ברוכים הבאים, אורח

צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם
(0 צופה) 

נושא: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם 153442 צפיות

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 5 חודשים #96652

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

אח, איזה טוב שיש כאלה חברים.
אח, איזה טוב עושות לי פעולות של החלמה.

איך אמר לי הספונסר החדש? זו תכנית פשוטה אבל קשה.
מדובר בפעולות מאוד פשוטות: להרים טלפון ולומר כמה משפטים, לכתוב כמה משפטים לפי נוסחאות פשוטות להבנה ויישום.
אבל בפועל זה מאוד קשה. גם כי קשה לי להתמיד ולהיות עקבי, וגם כי קשה לי לפגוש את עומק הפגמים שבי ולהודות בהם במלוא הכנה.
אבל כשאני עושה - זה לא כזה קשה, וזה עושה לי כל כך טוב!...

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

כלי חשוב להתמודדות עם פחד לפני 7 שנים, 5 חודשים #96653

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

אחד הדברים המדהימים שלמדתי מהספונסר החדש, הוא בנוגע לפחדים שלי.

כבר כשנתיים אני מקפיד באופן די יומיומי (היו כמה תקופות של חולשה) על רשימת פחדים שאותה אני כותב במקביל לרשימת אסירות תודה. אבל לא ממש עשיתי עם זה משהו. אני פשוט כותב את הפחדים שיש לי, ועצם הכתיבה, זה שזה על הנייר ולא רק בתוכי משחרר משהו.

הספונסר החדש לימד אותי משהו אחר. אני לא חייב לכתוב רשימה של עשרה פחדים כפי שעשיתי עד כה. אני פשוט כותב את רשימת הפחדים המעסיקים אותי ביותר כרגע. לאחר מכן, וזה החלק החשוב, אני כותב מה אלוקים רוצה שאעשה לגבי אותו פחד.

זה משחרר הרבה יותר. במקום להיות בהיסטריה הרגשית של הפחד, אני עובר למקום של הפתרון המעשי והשקול. אוקיי. זה המצב כרגע, אבל מה אני יכול לעשות לגבי זה? איך אני יכול לפעול נכון בתוך מגבלות המציאות שלעיתים לא נעימות לי?

זה מוציא מתוכי תשובות מדהימות ומפליאות בפשטותן, ומחבר אותי חזק יותר לאלוקים המדריך אותי באהבה (אני רק צריך להיפתח קצת, כחודה של מחט, כדי לשמוע את ההדרכה הזו).

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 5 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: כלי חשוב להתמודדות עם פחד לפני 7 שנים, 5 חודשים #96654

לאחר מכן, וזה החלק החשוב, אני כותב מה אלוקים רוצה שאעשה לגבי אותו פחד

מאמץ לעצמי. תודה!

למה, למה אבא? :-) לפני 7 שנים, 5 חודשים #96656

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

תודה למה אבא. זו באמת הנקודה שהתחדשה לי בעבודה עם הספונסר החדש.

אגב, המון זמן לא דיברנו (למה? ), ומן הסתם אבד לי שמך ומספרך.
אשמח מאוד שנחדש את הקשר.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 5 חודשים על ידי טהרני.

שאיפות לא ריאליות לפני 7 שנים, 5 חודשים #96658

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

מצחיק. נכנסתי לפורום כי בער לי לכתוב את ההודעה הזו, ובינתיים אני מוצא את עצמי כותב כל מיני תגובות אחרות.

נכנסתי לכאן כדי לכתוב שיש לי שאיפות לא ריאליות. אני רוצה להספיק במהלך היום הרבה יותר ממה שאפשר להספיק בו. אני רוצה לעשות את זה במלוא התנופה, בכל תחומי החיים: בלימוד תורה ועזרה בבית, בעבודה רוחנית וביצירה, ברכישת ידע מקצועי ובעוד הכנסה נוספת ועוד ועוד.

ובכל תחום, אני רוצה את פרטי הפרטים. אם יצירה - אז ליצור בכל מגוון הכשרונות בהם חנן אותי ה'. אם בבית - אז לטפל בכל הפרוייקטים העומדים על הפרק. אם בלימוד תורה - אז ללמוד את כל הספרים שבעולם... (או לפחות [כמעט] את כל הספרים שבבית שלי. זה גם לא מעט...).

בקיצור, מבקש מאלוקים לוותר. להיות מוכן להספיק חלק, וגם - לדעת מה קודם למה. באלו דברים חשוב שאשקיע את הזמן המוגבל שלי. מה ימלא אותי באמת, ומה ישאיר אותי ריק וחלול. מה יעשה אותי שמח, ומה יכניס אותי לשיממון, חידלון ודיכאון.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 5 חודשים #96684

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום

טהרני! 
זה ממש כיף לקרוא יומן חדש של חבר ותיק! 
אשרייך!

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 5 חודשים #96686

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

אהבתי את ההגדרה, אריסטו.
חדש חדש ונתחדש!... 

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 5 חודשים #96703

מצטרף לדברי אריסטו...
כנראה שחבר חדש זה לא משהו שקשור בזמן,
בכל יום יהיו בעיניך כחדשים.
מאחל גם לי התחדשות רק להיום.

תאווה זה חושך לפני 7 שנים, 5 חודשים #96793

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

"תאווה זה חושך" - זה המשפט שקמתי איתו הבוקר. אני מרגיש כל כך רע בתקופה האחרונה, ולא מבין למה. אני מאוד סובל מזה, וגם הסובבים אותי, כמובן. אבל יכול להיות שיש לכך הסבר פשוט מאוד: הרי רק לפני פחות משבועיים הזרקתי את הסם חזק לוורידים. אז נכון, עליתי על המסלול מחדש, התחלתי לקחת את הפעולות ביתר רצינות (ואם להיות כנה, אז גם את זה אני עדיין לא עושה מספיק ברצינות), אבל זה לא משנה את העובדה הפשוטה הזו - ראיתי פורנוגרפיה לפני פחות משבועיים, וזה עושה לי רע. רע מאוד. רע תהומי שמחלחל עד עומק נשמתי, מחליש את כוח החיים שבה וצובע את פירורי החיים שעוד נותרו בצבעים שחורים משחור. תאווה זה חושך. תאווה זה מֵצָרִים. תאווה זה מִצְרַיִם. חושך מוחשי שאפשר לממש. שלוחץ פיזית על מפתחי הלב.

כתבתי המשך של עוד הרבה דברים, חשובים וטובים, אבל הם נמחקו לי ואין לי כוח לשחזר. אולי בהמשך.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 5 חודשים #96796

מזדהה
אני ראיתי תמונות פורנוגרפיות לפני 6 ימים. נילחמתי עם הספונסר שלי שיתן לי לאפס טבלה.
הרגשתי כ"כ צבוע, ושזה לא מה שאני רוצה מהתוכנית.
אני מודע שפעולה של איפוס במצב כזה, הוא בדר"כ לא רעיון טוב. אבל עשיתי את זה בכל זאת.
מה שעובד לי אחרי נפילה (או מעידה), זה להתמיד בצעד 1. רק זה ישאיר אותי נקי.
אני היום יורד על הברכיים כל יום בשביל לחזק את צעד 1.ראה כאן .
והיום צעד אחד כולל את צעד 2,3. כי אני ישר מבקש מאבא אוהב לעזור לי משאול תחתיות.
אוהב, בהצלחה.

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 5 חודשים #96798

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום

טהרני ולוחם! 
אוהב ומזדהה.
הפסקתי פחות לשתף בפורום ויותר בקבוצות אז אני לא רושם על כל מעידה ומעידה אבל בגדול לדעתי אם אחרי מעידה ממשיכים לעשות ברצינות פעולות וזה מספיק מעורר אותך אז לאפס לא עוזר ולי אפילו זה יכול להרע...
"אילו היה לי כוח וכ'ו"
שבת שלום!

חרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 5 חודשים #96802

הערה קטנה,

מזה זמן שאני תמיה, מדוע שמים אצלינו בקבוצות דגש כ''כ חזק על הנושא הזה של נקיות הימים ( כמובן שמטרתינו היא להתנקות, אבל צריך לזכור שמטרתינו העיקרית היא להחלים ולעזור ל,,,), 
החל בהצהרת הנקיון המקובלת וכלה בחשיבות הרבה שמייחסים לחבר עם נקיות ארוכה במקום איכותית, בקבוצת הבית שלי למשל מבקשים מחבר שנפל באותו היום שלא ישתף רק שיקשיב וילמד, וא'נלא מבין: הבן אדם גמור,אכול,אשם,עצוב,מבואס רוצה שיבינו אותו ואת כאיבו ואנחנו כאילו אומרים לו 'לא, חכה עד מחר, אתה היום מחוץ לתמונה, מחוץ להחלמה וכו''

מכורח הנסיבות אני הולך הרבה לפגישות אחרות של 12 הצעדים המתקיימות באיזורי, והחוויה שלי משם כ''כ שונה, באופן מהותי, ואתן 2 דוגמאות, 1- אין בכלל סבב נקיון וכו' ( גם באילו שיש בהם סבב הוא מאוד קצרצר כמו שמי אריאל ואני מכור וזהוא !!), 2- שואלים איזה חבר הוא חדש או מתחת ל-90 ימי נקיון וכשהוא מזדהה כולם מוחאים לו כפיים וכמה שהימים יותר נמוכים המחיאות יותר חזקות,,,,,,,,,  כנראה שהוא צריך יותר חיזוק ואהבה! 

אדרבא אולי אתם יודעים הסבר כל שהוא.
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

רוצה למסור ולא מצליח לפני 7 שנים, 5 חודשים #96808

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

שבוע טוב! (ותודה לכם חברים, מקווה להגיב לדבריכם בהמשך)

אני ניצב כעת לפני איזה משהו שהשקעתי בו זמן וכסף ונראה שהוא לא הולך לצאת כמו שתכננתי, אלא די רחוק מזה. אני רוצה למסור לאלוקים את הסיטואציה, לתת לו את המושכות, להיות שליו ונינוח - אני עשיתי מה שיכולתי והתוצאות בידי אלוקים. אבל אני לא ממש מצליח לעשות את זה. אני לא ממש יודע איך (כלומר, אני יודע כל מיני פעולות שאפשר לעשות (ועכשיו חושב שאולי באמת כדאי לעשות כמה) אבל אין לי זמן וכוח לעשות אותן).

בקיצור, אני רוצה למסור את זה שאני לא יכול / מצליח / רוצה למסור, ואני מבקש ממך אלוקים עזרה לקבל את המציאות ולשמוח בה.

ב

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 4 חודשים #96841

שמעתי ממסר מוקלט.
שהעניין שמי שלא נקי 24 שעות לא ישתף, מגיע מ AA. אף אחד לא רוצה לישמוע שיכור משתף.
גם בתאווה, כשמגיע מישהו שיכור מתאווה, ומשתף את ההלקאה העצמית שלו, ומה היה עליו לעשות, זה לא מוסיף להחלמה שלי או שלו. מה שיוסיף להחלמה שלו יותר משיתוף, זה לשבת בשקט ולהקשיב. כי לפעמים זה מה שהוא לא עשה עד עכשיו (מניסיון כואב).
ו ROY. K (הסופר של הספר הלבן, והראשון שהתחיל את SA), סיפר שבמיפגש הראשון שלו, היה בסה"כ קבוצה של סוטים שחיפשו בחורות בקבוצה (הם שמעו סקסוליסטים אנונימיים), ולכן הוא החליט שאלה לא יוכלו לעשות שינויים של התנהלות הקבוצות, או לשתף. כי השיתופים שלהם לא הויעילו לאף אחד. צריך ליצבור קצת נקיות כדי להיות נפק"מ.
עוד דבר, שמעתי במסר מוקלט, שהתוכנית בנויה על מי שנקי, לא על מי שנופל. חייבים לכבד ולחזק את הנקיים (לדוגמה הצ'יפ), כדי שיוכלו לעזור לאחרים. ו terry. m, שיתף במסר מוקלט, שיותר מתאים לתת למי שהתמודד השבוע ולא נפל, להדריך את הקבוצה בתפילה (לאלה שעושים את זה), כדי לעודד נקיות.
למען הקבוצה, צריך ליספור, ולהודיע. זה עוזר לחברים להישאר נקי, ולהיעזר. אני כל שבוע בהלם מחבר שלא צפה בפורנו או אונן, 4 שנים. אם למתמודד ספציפי יש עדיפות אחרת, יש קבוצות אחרות עם מנהגים שונים, שאולי יתאימו לו יותר. ובקבוצה עצמה, אין לדעתי צורך לחזק ולאהוב מי שנפל. מתמקדים על צעדים ועל הכלל. אבל אחרי הקבוצה צריך לחזק ולאהוב את מי שנפל. ואני משתדל לינהוג כך.
זהו עניות דעתי, על פי מה שנוהגים בקבוצה אצלנו.
אוהב

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 4 חודשים #96847

סליחה 'טהריני' על גניבת היומן,,, מקווה שתמחל ותקיים בנו הכנסת אורחים ואם לא אז תעביר את הדיון ללשונית אחרת.

'לוחם'- תודה רבה !!!
למרות שיש לי השגות על חלק מהדברים ( לא עליך ח''ו), אכתוב 2 מהם.

- אצלי בקבוצה יש חבר שנקי 300 ו,,, ימים ( מאז שהגיע,,,),הוא בקושי יודע מה זה הספר הגדול,,, ומה שמשאיר אותו נקי לטענתו זה ההגעה למפגשים ובקשה מה' בשעת התקפה וזהוא, אין לו עוד שום בעיה אחרת בחיים, כיף לו ! הוא משתף הראשון, אני לא מחפש לשמוע את ההחלמה הזאת !! ( דוגמא ולא בדיוק אמיתית ).

-  לדעתי אם היה מוכח שדרך זו עובדת הייתי מסכים, אני לא רואה את זה ( ותשאל כל חבר שנופל איך הוא מרגיש כששומע את זה,,,) 

- בחלק ממפגשי aa בהם אני משתתף ( ושמונחות ע''י חברים מאוד ותיקים בתוכנית ), לא קיים הנוהג הזה, וגם באלו שכן, הם מאוד מקפידים ( מאוד!) לעודד את החבר שמביא יום נקי, וכמה שפחות הוא יותר נחשב,,, רק כמו שציינת הם מבקשים ממנו לא לשתף רק להקשיב ואחרי המפגש תשאר איתנו ונשמח לצאת איתך לכוס קפה ולשוחח איתך.

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!
זמן ליצירת דף: 0.93 שניות

Are you sure?

כן