ברוכים הבאים, אורח

יומן מסע חדש
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: יומן מסע חדש 6897 צפיות

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #99759

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים חבר. 
רק נקודה אחת אל תנסה להיות מה שהיית פעם. זה לא יביא אותך לשום מקום. 
תתמקד בפעולות של היום. רק להיום. 
יום נקי.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #99803

• ime
  • חבר קבוע

בס"ד
שלום לכולם,
השבת עברה יחסית שקטה, היו לי כמה רגעים של "מחשבות מלוכלכות" אבל השתדלתי לא להילחץ מזה ולתת לזה להיות קיים, זה עבר די מהר תודה לאל..
ברוך השם נשארתי נקי.. יצא לי לחשוב השבת הזאת על האובססיה בתאווה. הבנתי כמה אני מכור. ויצא לי קצת לחשוב על חוסר השפיות שיש בהתמכרות הזאת. איך כל החיים שלי התחילו להיות סביב התאווה ,וכמה שזה דבר לא נורמלי, וככל שזרמתי עם זה הבנתי כמה שזה בור בלי תחתית, כמה התאווה יכולה להיות יותר ויותר חזקה. עד כדי כך שאין שום התעסקות בחיים מלבד התאווה. זה המצב שהגעתי אליו לצערי. הנפש שלי לא יכלה להכיל את זה יותר. לא היתי מסוגל לחיות אך ורק תאווה, זה לא מתקבל על הדעת. והאמת שרק עכשו שאני מנסה להשתקם אני מבין כמה הזוי זה. כמה זה לא מצב תקין. רוב האנשים לא מכורים. כי אם היו מכורים הם לא היו שפויים. אני מתנחם בכך שזה פשוט דבר לא שפוי להיות מכור וזה קצת עוזר לי עם ההתמודדות. עוזר קצת להרפות מהתאווה.

אלוקים בבקשה עזור לי לחזור לשפיות דעתי, להפסיק עם האובססיה בתאווה ולהצליח להרגיש ולחוש את הטוב הקיים בעולם. שכל החרדות והמצב הרגשי הקשה שנכנסתי אליו יחלפו כלא היו, ואהיה שמח ומאושר כמו ילד קטן, שאשמח סוף סוף מהדברים הקטנים שממלאים את הנפש.
אבא בבקשה תחזיר אותי לשגרת חיים טובה כפי שהיתה לי, תחזיר לי את המוטיבציה לפעול ולעשות דברים טובים. שתשומת לבי תלך לבניית העולם, לדברים טובים וחיוביים. שלא אבזבז את הזמן היקר בתאווה.
עזור לי להבדיל בין עיקר לתפל, להבדיל בין טוב לרע ולבחור בטוב.
תוליך אותי בדרך הישרה בשלווה.
תודה, הבן שלך

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #99814

• איש ישראלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום

אמן!

הדרך שבה בחסדי ה' הגעתי ל90 יום נקיים בפעם הראשונה בעזרת השיתוף והתמיכה מחברי הפורום. על כל המאבקים הלא נתפסים, הנפילות המזעזעות, ההצלחות, התהיות והתובנות שבדרך:
https://gye.org.il/forum/51-%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9C-90-%D7%99%D7%95%D7%9D/92642-%D7%90%D7%99%D7%A9-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A1%D7%A2

המסע המתמשך שלי לעבר יום נקי בעזרת ה':
https://gye.org.il/forum/2-%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%A1%D7%A2/97919-%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #99832

• ime
  • חבר קבוע

אסירות תודה על היום העשירי שבו אני נקי. עדיין לא מעדכן זאת. מחכה ללילה לפני השינה שאהיה יותר בוודאות לגבי היום בשביל לעדכן. לא רוצה לעדכן שאני נקי ואז מסתבר שלא..
כמובן שלא מובן מאליו כלל ואכן מדובר בהישג ומתנת חינם, במיוחד לאור כך שאני מכור. אך עדיין הקול המבקר שבי עולה ונותן דעתו. אני נקי 10 ימים מתוך כך שכואב לי, שאני לא רוצה להוסיף עוד כאב על הכאב העצום שאני חווה, ולכן קצת יותר קל לי מהרגיל לא ליפול. אני מייחל ליום שאהיה נקי יום אחד מתוך הרגשה טובה ואז אדע שהנה הישועה באה. למרות שכבר עכשו אין לי צל של ספק בעוצם הישועה עצם המפגש שלי באתר..אך עדיין מחכה לתחושה הטובה שאני אצליח להיות נקי מבחירה, מה שלא קרה עד כה.

יצא לי לחשוב על כל העניין של "רק להיום". מכיוון שאני כרגע ברמת תפקוד מינימלי, נמצא תחת הרבה רעשים פסיכולוגיים שצצו לי בחיים ומנוגדים למי שהיתי, לא תורמים לי בכלל ורק יוצרים אצלי מצב של תקיעות. חשבתי לעצמי אולי רק להיום אחזור סוף סוף ללמוד? אולי רק העניין של רק להיום יהיה טוב בשבילי גם בלימודים? עדיין מחכה לנס שאולי לא כל הסמסטר הלך לפח.
עם הזמן נהייתי בן אדם מאוד פסימי. בעבר חשבתי שאני אופטימי. איך לא - התפללתי נעניתי בחיוב ושמחתי. האופטימיות ירדה כאשר הגעתי למצב של חוסר יכולת לפנות לאלוקים ולהתפלל כבעבר. הפסימיות נכנסה לחיי כשהתחילו הקשיים. שפתאום הדברים לא הלכו בכלל לפי איך שרציתי. שהפכתי להיות "אנוס" תחת התאווה ותחת מאורעות חיים קצת יותר מאתגרים. שלא תוכננו כפי שרציתי.
וכך אני היום - בן אדם פסימי. מתעצבן על אחרים ומאשים שהם מונעים ממני את ההצלחה, מחפש תירוצים על כמה אני חלש וכמה עלי להתחזק לפני שאחזור לשגרה. קשה לי להגיע לאמונה שאני יכול לצאת בקרוב מהמצב אליו נכנסתי אבל אני יודע בשכל שזה אפשרי. מלא פחדים שהמצב רק יחמיר עם הזמן ושכל מה שיש לי זה מכה משמיים. לא כל כך נותן אמון בכלים פסיכולוגיים שיכולים לעזור לי ולהחזיר אותי כפי שהיתי בעבר, ומאוד חושש שכל מה שעובר עלי זה גזרה משמיים ואבא לא הולך לתת לזה לחלוף בקרוב.
אבל למרות שכך פני הדברים. אני יודע שזה כתוצאה ממצב של חולשה שלי, ומנסה לעשות הפרדה בין מה שנכון לבין מה שרק בראש שלי. עמוק בפנים יש בי נקודה אופטימית שעדיין לא נכבתה ומקווה שתאיר את כל החושך - אני מצפה ומייחל לישועה אמיתית, ויודע שהיא יכולה להיות ברגע. השם נתן לי הרבה ישועות במהלך החיים ולכן מניסיון העבר אני יודע שזה באמת יכול לקרות למרות כל התסביכים הפסיכולוגיים אליהם נקלעתי. תסביכים שנמצאים גם בלי שאחפור הרבה במחשבות. סתם דכדוך שעופף אותי.
מתיש אותי כל הקטע של לחפש פתרונות - מה בדיוק הבעיה שלי איני באמת יודע. כל מה שאני יודע שהתאווה וההתמכרות עשו מאוד רע לחיי. אבל מה הגורמים אחד לאחד שדחקו אותי למצבי איני בטוח שמסוגל לפרט נכון. מרוב שחיי התמלאו בטעויות שעשיתי מבחירה אני כבר ממש לא מאמין בעצמי כבעבר. פתרונות פסיכולוגיים כאלה ואחרים על מה יעשה אותי מאושר כבר לא יכולים לעבוד על מי שנכנס להתקפי חרדה, אולי כן אבל אני ממש לא חי את זה. המצב הוא יותר עמוק. אבל אני עושה צעד צעד להחלמה. חושב שעלי להתמקד באמת ברק להיום. לעזוב את העבר בעבר ואת העתיד בעתיד. לחיות את היום ואת הרגע.
לנסות לפעול וללמוד רק להיום, לנסות להישאר נקי רק להיום. המחר ישאר תמיד בידי השם, העבר כאין, אז באמת הפתרון הוא להתמקד בעכשו.

אסיים בתפילה קטנה שהשם ישמע אותי ויעזור לי להתמקד ברק לעכשו. כל הדאגות שיש לי הם דאגות מהעתיד. תמיד חששתי מהעתיד ובשנה האחרונה הדאגות האלה הפכו לחרדות לצערי. ההתמקדות בכשלונות העבר גם הזיקו לי בשנה האחרונה. הפעולות השגויות שלי מושפעות הרבה מכאבי העבר. וכך יוצא שהעבר והעתיד מנהלים את חיי בהווה. ודחקו אותי חזק לתאווה.
אבא תפקס אותי על ההווה. תן לי את היכולת לקחת אחריות על חיי, לחזור לעשייה, להשאיר את כל הכשלונות בעבר ולהאמין בעתיד טוב.

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #99842

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

חבר יקר. תחזיק חזק! אתה עושה עבודה מעולה אתה כותב ומשתף ובעזרת השם תחלים ועם ההחלמה תראה איך החיים שלך ישתדרגו פלאים וכמה אתה תוכל ליהנות מדברים קטנים.
רק נקודה אחת: זה שאתה נקי מכאב זה לא דבר רע בכלל זה דבר מצוין!!!!
קוראים לזה צעד ראשון- הודינו שאנו חסרי אונים אל מול התאווה ושאבדה לנו השליטה על חיינו.
קח את הכאב למקום של החלמה.
אוהבים.

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #99896

• ime
  • חבר קבוע
אסיר תודה לבורא עולם על הנקיות היום ה-11.

היום היתי במפגש החי השני. היה מאוד נחמד. בשבילי המקום הזה הוא מקום שמחיה את הנפש מכיוון שגורם משמעותי שדחף אותי לתאווה הוא בדידות ופתאום עצם השיתוף הכנה והחוויה האמיתית עם האנשים מחיה את הנפש. כפי שכתבתי כבר אין לי חיי חברה. אני רווק. בשנים האחרונות עבדתי קשה כדי להתקדם בתחום המקצועי. למרות שאני רק באמצע הלימודים הזמן עבר מהר. מהר מדי. כשהתחלתי היתי בן 22 ופתאום אני כבר בן 26. זה לא אותו דבר בכלל בעיקר מבחינת התחושה. מכיוון שבשנים אלו מכורח הנסיבות היתי בריכוז עצמי זה הביא אותי למצב של בידוד ומשם הישר לתחושת הבדידות הקשה שדחפה אותי לתאווה.
אני בטוח שלא רק דבר זה הוא הגורם.. יש עוד הרבה פגמי אופי שבגללם אני מכור לתאווה. אבל מה שהפיל אותי לתהום זה הבדידות. המצב הוא יותר מורכב מכפי שזה נשמע כי זה לא מצב של קום עשה תבלה ותהיה מאושר. אולי זה היה פשוט כטיפול מונע עוד לפני שהסימפטומים של הבדידות דחפו אותי לתאווה..עוד לפני שהיתי מכור ולפני המצב החרדתי שנכנסתי אליו. אבל כעת זה כבר לא פשוט להפיג את התחושות האלה. אבל מה שכן אין לי ספק שכל מה שעובר עלי מוביל אותי לדרך הנכונה. .ועל כך אני שמח. עצם העובדה שכבר לא בא לי להיות בודד מזרז את הרצון שלי כבר להקים משפחה שזה לכשעצמו סיבה מספיק מוצדקת לכל מה שעובר עלי. כמו כן לצאת מההתמכרות לתאווה זה חלום שניראה לי מאוד רחוק מהמציאות בטווח זמן הרחוק אבל לחשוב תיאורטית שמצב זה ייתכן יוביל למצב שהמשבר הזה יהפוך בעיני לדבר הכי טוב שקרה לי. עצם הדברים האלה כבר מעוררים בי תחושה של ישועה עצומה..ישועה שמחוללת פלאים..

אני רוצה לשתף עוד משהו..הרבה פעמים הדכדוך הוא גם שדחף אותי לתאווה. מרגיש שהלחץ של החיים והתאווה הוציאו ממני את שמחת החיים. לאחרונה אני מתפלל הרבה להיות מאושר. רוצה לשתף שיש לי רגעי פלא קטנים במהלך היום שאני מרגיש תחושות אושר שרק ילד תמים יכול לתאר..אולי זה תחושת החופש. זה רגעים קסומים של יד האל הטוב. על אף שקצרים בזמן..אין שום הסבר לרגעים האלה שבאים לי בחיים בתקופת המשבר הזה מלבד נס וחסד עצום. נותן תקווה עצומה ומראה לי כי יש מי שמשגיח עלי ונותן לי בוסט להמשך הדרך.
תודה אבא על הכל, לא מובן מאליו
אוהב

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #99920

• ime
  • חבר קבוע
האמת שאני מרגיש מה זה מיואש. אני מיואש מדברים שגורמים לי לפנות לתאווה ומובילים אותי להרס עצמי. כבר זמן רב שאני פשוט לא מתמודד עם עומס. מחכה "לזמן הנכון" לעשות דברים שעלי לעשות. והזמן הנכון הזה לא מגיע ועד שכבר אני מנסה לעשות כל העומס מוצף לי מול העיניים ואני קופא בתפקוד. ישר יש רצון לפנות לתאווה לחפות קצת על התחושה המבאסת. אבל אני כבר לא מסוגל לחיות כך. אני מרגיש חסר אונים גם מול התאווה וגם מול תפקוד יעיל. מרגיש שהברכה כבר לא אצלי. זמן רב שאני מחפש פתרונות מציאותיים כיצד להניע את עצמי כמו פעם ולהתחיל לפעול, להתמודד עם החיים. פעם זה בא לי בצורה טבעית קראתי לזה ברכה. היום לא רק שזה לא בא באופן טבעי, אלא גם באופן מלאכותי בהשתדלות שלי זה לא מצליח. מרגיש שהשכל כבר לא מצליח לחשוב ברמת הלימודים וכל המורכבות שבארגון ויישום הלמידה דוחק אותי לחוסר עשייה או לקיפאון מול העומס כמו עכשו.
יושב עכשו לאכול משהו בחוץ, קצת מיואש וחסר מעוף לחלוטין, לא יודע מה עלי לעשות כדי להצליח. בעבר במצב זה היתי אוסף את התיק חוזר הביתה וחווה נפילה. כיום אני לא מסוגל להתנהג כך, לא רוצה להתנהג כך בגלל ההשלכות ההרסנית. מצד שני חווה עדיין את הבאסה של חוסר המוטיבציה בלימודים ולא לדבר את הזמן היקר שמתבזבז לי וההשלכות. פתרון מלאכותי כבר אין לי. מרגיש חסר אונים גם כאן.
מבקש מאלוקים שיתן לי ברכה. מרגיש שכל מה שאני צריך זה דחיפה קטנה של בורא עולם שיגיד לי שהכל בסדר והכל יהיה בסדר. הלוואי וזה היה קורה.....

רוצה לומר תודה לאלוקים על עוד יום של נקיות שנתן לי....

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #99945

• ime
  • חבר קבוע
פעם ידעתי וחייתי כמה אלוקים אוהב אותי ומאמין בי..מעצם כך עשיתי הרבה פעולות שהובילו אותי להצלחה. לא היה לי צורך בתאווה כל כך ולכן אני יודע שהראייה הזאת הכרחית בשבילי להחלמה...
האמונה באלוקים שהוא רוצה בהצלחתנו היא הכרחית לצורך המוטיבציה בשביל להתמודד עם החיים האלה בשפיות..

מתפלל לאל שיתן בי את השלווה לחזור להאמין בו בכל מעודי. שהוא איתי בכל רגע מסתכל חומל עלי ויעזור לי להתמוד

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #99963

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

היטבת להסביר את המצב שלך ועל זה אוהבים ומזדהים. 
רק תזכור שהכל זה ״רק להיום״.
זה לי אישית עוזר להתמודד כשאני מרגיש שאני הולך להשתגע מהחיים שלי על כל הכלול בהם.
אוהבים

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #99994

• ime
  • חבר קבוע

מתקשה לאסוף את עצמי. עובר הרבה תחושות של קיפאון ותקיעות. עם כל התחושות האלה ברוך השם נקי להיום..

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #100009

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

זה הכי חשוב יום נקי, השאר בונוס,
תמשיך לבוא לקבוצות, אני מבטיח ניסים,
באהבה.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #100033

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

השאר בונוס. אם תהיה נקי ותתמקד בצעדים אז באמת כל שאר החתיכות של הפאזל יפלו במקומם.
אוהבים.

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #100040

• ime
  • חבר קבוע

הקושי להתגבר על תחושת ההתמכרות
הרגשתי פתאום בן אדם שווה..כאחד שלא כל כך קיבל תשומת לב ואהבה בשנות חייו פתאום גיליתי שיש דרך. הדרך ההרסנית. ומה זה משנה אם זו דרך לא דרך? בסופו של דבר כולם רוצים את זה..ככה חשבתי.
אבל זו לא הדרך שלי..כוח עליון הכניס לי צרות בצרורות כדי שאצא מהדרך הזאת.
וכיום מנסה להתמודד בשגרת החיים הישנה, אך לאחר שהתמכרתי. מתמודד עם כל התחושות של החוסר אונים. עם כל זה שעלי לחזור להיות כפי שהיתי ומשם לצמוח יותר, והפעם מתוך בחירה לאחר שחוויתי את "המקור לתשומת לב". עלי באיזשהו מקום לחזור להיות בודד, אך לא כמו שהיתי עם תוכנית כמו זו.
תודה על כך
עוד מעט שבת
שבת שלום חברים יקרים ותודה לאלוקים

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 2 חודשים #100043

• ime
  • חבר קבוע

שבת קשה במיוחד...התאווה לא עזבה לרגע.
אם אני עובר את היום אני עושה דבר שבחיים לא עשיתי הלוואי והשם ירצה שאעבור את היום בלי ליפול
תתפללו עלי רק להיום

תגובה: יומן מסע חדש לפני 7 שנים, 1 חודש #100084

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

אוהבים ומתפללים.

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.73 שניות

Are you sure?

כן