ברוכים הבאים, אורח

יראה אבל עדיין לא מאהבה
(0 צופה) 

נושא: יראה אבל עדיין לא מאהבה 16125 צפיות

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 12 חודשים #102503

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

למה זחיחות הדעת? 
״אתה מניח את הראש על הכרית נקי? כל השאר זה בונוס...״

ובנימה אחרת קצת זה לא זחיחות. תאר לעצמך חולה מסוכן שמאושפז בבית חולים הרבה שנים ויום אחד הוא שומע על טיפול חדש שאפשר לעשות... 
‏הוא בחששות מרובים מתחיל את הטיפול בכל זאת הוא הרבה שנים בבית חולים והוא מיואש קצת… אבל למרבה הפלא הטיפול מתחיל לעבוד זה כואב וקשה זה ארוך ‏אבל לאט לאט הוא מתחיל להתרפאות....
ברור שכל הפוקוס שלו יהיה על זה שהוא מתחיל להבריא ושיש תקווה... אומנם יש עוד דברים חשובים בחיים אבל עכשיו הוא פשוט מרוגש ועסוק בטיפול החדש שלו... 
כך אני רואה את הדברים... 
אוהבים.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 12 חודשים על ידי גיימס.

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 12 חודשים #102509

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה על הכנות, יש הרבה תשובות למה זה קורה , הירידה הרוחנית,
אבל אני מבטיח לך, אם יום הנקי יהיה הדבר החשוב בחייך, ותשמור על הזה, בעז"ה אתה תחזור ותגדל במקומות האחרים גם,
חזק חזק ונתחזק.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 12 חודשים #102515

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום

אורי היקר, לאט לך.
את המגדל הקודם של עבודת השם בנינו על יסודות רעועים. עכשיו ברוך השם אנחנו בונים מגדל חדש ויציב. זה טבעי שהמגדל הקודם יתפרק. תן לזה זמן, גם אם הולך לך טוב, תזכור שזה לוקח זמן לבנות את היסודות האלה. אל תרוץ לקומה הבאה.

ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 12 חודשים #102532

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

לא סתם נקרא חטא היסוד, באמת עליו בונים את הבניין הרוחני,, ודרך מבטינו על נושא זה אנו בונים מבט על העולם
בהצלחה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103011

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

מתגעגעים אליך...

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103015

• לא לבד
  • דירוג כסף

התפנית קרתה בהדרגה ע"י טיפול במחשבות הדכאוניות שלי ותרגול והפנמה של החיובי והטוב שבוראי שולח לי,
אני מרגיש היום שבלי להרdגיש את 'טובו וחסדו כי גדול עלי' אני לא ירא ממנו בצורה בריאה וחיובית שתיקח אותי לגבהים רוחניים, אלא אני סתם מפחד ממנו כי הוא גדול וחזק ואני קטן ומסכן שלא מצליח לעשות את רצונו כרצוני, ואני מתרחק ממנו עוד יותר בגלל זה.
אינני חושב שזאת הדרך הבלעדית והמוחלטת, להפך, אבל זה מה שעבד ועובד בשבילי

תודה אורי תודה פנימה

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103148

• אורי5
  • רצף ניקיון נוכחי: 39 ימים
  • חבר ותיק

חברים ,

רציתי לשתף בנקודה אחת שמציקה לי.
מבלי לקטרג על עם ישראל חס וחלילה, ידועים הסקרים בדבר אחוז הגירושים והבגידות בארץ.
עד לא מזמן עבדתי במשרה ממשלתית בה קוד לבוש היה מונהג ותופעות בגדר העריות היו קיימות אך לא באחוזים גבוהים.
לאחרונה נחשפתי לשוק העבודה האזרחי הפרטי. 
לא מאמין כי נשים מגיעות כך למקום עבודתן. נשים נשואות המנבלות את הפה במקום עבודתי בצורה שתבייש את הפורום הזה ואת חבריו בו ושלוחות רמזים מיניים לגברים שאיתן בקבוצה

מנסה להתעלם ולהתעסק בעבודתי אך לפעמים זה בלתי אפשרי. 
חוזר הביתה עם מטענים הורמונליים.

למישהו יש עצה? 

דרך אגב , לאחרונה מעדתי ונכנסתי לאתר אסור "לשטוף" את העיניים כמו שאומרים.
למזלי אסיר יצרי שלף אותי בשיחת הטלפון שלו  מבארות הטומאה. האם לאפס??

מקווה שיעברו ימים של שקט!

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103196

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום

אם הקב"ה הטיל עליך משימת קומנדו סימן שאתה לפחות מגלן. אני מוריד בפניך את הכובע שאתה עומד בנסיונות כאלו.
אל תירא אורי שכרך הרבה מאוד!

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103201

לא לאפס, אם כן תרצה - תחכה שבוע בשביל לשקול זאת בישוב הדעת.

בקשר למקום ההוא וכל כיוצא בזה. ישנם כמה דרכים לכך, ואזכיר כעת את אחת מהם; "לחשוב חיובי על אותם הנשים ולומר חיובי", כמו; גם הם רוצות להתקרב לה', ובוודאי שגם הם לא רוצות לעשות רע, וגם להם יש נשמה טובה, וגם להם מפריע הדברים שלא מצד הקדושה.
וכן להתפלל אליהם לה' יתברך שיזכו גם הם להתקרב לה' ושיזכו להנות מאורו הטוב של ה' יתברך, ושיעלו מעלה מעלה עוד ועוד בצניעות ומידות טובות וכו'

אוהבים
תצליח!

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 11 חודשים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103237

וואו אורי אתה פשוט גיבור לא יודע מה הייתי עושה במקומך
אנחנו איתך אחי אל תשכח את זה אף פעם

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103253

• אורי5
  • רצף ניקיון נוכחי: 39 ימים
  • חבר ותיק

חברים ,

שאלה אולי מגוחכת משהו.
שמעתי פעם את אחד הרבנים, בדרשתו לחברה חוזרים בתשובה ,אומר כי לא ניתן לאסור את א' ב' וג' בבת אחת אלא נדרש לעשות צעד אחרי צעד. לדוגמא, לא לדבר לשון הרע אך כן להתרועע בקניונים וכו'.. כשעובדים על המידות נדרש לעשות זאת בשלבים , אחרת היצר גורף את הז'יטונים.

אולי גם כאן ניתן להגדיר כי פעם בשלושה חודשים תהיה התפרקות כזו או אחרת? ?
אולי להגדיר יעדים כדי שיהיה ניתן להוציא לחצים והורמונים?

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103263

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

תלוי איפה אתה עומד, 

אצלי פורקן מידי פעם יגרום למידי פעם להגיע יותר ויותר, 
מה עוד שיש הבדל בין עוונות להתמכרות, 
עוון ( מזיד) חילוני שחוזר בתשובה, מנסים לאזן אותו כדי שישנה את חייו לאט לאט, לא כי יש מקום לעוונות שלו, אלה כי אי אפשר לנתק אותו מצורת חיים, גם אם היא קלוקלת, 
אדם שמסוגל לאכול רק לחם מעופש, לא ניקח לו את הלחם בלי להרגיל אותו קודם לאכול נורמלי, 
גם בנידון של החוזרים בתשובה הוא הדין.

לעומת התמכרות, (או עוון היסוד אם אתה עדיין לא בגדר מכור) יש הרגל שהוא הגיוני לצורת חיים מסויימת... חילוני שמאונן פעם ב זה הגיוני, 
אולם התמכרות זה לא מצב שאנחנו פעם בה מאוננים, זה מצב שפעם ב... משהו תוקף אותנו, ואנחנו מאבדים את היכולת שלנו להיות אחראים בקבלת החלטות וניהול חיים תקין, 
זה כמו שפעם בה יבקשו ממך לאבד את ההכרה,,,, זה יתן לך כוח להמשך, אני לא יסכים לזה כי זה זמן שבו אין לי שליטה על כלום אני חשוב כמת.

וגם לגבי עוון, עוון יסוד הברית הוא עוון שלא רק החטא שהבו הוא חריף, אלה גם רישמי החטא,
החטא זה המעשה עצמו, שהוא מערער את כל יסודות הבניין הרוחני של האדם, אדם שלוקח כוח חיים שאיתו הוא אמור להופיע חיים ומשתמש בו בצורה אגואיסטית ופרטית מפספס את עיקרי תורת ישראל, עולם חסד ייבנה ולא לתהו בראה וכו' 
בנוסף לערעור זה שדי בחזרה בתשובה לתקן את מעשה החטא עצמו, לחטא זה יש רישמי חטא חזקים יותר מחטאים אחרים, רישמי חטא זה לכלוך שאנחנו סוחבים לאחר החטא, גם אם חזרנו בתשובה הלכלוך נשאר, אמנם על החטא כבר לא ידונו אותנו ואנחנו קרובים לה' ית' אולם רישמי החטא מפריעים לנו, 
( כל נושא זוהמת הנחש עירבוב טוב ורע, חטא עץ הדעת והעמלק ספק קשורים לא סתם לפגם היסוד ולא סתם עליהם אנחנו מכוונים בטבילות המקווה לנוהגים מט טבילות) 
רישמי חטא של לשון הרע פחות מלכלכים מרישמי חטא של פגם היסוד, 
או אם תירצה ננסח את זה כך
רישמי חטא של לשון הרע יובילו להרגל רע 
רישמי חטא של פגם היסוד (אני מדבר בעיקר על צפייה,ומימוש של דרכי התאווה)  יכולים להוביל להתמכרות.
מחקרים וסטטיסתיקות מראים שהמהלך הוא מהלך פרגרסיבי, עכשיו רוב הדברים המשפיעים לנו על הכמיה המוחית הם פרוגרסיבים, אולם אם יש לנו נפש שזיהתה את הנושא הזה כדבר מענג שאפשר לברוח אליו הסכוי להתמכר גדול יותר,

אז יש דבר כזה שנקרא מדורה מבוקרת, 
אני יודע שאני לא מסוגל להדליק מדורה כזאת בלי שהיא תיגמר באסון הכרמל.

בהצלחה, בהחלט יש לך ניסיונות שה' ית מאמין בך מאד אם הוא מביא לך אותם 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103268

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

אישית בכל שאר הדברים זה עובד לאט לאט. 
בתאווה אני לא יכול בכלל! כי אם אני מזין אותה בדבר הכי קטן אז אני נהיה מסומם... ואז הכל יכול לקרות. 
לצערי אצלי ככה זה, אני מכור ורק להיום אבקש את הכח לא להשתמש. 
אוהב.

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103281

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
הבעיה שאם אני מאונן היום, אני ירצה מחר שוב ומחרתיים שוב, כשקשה לי ואני חייב להפריש הורמונים, אז אני אומר לעצמי היום לא, מחר נדבר, וכמה שמתרחקים מהתאווה, אז נהיה יותר קל ויותר קל.
זה מה שעובד בשבילי.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: יראה אבל עדיין לא מאהבה לפני 6 שנים, 11 חודשים #103295

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום

אחי, חז"ל כבר גילו לנו שמשביעו רעב ומרעיבו שבע. ובמילים שלנו, זה לא שינוי הרגלים אלא גמילה מהתמכרות. לכן, כמו בכל גמילה, אם הגוף יכול לעמוד בזה תפסיק לגמרי מיד. בהתמכרות שלנו בוודאי שהגוף יכול לעמוד בזה כי יסורי הגמילה קלים יחסית.

וצא ולמד ממה שחוויתי בימים האחרונים. גל גדול שאיים להפיל אותי. ואני רק חיכיתי לטבילה של אשתי. בסופו של דבר הגל דעך מעצמו לפני הטבילה בלי שבאתי לשום פורקן כלשהו. זה נטו פסיכולוגי. לא צריך שום התפרקות. רק חזק ואמץ מאוד והקב"ה יעזרך על דבר כבוד שמו.

זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן