ברוכים הבאים, אורח

מיום ליום הקושי עולה ולא יורד לי..
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מיום ליום הקושי עולה ולא יורד לי.. 2035 צפיות

מיום ליום הקושי עולה ולא יורד לי.. לפני 7 שנים, 9 חודשים #91664

• Shon
  • רצף ניקיון נוכחי: 62 ימים
  • חבר קבוע
עולה לי עולה לי עולה לא יורד לי...
אני כבר נקי ברוך השם 18 יום שזה השיא שלי.
ברוך השם אני עם חסימות בכל מקום אפשרי,אבל הקושי עולה במיוחד בימים של עצב,ומתח אני מישתדל להיות חיובי רוב היום,וגם לסובבי וכך לגרום לייצר להיתגמד..אבל לפעמים עולה לי תיסכול של ״דיי אולי מספיק״,״זה גורם לך לאושר,רוגע,שלווה למה לא״ ״חיים פעם אחת״ , ״ אתה נהנה להיסכל זה מרגש אותך״ בא והולך אני משתדל לעשות נשימות,להירגע..
יש בי חשש ליפול,חשש עז.

תגובה: מיום ליום הקושי עולה ולא יורד לי.. לפני 7 שנים, 9 חודשים #91669

אחי היקר והאהוב!!!
התחושה שאתה מעלה כאן כ"כ מוכרת לכולם! 
כל גמילה מהתמכרות מתחילה בשלב הזה, ששורף לך וקשה לך ואתה מת ליפול שוב! 
דע לך שזו עצת היצר! הקושי יתגמד ככל שהימים יעברו
במצבים של קושי מיוחד לכל אחד יש את שיטת ההתמודדות שלו, זה מתקשר לחבר לשתף אותו, השני הולך לישון מיד  וכו. תמצא לך את הדרך שלך ותראה שהמאבקים לעומת ימי הנקיות הם קטנים,דקה  של התמודדות, עשר דקות של תאווה וכו, מה זה לעמות 18 ימים של נקיות? אתה יודע איך הנפש שלך מתנקה ממש ברגעים אלו?
לאיזו שגרה ברוכה ונכונה הגוף שלך כבר מחכה שיגיע??
בהצלחה!

תגובה: מיום ליום הקושי עולה ולא יורד לי.. לפני 7 שנים, 9 חודשים #91670

• HopeA1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר קבוע
מתפלל בשבילך עם תפילות על עצמי.. תוכיח שזה לא כזה קשה.
אולי נסה לקחת את זה כאתגר. שאתה תצליח. למרות הכל.
בהצלחה עצומה!

תגובה: מיום ליום הקושי עולה ולא יורד לי.. לפני 7 שנים, 9 חודשים #91671

• Shon
  • רצף ניקיון נוכחי: 62 ימים
  • חבר קבוע
אחים יקרים תודה רבה על התמיכה וההודעות המחזקות אני באמת מיתפלל בכל תפילה שהייצר ירגע!
"הוא פשוט מנסה להסביר לי שזה עושה לי טוב וכיף ומרגיע ומרגש ומלהיב" כמובן שיש בי תאדם הטוב שמודע לחסרונות ולכאב שלאחר מיכן המילחמה לא פשוטה! 
בעזרת השם זה ירגע!

תגובה: מיום ליום הקושי עולה ולא יורד לי.. לפני 7 שנים, 9 חודשים #91673

שלום חבר יקר
רציתי לשתף מושג מעניין
אדם שמכור, ולא משנה למה הוא מכור. יש בעצם משהו שקורה במוח.
לכולנו במוח מופרש הורמון דופמין בזמן שאנחנו עושים דברים שהמוח מגדיר כייף. כגון טיול, אוכל טוב, זוגיות, וכו'... למכור מופרש פי כמה דופמין כשהוא משתמש בסם שלו, מה שיוצר מצב שהמוח חייב לוותר על כמה דברים שהוא אוהב. לדוגמא אותו מכור כבר לא יהנה מטיולים או אוכל וכדומה, או שיהנה הרבה פחות (מה שמסביר למה מכור לא יהיה רעב, צמא או צריך להשתין בזמן שימוש, או יוותר על דברים כייפים בשביל הסם). עד שהאדם מרגיש ממש בדיכאון בלי הדופמין שלו. והסם שמביא לו את הדופמין, בסה"כ משמש כמשכך כאבים בלבד למצב הרגיל (הדכאוני) שלו.
בקיצור מכור זה הפרעה במוח.
וכשאדם מנסה להפסיק, הוא בעצם מנסה לתפקד בלי הורמון מאוד חיוני, דופמין. וזה בלתי אפשרי עד כדי שהגוף רואה בזה פיקוח נפש ממש. והוא ינסה להשיג אותו בכל דרך.
יש אנשים שלא כל כך נפגעו, ואחרי 90 יום בערך המוח מתחיל להפריש דופמין מדברים אחרים, והוא מצליח כך. אבל אוי ואבוי לו אם הוא ישתמש בסם שלו שוב. הכל יחזור חלילה.
ויש אנשים שגם אחרי 90 יום הנזק נישאר. התרופה שלו זה קשר רוחני תמידי. ואם יהיה לו קשר רוחני, שיטפח אותו כל יום, אז הוא יכול להיות אדם מאושר, ועם דופמין נורמלי. ויש אומרים אפילו יותר מאושר מאדם נורמלי. אבל זה דורש טיפוח יום יומי. לכן עלינו ג"כ לעשות דברים שיפרישו דפמין נורמלי אצלנו, כמו טיולים, ספורט, אוכל, וכדומה.
למצב שבו המכור מתחיל את המסע להחלמה של המוח שלו, קורה דבר שקוראים לו withdrawal (קריזים בעברית). מצב שהגוף פיזית מרגיש שאם הוא לא יקבל את הסם, הוא ימות. כמו דופק לב מוגבר, שילשולים או עצירות או שניהם יחד, סחרחורת, זעה, דיכאון, בחילות, התקבצויות שרירים, ועוד הרבה סיפטומים מטרידים (חוויתי אותם אישית, ועוד). עלינו לטפח קשר רוחני, ולעשות דברים שיגרמו לנו הפרשה נורמלית של דופמין. מין הוא ההיתמכרות הכי דומה לסמים כמו קוקאין, ו- LSD. הסיפטומים חולפים. אני מקווה שהסברתי את זה נכון, ושלא בילבלתי את השכל.
אני חושב שדייקתי, אבל אני רק בן אדם שיכול לטעות.
מחלימים בסוף, אבל אני חושב שזה עוזר לדעת מה עובר בגוף.
החלמה מהנה (עצם ההחלמה נהיה כייף מתישהו). בהצלחה

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 9 חודשים על ידי לוחם אמיץ.

תגובה: מיום ליום הקושי עולה ולא יורד לי.. לפני 7 שנים, 9 חודשים #91675

צדיק יקר!!
אתה יודע מה זה 18 יום?!
אם היית מבין מה זה להיות נקי 18 יום היית קופץ לשמיים מרוב שמחה.
כמו שכתב "והעונה מבית כלא.." מעליי שהנפש שלך מתנקה ברגעים אלו.
אתה חייב חייב חייב להיות בשמחה.
אל תסכים לעצמך להיות בעצבות בשום פנים ואופן!!!
תאמין לי
אחד הדברים הכי גדולים שגורמים לנו לנפילות ואחד הדברים שבכלל הכניסו את רובנו לתאווה הארורה הזאת זה עצבות.
כי כשאדם בעצבות, אין לו שמחה ואין לו מה שיחיה אותו. אז הוא מחפש חיות מהתאווה או מסמים..
תשתדל בכל כוחך להיות בשמחה כמה שרק אפשר!
אם אתה רואה שח"ו העצבות באה אלייך, ישר תשים מוזיקה תרקוד! תשמח! תודה לה' שזכית להרבה ימים נקיים!
השמחה זאת תרופת פלא למלחמה הזאת בתאווה.
תספר בדיחות תסתובב על הראש תעשה שטויות (כמובן על גבול הטעם הטוב) והעיקר שזה יביא אותך לידי שמחה.
אשריך צדיק!
כל הכבוד על כל המאמץ שלך להישאר נקי.
מאחל לך ברכה והצלחה.
אוהב

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: מיום ליום הקושי עולה ולא יורד לי.. לפני 7 שנים, 9 חודשים #91706

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום שון היקר!

לי מאוד עוזר לרשום בכתב את הסיבות שאני לא רוצה לחזור לתאווה ולשתף חברים..

מוזמן בפורום.  המון הצלחה!
תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..

תגובה: מיום ליום הקושי עולה ולא יורד לי.. לפני 7 שנים, 9 חודשים #91761

תודה רבה לוחם אמיץ! 
עשית גם לי סדר בראש!
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן