ברוכים הבאים, אורח

"אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.."
(0 צופה) 

נושא: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." 33683 צפיות

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101291

השבח לא-ל ארבעה ימים נקיים. מה שלמדתי זה שלא משנה כמה אני ארגיש שאני כבר "מאחורי זה" ושכבר התאווה לא מעניינת אותי יותר וכו' - אני תמיד תמיד צריך להיות מוכן ודרוך לקראת התקפים וזה מתבטא בלהרים טלפון לחבר ולהודות בחוסר אונים.
אסירותודה על הרגשה טובה בימים האחרונים ועל ההבנה (שהופכת להיות גם הפנמה לאט לאט) שאני באמת, אבל באמת חסר אונים מוחלט מול התאווה. אני צריך להרגיש כמי שנחל תבוסה מוחלטת במלחמה עם התאווה. וכשאני מתקשר לחבר ומודה בפניו שאני חסר אונים ומשתף אותו במצוקה שלי, זה ביצוע של ההבנה הזאת וזה יכול ממש ממש לקדם אותי בהחלמה בפרט ובחיים בכלל. 

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101293

שמח לשמוע שנבנתה בך עוד קומת החלמה..
כל הכבוד שלקחת את הנפילה למקום של התבוננות והפקת לקחים! אשריך!

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101300

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

וכמו שסוד תמיד אומר: חסר אונים לא אומר אני לא יכול לבד ולכן אני מתייאש. ההיפך, אני לא יכול לבד ולכן אני מבקש עזרה.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101607

נקי.

העיקר זה תודה והודאה.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101609

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101623

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
זה הכי חשוב.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101634

חבר'ה יש לי שאלה ואני רוצה להבין משהו:
אני רוצה להבין איך מממשים בפועל את הצעד הראשון ומשתמשים בו בחיי היום יום - מתי משתמשים בו, האם כל פעם שאני מרגיש לא טוב להרים טלפון לחבר או האם רק כשאני חושש שאני הולך ליפול..?
עכשיו אני ברוך ה' נקי כמעט שבועיים אבל כמו כל פעם בשנה האחרונה, זה לא משנה כמה זמן אני נקי, בסופו של דבר הכוחות יגמרו לי ואני אפול. איך מונעים את זה? איך מונעים את הנפילה הזאת בפעם הבאה ונשארים נקיים בזכות הצעדים?
אשמח לתשובה מפורטת ומהירה. יאללה, אני רוצה כבר לעלות על הדרך! תודה לכולם ושבת שלום 

העיקר זה תודה והודאה.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101636

• נהירו דאנפין
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג כסף
לדעתי, הצעד הראשון לא שלם בלי הצעד השני. אם אתה באמת חסר אונים מול התאווה אתה חייב לקבל עזרה. ואם אתה מבקש עזרה כל הזמן אתה מפנים את היותך חסר אונים.
​אם אתה רוצה לחסן את עצמך, אתה צריך כל הזמן לעשות פעולות. אתה מכור לא רק כשהגל מגיע, אתה מכור כל הזמן. ולכן גם מדברים עם חברים כל הזמן ולא מחכים שיגיע הגל. על מה מדברים? כל דבר שאתה מרגיש ובא לך לשתף.
עוד דבר, דיברת על הכוחות שייגמרו לך. זה בדיוק מה שצעד 1 אומר. אין לנו כוחות מלכתחילה... אנחנו נקיים רק להיום, וגם זה רק בעזרתו של כוח עליון.
מה קרה עם כל הטלפונים שאספת? אלי לא התקשרת... אשמח לקבל ממך טלפון!
שה' ייתן לך יום נקי נוסף,
אוהב
נהירו

הכינוי שלי הוא נהירו דאנפין, מכור לתאווה, ובכ"ח בשבט תשע"ז האיר ה' פניו אלי באור יקרות, בחסד חינם, ולא נותר לי אלא להיכנע להשגחתו.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101672

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אם אני חסר אונים, זה כל הזמן, וכל יום, אני קם בוקר ולא יודע אם אני יסיים את היום נקי, ובגלל זה אני מתחיל את היום עם שלושה טלפונים לחברים, לא משנה מה אני מרגיש, ובנוסף לזה, במשך היום כשאני מרגיש קצת רעל, אני עושה עוד טלפון לחבר, זה נראה קשה, אבל עם הזמן זה נכנס להרגל, ועושים את זה ממש בכייף,
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101674

כמה דברים:
א. תודה לכם על התגובות זה עזר לי..
ב. נהירו דאנפין - כנראה אתה משתמש ותיק פה ושינית שם בימים האחרונים אז אני לא יודע מי אתה.. 

ג. אני רוצה לשתף בתובנה מעניינת שגיליתי: אני ממש רואה איך שתוכנית הצעדים תואמת בדיוק בדיוק באופן מדהים להפליא את חוקי התורה הקדושה. כל מיני חוקים שחז"ל קבעו בגמרא ובשאר ספרי הקודש, כמו למשל "בכל יום יצרו של אדם מתגבר עליו ואלמלא הקב"ה עוזרו - אינו יכול לו" שזה אומר בעצם שאנחנו לא יכולים ולא מסוגלים לבד, אין לנו את הכוחות בכלל להתגבר על היצר הרע ועל התאווה בשום פנים ואופן, ואנחנו חייבים עזרה. (צעד 1+2) ולגבי התפילה שאנחנו המכורים מתפללים, בין אם זה תפילת השלווה, ובין אם זה דיבור פשוט וישיר עם הבורא שיעזור לנו להגיע ליום נקי, זה הכל במקורות חז"ל ורק עכשיו אני פתאום תופס וקולט את זה שבעצם, למה כמעט כל מי שמגיע לתכנית 12 הצעדים זוכה לנקיות ולחיים חדשים? למה? מה מיוחד כאן שאין בשאר הכלים? התשובה פשוטה, והיא שתוכנית 12 הצעדים תואמת את חוקי הבריאה שקבע ה' ושקבעו לנו חכמינו הקדושים כיצד להתגבר על היצר הרע (נכון שזאת מחלה אצלנו אבל זה עדיין נחשב יצר הרע) וכיצד לעזוב הרגלים רעים כמו אוננות ושאר הרגלי תאווה. הכל הכל תואם במדויק! ואתם יודעים מה הכי מטורף? מי שעלה על התכנית הגאונית הזאת זה לא פחות ולא יותר מאשר שני אלכוהוליסטים גויים. ואם תשאל, איך יכול להיות שגויים שלא קשורים לתורה וליהדות גילו דבר כל כך נפלא שתואם במדויק את חוקי הבריאה ואת חוקי חז"ל, הרי אין להם שום קשר לזה! וגם פה התשובה היא פשוטה:
בורא העולם הסתכל בתורה וברא את העולם. "אסתכל באורייתא וברא עלמא" - העניין הוא, שמכיוון שהטבע וכל הבריאה נבראה על ידי שה' הסתכל בתורה, שהיא האמת, שהיא בעצם חוקי הבריאה וחוקי חז"ל, אז כל הטבע וכל המערכות הרוחניות והגשמיות, נוהגות בצורה תואמת ומדויקת להפליא לתורה. ממציאי התכנית אלו שני אלכוהוליסטים שניסו ה-כ-ל, ושום דבר לא עבד להם. לכן הם הגיעו לפתרון הזה, מתוך כורח המציאות, מתוך זה שהטבע מתנהג על פי התורה. על פי החוקים הרוחניים שקבע הבורא. וראו זה פלא! זה עבד, וזה עובד, ובעזרת ה' ימשיך לעבוד לכל מי שעדיין לא זכה. למה? מכיוון שזה תואם את התורה.
אותי אישית זה מדהים התובנה הזאת..
שנזכה שנזכה.. בעזרת ה'.
שבוע טוב ומבורך!

העיקר זה תודה והודאה.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101683

• נהירו דאנפין
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג כסף

אכן שיניתי, אני מנדל לשעבר, לא כזה ותיק.

ייש"כ על התובנה מסכים בהחלט.
עם זאת העיקר זה הפעולות שוב ושוב עד לנקיות מוחלטת, לא להתפשר על פחות!
אוהב,
נהירו

הכינוי שלי הוא נהירו דאנפין, מכור לתאווה, ובכ"ח בשבט תשע"ז האיר ה' פניו אלי באור יקרות, בחסד חינם, ולא נותר לי אלא להיכנע להשגחתו.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101736

אני מודה לה' יתברך על ההתקדמות ועל החסד אשר גמלני וזיכני להיות נקי יום נוסף. ובעיקר על זה שהוא עוזר לי לא להתייאש בשום פנים ואופן אפילו שאני הרבה זמן בפורום ושום דבר לא "זז".. אסירות תודה על זה. 

אתמול קראתי באיזה חוברת שמדברת על הצעדים, כשהגעתי לצעד 4, המחבר כתב שזה הצעד הוא גוף התכנית, שלד התכנית. בעצם מצעד 4 והלאה מתחילים לבנות את כל השלד שיחזיק אותנו לא רק נקיים, אלא גם מאושרים למשך זמן רב. 

"ערכנו ספירת מלאי מוסרית של עצמנו, נוקבת וחסרת פחד."
כשהתחלתי להיזכר במאורעות חיי וכשחשבתי על החיים שלי ועל הקשרים שיש לי עם אנשים, והתבוננתי באמת ב- מה הרגשתי שם, פתאום נפל לי האסימון והבנתי כמה אני מלא מכל הכיוונים בפגמי אופי.
הסתכלתי על מקרה שקרה לי עם אדם הקרוב אליי, שהקשר בינינו לא טוב כל כך, פתאום כשהתבוננתי על הקשר בינינו "במשקפי התכנית" הבנתי שיש לי המון המון טינות ופחדים כלפיו. כל פעם שאני יודע שאני אמור להיפגש איתו, לראות אותו, רגש מאוד שלילי מתעורר אצלי. עוד לא נכנסתי לעומק ובדקתי מה בדיוק מפריע לי בו, מה הוא עושה שכל כך מפריע לי ומציק לי, אבל אני יודע שזה משהו שנמצא עמוק בפנימיותי ושכנראה זה לא כל כך קל לגלות את זה.
בכל מקרה, הבנתי שיש הרבה דברים לא נכונים שמנהלים אותי. אני מתנהל על פי המון מניעים ורגשות שלילים שאני ברוב ככל הפעמים אפילו לא מודע להם.
טוב, יש עוד הרבה דרך לפני, מקווה בעזרת ה' לעלות לקבוצה הטלפונית, לעשות פעולות של כניעה ולהיכנס יותר לתכנית. ובינתיים, אסירות תודה על מה שיש ועל כל התקדמות הכי קטנה בתכנית ובצעדים.

העיקר זה תודה והודאה.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101790

היום עליתי לקבוצה הטלפונית ורציתי לדבר אבל היו כל כך הרבה אנשים שכל פעם קפצו כמעט שתיים ביחד.. 
אולי מחר בעזרת ה'.
א"ת על יום נקי נוסף.

נ.ב. אני מאוד רוצה להרגיש בתוך לבי פנימה את הכניעה והחוסר אונים. זה כל כך משחרר. שנזכה!

העיקר זה תודה והודאה.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101797

נחמן נתן כתב on 03 אפר' 2017 18:18:

נ.ב. אני מאוד רוצה להרגיש בתוך לבי פנימה את הכניעה והחוסר אונים. זה כל כך משחרר. שנזכה!

יפה, מצוין, כל הכבוד!
התחלה טובה!!

איפה הייתה עד היום?

אוהבים!
בהצלחה!!

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: "אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי.." לפני 7 שנים #101802

איפה הייתי עד היום?
משוטט בפורום, לא מקיים שום פעולות, לא מנסה לעשות משהו אמיתי למען ההחלמה שלי.
ברוך ה' שזה לאט לאט משתנה.

העיקר זה תודה והודאה.

זמן ליצירת דף: 0.72 שניות

Are you sure?

כן