ברוכים הבאים, אורח

מסע כזה..
(0 צופה) 

נושא: מסע כזה.. 26270 צפיות

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 11 חודשים #104237

[dir=rtl]כן החלפתי

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 11 חודשים על ידי ליבי ער.

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 11 חודשים #104248

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

להתראות אמונה... שלום ליבי ער. 
שאלוקים יהיה איתך, תמיד. 
אוהב וצריך. 

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 11 חודשים #104252

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

וסתם שאלה, למה החלפת? התוכל לשתף אותנו?

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 11 חודשים #104279

״חג השבועות״.. זכרון מר - מתוק צף כשאני הוגה את שמו.

אני זוכר איך כל שנה בליל החג, בלימוד אל תוך הלילה ספרים נפתחים, הלבבות גם. הפרפקציוניזם מצידו דוחק שלא לנמנם ושלא להפסיק לרגע, שאם לא כך, מה בכלל שווה כל הלילה?? נעניתי לו, אך לא ממקום בריא.
 יש את רגעי השיא. רגעים בהם איך לא, מטפסות ועולות המחשבות על הנפילות שלי.. אני נזכר בהן, הן מכות בי, צורבות ולא נותנות לשמחה להיות שלימה, פוגמות ברצון הצומח, גורמות לאותו חיוך של אושר להתעוות,להיסדק, להישבר.

״צבוע שכמותך״! לוחשת התאוה על אוזני, ואני? אני משפיל ראש בדממה. צדקה ממני..

״רודף אחר חוקיך מחד. מאידך תשוקתי אותי רודפת, בוש ונכלם אבוא בשעריך״ מזיל דמעה  של כאב.. כואב לי וקשה לשאת את הקוטביות בנפש, את הצביעות. אני לא יכול להמשיך בהצגה הזו..

מתוסכל.

ואז זה קורה.. מעניין שזה קורה כל כך מהר וכמו בלי שום התראה אני מתנער באחת ומבטיח ״לא עוד״, ״זה לא אני ולא זה רצוני״ ״מה לי ולנפילות האלה״? באמונה שלימה אני מאמין כי באמת תם עידן הנפילות, מעתה אני אדם אחר. החיוך חוזר, שלם ומתוקן..

אורות גבוהים. מידי גבוהים, מסנוורים..

עכשיו כשאני נזכר ומעלה על הכתב, מעתיק חוויות אלה ממחברת ישנה, יותר נכון יהיה אם אקרא לזה ״אוסף של דפים״ כי אף פעם לא האמנתי שאני צריך ״מחברת נפילות״ או משהו כזה. תמיד זו היתה הפעם האחרונה כך שלא שייך ״לפתוח״ מחברת. מספיק לקחת איזה דף. איני מוצא את ההגיון שבדבר. מדוע החוויות האלה הוליכו אותי שולל עוד פעם ועוד פעם.. תשובה אין לי. אולי אין שום הגיון וזו סתם מלאכת הרגש המטעה.. בכל אופן, ההבטחות והקבלות היו שורדות שבוע וחצי, שבועיים מקסימום ולפעמים אפילו לא יום. ואז היתה באה נפילה. אלה הן הנפילות הכי כואבות, הן זכורות לי היטב. ממשיך לקרוא ״מהמחברת״ ולהיזכר. את הבלבול שאפף אותי אז, קשה לי לתאר. ושוב גלגל מסתובב. קם, מבטיח, מאמין שאפשר, נופל.. אף פעם לא מתרסק ..

בכל שנה יש משהו שמתחדש מהשנה שעברה. השנה אני חושב שהשינוי, או ההתקדמות יותר נכון, היא ההבנה של מצבי..

גם השנה זכיתי לחוות חג מיוחד מאוד אולי אף מיוחד מתמיד, היו קולות וברקים אך בחרתי שלא להסתנוור אלא לעמוד קצת מרחוק..

גם השנה קיבלתי על עצמי כמה דברים קטנים וחשובים. חוויות החג ילוו אותי כנראה עוד הרבה זמן אני מאמין..

אבל האם זה אומר שאני מוגן? לא!

האם מובטח כי לא אפול מחר? גם לא..

אני מבין שמצבי מצריך אותי יותר מחוויה עוצמתית וחד פעמית, הוא מצריך אותי לקיים את ״עבודת התמיד״.. בכל יום ויום! אינני מזלזל בהרגשות המיוחדות, בחוויות המסעירות , אני פשוט מבין שאי אפשר לי לסמוך עליהן בלבד, הן יופי של בונוס לנקיות ולהחלמה אבל אינן תחליף לפעולות.

כותב לזיכרון. כותב כדי לזכור ולא לחזור. נובר אחר זכרונות בערימת דפים מפוזרת של הרבה חושך, וסוף סוף. את שנמנע ממני להבין אז נראה לי שאני מבין היום..

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 11 חודשים על ידי ליבי ער.

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 11 חודשים #104282

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

איזה יופי. מתוק מדבש...
במיוחד התחברתי לרעיון שהבנת כבר שזה לא דף אלא מחברת... חזק. 
אוהבים אותך!

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 11 חודשים #104299

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

שם מפתיע, מזכיר לי שיר שיכול להתאים לפורום....

נצחק נצחק עד השניה האחרונה
כל עוד יש איפור
העיניים זורחות, הפנים מאירות
והלב, הלב לא ברור
וזה זז בתוכי כבר שנים
הרצון להתעמק, לדעת
לדפדף את הכריכה היפה שמעל
להסיר את הקליפה
להכנס בין השורות לרגע
לתפוס את כל מה שחולף לידי כל הזמן
איך פתאום זה כובש את כולי ברגע
אוחז בי, מטעה 
ועוזב
אז שוב אני ישנה וליבי ער
שוב אני ישנה וליבי ער 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 11 חודשים #104301

היטבת לראות.. שיר שאני מאוד אוהב

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 10 חודשים #104349

emuna60 כתב on 25 מאי 2017 19:25:

סופ״ש, קשה מתמיד.. מרגיש שעוד מעט זה נגמר. לא יודע מה עוצר בעדי כרגע מלגשת אל האינטרנט הפרוץ שנמצא ממש מעבר לפינה. אולי זה הד השיחה והשיתוף? פתחתי מעגל עם חבר אבל זה חזק ממני. טלפון יכול לעזור אבל למי יש כח או רצון, או שניהם?? לא רוצה שזה ייגמר, שאמצא את עצמי שוב בחושך המנוכר לי ולאשיותי. אבל יש צד חזק, חזק מאוד שגורר אותי לשם.. צריך עזרה, נואש.

נזכר מה היה לי כאן לפני שבוע בדיוק.. מקפיץ בשביל עצמי, בשביל לעבור את הסופש הזה נקי. שוב באותה הסיטואציה, מקווה שייגמר אחרת. עכשיו השמש עוד כאן אבל מי יודע אולי תנשוב הרוח ויהפוך מעונן?

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 10 חודשים על ידי ליבי ער.

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 10 חודשים #104358

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

סופ"ש.... לפעמים התעלות, לפעמים נסיגה. מה שבטוח, בסופ"ש יש חידה, 
מה מתעורר באנו בסופ"ש???? יכולת טכנית ליפול או מעבר???

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 10 חודשים #104362

אצלי מתעורר גם וגם אני חושב.
טכנית יש לי אפשרות. הידיעה הזו לא מרפה ומובילה לה״א של נפילה כיוון שיש יכולת, יש איך.. כשאין יכולת ליפול המחשבות אמנם קיימות אבל לא כמו כשזה נמצא מעבר לפינה, בחדר הסמוך.
אצלי זו גם שבירת מסגרת.. אין לו״ז, אין סדר. סופ״ש מסמל לי חופש, שחרור, מנוחה מקום שלתאווה קל להתברג..
ולבטח זה גם משהו עמוק יותר. אני יודע שבסופשים האלה אני נמצא במקום שלא תמיד טוב עבורי רגשית, מזכיר לי תקופות שאני רוצה לשכוח מידות והתנהגויות שמהן אני רוצה לברוח. רגשות קשים של צביעות, בדידות ובלבול.. מחלקם כבר השתחררתי אבל עדיין יש שיריים..
האחד משלים את השני..

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 10 חודשים על ידי ליבי ער.

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 10 חודשים #104364

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

יותר ממבין....
בהצלחה

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 10 חודשים #104373

נגמר טוב עוד לפני שהתחיל.. הפעם לא היה אתגר, דאגתי שיהיה אחרת.. קודם כל - הייתי כאן! קריאת ספר שאני אוהב, נגינה, כדורסל עשו גם הם את העבודה..
נסגר מעגל, נדלק אור..

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 10 חודשים #104404

שבוע טוב! שבת מנוחה, צד יפה יש לה למנוחה, אך מנגד, יש לה גם צד מסוכן..
השבת היה לי נסיון קטן שב״ה נגמר טוב אבל שמתי לב איך אווירת המנוחה, הנחת, הרוגע, דווקא היא הובילה לשם. דבר שבדרך כלל לא קורה לי.. במצב כזה החושים שלי פחות מחודדים, ואני פחות אקטיבי דבר שמאוד קשור לדעתי.. התחלתי לחשוב שאולי זו נגזרת מעי״ן העכב״ר..

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 10 חודשים #104413

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

שמח לשמוע שעבר טוב, 
שבת, העמל הרוחני של האדם במשך השבוע, יקום ויפעם בשבת....

אין לי רצון לומר את שם הרב, אבל בטח כבר הבנת

תגובה: מסע כזה.. לפני 6 שנים, 10 חודשים #104415

מבין.. בדרך כלל שבתות דווקא משחקות לטובתי, ובאמת בהשפעת השבוע.. ב״ה לא נבהל, רק ממשיך הלאה, שבת הבאה יהיה טוב יותר בעזרת ה׳..

זמן ליצירת דף: 0.70 שניות

Are you sure?

כן