ברוכים הבאים, אורח

יומן מסע חדש
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: יומן מסע חדש 6884 צפיות

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 1 חודש #100272

• ime
  • חבר קבוע
היום קצת הפנמתי יותר מהו "רק להיום" עבורי
הקשבתי היום בשיחה הטלפונית והבנתי כמה כל הפלונטרים אליהם נכנסתי לאחרונה הם כתוצאה מלחץ שלי על שליטה בכל תחומי החיים. רוצה להבין כל דבר קטן מהו הרציונל העומד מאחוריו ואיך כל דבר נוגע לי בחיים ומהם הפתרונות לבעיות שלי וכיצד הם אמורים לעזור לי.
ניראה לי שהבורא לא רוצה שאהיה כך, אבל בכלל לא רוצה...הוא כבר אפס סובלנות לגבי הפגם הזה בי שצובר תאוצה מאוד בשנים האחרונות...
היום אני מחליט, רק להיום לשחרר שליטה. לא לרצות להגיע לפתרונות. לא לרצות יותר מדי. לרצות דברים רק להיום.
זה נשמע אולי אחלה תובנה אבל הפעולה הפשוטה הזאת דורשת שינוי אופי רציני עבורי לא דבר קל כאחד שמתכנן מ-א ועד ת כל מהלך קטן בחיים אחד ששם לב לפרטים קטנים ומתכנן תוכניות לעתיד הרחוק. פתאום עליו להסתכל "רק להיום".
אבל באמת שאין לי ברירה כי הצורך שלי בשליטה על הדברים הביאו אותי למקומות לא נעימים בכלל.
ועלי לא לרצות יותר מדי. מותר לי לרצות אבל רק להיום. וזה נכון לכל תחומי החיים.
מתפלל לשם שיתן לי את הסובלנות שלוות הנפש וישוב הדעת לנהל כך את חיי ולא כתובנת גחמה שבאה והולכת.
באיזשהו מקום שוב האני השתלטן מתפרץ כאן ומתיימר להגיע לשליטה ע"י תובנה כזו או אחרת. אבל כרגע זו תובנה לשינוי אופי שיביא אותי לשלווה המיוחלת, פשוט רוצה לא לרצות אז זה נשמע לי מותר. אני היום לא רוצה כלום למחר. לא רוצה לחשוב כיצד לסדר את המחר. רוצה רק להיום.
כאחד שחווה לא מעט משברים בתקופה האחרונה ולא ידע איך להשתחרר מכל הכבלים כי פשוט שום פתרון כבר לא עבד לו, פשוט אין לי ברירה אלא לשחרר שליטה. אולי זה שיעור גדול שלי בחיים.
והנה בא משהו ששחרר אותי מאוד והפך אותי כבר כמה שעות לאדם אחר, רגוע יותר, מאופק יותר, ובעיקר מלא רוגע באופן יחסי, זה הוביל אותי לעשייה ממוקדת מה שחודשים לא זכיתי אליו.
בעבר ראיתי על משמעות השם שלי משפט שנחקק לי בתודעה "יצליח רק אם לא יתעקש יותר מדי".  העקשנות על העתיד הביאה אותי לחרדות רבות עד שכיום היא הורסת לי את ההווה.
היום אני מבין כמה המשפט נכון לגביי.
מתפלל לשם שיעזור לי לשנות את פגמי האופי ולהסתכל תמיד על "רק להיום", כיום אני לא מבקש ממנו להבין, אני אפילו אשמח אם יחסוך ממנו את העבודה של ההבנה, להוריד ממני את העול הזה ופשוט שיסדר לי את החיים בעצמו. פגמי אופי רבים יש לי שדוחקים אותי לתאווה.  אני לא מתיימר לנסות להבין את המצב שלי במלואו כי זה לא עוזר לי, רק מלחיץ אותי ולמען האמת כבר לא מעניין אותי ואולי החוסר עניין שלי בזה הוא הישועה שלי.
אני מודה לאלוקים שנתן לי להבין את זה. בכל מקרה מדובר ברצון טוב בחסות התוכנית של שמור עיניך "רק להיום", אז בטח שאין לי מה להפסיד.
תודה

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 1 חודש #100295

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

אין מה להפסיד. אוהבים אותך!

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.31 שניות

Are you sure?

כן