ברוכים הבאים, אורח

דתי בלי אלוקים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: דתי בלי אלוקים 2515 צפיות

דתי בלי אלוקים לפני 12 שנים #6560

אהלן חברים.
מכירים את זה? במשך שנים אני חייתי בעולם הדתי-שומר שבת,כשרות,לומד תורה ומתפלל,הכל כמו שכתוב בספרים.הכל נעשה מתוך הרגל,"מלומדה",חסר חיות וטעם,ככה כולם עושים.לעיתים ראיתי בבית הכנסת אדם שמתפלל בשמחה ועומק,הכל אצלו חדש וחי,וקנאתי.מסתמא בעל תשובה, חשבתי לעצמי.[בצחוק חשבתי לעצמי שאני "תינוק שנשבה",נולדתי דתי...].בקיצור,אתה בתוך מערכת של חוקים,והכל יבש מסביב.במצב כזה הבריחה לזוהמה בלתי נמנעת.מה יעצור בעדי?
בכל הסיפור הדתי לא סיפרו לי על מישהו אחד-השי"ת.כן,הוא קיים ברקע,אך בלתי נגיש,מרוחק,שוטר.
וכך מספר רבי נתן בפגישתו ברבי נחמן:
אחרי שרבנו חיזק אותי בעבודת השי"ת,יצאנו מבית המדרש .הוא שם ידו על כתפי ואמר"וכמה טוב לדבר איתו יתברך כדבר אל חבר טוב ואמיתי".[כוכבי אור אנשי מוהר"ן ].בהמשך רבי נתן מספר איך משפט זה נכנס לליבו ושינה את חייו.

קלטתם?חבר טוב ואמיתי! אם הייתי יודע ממשפט זה בתקופת הנערות,היא הייתה הרבה יותר קלה.לא הייתי לבד.זה מהפך ביחס אל השי"ת.מהפך ביחס לכל היהדות שלי.
למעשה-תתחילו 5 דקות ביום,זה לא הרבה, תסגרו את הפלאפון,ותדברו אליו כמו שאתם מדברים אל חבר טוב ואמיתי.תספרו לו הכל,פשוט הכל.כשיש חבר טוב פשוט מדברים איתו.תבכו,תצחקו,,הכל.
והכי חשוב-שהדיבור יהיה כנה  ואמיתי.כן,גם כעסים.אם זאת נקודת ליבכם,תספרו לו ותכעסו.
היתה תקופה של כמעט חודש,שההתבודדות שלי נראתה כמו שדה קרב.המון כעס של שנים הוצאתי שם,היה דיבור קשה מאד,כל השומע תצילנה שתי אוזניו.וראו איזה פלא,מאז [ב"ה 80 יום],אני נקי.המוגלה בנפש יצאה,ונתנה מקום לדברים קדושים.
הרי מדובר על חבר טוב ואמיתי,לא?...בהצלחה.

בעניין: דתי בלי אלוקים לפני 12 שנים #6561

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
צודק מאוד !!!

חייבים להרגיש את מה שעושים, בלי זה - זה לא שווה הרבה.

כל אחד בדרך שלו.

חייבים להרגיש בתפילה (שאני ממש עומד לפני המלך ומבקש)
חייבים להרגיש את הלימוד (להתרגש מהלימוד, לשמוח מהלימוד, להרגיש ולהפנים את הלימוד)
חייבים להרגיש את קיום המצוות (זכיתי לקיים את ציווי המלך, להרגיש קרבה לקב"ה באמצעות עשיית המצוות)

אם נעבוד את הקב"ה עם רגש, אז גם יהיה לנו הרבה יותר קל במלחמה עם התאווה !!!

בהצלחה לכולנו
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: דתי בלי אלוקים לפני 12 שנים #6563

• מאמין
  • דירוג כסף
  • ה' מה רבו צרי
בהצלחה איש יקר!
כל הכבוד על הדרך..
רק הארה קטנה-
משפטים של אם רק הייתי יודע אז וכ'
לא עוזרים להתקדם..
תאמין שה' רצה שכך יתגלגלו הדברים.
ה' איתך גיבור החיל!
אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן..

בעניין: דתי בלי אלוקים לפני 12 שנים #6625

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
מאמין צודק.
אתה צריך לעזוב את העבר של "אם הייתי עושה כך וכך"
תאמין לי שאני מכיר את זה, אם אני הייתי מכיר את האתר הזה והייתי לומד את כל הדברים שבו לא הייתי נופל להתמכרות.
אבל זה מה יש.
חוץ מזה, אשריך!
כל הכבוד על ההתקדמות!
בהצלחה מרובה,
אין יאוש
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: דתי בלי אלוקים לפני 12 שנים #6650

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
מדהים. רק הארה נוספת - נראה לי שבמצבים כמו שלנו -  'אשרי אדם מפחד תמיד', יש דברים שכל הזמן צריך לחזק.. לפעמים יש 'מוחין דקטנות', לא הכל עובד.

בהצלחה בעבודה,
נתן
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.31 שניות

Are you sure?

כן