ברוכים הבאים, אורח

מסעו של היהודי המתוק
(0 צופה) 

נושא: מסעו של היהודי המתוק 9121 צפיות

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122426

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום

אין לי מה להוסיף על הכתיבה של מתרפא.
חייבים לקחת עוד צעד קדימה להחלמה .
אוהבים אותך , וקום מהנפילה ותמשיך הלאה.
חייבים לעלות מיד .

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122427

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

יהודי מתוק
אתה בתוך תהליך ההחלמה, וזה כשלעצמו דבר גדול מאד.
אכן התהליך קשה וכואב, אבל כשמו כן הוא - תהליך, ולא משהו חד פעמי.
הלוואי ויכולתי להחזיר את הגלגל אחורה ולהיות בתהליך החלמה בצעירותי. חיי היו מתנהלים אחרת לגמריי.
כל הכבוד ששיתפת בכנות מליאה.
תמשיך לשתף, ולצעוד להחלמה.
אמחנו המכורים, לומדים וצתחסקים מהנפילות.

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122428

• יהודי מתוק
  • רצף ניקיון נוכחי: 21 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה אחים יקרים שאתה לא נותנים לי לשקוע בבוץ שמעתי בשיעור של הרב יואל ראטה שרבנו אומר אדם הולך בבוץ מוציא רגל אחת והשנייה שוקעת יותר מוציא את השנייה הראשונה שוקעת לכאורה מה הוא מרוויח תמיד רגל אחת שוקעת אלא העיקר לא להיות עם שתי רגליים בבוץ רגל בפנים רגל בחוץ לא לשקוע לכן אני לא רוצה ליפול עכשיו שבוע שלם אלא להתחיל את הנקיות מהיום.
מתרפא לגבי מה שכתבת שזה לא נחשב נפילה לא יודע מה להגיד אצלי זה נראה לי נחשב, ככה רוב הנפילות שלי אני תמיד מנסה למנוע את זה בשנייה האחרונה ואם זה לא יהיה נחשב אני אפול בזה כל הזמן ותכלס אני לא מרגיש נקי ככה.
לגבי הוספת פעולות אתם צודקים במאה אחוז כמו שכתבתי צריך להוסיף פה כלים חדשים איינשטיין אמר טיפש מי שעושה אותו דבר וחושב שמשהו ישתנה, אני לא יודע בדיוק מה לעשות אבל צריך איזה תוכנית פעולה כלשהי אשמח לכל הרעיונות והכלים שאתם מכירים..
לפחות להיום הגדרתי לעצמי שש דברים שאני צריך לעשות כדי לא ליפול שוב:
1.שחרית במניין(בוצע)
2.לשמוע שיעור
3.לסכם את הלימוד שלי
4.התבודדות
5.ריצה
6.עזרה בבית

אני חושב שאחרי שאגיע להבנה איזה פעולות אני צריך לעשות אספור ימים שעשיתי בהם את הפעולות ולא סתם לספור ימים נקיים בלי יותר מדי פעולות..

שוב אשמח לדעתכם איזה פעולות כדאי לעשות לפי איך שאתם מכירים אותי אני נופל בממוצע פעם בחודש בערך..

כל טוב ותודה רבה!!

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122430

• gidi
  • דירוג פלטיניום

כל הכבוד! אוהבים אותך, שיהיה המון בהצלחה!

מאוד מתחבר למה שכתבת שכן צריך לאפס על זה כי אחרת ככב תיראה ה"החלמה" שלי וזה לא משהו שאני רוצה, אני בגלל זה עשיתי 2 ספירות כי אני חושש שאם אני אאפס לגמרי אז אני אתייאש ויכול ליפול, אבל יש גם בזה צד חיובי שלפעמים צריך לאפס בשביל שכן נתייאש קצת ונגיע לנקודת שבירה שמשם נבין שאנחנו צריכים לעלות ומשם נהיה יותר נכונים לעשות מה שצריך.

כל הכבוד על הפעולות, מה שעובד לי זה בגדול מה שהספונסר שלי ממליץ אבל בינהם גם דברים כמו שכתבת: עצם זה שיש לי תיכנון ומשימות להיום, תפילה והודאה לאלוקים, טלפונים לחברים(לשתף את כל האובססיות והמחשבות), לימוד מוסר מחבר, פעילות ספורט ועזרה בבית שעוזרת לי לצאת מעצמי.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122431

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני מסכים ולא מסכים יהודי יקר

גם אני כמו גידי עשיתי ספירה משנית לדברים שהפכו להיות ההתמכרות ושהגעתי למצב שאני עושה אותם במקום את הפגם עצמו..

אבל חשוב להפריד את זה מהספירה הראשית..
מה הדבר הכי חשוב לי כרגע?

הכי חשוב לי זה להפסיק לאונן.

חשוב לי להפסיק לצפות בפורנו ולשוטט וכו'.. אבל הכי חשוב מעל הכל זה להפסיק לפגום. לכן על זה אני מתמקד.

גם אני מרגיש לא טוב עם זה שאני רואה פורנו או מועד וכו' אבל יש הבדל בין ההרגשה הלא טובה הזאת לבין נפילה בפועל ממש...
בין להוציא טיפה של קרי שיוצאת לבד מההתרגשות לבין לשפוך את כל המטען החוצה..

אם אני יודע שאיפוס על כל צפייה, טיפה, שוטטות, או כל דבר אחר יגרום לי פשוט כבר לאונן וזהו אז מה הרווחתי בזה? לפי דעתי זה עצת היצר...

תראה איך הוא עשה לך תרגיל 77251 מספר התרגילים של היצר הרע...

הביא אותך לדבר קטן יותר, פחות חמור, ייאש אותך, איפסת, ואז כשאתה כבר מאופס היה לו הרבה יותר קל לשכנע אותך שכבר תלך על כל הקופה וזהו.. וכבר פגמת לגמרי..

לכן אני באמת חושב שאתה צריך לקחת ספונסר מישהו מהצד שהוא יגדיר עבורך את הדברים האלה ולא אתה.. כי המחלה שלנו לא חסר לה תחבולות וזאת בהחלט אחת מהתחבולות שלה...

אוהבים אותך והכי חשוב שאתה כאן ועם רצון לעלות שוב על דרך!

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122433

• gidi
  • דירוג פלטיניום

אוהב אתכם חברים!
גם אני מסכים ולא מסכים איתך מתרפא חבר יקר:blush:.
מצד אחד כן (מבין) שיש הבדל בין הוצא שז"ל לבין רק צפייה אבל לא רוצה להיות בגישה הזאת בכלל.

הרי חכמים אמרו "הירהורי עבירה קשים מעבירה", להיות במצב בו אני פועל על תאווה רואה דברים קשים ומתאווה כמעט אי אפשר להגדיר את זה כנקי- אני מסומם לגמרי, פגום במחשבה(ממש כאילו פגמתי בתוך הראש), שיכור ממנת סם חזקה, ורק העובדה שלא גמרתי- קשה להגיד שזה נקרא נקיות..
לכן זה לא הדבר שהכי חשוב, הכי חשוב לי זה להיות נקי מתאווה, ואני אומר את זה כי אני בדיוק מרגיש שאני נשאב למקום הזה בתקופה האחרונה ואני לא רוצה שזה מה שיקרה.

זה בכלל בלי לציין את המובן מאליו שלהיות במצב כזה זה הכי סבל וקושי שקיים מאשר פשוט להתנתק ולהתנקות לגמרי מתאווה.

מתפלל שנגיע לימים מפוכחים שבהם נוכל להמשיך לספור נקיות מושלמת. אוהבים.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 11 חודשים על ידי gidi.

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122437

• משתמש1
  • רצף ניקיון נוכחי: 9 ימים
  • דירוג זהב

אני גם חושב כמו גידי. "הרהורי עבירה קשים מעבירה". מצד שני אני יכול להבין גם את מתרפא.
במקרים ש-יהודי מתוק וגידי תארו אני מרגיש שאני מרמה את עצמי שאני נקי אך באמת לא כך הדבר כי הראש שלי כבר מזוהם וכל מה שאני חושב עליו מאותו רגע זה כיצד ליפול. יש אנשים שהתאווה אצלם מתבטאת בצפייה בתכנים לא ראויים עד כדי אוננות ולכן זה ה-קו האדום שלהם ואם יחצו את הקו הזה הם יאפסו, ויש אחרים אצלם התאווה מתבטאת בביקורים בבתי בושת או דברים אחרים עד כדי אוננות ולכן זה ה-קו האדום שלהם ואם יחצו את הקו הזה הם יאפסו. לפי דעתי זה לא משנה מה הקו האדום של כל אחד מאתנו אלא הטריגר שמביא להתפרצות התאווה. ואם אנחנו פועלים על הטריגר הזה ולא מרפים גם אם לא פגמנו בברית בעיניי צריך לאפס. כך אני מרגיש שזה יותר אמיתי.

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122441

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

כל עוד זה עובד לכם מי אני שאתווכח..

המון בהצלחה לכולנו! כל אחד בדרך שלו העיקר שנצליח להישאר נקיים אמן.

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122480

• יהודי מתוק
  • דירוג פלטיניום

שבוע טוב יהודים!!!
נקי שלושה ימים ברוך ה'..
לגבי מה שדנתם כל אחד והנפילות שלו אז אצלי לשמחתי אני לא נופל בדברים יותר חמורים אז אלו הנפילות שלי ועם זה אני מתמודד אז להכשיר את זה לא יועיל..
בעזרת ה' מחר אני חוזר לישיבה אחרי חודשיים בבית אז יהיה קצת יותר קל..
לא שיניתי יותר מדי בפעולות שלי בהתמודדות מה שכן:
1.נרשמתי לחיזוק היומי של הרב יואל ראטה בוואצאפ
2.מקווה שאצליח לרוץ פעמיים בשבוע לפחות בחודשיים הקרובים
3.להשתדל לטבול לפני שבת
4.להשתדל לעשות יותר התבודדות

יודע שלא משנה מה אעשה אני צריך את העזרה של הקדוש ברוך הוא ולכן העיקר להרבות בתפילות..
תודה על התגובות!!
כל טוב סלה!!

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122484

• אוהב ימים
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג זהב

אחי היקר! לצערי לא הייתי מחובר מיום חמישי ולכן רק עכשיו ראיתי את ההודעות על הנפילה... אני מאוד מצטער בשבילך ומזדהה מאוד עם הרגשות...
גם אני כמוך ב"ה חוזר מחר לישיבה אחרי חודשיים שבהם התאווה אצלי חגגה, ואני חושב שיש לנו כאן הזדמנות לזריקת מרץ ולצאת ממעגל הנפילות, כי הישיבה מבחינתי היא סוג של מקלט מנפילות וגם אצלך לפי מה שהבנתי ממך.
מקווה בעז"ה בשבילך שתמשיך בתוכנית, תנצל את הזמן להתעלות בישיבה וביחי בעז"ה נצא מזה

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122545

• יהודי מתוק
  • דירוג פלטיניום

חזרנו לישיבה. 
לצערי לא יכול לעשות את מה שקיבלתי על עצמי ריצות טבילה והתבודדות כי זה סוג של בידוד אסור לצאת לשום מקום..
מאחל לכולנו רק טוב!!

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122663

אשריך אחי על שבוע נקיות!
ה' רואה את הרצון וההשתדלות ובע"ה מקווה שאת המקומות החסרים בנפש ימלא בית המדרש ולא תצטרך לחפש אחרי חלופות אחרות בכדי למלא אותם!
בהצלחה רבה אח יקר!!

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122687

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אך ישיבה.... נשמע כיף

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122741

• יהודי מתוק
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה חברים!!
כן כבר 11 ימים הזמן בבית עבר יותר לאט..
ברוך ה' הולך בישיבה די טוב אבל זה תמיד בהתחלה ככה
היום הייתי קצת עייף מהלימוד אבל זה בקטנה יעבור עוד מעט..
הרב שהייתי איתו קצת בקשר לפני הקורונה בכל הענינים פנה אלי ואמר שלא דיברנו מאז ואם אני רוצה לדבר שאגיד לו מקווה שעאשה את זה השבוע בלי נדר זה חשוב..
שיהיה שבוע טוב!!

תגובה: מסעו של היהודי המתוק לפני 3 שנים, 11 חודשים #122745

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אם היה לי את האומץ לדבר עם הרב שלי על הדברים האלה, יש מצב שהייתי מקבל כלים רבים להחלמה, עוד מזמן, ובעיקר בטח הייתי מקבל שחרור גדול מהאטימות שפיתחתי לנושא.
בהצלחה!

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

זמן ליצירת דף: 0.76 שניות

Are you sure?

כן