ברוכים הבאים, אורח

מתחיל פעם ראשונה לתעד
(0 צופה) 

נושא: מתחיל פעם ראשונה לתעד 19518 צפיות

מתחיל פעם ראשונה לתעד לפני 8 שנים, 2 חודשים #81377

שלום לכולכם
מי מיכם שמורשה להיכנס לפורום נשואים מוזמן להיכנס לשירשור שלי שם (אצרף לינק בהמשך)
כך או כך אני רוצה לחוות איתכם את זה שאני היום לראשונה מתחיל לתעד את המסע שלי לנקיות,
מתחיל אותו נגד כל הסטטיסטיקות שאומרות לך בלב: עזוב זה לא באמת יפתור את הבעיה
אז ככה , אני יכול להבין שזה לא ממש הפיתרון הסופי אבל אני נורא בטוח שזה הניסיון שלי לפחות להראות לעצמי שאני באמת רציני בצעדים שלי והולך לכיוון של החלמה.
אתמול לראשונה עברתי ברצינות על המדריך של שמור עיניך ואף נרשמתי לקבוצות הטלפוניות בתקווה להתחיל מהלך שישנה אצלי את כל הגישה שלי לתאווה.
אני מוכרח להוסיף שאני עדיין חי בסוג של 'ספק' 'הכחשה' לגבי ההתמכרות שלי אבל אמרתי לעצמי שלא משנה כמה אני חושב שאני חולה בטוח שלקחת את הנושא ולנסות לפתור אותו לא יזיק לי. ובוודאי הפוך.
היומן שאני מתחיל לכתוב מקווה שגם יהווה עבורי מראה להסתכל על עצמי נכוחה ולהעמיד את מצבי בצורה הכנה ביותר
לכן אם יש לכם הערות ותובנות תמיד אשמח לשמוע
מיותר להגיד כמה אני צריך את תמיכתכם והפירגון מכולם
תודה שנכנסתם
בחלמה מלאה לכולנו
לינק לשרשור שלי www.gye.org.il/forum/8-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%92%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%A9%D7%95%D7%90%D7%99%D7%9D/80784-%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94%21%21%21%21%21
"אל תגידו יום יבא, הביאו את היום"
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 2 חודשים על ידי מתחיל בדרך חדשה.

תגובה: ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #81402

שלום חבר! ברוך הבא!

אוכל להעיר, שגם אני התחבטתי ומתחבט בשאלת ה'מכור לא מכור'. לצערי, עדיין לא המצאתי טריק שמאפשר לי למדוד בדיוק כמה אני מכור או לא מכור, או כמה אני מכחיש או לא...

המציאות שלי היא, שגם אם נניח ואני יכול להפסיק אם רק ארצה יותר, לא עשיתי את זה.
וגם אם נניח שאצליח אם אלחם חזק יותר מבעבר, למה אני לא מצליח להלחם?
וגם אם נניח שאני פשוט רוצה להנות מתאווה ולכן לא נלחם, למה אני ממשיך גם אחרי ששימוש גרם לי לרצות למות? למה פתאום הזיכרון שלי "נפגם" ויום אחרי שרציתי למות, אני רק רוצה עוד תאווה?
אלו שאלות טובות. למרות הכל, אני לא יודע אם התשובה היא שאני מכור.

אני מאחל לך בין כך ובין כך, שתמצא את מה שאתה צריך. מה שטוב עבורך באמת. שתמצא את המקום שלך, שלווה. או במילה אחת - אלוקים.

אין לי גישה לפורום נשואים (בעיתו ובזמנו ). אבל אם יש לך דברים כלליים לשתף ותפרסם פה, גם אנחנו, הרווקים, נוכל לקרוא

בהצלחה

תגובה: ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #81409

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מילה אחת, תמשיך איתנו, יהיה ימים קשים שלא יהיה לך כוח לכתוב פה, ולפעמים תרגיש שאתה כותב לעצמך, אבל עצם הכתיבה כאן זה פעולות החלמה לצאת מהראש שלנו, תמשיך לשתף והיה חזק.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מתחיל פעם ראשונה לתעד לפני 8 שנים, 2 חודשים #81468

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
בהצלחה חבר.
הלוואי שתצליח.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

תגובה: ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #81471

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
אבי גולן כתב:
מילה אחת, תמשיך איתנו, יהיה ימים קשים שלא יהיה לך כוח לכתוב פה, ולפעמים תרגיש שאתה כותב לעצמך, אבל עצם הכתיבה כאן זה פעולות החלמה לצאת מהראש שלנו, תמשיך לשתף והיה חזק.

צודק לגמרי. שתף תמיד בדיוק מה שאתה מרגיש באותו רגע, בשיא הכנות. זה יעזור לך מיד, ואולי אח"כ תקבל גם צ'ופר בדמות עזרה מבחוץ...

בהצלחה.

תגובה: ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #81499

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
הכחשה היא חלק אינטגרלי מתהליך האבלות.

אני חושב שכל מכור מכור מתאבל על אובדן התמימות והשלב הראשוני הוא ההכחשה. ברגע שמכור יוצא משלב ההכחשה לשלב ההשלמה הוא יכול לעבוד ברצינות על תהליך הפיכחון.

כאשר אדם מתמכר משהו בו נשבר והדבר הטוב ביותר שניתן להגיע אליו זה שבעבודה מתמשכת ויומיומית יוכל להשאר פיכח מהתאווה.

תגובה: מתחיל פעם ראשונה לתעד לפני 8 שנים, 2 חודשים #81617

ב"ה עוד יום שבוע חדש!!!
בעז"ה ממשיכים בדרך שבסופה הוביל את עצמי להבין היכן אני אוחז וכיצד אני אחלים.
מקווה להיות חזק גם בהמשך

תגובה: מתחיל פעם ראשונה לתעד לפני 8 שנים, 2 חודשים #81629

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
אתה תהיה חזק גם בהמשך!

תמשיך לשתף ונעבור את זה ביחד

תגובה: ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #81726

אהבת חסד כתב:
אבי גולן כתב:

צודק לגמרי. שתף תמיד בדיוק מה שאתה מרגיש באותו רגע, בשיא הכנות. זה יעזור לך מיד, ואולי אח"כ תקבל גם צ'ופר בדמות עזרה מבחוץ...

בהצלחה.

אז זהו שאני מרגיש קצת קשהההה למרות שעד לפני כמה שעות היה ממש קלללללל פתאום זה בא (אשמח אם תיכנסו לשרשור שלי שם מופיע קצת יותר, לא כתבתי כאן כי שם ההקשר של כל הסיפור)
מדגדג לי קצת אבל אני חזק בעז"ה לעבור את זה
אני גם בתקופה לא קלה בחיי האישיים כזו שישר אתה אומר לעצמך: בין כה חרה אז שטויות תפנק את עצמך, שוקולד טוב או פינוק:kiss:
עניתי בליבי ישר: חביבי אני לא הולך לוותר בקרוב לעצמי לא משנה מה קורה בשאר המישורים כאן אני אהיה חזקקקקקק.
אינשלללללה
www.gye.org.il/forum/8-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%92%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%A9%D7%95%D7%90%D7%99%D7%9D/80784-%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94%21%21%21%21%21
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 2 חודשים על ידי מתחיל בדרך חדשה.

תגובה: ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #82147

לא תמיד אני מבין או יודע אם יש טעם אבל בכ"א אני כותב:
אני כותב כי זה מחבר אותי יותר למסע .
כך שאני לוידע אם מישהו רואה אבל היום קל לי לבינתיים ב"ה 18 יום!!!!

תגובה: ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #82159

• שייקה
  • רצף ניקיון נוכחי: 92 ימים
  • דירוג כסף
שלום לך הרב מתחיל בדרך חדשה

עלה והצלח !!!
אני די חדש פה אשמח עם תסביר לי מה זה פורום נשואים
ואיך אני יכול להצטרף ?

תודה
שייקה

תגובה: ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #82170

אפשר לכתוב פה אפילו כל שעה...
זה היומן שלך. אם זה עושה לך טוב, תפגיז חופשי...

בהצלחה רבה!

ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #82175

היי מתחיל בדרך חדשה,

דבר ראשון, ברוך הבא!!

אני ממש מקווה שתעלה על דרך-אם זה דרך התוכנית או בדרכים האחרות. אני מזדהה מאוד עם מה שאמרת בעניין מכור-לא מכור ושתדע שיש באתר מלא חומר בעניין, אסירות תודה שיש את האתר הזה. אתר מדהים. רק תמשיך לבוא ואל תאבד תקווה. יש באתר הזה הרבה החלמה ועזרה בעניין המחלה/ מלחמה ביצר- לא משנה איך אתה רואה את זה...
שיהיה לך ממש בהצלחה בהמשך הדרך.

בהצלחה!
אסירות תודה על הרגעים הנקיים בחסדיו.

הערה-כל מה שאני כותב כאן זה ממה שעבר עליי ולא מחוות דעת מיקצועית.

בהחלמה

תגובה: ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #82186

העתקתי את ההודעה שהעלתי בפורום נשואים לטובת מי שאין לו גישה אשמח לשמוע ממכם
היי,
כמו שכבר כתבתי לכם מספר פעמים אני רואה חשיבות בכך שאני כותב כאן הרבה,
באמת עושה לי את זה ההתיחסות כאן מאיתכם חברי הפורום, אתם היחידים עלי אדמות שאי פעם נחשפתי אליהם בצורה כזו.

אך אני חושב שישנם מעלות נוספות: ראשית זה מעסיק לי את החשיבה אני כל הזמן חושב ורוצה להשתתף בדיונים, קורא, מגיב, מתחזק ומרגיש שיש לי קליקה של חברה' שחווים איתי את אותם דברים.
שנית להזכירכם כל מטרת ה90 יום שלי זה סוג של ססמוגרף לבא ולזהות את התנודות ההתמכרותיות שלי לתאווה האם אני מכור או יותר נכון גם אם אני אכן "לא מכור"(-; מה ההשפעה של התאווה על החיים שלי.

אט אט בעקבות היחשפותי למושגים כאן אני מתחיל קצת יותר לגלות ולהבין שלא באמת משנה ההגדרה "מכור" או "לא מכור" אלא יותר להבין מה התאווה משחקת אצלי בחיים- בחיי הנישואין-בחיי האישיים, כמה אני מובל על ידה וכמה היא שולטת על החיים שלי.

אתמול שוב התחברתי לקבוצות הטלפוניות השתתפתי פסיבית, אח"כ אפילו הקשבתי לסיפורו של מוישל'ה במסר השבועי, זה עורר אותי עוד יותר למה שאני חושב כבר כמה ימים ועתה כשרה השעה להעלות על הכתב:

בתקופה שאני משוטט כאן בפורום ובקבוצות למדתי להבין יותר כמה התאווה הינה סימפטום ולא העיקר, כמה היא טבועה עמוק בתוכי בתוך מגוון של תכונות אופי או יותר נכון פגמי אופי שהם מנת חלקי.
החכמתי שבתהליך רחב ניתן לפתוח את כולן לשבת עליהן ולפתור אותן אמנם לא כפיתרון שתמיד יוביל להיעלמותן אלא לכה"פ להיות יותר מודע ולדעת להתמודד איתן בכנות.

מה שגירה אותי יותר מכל היא העובדה שזה בכל מישורי החיים משפיע ויכול לרומם אותי לגבהים עליהם תמיד חלמתי ובכך באמת להתחיל בדרך חדשה בעז"ה בכל צורת חיי.
הבנתי שתהליך רחב זה נקרא 12 הצעדים שדרכן אוביל את עצמי החוצה להיכן שאני שואף.

אחרי הבנות אלו התעוררו אצלי מספר שאלות אשמח אם תעזרו לי לברר אותן
א. האם אני אכן צודק ו12 הצעדים באמת השפיעו עליכם במגוון ההתמודדויות שלכם בחיים ולאו דווקא עם ההתמכרות ספציפית? בזמנו ענה לי אחד מחברי הפורום בחיוב אשמח להבין יותר
ב. אני רוצה להציץ בצורה קצת יותר רצינית על 12 הצעדים אך מאידך די מתעקש שלא להגיע לקבוצות חיות לא בשלב זה בכ"א האם זה סותר? אולי מספיק ספונסר אישי? איך אני לומד יותר על הנושא?
ג. בהיכרות הקצרה שלכם איתי ממה שכתבתי בשרשור שלי האם לדעתכם כדאי לי קודם כל לסיים את ה90 יום ואז להבין יותר טוב אם ומה התהליך הדרוש ממני או שלפחות יותר יבער בי הרצון (למרות שכבר היום אני כמהה לשינוי, מקווה שזה אכן ניכר.....) או שאין שום קשר ובמגביל לניקיון שלי אתחיל להכיר כבר ולצעוד לדרך המלך???

אני מאמין ששאלותי די בסיסיות אבל אני בכ"א רוצה לשאול אותן בתוך השרשור שלי לא רק בגלל שלא ממש הבנתי מה התשובה עליהן מרחבי הפורום אלא בעיקר כי אני נורא רוצה שתענו עליהם בהקשר שלי ומתוך הכרה והבנה למצבי
שוב תודה עמוקה לכוווווולכם על כך שקראתם ויותר מכל על תשומת הלב והחום שהענקתם.
מחכה לשמוע ממכם

תגובה: ברוך הבא! לפני 8 שנים, 2 חודשים #82187

היי שייקה
זה פורום של נשואים שם ישנם נושאים שפחות ראוי לדון בהם באופן יותר ציבורי
שלח למייל המופיע למטה ייתנו לך אישור גישה במידה ואתה נשוי.
מחכים לך וברוך הבא!!!!!!!!!!!!!!!
זמן ליצירת דף: 0.56 שניות

Are you sure?

כן