ברוכים הבאים, אורח

אשמח לעצה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אשמח לעצה 2312 צפיות

אשמח לעצה לפני 7 שנים, 5 חודשים #95182

• רוצה
  • חבר חדש

שלום לכולם
כחלק מהרצון להתקדם בתכנית שלב שלב
רצית לשאול אם מישהו יכול לייעץ לי עם 2 סיטיואציות בחיי

1 אחותי הצעירה שאני דר עימה בבית ההורים (רווק) מתלבשת ממש לא צנוע לצערי (אי אפשר להעיר יותר היא התחרפנה ממני כבר)
הלוואי לא הייתי במצב הזה אבל זה המצב שאין לי לאן ללכת זה הבית של הורי ובו אני גר (אני בחור ישיבה אבל גם שם לא כ''כ מוצא  את עצמי, בגילי המאוחר יחסית, ומנסה לשהות שם כמה שיותר)

2 אימי, משום מה, למרות שביקשתי ממנה שלא, החליטה להזמין אלינו ''גיורת'' שבתהליכי גיור צבאי לשבתות,
איך לומר.. זה לא בדיוק עוזר שיש נערה בת 19 בבית שנראית טוב והיא גויה גם , אוכלת איתי בשולחן שבת...
אני די מנסה להיות קול ודי מצליח בשבת וגם אומר ד''ת על השולחן, אבל אח''כ בדר''כ  זה פוגע בי קשה.

יש לציין שמעבר אינו נראה כרגע באופק אלא רק שינוי גישה וזו שאלתי
תודה. נב אני כותב את זה גם כעין שיתוף ולא להשאיר את זה בלב שלי ולהתמודד לבד.

תגובה: אשמח לעצה לפני 7 שנים, 5 חודשים #95276

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

שלום אח יקר
מזדהה מאד עם מה שאתה כותב,
אותי זה פגש באירועים משפחתיים עם בנות דודות בעיקר, אבל תחושת התיסכול מוכרת לי מאד.
התחושה שאירועים שלא בשליטתי גורמים לי ליפול.

בקבוצות הצעדים אנחנו מסיימים את הפגישות עם תפילת השלווה שמתחילה בבקשה מאבינו האוהב - "א-לי תן בי את השלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם" וכו'.
זה בשבילי הבסיס להחלמתי, להזכיר לעצמי כל הזמן שאני זקוק לשלווה בחיי, וה' הטוב הוא המקור הטוב שיכול לתת לי את זה. וגם אם מסביבי יהיו לי מלא גירויים שיקרצו לי לקחת מהם 'רק קצת', עדיין ה' יכול לעזור לי להימנע ממגע איתם באופן מוחלט, ואם כבר נגעתי בהם 'קצת', תמיד אני יכול לחזור ולהיזכר בו, ולבקש את עזרתו, כי הוא יכול להוציא אותי מכל בור שאני חופר לעצמי בכל עומק שלא יהיה.

מבחינה מעשית אשתף שהמקרים היחידים בחיי שבהם הצלחתי לגרום למישהוא לשנות משהוא שהציק לי, היו כאשר ניגשתי אליו בצורה עדינה ושלווה, ושיתפתי אותו במה שמעשיו גורמים לי להרגיש, ולקחתי בחשבון מראש שיש הסיכויים שזה לא יעזור אבל אני עשיתי את ההשתדלות שלי בצורה המירבית כשזה היה בצורה של שיתוף עדין בתחושותיי והרגשות שלי ובקשה ברורה מה יכול לדעתי לעזור ולשפר את זה.

קיבלת אתגר לא קל, אבל זה סימן מאבינו האוהב שיש בך כוחות להתמודד איתו,
מתפלל שתזכה להרגיש אותם בך.
בהצלחה רבה אח יקר.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: אשמח לעצה לפני 7 שנים, 5 חודשים #95300

מסכים עפ פנימה,
הגישה העדינה אך האמיתית לרוב עוזרת יותר מהתלהמות. ודרישות.
לגביי הגיורת, היא ישנה אצלכם בשבתות?

תגובה: אשמח לעצה לפני 7 שנים, 5 חודשים #95608

• רוצה
  • חבר חדש

שלום 
לא היא סועדת  איתנו בשבתות 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן