ברוכים הבאים, אורח

אגירי דיומא אנן
(0 צופה) 

נושא: אגירי דיומא אנן 14877 צפיות

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140013

• KeepMovingForward
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם

רק להיום נקי יום 1 מאו' פו' תכנים וחיפוש תאווה.
(ובמצטבר 30 ימים)

מעדכן שב"ה הולך טוב, ממשיך רק להיום תפילה מחוברות החלמה. קשר כנה עם ד' לשטוח לפניו את החוסר אונים שלי, לזכור ולחזור על הדברים הפשוטים והנכונים האלה - אני תלוי בו. לחזור שוב ושוב כי אם לא אחזור אני יתחיל לפתח סברות מדומינות בעקבות הקישקע שלי כמו שאומר המסילת ישרים שאדם מוצא סברות ומאמרי חז"ל בגלל הרצון שלו להתיר לעצמו דברים. אז צריך לחזור על הדברים כי זה לא מובן מאליו למי שמחפש לעצמו היתרים וברגע שזה ידחק לצד הוא מיד יכנס עם הסברות הדמיוניות העקומות.

מזכיר לעצמי שאני במאבק. במאבק עמו במאבק יש נצחונות והפסדים, זה מורכב. לאפוקי ממ"ד שאם מעדתי אז זה ענין של זמן עד שאפול כאילו אי אפשר להיאזר ממעידה. זה שקר. אם אני מבין את הבעיה וחוזר ומתעשת ומחשבן ומתפלל אפשר ואפשר. ממשיך את ההתקדמות הרוחנית בע"ה. אסירותודה על מה שיש.

משתף שלא הייתי בבית מתחילת זמן חורף וזה ממש טוב לי. מצד שני אמא שלי כבר לא בנוח עם זה ושולחת רמזים לחזור. מצד שני היא יודעת על ההתמודדות סיפרתי לה. אז אמנם קשה לה אבל היא צריכה להבין אותי... ועדין לא רוצה לפגוע

ממשיך רק להיום. עם יד על הדופק, דריכות לתאווה שתבוא.
אסירותודה והכרת הטוב כל הזמן כיסוד לכל עבודת ד'.
"הטוב כי לא כלו רחמיך המרחם כי לא תמו חסדיך כי מעולם קיווינו לך!"
מתפלל לעוד יום נקי 1.

נוסע לשבת אצל חבר. לא אהיה ליד מחשב בסופש לטוב ולרע. אשתדל מחר בבוקר לשתף לפני היציאה.

תודה רבה למשתוקק ושמח בחלקי על החיזוקים.
לא זוכר מה השיא. באזור ה-40 בנקיות מלאה. אבל פחות מענין אותי. לומד לחיות מחדש.

המשך דרך צלחה לכולם

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140031

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג פלטיניום
KeepMovingForward כתב on 04 נוב' 2021 13:12:

שלום לכולם

רק להיום נקי יום 1 מאו' פו' תכנים וחיפוש תאווה.
(ובמצטבר 30 ימים)

מ
מזכיר לעצמי שאני במאבק. במאבק עמו במאבק יש נצחונות והפסדים, זה מורכב. לאפוקי ממ"ד שאם מעדתי אז זה ענין של זמן עד שאפול כאילו אי אפשר להיאזר ממעידה. זה שקר. אם אני מבין את הבעיה וחוזר ומתעשת ומחשבן ומתפלל אפשר ואפשר. ממשיך את ההתקדמות הרוחנית בע"ה. אסירותודה על מה שיש.

מי הוא המ''ד שאם מעדת זה עניין של זמן ליפול. בדיוק הפוך, רק מי שמועד ומזהה מעידה הוא מי שלא יפול, ומאד מאד !! חשוב להגדיר מעידה לחוד ונפילה לחוד, בגלל שכל רצף שאנחנו מחזיקים מחזק אותנו לשמור עליו, לעומת זאת כל נפילה, גורמת להרגשה בין כה וכה הפסדתי אז לפחות לפני שאני מתחיל לספור מחדש, נהנה קצת. 
ולכן אם אנחנו מזהים מעידה, ושומרים מנפילה, אז זה נותן כוח להפסיק למעוד, כי אנו יודעים שמעידה עלולה בסוף להביא נפילה, אז חבל.
ה' יעזור לך, תצליח להמשיך לשמור על הרצף. 

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140059

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם
שבוע טוב וצהרים טובים.

רק להיום בחסדי ד' נקי יום 1 מפו' או' תכנים וחיפוש תאווה. רק להיום.
(במצטבר 33 ימים)

ב"ה ממשיך להתקדם רק להיום. רגע רגע.
תפילה אסירות תודה עצומה.
אחרי שבת לא בישיבה, בשבת חתן של חבר. היה טוב וחוזר נקי ומפוכח.
שמח שהלכתי. מרגיש ששימחתי את החתן וזאת היתה המטרה שהלכתי למרות הביטול תורה וכו' אז ב"ה שמח בזה מאוד. בע"ה שנזכה להמשיך להגדיל תורה ולהאדירה.
אמנם משתף על התמודדויות לכל אורך הארוחות בשמירת העינים. ב"ה נאבקתי כל הזמן.
ושמח מאוד במאבק הזה.
בחלק מהפעמים ממש ניערתי את עצמי באמצע ארוחה מרוב שזה הרגיש נורמלי להסתכל, וגם אתה לא מסתכל מתוך תאווה אלא הסתכלות תמימה לכאורה. אבל מה נעשה וכבר 'קדמוני רבנן' בחוכמתם העצומה ואסרו 'בין הסתכל ולא הרהר ובין הרהר ולא הסתכל'.
ממשיך קדימה מחיל אל חיל. עוד הרבה נסיעות מחכות לי השבוע...

תפילה לד' יתברך לחיבור קבוע ומתמיד, השתלמות רוחנית בלתי פוסקת.
דעת חשבון גבורה ומידות. סיעתא דשמיא. לא להתבלבל בדמיונות. לדעת, בענוה ביושר וביראת שמים, שאני תלוי בו יתברך.
תפילה לעוד יום נקי 1.

אוהב והצלחה בהמשך הדרך לכולם.
תודה לאלי שומר והמשתוקק על התגובות והחיזוקים. מעריך.

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140116

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם ערב טוב,

רק להיום בחסד ד' נקי יום 1 מפו' או' תכנים וחיפוש תאווה.
(ובמצטבר 35 ימים)
תודה ד' יתברך אסירות תודה.

שכל בראש. הרגש רכבת הרים.
דעת, שמחה, חשבון רוחני ושכלי, עבודת מידות, גבורה, תפילה וסיעתא דשמיא.
מתפלל יום יום רק להיום.

משתף על סיום תקופת חתונות בחודש האחרון ובפרט על רצף ימים משישי עד הבוקר של יציאה מהסדר לטובת חתונה של חבר קרוב שגם ליויתי ביום החתונה וגם הייתי בשבת חתן שלו.
יצר עומס ויציאה מהסדר. אבל ב"ה חוזר עכשיו לסדר בנקיות אסירותודה.
אסירותודה גדולה על זה שלמרות שפיספסתי שיתופים התפללתי לד' והוא שמר עלי.

שמח להמשיך בסדר הרגיל ובהתמדה בלוז, יום יום רגע רגע.
קצת לא הרגשתי היום טוב וגם ישנתי מעט בלילה בגלל החתונה ושמח מאוד שהתמדתי בלוז שלי והחזקתי את כל היום בצורה טובה ומרוכזת.
מקצר קצת כדי ללכת לישון בזמן ולהחזיר שעות שינה כדי להמשיך את השבוע בטוב ובצורה בריאה ושלווה.

אוהב המון והמשך הצלחה לכולם.
תפילה רק לעוד יום 1. נקיות. דעת, חשבון, גבורה. סיעתא דשמיא.

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140131

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום
שלום חברים ערב טוב

נקי רק להיום יום 1.
(במצטבר 36 ימים)

משתף על יום טוב. ממשיך בהתמדה בלוז שמחזקת אותי מאוד.
אסירותודה על לימוד תורה ועמל תורה. אסירותודה על חברותא עם הרב שלי בבוקר ושיחה איתו.

רוצה לשתף על שתי נקודות ביום שלי - הראשונה בסדר בוקר בשיעור סיכום סוגיה הבנתי אבל לא הייתי מיושב בסוגיה כמו שצריך בגלל כל הנסיעות של השבוע האחרון ובמיוחד של יום שני. זה הפריע לי קצת אבל בע"ה מתוך שלווה מקבל את זה שזה מה שד' רצה ממני שאעשה - לשמח חתן וכלה. ובע"ה מחר אחזור על הדברים ואסכם. נקודה שניה זה כעס על חבר, לא ארד לכל הפרטים אבל בפשטות עזרתי לכמה חברים במשהו שהוא ממש לא חובתי מעיקר הדין, ואחד החברים שדוקא זה היה ממש בשבילו ואחריותו לא הופיע לעזור בטענה של 'ביטול תורה' ואחרי אפילו גיליתי שהוא הלך לישון כשעבדנו... היה לי קשה עם זה. חוסר ישרות כזאת... לברוח ממחויבות. ועוד לתרץ את זה בתירוצים צדקניים. חלק מיזה הפריע לי כי לי בעצמי היתה התלבטות אם לעזור דוקא כי הייתי בהרבה נסיעות לאחרונה ולא רציתי לבטל תורה. ב"ה משתף שעבדתי לומר לעצמי שזה לא ענייני. חוסר הישרות שלו זה שלו אני עושה חסד לו ולשאר כי כך החלטתי. אם הוא עושה שטויות זה לא ענייני. ובכלל לנסות ללמד עליו זכות ולהבין את המקום שלו. אסירותודה לד' שעוזר לי. מתפלל לשחרר את זה מעלי ולא לשמור לו בלב על זה וחלילה לא להזכיר לו את זה

מתפלל לד' יתברך לעוד יום נקי 1.
לסיעתא דשמיא. לדעת, החזקת חשבון, מידות, גבורה... ענווה.

תודה לד' יתברך שנתן לי את הפורום הזה.
ממשיכים להתקדם מחיל אל חיל... רק להיום רק לעכשיו

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140133

• שמח בחלקי
  • רצף ניקיון נוכחי: 623 ימים
  • דירוג פלטיניום

צדיק!!! כיף לקרוא את הדרך שלך... סיפור חיים מזווית כזאת.
יש לך מייל? אני רוצה לדבר איתך קצת להתחזק ביחד

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140142

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם

רק להיום נקי יום 1 מפו' או' תכנים חיפוש תאווה.
(במצטבר 37 ימים)
רק להיום

משתף על המשך בדרך, בהתמדה ובעבודה.
חוזר ומדגיש לעצמי שהמספר לא מענין. רק היום מענין.
בין אם זה יומיים בין אם זה שנתיים - רק להיום.
ממילא אין מקום לסברא שאחרי כמות זמן כזאת או אחרת אין סיכוי שאפול.

השאיפה בסוף היא להיות נקי ולא ליפול. נכון.
אבל למדוד את ההתקדמות רק במספר ימי נקיון זה שקר.
המדד האמיתי הוא החלמה. עבודה. עמל.
ללמוד לחיות את החיים נכון ולא 'לעשות שרירים'.

השכל בראש, הרגש רכבת הרים.
משתדל להיות עם יד על הדופק, לא לטשטש את מה שעובר עלי אלא להיות קשוב פנימה. גם בצדדים הפיזים - שינה אכילה שתיה שירותים וכו' גם בצדדים הנפשים - תסכולים טינות כעסים בדידות שנאה אהבה הכרת תודה וכו'
וגם בצדדים הרוחניים - עמל ובניה והתקדמות במידות ובלימוד התורה ובחיבור לרצון האמיתי שלי. מלחמה פנימית על מה שנכון וטוב. שמחה בהתקדמות. חסד וכו'

בע"ה המשך דרך צלחה לכולם
רק להיום

שמח בחלקי שולח לך בפרטי אחי אשמח מאוד להיות בקשר

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140146

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם

רק להיום נקי יום 1 מפו' או' תכנים וחיפוש תאווה.
(במצטבר 38 ימים)

אסירותודה על עוד רגע ועוד יום של נקיות. של החלמה. של קבלת המקום שלי במציאות ושמחה בו.
על ענווה לד' הטוב שמשגיח עלי ועל המציאות ושאני בטוח שמטיב איתי בכל רגע.
מתפלל לשפע של אמונה ענוה מידות גבורה דעת חשבון עמוק סיעתא דשמיא יראת שמיים.
מתפלל לזכור לא לשכוח - לחיות - את הקשר שלי עם ד'. את התלות שלי בו. ואת השגחתו ואהבתו כל רגע.

לנער הגדל מעולם תמים ופשוט נטול תאווה לחיים הבוגרים בהם הכוח החדש הזה מופיע בחייו יש שני נתיבים - האחד לעצום עינים ואוזנים ולקוות חזק חזק שהוא יעלם באורח פלא ולא יפגוש אותו שוב לעולם. ככה ילד מתנהג. הוא לא מתמודד. הוא לא מעכל. מעכלים בשבילו.
הדרך השניה היא להבין שלא מדובר פה בעוד אבן דרך. יש התבגרות. יש פה גילוי עמוק יותר של עצמי. יש פה כוח חיים חדש שד' הטוב מגלה בי.
אין מקום לברוח ממנו. אין מקום לדחות או להכחיש אותו - אדרבה יש לקבלו בזרועות פתוחות וללמוד לחיות עימו בשלום ושלא רק שלא יזיק לי אלא אזכה בזכותו להשפיע טוב במציאות.

פעם הייתי ילד בלי יצר ואז גדלתי וד' ברוב חסדו גילה בי כוח חדש. לצערי לא ידעתי לעכל ולהכיל אותו וזה הביא להרבה בילבול בחיים שלי. אבל ב"ה ובע"ה אני לומד לחיות ולשלוט בכוחות חיי.
ככה אני מיחל להביט על ההתמודדות הזאת.
לא חלילה פגם ביצור. לא חלילה חוסר השגחה של ד'. לא חלילה מחלה רעה.

אני ממש שמח ואסיר תודה להמשיך ללמוד על עצמי ולקבל שליטה על חיי בחזרה, כל יום רק להיום.
מתפלל בתמימות לראות ולהבין נכון. לא להתבלבל בדמיונות של היצר.
לא להתמלא בגאווה שאני יודע ומבין אלא לשמוע ולהקשיב לד'. וממילא גם לחברים להחלמה שאכפת להם ממני ושמים לב לתהליך שלי ועוזרים לי לזהות דברים שצריכים שיפור ותיקון.

רץ להתארגן... שבת שלום!

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140150

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שבוע טוב

רק להיום נקי יום 1 בחסדי ד' ובאסירותודה גדולה.
(במצטבר 39 ימים)

ב"ה שבת עברה בטוב
שמח מאוד ואסירותודה על עוד רגע ועוד יום של חיים והתקדמות בעבודת ד'.

אחרי שיתוף בפרטי עם חברים.
מתפלל לשבוע טוב של ענווה ושלווה דעת וחשבון גבורה ומידות טובות. גל עיני ואביטה נפלאות בתורתך
ומעל הכל סיעתא דשמיא. קשר לד'.

שבוע טוב והמשך הליכה בדרך והצלחה לכולם

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140167

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שבוע טוב לכולם
היום יום ראשון בש"ק פרשת וישלח

רק להיום בחסד ד' נקי יום 1. מפו' או' תכנים וחיפוש תאוה.
(במצטבר 40 ימים)
אסירותודה גדולה.

ממהר אז נאלץ לקצר קצת, אני אחרי שיתוף וקריאה באתר.
מעדכן שממשיך להתמיד בתנאים בטלפון ובמחשב.
מתחיל שבוע בטוב.

משתף על מוצש מורכב קצת.
שני לחצים שישבו עלי שב"ה החלטתי להקדיש זמן לשבת ולחשוב, לעכל את הדברים ולהשלים איתם. להיות איתם בשלוה. לא להשאיר קצוות פתוחים. לחיות בשמחה ובשלווה.
אחד שפספסתי אירוע של חבר שרציתי ללכת במוצש, לא היה לי איך ללכת ואחרי זה הסתבר שחברים הלכו ולא ידעתי. היה צר לי שלא הלכתי לשמח את החבר. וגם היה צר לי שחבירם שידעו שאני רוצה לא דיברו. אמנם לא מאשים כי לא מספיק יזמתי אבל בכל אופן.
שנית חבר שדיבר לא יפה. הוא היה מתוסכל ממשהו שלו ופשוט השליך את זה עלי.

ב"ה עשיתי מין מדיטציה כזאת. ישיבה רגועה הקשבה לפעימות הלב. ופשוט לקחתי נושא נושא סידרתי אותו. עשיתי תשובה על מה שלא עשיתי בסדר. השלמתי עם מה שלא תלוי בי. אמרתי תודה לד'. על כל פעימה ופעימה שהלב שלי עושה.
מקלחת, לימוד של חצי שעה והלכתי לישון.

הבוקר סוגיה חדשה בעיון, קצת קשה לי לא להבין כלום... מחפש מיד תוצאות... אבל ב"ה מתקדם בזה ועובד על זה. זוכה להיפגש עם חלק נוסף בתורה שאיני מכיר. שמח בזה מאוד ובע"ה זוכה ללמוד ולעין בתורה.

מתפלל לד' יתברך לעוד יום 1. לדעת שאיני יכול בלעדיו. לחשבון שלם ומורכב, לדעת ישרה, לפשטות. לא להתרחב בלי שהיסודות ברורים. לגבורה למידות טובות. להקשבה פנימה. לסיעתא דשמיא.
תודה ד' יתברך.

המשך שבוע טוב לכולם בהצלחה

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140202

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם

רק להיום בחסד ד' ואסירותודה גדולה נקי יום 1. רק להיום.
(42 במצטבר)

אסירותודה גדולה. ממשיך להתקדם קדימה. להתמקד בעכשיו. כל רגע ורגע. לא לחכות שיגיע משהו אלא לשמוח במה שיש. וגם כשקשה אני לא מקווה שזה רק יעבור - אלא גם זה חלק מהחיים שד' שם אותי בהם, לוקח את החיים בצעדים קטנים יותר, מתמודד ומעכל.
כשאני לא שמח ולא מרוצה ממה שד' נותן לי - ד' הטוב שמשגיח עלי וכל דרכיו טוב אמת וצדק - אז אני מתחיל בריחה. אני סובר שיש פגם בשיקול דעתו והמציאות הנוכחית צריכה שיפור. שאני לא רוצה ולא צריך להתמודד עם זה. אז אני מחפש לברוח. מישם להגיע לתאווה זה ממש לא רחוק, במיוחד למי שהתרגל לברוח לשם בכל הזדמנות.

מענין לענין באותו ענין - ממליץ בחום רב על 2 ספרים בענייני הברית שהם מלאים נקודות חשובות ומחזקים מאוד - שמירת הברית של הרב שלמה אבינר וקדשנו בתורתך של הרב דוד גיאמי.
הספר של הרב דוד מתייחס גם למכורים. לי אישית זה עוזר מאוד גם בשביל לשמור את עצמי על דרך נכונה בלי דמיונות ובלבולים. ב"ה יש לי התמדה יומית בשני הספרים.
ועוד שזה עוזר בהבנה כללית של ההתמודדות ובאופן כללי לאן פניי. איפה יש לשים את עיקר העמל והעבודה. לאן אני מכוון להגיע כדי להמשיך להתקדם בהחלמה.
ב"ה אסירותודה על זה.

מתפלל לעוד יום 1. לא להתבלבל. בענווה להמשיך לעבוד.

בהצלחה לכולם

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140215

פשוט תענוג גדול לקרוא את הדברים שלך אחי היקר!

שמח לראות את ההתקדמות, את הדרך שאתה עובר פה ואת הבירור הכן והעמוק עם עצמך.
תודה לך על ההסתכלות החיובית ועל המבט ששופך אור על הנקודות הטובות.
לומד ממך רבות, ומשתדל להפנים וליישם במסע האישי שלי.

תמשיך להצליח רק להיום בעז"ה,
תודה על השיתוף,
אוהב ומעריך

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140236

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם

רק להיום בחסד ד' נקי יום 1. רק להיום.
(במצטבר 44)

ממשיך קדימה בע"ה צעד צעד רק להיום. (לפני שניה סיימתי לכתוב את הפוסט ונמחק לי... ואני ממילא ממהר אז לצערי קצת אקצר)
משתף שחזרה בעיה שכבר היתה פעם במחשבים של הישיבה שאי אפשר להיכנס לפורום בגלל הסינון של רימון. לכן לא שיתפתי אתמול. להיום מצאתי פירצה לא יודע כמה זמן זה יחזיק.
בכל אופן ממשיך את הקביעות היומית בהאנגאוטס. ומקווה לשתף פה מתי שיתאפשר.

ממשיך קדימה מתוך וודאות ביכולת לתקן, להיטהר, להיות נקי, שפוי בהחלמה.
לעקור מקרבי את הציורים הנוראים של התאווה שכבר קבעו לצערי ולחרפתי את מושבם בנפש שלי.
מתוך וודאות בקשר שלי לד' ולקודש. ללא תלות במעשים שלי. ומתוך כך עמל גדול להופיע את הטוב הזה שהוא חלק ממני. אבל לא כי לולא הוא יופיע איני שייך אליו. (ועיין כוזרי מאמר ראשון צ"ד.)
יודע שלולא ד' ותורתו שהיא תבלין איני יכול. משתוקק להתמלא בתורה ולעמול בה. להתמלא ממנה שתשרוף באש שלה את הציורים הרעים ותמלא אותי ברוח אלוקית עדינה וקדושה. למען שמו באהבה.

מתפלל לד' יתברך לעוד יום נקי 1.

תודה הכרת תודה על החיזוק המחמם. אוהב ומעריך.

אוהב המון בהצלחה לכולם

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140258

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם

רק להיום נקי יום 1 בחסד ד'.
(במצטבר 45 ימים)
אסירותודה גדולה על זה. על כל רגע.

אחרי שיטוט ארוך בפורום קריאה ותגובה לחברים.
משתף שנגררתי קצת לקרוא חדשות. רוצה להתחזק להבא שלא להיגרר.
ב"ה אסירותודה על כל יום ועל רגע של חיים והזדמנות ללמוד ולהתקדם.
ממשיך בהקפדה על התנאים בטלפון ובמחשב.

משתף על פחד מסוים לאבד חשבון. בסיעתא דשמיא גדולה בדיוק הרב דוד ג'יאמי שליט"א מדבר על זה בספר שלו קדשנו בתורתך. הפחד הזה מקורו בספק בוודאות בטוב. בוודאות בשייכות שלי לקודש וגבורה ולד'. ממשיך רק להיום. להתמיד בלימוד, בלוז בשיתופים ביציבות.
לא כי הרגש אומר אלא כי השכל מחייב. לא בגלל שעכשיו ימי האהבה אלא כי זה הדבר הנכון.
משתדל להתמקד ב'לאן מתקדמים' ולא ב'רק לא ליפול'
זה גם חלק מההתמודדות עם הפחד הזה.
להמשיך לעבוד רק להיום. בלימוד תורה והתקדמות רוחנית. להוסיף התענינות ושיכות לעולם של ערכים ומידות וחכמה ודעת וגבורה וכו'. וממילא להוציא את רגלי מעולם של טומאה אנוכית רגש משתלט חוסר יציבות, לעשות מה שבא ונראה לפי הדמיון שהוא הטוב כשהשכל אומר שזה לא.

מצרף משהו שכתבתי לחבר ושייך מאוד - ממשיך לעבוד כל יום רק להיום ולא מחכה מתי יצאתי מיזה:

צריך להבין שאין 'יצאתי מיזה'.
אני אוהב לדמות את זה להורדת ידים.
תחשוב על הורדת ידים שבגלל חוסר שימת לב יד האויב על העליונה
אמנם אתה עכשיו בצעדים קטנים מחזיר את הכוחות לשויון. אבל זה לא נגמר
גם הוא רוצה לנצח.
אבל זה משל קצת בעיתי כשחושבים על זה. נשמע מאוד סיזפי ואינסופי מייאש כזה.

אולי משל יותר טוב זה מערכת חיסונית.
ידוע שכל הזמן תוקפים אותנו חיידקים. אך המערכת כשהיא בריאה וחזקה לוחמת בהם
ואפילו אומרים שזה טוב לה ובונה אותה ומחזק אותה.
אבל אם בגלל שאתה לא מראה 'תסמיני' מחלה אז היא תפסיק לעבוד - אתה תהיה בבעיה...
כך גם כאן - אנו עובדים לבנות את המערכת החיסונית הרוחנית כנגד קלקול נפשי-מידותי-רוחני.
אסור להתבלבל מדמיונות שזה מאחורינו. הפוך, רק להמשיך להתקדם.
אגב, לא לנצח נעסוק ב'לא ליפול'. חייבים להתעסק ב'לאן מתקדמים'.
זה חלק משמעותי. לכלוא כוחות זה לא יכול להחזיק לנצח. בסוף זה יתפוצץ בפנים הרבה יותר חזק. כמו לנסות לסגור צינור מים שרק צובר לחץ...
אלא שצריך לדעת לחיות איתם ואותם בצורה בריאה. ולהפנות אותם לעשיה.

הצלחה רבה ושבת שלום
מתפלל לעוד יום 1

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 2 שנים, 4 חודשים #140263

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שבוע טוב לכולם

רק להיום בחסדי ד' נקי יום 1 מפו' או' תכנים וחיפוש תאוה רק להיום
(במצטבר 46 ימים)
אסירותודה גדולה על שבת טובה ונעימה. על הפשטות.

משתף על מאבק פנימי פעמיים במהלך השבת. לאחרונה הולך ומוצא בקרבי השתוקקות גדולה להתחתן ולהקים בית בע"ה מה שעד לא מזמן לא כל כך בער כי הרגשתי שזה עוד רחוק ממני ולא עיכלתי...
אז חושב על זה לא מעט וכרגע אין לזה ביטוי. בע"ה בקרוב אתחיל להיפגש.
בכל מקרה, גבורה חייבת להיות. חתונה כמו שמעידים פה הרבה חברים לא פותרת כלום.
צריכים לבנות גבורה ושלווה אמיתית לפני ואחרי החתונה.
התחושות וההשתוקקות הבלתי ממומשים דוחקים בי לגעת ולהרהר כאילו זה ביטוי של אותו רצון טהור וטוב, אבל זה ממש לא. ב"ה משתף על עמידה איתנה בשתי הפעמים.
אסור לי להישאר בשטח אפור. לחתוך. לקחת החלטה ולהמשיך קדימה. להישיר מבט, לדעת שזה פשוט רע בכל מישור ולקחת החלטה אמיצה.
חשוב לי לברר את זה עם עצמי. אני לא גיבור 'זמנית' כי עוד מעט אפגש ואז אתחתן ואז יהיה אפשר לשחרר את המושכות. לא. ממש לא. רוצה וצריך לבנות קומה פנימית אמיתית ואיתנה.
במוצאי שבת שוב התעורר רצון כזה וחששתי שיקרה משהו במקלחת. אבל לקחתי החלטה שאני נקי עד סוף המקלחת. וכך היה, כבר בניתי על קפה ועוגה מפנקים כפרס... ב"ה היה טעים
על כל פנים ממשיך קדימה רק להיום. בלי בילבולים ודמיונות. זה עוד ילווה אותי. ואני חייב להיות מבורר ואמיץ. רק להיום בצעדים ממוקדים ואפשריים.

משתף על פתיחת שבוע הכנות לקראת יציאה הביתה מהישיבה.
בע"ה עוד אפתח את זה במהלך השבוע.

שבוע טוב והצלחה לכולם

זמן ליצירת דף: 0.85 שניות

Are you sure?

כן