ברוכים הבאים, אורח

ממש ניסים!
(0 צופה) 

נושא: ממש ניסים! 147197 צפיות

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62399

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
rahamim142 כתב on 07 יולי 2014 09:52:

קשה לי להגדיר את עצמי מכור... מקווה שהקב"ה יעזור לי להחליט איפה אני עומד.

בוקר טוב! מזכיר לך דברים קודמים שכתבת רק לפני מספר ימים...

rahamim142 כתב on 01 יולי 2014 11:22:

אתמול היצר שלי תקף מזווית שונה-
הוא ניסה לשכנע אותי שאני בכלל לא מכור!!! אבסורד!

הנה אני שוב על מיטתי ומהרהר בכל מה שקראתי בפורום אתמול בלילה על כניעה ועל הדרך שבה אנשים " מסרו" את הצעד הראשון שלהם( דבר שלצערי לא ירדתי עדיין עד לסוף עמקו...) ואני רואה את המצב הנורא שאנשים היו שקועים בו וכיצד הצליחה ההבנה שהם חסרי אונים לחלץ אותם מכך. לכאורה אידיאלי! לימוד מאנשים אחרים כיצד להתקדם.

אלא מה עושה אותו זקן כסיל רשע ( שאני כבר לא כ"כ בטוח כמה כסיל הוא...) הוא גורם לי להשוות את המצב שלי למצבים של אלה שקראתי עליהם, וכיצד בכזאת קלות (האמנם?)  הגעתי ל16 יום ( תודה לה'!)
ובעצם אולי כל התכנית הזאת וכל החוסר אונים הזה הוא בכלל לא בשבילי ! תודה לה' שנתן לי כוחות אל מול עצתו של אותו רשע והבנתי שאני כ"כ גאוותן! איך יכולתי בכלל לחשוב שאחרי בערך תשע שנים של שימוש וכניעה לתאווה אני עוד יכול לחשוב שמצבי טוב, ואני יכול בלי ריבונו של עולם!?

מקווה שהקב"ה יעזור לך להחליט איפה אתה עומד, ומקווה שתצליח ותישאר נקי!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62437

לא כ"כ יוצא לי לחשוב על המחלה וההחלמה לאחרונה בגלל כל המצב.

אבל לא נורא, כי גם על דברים אחרים לא יוצא לי לחשוב. וד"ל.

בכל אופן, תודה הקב"ה על שאתה שומר על כל עם ישראל ועל כך שנתת לי הזדמנות לחזור בתשובה בזכות הפורום הזה. 23 ימי נקיות לא באים ברגל!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62453

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
rahamim142 כתב on 07 יולי 2014 09:52:

בימים האחרונים שקעתי קצת בעצמי ולא חשבתי בכלל על ההחלמה. כנראה שגם הייתי קצת עסוק אז גם המלחמה עם היצר לא היתה כ"כ קשה.

rahamim142 כתב on 08 יולי 2014 21:42:

לא כ"כ יוצא לי לחשוב על המחלה וההחלמה לאחרונה בגלל כל המצב.
אבל לא נורא, כי גם על דברים אחרים לא יוצא לי לחשוב. וד"ל.

דואג לך!
אצלי בכל פעם שהייתי מרגיש שההחלמה היא לא כזה עניין גדול, קשה ומסובך, שאני בעצם לא כזה רוצה תאווה, זה היה איתות בשבילי (שלא שמתי לב אליו) לנפילה קרובה.
בספר הלבן מדובר על כך שחלק ממנגנון ההתמכרות הוא התנזרות והכחשה, שהאדם מפסיק וחושב שהוא סיים עם העניין וזהו, ואז התאווה תוקפת שוב, ואפשר ליפול סתם ממשהו קטן וטיפשי.

מאחל לך המון הצלחה! יישר כח על 23 ימי נקיות! עוד שבוע השלמת כבר חודש, ואתה זכאי למדליה ב-SA!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62463

אתה לא יודע כמה שהדברים שלך נכונים טהרני...

לקח לי קצת זמן להתיישב ולכתוב את זה, אבל בשביל זה קים הפורום הזה...

אתמול היתה לי מעידה - נכנסתי לאתר ספורט מסוים לבדוק את התוצאה הסופית אתמול (וואו!) של חצי הגמר, והיה שם קישור לכתבה עם חומרים שאינם ראויים. בלי אפילו להבין מה אני עושה נכנסתי לקישור, הסתכלתי בתמונות שבכתבה ואז אחרי מספר לא מבוטל של שניות, תפסתי מה אני עושה ולאיפה זה יכול להידרדר, יצאתי מהכתבה ולא המשכתי לחפש חומרים נוספים.

כמה שהרגשתי היום את המעידה! אחרי שבוע ויותר של רגיעה מצד היצר היום הוא תקף יותר חזק.

מקווה להישאר נקי רק להיום...

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62482

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
rahamim142 כתב on 09 יולי 2014 19:57:

בלי אפילו להבין מה אני עושה נכנסתי לקישור, הסתכלתי בתמונות שבכתבה...

הדפוס הזה, שקיים אצלי, לא להבין מה אני עושה, או גרוע מכך, להבין אך להתכחש למשמעות הדברים ולהשלכותיהם, עזר לי להבין שאני מכור.

הרי פעלתי בניגוד לעקרונות שהאמנתי בהם. עשיתי מה שאם היית שואל אותי קודם או אח"כ אם אני באמת רוצה, הייתי אומר שלא. ובכל זאת עשיתי זאת. למרות ההבנה שבאמת אני לא רוצה. זה היה בלתי נשלט. זו הייתה התמכרות.

ועוד נקודה: הרבה פעמים הנפילה התחילה בפתאומיות ממשהו ממש קטן שנראה לא קשור. היא הייתה מאוד מפתיעה, כל פעם מחדש, ולמרות מאות הפעמים של הדפוס שחזר על עצמו, כל פעם הייתי מופתע ושואל את עצמי איך זה קרה לי.

rahamim142 כתב on 09 יולי 2014 19:57:

מקווה להישאר נקי רק להיום...

מצטרף לתקוותך ותפילתך. עדכן אותנו במה שקורה.

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62486

בהתחלה חשבתי לכתוב לך ( טהרני) בפרטי, אבל בסוף החלטתי לשתף במסע.

שלום, קוראים לי יהושע ואני ( חושב ש) מכור לתאווה.

אבל הרבה יותר גרוע מכך - שלום, קוראים לי יהושע ואני מכור למידת הכעס. :'(

היום גיליתי שכשאני כועס אני מרגיש הכי חי שבעולם, כשאני מוציא את העצבים שלי על כל אלה שלא חושבים כמוני, כשאני מלכלך עליהם עם חברים ושאני מדמיין כמה אני שונא אותם על טיפשותם, אני נהנה.
ואחרי שהסתכלתי על זה בצורה אובייקטיבית הבנתי שזה חולני.

הכל התחיל הערב כשנגררתי לויכוח עם חבר על משהו שאנשים אחרים עשו היום.

התחלתי לצעוק ולהתלהם ולומר דברים שאח"כ הצטערתי עליהם.

כמובן שבסערת הויכוח כלל לא שמתי לב למשהו בעייתי.

אלא שלאחר כמה זמן התחלתי להרגיש חוסר מנוחה וזה התגבר כ"כ עד שלא יכולתי לעשות כלום. כל הזמן חשבתי על הויכוח ועל האם אני צודק וכ'ו...

לאחר כמה זמן תפסתי שאני בבעיה עם הכעס שלי והתחלתי לגלוש בפורום כדי להרגיע את עצמי וכי ידעתי שיש הרבה שדיברו על הנושא פה.

לאט לאט חלחלה בי ההבנה שיש לי בעיה ואני נהנה מהכעס. ועם ההבנה והדברים שקראתי התחלתי להירגע ולחזור לשגרה, אבל הבעיה עדיין קיימת, אני נהנה מכעס.

הדבר מאוד הפריע לי ולמרות שאולי הוא לא כ"כ קשור פה ( למרות שיש מצב טוב שכן), הייתי חייב להעלות ולשתף.

ב"ה גם היום אני נקי רק להיום! תודה לקב"ה !

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62499

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
rahamim142 כתב on 10 יולי 2014 21:03:

שלום, קוראים לי יהושע ואני (חושב ש) מכור לתאווה.

אבל הרבה יותר גרוע מכך - שלום, קוראים לי יהושע ואני מכור למידת הכעס. :'(

היום גיליתי שכשאני כועס אני מרגיש הכי חי שבעולם, כשאני מוציא את העצבים שלי על כל אלה שלא חושבים כמוני, כשאני מלכלך עליהם עם חברים ושאני מדמיין כמה אני שונא אותם על טיפשותם, אני נהנה.
ואחרי שהסתכלתי על זה בצורה אובייקטיבית הבנתי שזה חולני.
...הדבר מאוד הפריע לי ולמרות שאולי הוא לא כ"כ קשור פה (למרות שיש מצב טוב שכן), הייתי חייב להעלות ולשתף.

וואו!
נראה שאתה ממש בהחלמה!
מדובר הרבה בספרות ובתוכנית על כך שהתאווה היא לא הבעיה, אלא הפתרון...
הבעיה שלי היא גישות שליליות לחיים, שאחת המרכזיות שבהן, עליה מדובר במיוחד היא טינה (מילה ספרותית יותר לכעס, אפילו כשאינו מתפרץ החוצה). התאווה "עזרה" לי להימלט מאותם רגשות שליליים, ואליה תמיד הייתי (ועודני :-\) בורח.
אם הצלחת לפתח רגישות ומודעות לכך, ולהרגיש שאיכשהו "יש מצב טוב" שזה כן קשור לבעיה של התאווה, נראה שהתקדמת למקום טוב!

לפעמים אני נמצא בקבוצה, שלא תמיד נוח לי עם המנחה שלה. הוא קצת בוטה לפעמים, ולמרות כל הדברים הבוטים שעשיתי, לא נוח לי להתבטא בצורה בוטה או לשמוע מישהו מתבטא כך. זה מסתדר לי עם המחלה, אך לא כל כך עם ההחלמה...
בכל אופן, אני כן רוצה לצטט משהו בוטה שהוא אמר (בשם הספונסר שלו) אם כי בניסוח מעודן יותר:
אפשר לאונן בדרך הרגילה עם התאווה, ואפשר לאונן בראש עם הטינה!

אסביר את הדברים יותר.
הפורמט הוא פורמט זהה: השקיעה בתוך משהו שלילי שנותן לי עוצמה מדומה שאני נהנה ממנה. זה שאני מעביר את התמונות / התחושות / הרגשות האלה בתוכי שוב ושוב ושוב ושוב...
זה לא כל כך משנה אם זו תאווה או טינה. זה ממש אותו דפוס של התמכרות.

ועוד משהו: בספרות כתוב, שכל עוד המכור לא מוותר על הטינות שלו, במוקדם או במאוחר הוא יחזור לתאווה.
הטינה היא דבר מאוד מסוכן עבור המכור, ואיני יכול להרשות זאת לעצמי.

עם זאת, לא צריך להילחץ. עבודה על הטינה היא שלב מתקדם יותר בתוכנית (צעד 4), ואת התוכנית עושים צעד צעד.
ובכל זאת, אני מרגיש שמאז שאני בתוכנית, ובייחוד ככל שהתקדמתי בה, אני מודע לכך יותר ומנסה יותר להשתחרר גם מטינה.
(הדרך הטובה ביותר בשבילי לכך היא שיחה לחבר שבה אני מספר לו מה אני מרגיש. מדהים איך שזה משחרר! יש עוד דרך: להתפלל על זה שיש לי טינה כלפיו, בצורה מפורטת, שאלוקים יהיה איתו ורצונו ייעשה בחייו ושיהיה לו את כל הטוב שבעולם).

פעם עלה לי רעיון, שכמו שאני סופר ימי נקיות משימוש בתאווה, אספור ימי נקיות משימוש בטינה.
מתפלל לאלוקים שיעזור לי לבצע זאת!

כתבתי לך פעם, שהתוכנית משפיעה על כל תחומי החיים.
אני חושב שכעת אתה יכול להתחיל לראות את זה יותר.
נראה לי שככל שנתקדם בתוכנית נראה את זה עוד ועוד.
וכמו שהמחלה הקיפה את כל תחומי החיים,
כך ההחלמה בע"ה תקיף את כולם!

המון הצלחה!
תמשיך לבוא ותראה ישועות!  ;D

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62515

וואו! נכנסתי עכשיו לטבלה ולא האמנתי למה שראיתי...
27 ימים! 27 ימים שבהם לא השתמשתי בתאווה, ומעט מאוד מעידות...

תודה ה'! ללא עזרתך לעולם לא הייתי מצליח להיות נקי היום.

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62600

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
עוד יומיים למדליה!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62612

29 ימים! ב"ה.
אני יודע שבתוכנית לא מסתכלים קדימה אלא רק על היום אבל אני חושב שיש פה איזה סמליות בכך שמחר צום, ואי"ה מחר גם היום השלושים.
שנזכה כולם להיות נקיים מחר. רק מחר!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62619

יישר כח. בהחלמה.
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62622

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
rahamim142 כתב on 14 יולי 2014 20:28:

אני יודע שבתוכנית לא מסתכלים קדימה אלא רק על היום אבל אני חושב שיש פה איזה סמליות בכך שמחר צום, ואי"ה מחר גם היום השלושים.
שנזכה כולם להיות נקיים מחר. רק מחר!

בתוכנית אומרים, שרעב הוא מצב מסוכן עבור המכור.
מאחל לך ולכולנו להיות עירניים, ולא לנסות "למלא" את הרעב בתאווה...

נ.ב. אשמח להתכתב איתך בפרטי ולראות איך מעבירים לך מדליה של חודש...

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62661

כמה שסמליות זה דבר נורא...
ראיתי קרי היום, דווקא ביום השלושים.
ועוד באמצע צום!
היום גם המחשבות תקפו אותי ביתר עוצמה מבד"כ, כך שהיה קשה, דווקא היום!
בכל אופן אני מודה לה' שעזר לי להישאר נקי היום.
אחרי שראיתי את הסטטוס שלי בטבלה - ohev hashem, אני באמת לא מרגיש צורך במדליה... כמה מחזק! הלוואי שזה היה נכון...

בהחלמה לכולם!

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62662

• הראל12
  • דירוג כסף
גם אני הייתי בטבלה, אבל התייאשתי ממנה. אני מעדיף לספור לעצמי.
"השיבנו ה' אליך ונשובה חדש ימינו כקדם."
"ה', אני מבקש ממך להשאר נקי רק להיום. כי לבד אני לא יכול, אבל בעזרתך אני יכול."

בעניין: ממש ניסים! לפני 9 שנים, 9 חודשים #62668

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
רחמים (יהושוע) היקר, שמע נא לעצתי. אל תתלה ותעצים את עניין ספירת הנקיות ולא את המדליות. הם לא מה שמביא החלמה.
תזהר מאשליה מלאכותית זאת. צעדים ומה שקשור אליהם הוא ההשתדלות שלך, מצדך, להיות בהחלמה.

מאחל לנו הרבה הצלחה! 
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן