ויהי רצון שכולנו נזכה לניסים האלה !
אוהבים אותך !!

תגובה: אסירות תודה על שלש שנים של נקיות! יפות ומדהימות!  לפני 5 שנים, 5 חודשים #115371

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מזל טוב,
מתרגש, זה תקווה,
תודהעל השיתוף.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: אסירות תודה על שלש שנים של נקיות! יפות ומדהימות!  לפני 5 שנים, 5 חודשים #115377

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

איזה יופי! 
שמח בשבילך

תודה על התקווה שאתה נותן פה.

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 5 חודשים #115394

שמתי לב היום כשחלפתי ליד קבוצת בנות רועשת היה בא לי להרים את העיניים ולהפנות אליהם מבט, "לראות אותם במיטבם",  - שאני מחפש להיות "בהיי"! להיות "שם" בתחושה המרוממת הזו. 
זה הזכיר לי בדיוק את מה שכתוב בספר הגדול שהאלכוהוליסטים רוצים ומחפשים לחוש בתחושת ההיי כל הזמן. פתאום שמתי לב על עצמי שאני בדיוק כמו אותם האלכוהוליסטים האנונימיים המכורים. רק שהם מכורים לאלכוהול ואני מכור לתאווה. וזהו בדיוק גם מה שכתוב בספר הלבן שאנו מחפשים להתמזג ולהיות "עם", להתמזג עם הדמות שאותה אנו צופים בה או חושבים עליה. אנו רוצים לחוש אחד, כלומר אנו מחפשים את השלמות המלאה; וזה יכול להיות רק עם אנו מחוברים ל'אחת', לאותה האחת.  

הרגשתי שחסר לי בתחושת ה'היי', וכשראיתי אותם חשבתי בתוך עצמי כי הם ישלימו לי את זה ויביאו אותי ל"היי". (וזה מה שקרה לי עם עוד כמה חברות).
אבל למזלי, הייתי בשלווה ובמנוחה נפשית מהתוכנית שכתוצאה ממנה - למרות החיסרון בתחושת היי - השלווה לא אפשרה לעיניים לשוטט ומנעה מהם להביט על הבנות למרות החיסרון בהיי. 

מהיכן נובע הצורך בלחוש בהיי? למה יש דבר כזה? ואיך פותרים אותו??

פתאום התחלתי לקלוט משהו עמוק, מזווית נוספת, למרות שידעתי אותו מקודם, והוא שאנו זקוקים לחיבור אמיתי וטוב, לחיבור טהור ואוהב. הוא החיבור שיעשה אותי שלם; את החיבור המיוחד הזה אני יכול להשיג רק אם אהיה מחובר לאבי שבשמים. אם אהיה מחובר אליו הוא זה שיעשה אותי שלם וטוב, הוא שיעניק לי את תחושת ההיי לה אני זקוק וצריך. הוא שימלא אותי וישמח אותי.    

וכן מעניין לעניין באותו עניין:
אני רואה שיש הרבה דברים בחיים המביאים לך סיפוק; אבל יש לדעת כי רק הסיפוק שאני ירצה בו. היינו הסיפוק המיוחד לי, (כי לכל אחד יש סיפוק מיוחד משלו) - הוא הסיפוק העיקרי שאותו אני צריך ביום יום. 
אפילו שתתעסק בהרבה דברים טובים. כל עוד ולא התעסקת בדבר הטוב בעבורך עדיין תחוש בחוסר ההיי. עיסוק בדבר טוב ומספק - הוא הכרחי להחלמה.

את זה למדתי מתוך הניסיונות של החיים. אך כעת לאור המקרה שעברתי (ובהצטרפות למקרים הקודמים) אני רואה בזה כדבר הנכון שבעתיים! 
עבורי לדעת דבר כזה, הוא גדול מאוד מאוד!

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 3 חודשים #116145

שלום חברים
ברגעים אלו הצלחתי לבלום את הגל שניסה לדרוס אותי ולסחוף אותי אחריו, אך נחלצתי ממנו ברוך ה'.  

מה עשיתי להיחלץ? 

נוכחתי לראות על עצמי שיותר קל לי לעבור גל כאשר אני משתדל להגביר את הרוגע.
כשאני נתון תחת מתקפה אני חש בלחץ וברצון עז... כבר להיות שם... אני נמצא בכמן 'סערת' רגשות/פנטזיות;
כדי להנמיך את הסערה והלחץ/הכמיה עלי להתחזק/להתעצם ברוגע ובשלווה; הרוגע והשלווה הם ההפך של ההתמכרות/התאווה, במידת מה; לכן כשאני לומד על עצמי כיצד אוכל להיות יותר רגוע כך אוכל למוסס את הגלים והמתקפות למיניהם. 

איך מוסיפים להיות ברוגע ואיך מגבירים אותו והשלווה הבאה בעקבותיו?
יש את הדברים הבסיסיים אותם מלמדים אותנו הצעדים.
למסור לאלוקים,
להבין שאתה נמצא בשליחות של אלוקים, להועיל... ופחות לקחת וכו' וכו',

אך לפעמים ניתן להסתפק בדברים פשוטים:
לעצור לרגע, לקחת אוויר ונשימה ארוכה, להתפלל לאלוקים, להפעיל את כל הפעולות שלך לאט יותר; להזכיר לעצמך כמה משפטים פשוטים מניסיון חייך: "אין תחליף לחופש!" "עם כל מה שעברת עדיין לא הגעת לזה"; "הכל זה עניין של עור וצבע - חיצוני בלבד"; "אף אחד לא נהנה באמת - הכל זה אשליה לצורך כלשהו, לקדם את האינטרסים שלהם". יש גם את היום שאחרי... (שהסיפוק המדומה לא ממשיך ללוות אותך כך גם הלאה תמיד), ואת אותו הסיפוק ניתן לקבל בדרכים חלופיות ומותרות. וכמו לבלות ביחד עם חברים, לטייל ולשוחח בכיף, לצאת לחיק הטבע, ללמוד דברים מחכימים ומעניינים וכו'.    

לפעמים גם בדבר פשוט ניתן יהיה לעצור את הגל הרע הזה.

וכן רוגע ושלווה עוזרים לעוד דברים בחיים מלבד לתאווה. לקבל יותר את המציאות בהשלמה. 
וכשנמצאים ברוגע - יותר כיף לך.

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 3 חודשים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: מסע של חידושים מדהימים לפני 5 שנים, 2 חודשים #116268

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

אוהבים!
תמשיך להיות נקי. 

זמן ליצירת דף: 0.72 שניות

Are you sure?

כן