ברוכים הבאים, אורח

האם לחץ נפשי הוא חלק מתופעות הגמילה? אני זקוק לעצה בבקשה.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם לחץ נפשי הוא חלק מתופעות הגמילה? אני זקוק לעצה בבקשה. 2047 צפיות

האם לחץ נפשי הוא חלק מתופעות הגמילה? אני זקוק לעצה בבקשה. לפני 12 שנים #6184

• My New Life
  • חבר קבוע
שלום לכם,
בימים האחרונים אני חש עומס נפשי עצום, הרבה מתח ללא שום סיבה הגיונית, אנ חש שאני עומד להשתגע.
היום עלתה בדעתי המחשבה שזהו אולי בגלל שאני בתקופה הכי ארוכה בחיי ללא סיפוק התאווה (ביום ה26).

האם זה קשור? או שזה סתם תירוץ דחוק?
האם חוויתם את זה גם כן?
האם ישנה עצה לזה? תוך כמה זמן זה עובר?
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים על ידי .

בעניין: האם לחץ נפשי הוא חלק מתופעות הגמילה? אני זקוק לעצה בבקשה. לפני 12 שנים #6188

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
קשור מאוד. ישנם שלושה מושגים שמוכרים מאוד בכל תהליך של גמילה (לא משנה מאיזה סוג התמכרות).

סבילות, המנעות, נסיגה.

לצורך הענין כעת נוגע האחרון שנקרא נסיגה. המושג נסיגה אומר שכאשר לוקחים מאיתנו את הסם שלנו, אנחנו ב"קריז" שזה אומר שישנה נסיגה במצב שלנו כתוצאה מכך שאנחנו עומדים חשופים מאוד מצבים שאין לנו דרך להתמודד איתם. זה נכון לגבי מכור לסמים בדיוק כמו שזה נכון לגבינו.

מה שאתה מתאר כעת זה בדיוק מה שנקרא "קריז". זה יכול להיות כל התופעות שכתבת ויכול להיות עם עוד תופעות.

כל הכבוד שזיהיתי את זה, כעת השאלה היא מה עושים?

ממה שאני מכיר יש לזה שני חלקים:

א. תדע שלמרות ההרגשה שכעת אתה תמות אם לא תשתמש שוב בסם שלנו - זה לא נכון. הקריז הוא זמני (בדרך כלל כמה שעות) והוא חולף אחר כך (עד הפעם הבאה...).

ב. אתה צריך ליצור קשר (עדיף פנים אל פנים או לפחות טלפוני) עם חבר שנמצא במצב דומה ופשוט לבקש עזרה. תתאר מה עובר עליך, כמה קשה לך בלי הפורנו ותצפה רק להקשבה והבנה. אחר כך תרגיש הרבה יותר טוב.

בהצלחה חבר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: האם לחץ נפשי הוא חלק מתופעות הגמילה? אני זקוק לעצה בבקשה. לפני 12 שנים #6189

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
לעניות דעתי, זה קשור ועוד איך.
זה הגיוני בגלל שזה קשור לתהליכים שמתרחשים במוח בגמילה מהכול בעצם.
אתה מבין, המוח רגיל שיש לו את התאווה שלשם הוא בורח ושוכח מכל הצרות שלו.
למה יש הרבה מתח? מרכז ההנאה במוח משחרר תחושה של מתח בגלל שהוא רוצה שתחזור לזה בגלל שהמוח כבר מכור לזה וקשה לו בלעדי זה.
זה ההיגיון בתקופה של התשעים יום, אחרי תשעים יום שאתה לא פוגם מרכז ההנאה במוח מקבל את המצב החדש ומתרגל אליו.
אני חווה את זה מידי יום, מה שאני עושה כדי לדחוק את זה זה להגיד לעצמי "אל תדאג, יהיה בסדר".
חוץ מזה, תבקש מה' חזק לא ליפול משום שמתח זה אחד הטריגרים לנפילה.
כמו כן, לפי מה שהבנתי צריך לחכות שבע דקות לפחות כשאתה רחוק מזה כדי שהמוח ישכח.
התחושה עצמה עוברת לאחר כמה שעות.
בהצלחה מרובה,
אין יאוש
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים על ידי .

בעניין: האם לחץ נפשי הוא חלק מתופעות הגמילה? אני זקוק לעצה בבקשה. לפני 12 שנים #6190

• moved
  • דירוג פלטיניום
כן בהחלט.

אני חוויתי הרגשה כזו בין היום ה-20 ליום ה- 30 .

זה טבעי לחלוטין מכמה סיבות
              - בין אם אתה מודע לזה ובין אם לאו, בתת מודע אתה עם אצבע על הדופק כל הזמן, שלא תיפול בתאווה, בראייה, או במחשבה.
הלחץ הזה שוחק אחרי כמה זמן. אבל הזמן עושה את שלו, והתאווה גם נשחקת. ואיתה יורד המתח והלחץ.
              - בעבר כשהצטברו אצלך לחצים לקחת פסק זמן- שקעת בתאווה- זה הרגיע אותך והמשכת בחיים. היום אין לך מנגנון לשחרור מתחים. גם אם יצרת לעצמך תחליפים כמו הקשבה למוסיקה, ספורט וכו', עד שתמצא את הפעילות הנכונה שתשחרר אצלך לחצים, או עד שתלמד להרפות את הלחצים הגוף ישדר לך אותות מצוקה.

הנושא הבא לדעתי הוא: התמודדות עם השגרה. אחרי 50 יום נכנסתי לשגרה בריאה - שום דבר כבר לא הזיז לי, ואז נוצר סדק זעיר, והרשתי לעצמי לצפות בסרט אע"פ שידעתי שהוא לא לגמרי נקי, והסדק הזה התרחב כשגלשתי באינרנט לא לאתר פורנו ח"ו (כי הרי אני נקי...) אבל לאתר שהתמונות שבו הצליחו לעורר את תאוותי. גם אם לא נפלתי לגמרי- עדיין פעלתי על תאוותי והלכתי לקושש זרדים להשביע את רעבונה.

אני לא מצפה מעצמי עד סוף ימי להיות כאחד האדם- תמיד אצטרך להמנע ממקומות ואתרים שאדם מן השורה יכול להחשף להם בלי להפגע. אבל אני כן מחפש שיגרה בריאה.

אם כן השאלה הנשאלת היא - איך למצוא את האיזון בין שגרה בריאה לבין שמירה על מתח והמנעות ממקומות בעלי פוטנציאל לתאווה?

רעיונות?

בעניין: האם לחץ נפשי הוא חלק מתופעות הגמילה? אני זקוק לעצה בבקשה. לפני 12 שנים #6194

• My New Life
  • חבר קבוע
תודה רבה לכם,
מנחם לדעת שאלו יסורי גמילה מאשר בעיה אחרת.

בעניין: האם לחץ נפשי הוא חלק מתופעות הגמילה? אני זקוק לעצה בבקשה. לפני 12 שנים #6196

• moved
  • דירוג פלטיניום
אלו הם ייסורים מתוקים מדבש
כל סידרה כזו זה עוד גרם מדרגות בדרך העולה בית ה׳
אשריך שאתה עושה רצון אביך שבשמים

תגובה: בעניין: האם לחץ נפשי הוא חלק מתופעות הגמילה? אני זקוק לעצה בבקשה. לפני 2 שנים, 11 חודשים #135854

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

אשמח שחברים ישתפו מניסיון כח ותקווה
אני יכול לומר על עצמי בשלוש מילים; זה השפיע מאד...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן