ברוכים הבאים, אורח

מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי 1096 צפיות

מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132570

• בדרך אליך
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • חבר קבוע

הי חברים אני כבר כמה זמן נמצא פה באתר בעיקר קורא את הדברים הנפלאים שאתם כותבים מעלים ומשתפים והחלטתי גם לנסות לפתוח יומן וככה להוסיף עוד נספח למאמץ הזה.

אני מניח שהסיפור שלי די דומה לסיפור של רוב החברים כאן. זה התחיל בגיל יחסית צעיר, בגיל שבכלל לא יכולתי עוד להגדיר כמו שצריך מה עובר עלי. זה התחיל משיטוטים קצרים באינטרנט בדברים שקצת יגרו את היצר והתפתח לאט לאט למקומות יותר ויותר גרועים עד שזה נפרץ לגמרי.
כמובן שהתלוותה כל פעם תחושת גועל ומיאוס עצמי. כל מה  שרציתי זה רק לברוח בעיקר מעצמי אבל גם מכל מי שמסביבי ומכל מי שאהב אותי.
ועוד פעם ועוד פעם אני אומר לעצמי שזאת הפעם האחרונה. זהו אני לא עושה את זה יותר ימות העולם! ואיך לא שעה אחר כך נופל עוד פעם. מייאוש לתקווה לייאוש לעוד פעם ייאוש וחוזר חלילה.

היום אני אחרי כמה שנים טובות(כן כן טובות) שבהם עשיתי לאט לאט שינוי תפיסה ואני ב"ה נמצא במקום הרבה יותר טוב.
זה אולי מוזר להגיד את זה כשהנפילות מגיעות ובתדירות לא הרבה יותר נמוכה אבל אני חושב שבסך הכל היתה התקדמות. הרבה עבודה של לקבל את עצמי בכל מצב והבנה שאני לא הבעיה. הבנה שנפילה אמיתית זה להכנס לייאוש אחרי שנפלתי. לאבד אמון בעצמי. זה היצר הרע הכי גדול!

היום אני משתדל כמה שיותר להתחזק ולקום עם תקוות חדשות אחרי כל נפילה. תקוות חדשות גם לאותו היום וגם לתווך הרחוק. וכן הרבה פעמים בסוף התקוות האלה מאכזבות אותי(גם אלו של התווך הארוך וגם אלו של התווך הקצר) אבל גיליתי שאני מעדיך להתאכזב כל פעם מחדש מאשר לא לפתח תקוות כל פעם מחדש. כי התקוות האלו הן מה שמחזיק אותי אפילו אם זה רק לזמן הקרוב. אחר כך תגיע עוד תקווה וכוחות מחודשים שהיא תביא.

אז הנה אני מתחיל. לצערי נפלתי השבוע פעמיים פעם אחת ביום ראשון ופעם אחת ביום ששי.
ביום ראשון זה היה פשוט המשך של רצף נפילות שהיה לפניו. אחר כך הצלחתי להרים את עצמי ולהחזיק קצת זמן אבל אני חושב שהסיבה העיקרית לנפילה ביום ששי הייתה שלא מספיק שמרתי על העיניים והמחשבה שלי נקיים. אחרי הנפילה הזאת קיבלתי על עצמי לפתוח פה יומן מסע להוסיף כל מה שאפשר למלחמה הזאת.

בינתיים נקי יום אחד(:

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 2 חודשים על ידי בדרך אליך.

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132571

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים, תמשיך לעדכן, לשתף
ונשמח לשמוע עליך...
אתה לא לבד! 

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132575

• mitmoded
  • דירוג זהב

אוהבים אותך אח יקר כל הכבוד על החשיפה והשיתוף 
מתפלל בשבילך וגם בשבילי שנמצא את הפיתרון לבעיה שלנו

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132589

• קדימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 371 ימים
  • דירוג פלטיניום

ברוכים הבאים,
אח יקר,
תמשיך לשתף,
יחד ננצח.

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132681

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
חבר יקר, ברוך הבא לפורום הנפלא,
חלק גדול זה כמובן לא להיכנס לדיכאון אחרי נפילה, אבל התכנית מציע כאן פתרון, להפסיק להשתמש אנחנו מקצוענים, להישאר בהפסקה זה המטרה כאן, תתחבר איתנו, תנסה לא להיות לבד, חברים ישמחו להיות איתך ביחד, ועוד יום ועוד יום, נמצא את הדרך להחלמה שלנו.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132822

• בדרך אליך
  • חבר קבוע

שלום חברים!

כמו שכתבתי לעיל אני מעדיף לקוות ולצפות להצליח 101 פעמים ולהתאכזב 100 פעמים מאשר לא לצפות ולא להתאכזב.(האמת שגם אם זה מאה מול מאה)
וכגודל הציפיה כך גודל האכזבה אבל עדיין נראה לי שאני מעדיף לצפות ולקוות ב"גדול" אפילו אם האכזבה אחר כך תיהיה גדולה בהתאם. 
עכשיו הגיע הזמן ליישם וללכת עם זה עד הסוף.

אז תאחלו לי בהצלחה כי אני מתחיל עכשיו את אתגר ה90 יום וממש מקווה להצליח!
זה אתגרי אבל זה גם אפשרי. 3 חודשים של נקיות יצאנו לדרך(:

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132825

• בדרך אליך
  • חבר קבוע

ותודה רבה לכל מי שמעודד ומחזק!

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132827

• יהודי מתוק
  • רצף ניקיון נוכחי: 23 ימים
  • דירוג פלטיניום

בהצלחה רבה אחי!!!

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132842

• קדימה
  • דירוג פלטיניום

מצטרף להנ"ל,
בהצלחה רבה חבר יקר.

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132845

• בדרך אליך
  • חבר קבוע

שבוע טוב חברים

קודם כל אודה על מה שיש
ב"ה נקי 5 ימים ומרגיש שמתחיל להצליח לאגור כוחות חדשים אחרי רצף נפילות

שבוע שעבר לצערי נפלתי שלוש פעמים פעם אחת במוצש פעם בראשון ופעם בשלישי
בשלושת המקרים זה היה פשוט המשך של רצף נפילות(נפלתי גם בשישי שלפני) ובאותו הרצף קיבלתי על עצמי לכתוב יותר על מה שעובר עלי

ב"ה ביום רביעי התחלתי עוד פעם ספירה לעבר 90 הימים מה שנתן לי קצת כוחות מחודשים להתמודדות ומאז אני נקי.
מתפלל לקב"ה שייתן לי את הכוחות להמשיך ומודה לו על כל רגע של נקיות. מקפיד ללמוד תורה בקביעות(כי בלי זה ברור שאי אפשר) ולקרוא פה יותר מאמרים וכלים לעזרה מול ההתמודדות

ומזכיר לעצמי שאני נושא באחריות של כל העם שלי ולא רק של עצמי. הרבה פעמים זה מאוד עוזר לי להסתכל על התמונה הגדולה ועל ההשפעות הגדולות של המעשים שלנו כמו שהרמח"ל אומר במסילת ישרים על כך שבכל מעשה האדם לא רק משפיע על עצמו אלא על כל העולם ואם יעשה טוב יעלה את כל העולם למעלה ואם יעשה רע חס ושלום יוריד איתו את כל העולם

שיהיה שבוע נקי לכולנו

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132850

• יהודי מתוק
  • רצף ניקיון נוכחי: 23 ימים
  • דירוג פלטיניום

אמן.
בהצלחה אחי!

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #133034

• mitmoded
  • דירוג זהב

בהצלחה רבה לך !

אומר לך בכנות בתור מכור אם הייתי הולך עם הרגשה שכל העולם תלוי בנקיות שלי הייתי מתפוצץ רק מהאשמה הנוראית שיושבת עלי 

בעזרת ה תצליח

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #133109

• בדרך אליך
  • חבר קבוע

חחח המשתוקק זה אכן כתוב בגמרא ורוב מה שהמסילת ישרים אומר כתוב בכל מיני מקומות אם זה בגמרא בתנ"ך או במדרשים אבל לפעמים האמירות האלו יכולות להראות לנו נחמדות או מעניינות אבל כשזה נכנס בתור חלק ממהלך בספר ואתה מצליח להתחבר למהלך הזה אז זה לפעמים מקבל משמעות שונה

מתמודד לגבי מה שכתבת אני מסכים לגמרי שצריך פה המון זהירות וברור שלפעמים הסתכלויות מסויימות יכולות להוריד בזמנים מסויימים אבל לדעתי זה מאוד תלוי מצב ולפעמים אותן ההסתכלויות הן יהיו מה שהיה חסר לך.
במצב שלי הרגשתי שזה דווקא מה שאני צריך ומה שיעזור לי ואני תמיד מנסה להיות מודע לחסרון שלי בתור בן אדם ולכח הכל כך חזק שקיים בתוכי שנקרא חיים(או יצר) ולכן אולי יום אחד אכזבתי את העולם כולו אבל מחר אני אתגבר ואעלה את העולם כולו. זה חלק מהחיים שלנו פה בעולם הכל כך מורכב שהגענו אליו

בכל מקרה תודה רבה על התגובות והחיזוקים!

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #133134

• קדימה
  • דירוג פלטיניום
בגתן כתב on 12 פבר' 2021 14:08:

אם אתה רוצה אני יכול לעזור לך.
אחד הדברים שחשבתי עליהם לבד ובסוף ראיתי שהתכנית כתבה כמו שאני אומר - זה שצריך למצוא פגמי אופי.

צריך למצוא את הפגמים של האופי שלך. למשל שאתה ממש עקשן. ויש עוד הרבה, אני לא רוצה לפרט - כי תמיד אני נזהר לא לפגוע באף יהודי - ובזכות זה אני נקי הרבה שנים.
אבל אם תרצה - אז אשלח לך את הפגמי אופי בפרטי, כי אני פה כדי לעזור לאנשים

הגזמת אחי,
מאיזה שתים וחצי הודעות אתה מחליט שהוא עקשן,
ועוד יש לך פגמי אופי לשלוח בפרטי,
הגזמת.

תגובה: מנסה לעשות את ההשתדלות המינימלית שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #133277

• בדרך אליך
  • חבר קבוע

שלום חברים

נזכרתי שלא עדכנתי על מה שעבר עלי בשבוע שעבר
ב"ה היה לי שבוע נקי ושפוי. החלטתי שהדבר הראשון שאני צריך להיות חזק בו זה בראיה ובעיקר במחשבה. החלטתי שהמפתחות נמצאות בידי ולא משנה מה אני נועל את המחשבה שלי אם היא מתחילה לקרוץ לכל מיני כיוונים
לא לתת לה אפילו קצת להתלבט או לחשוב על למה זה כל כך חשוב ואיך אני אשכנע את עצמי לא לחשוב על הדברים האלה. נעילה.

ב"ה זה הלך טוב בשבוע שעבר ונקי כבר לשבועיים(!)
עוד בדרך ל90 יום שאמרתי שאגיע אליהם ולא מוותר לרגע. עברתי שבועיים ונשארו עוד עשרה. זה קשה אבל אפשרי בהחלט

עם זאת כמובן שהקשיים התחילו להופיע. עדיין מצליח לנעול את המחשבה אבל כבר עברתי השבוע שני "קריזים"(שהאמת שנראה לי שפעם לא הייתי מצליח לעבור) וברור לי שיגיעו עוד.
בינתיים נותן לגלים לעבור ולשתוף אותי ומקווה ליום נקי ושפוי

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.61 שניות

Are you sure?

כן