ברוכים הבאים, אורח

להיות או לחדול.....
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: להיות או לחדול..... 6305 צפיות

להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89228

• טוהר הלב
  • רצף ניקיון נוכחי: 63 ימים
  • חבר ותיק
לילות לבנים.... ימים אפורים....
שנים של כניעה.....של התרפסות....של נתינת החלק השולט למישהו אחר
של הפיכה מרצון (כמה אבסורדי...) משולט לנשלט....
אוי..... מי שטעם יודע כמה זה מתוק עכשיו..... וכמה זה מר כלענה אחר כך...
ערימות של תירוצים, של הסברים, של שקרים עצמיים, של חיים כפולים...    
לא עוד!!!  
תודה לך ה' על עוד יום נקי.... מייחל, מתפלל, שואג, לעוד יום אחד.....

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89255

בהצלחה רבה במסעך

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89259

ריגש אותי עד דמעות.
אכן מפה אפשר להצליח ולהגיע רחוק ורק להשתפר.
תודה רבה על השיתוף.
וח"ח על ההתמדה.

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89287

• טוהר הלב
  • חבר ותיק
תודה לכל המגיבים!!!
תודה גם לכל הצופים....
מכירים את הקטע של הגילוי.... כן אני בבעיה.....
אחר כך את הכחשה.... אני? לא ממש בקטנה..... כמעט בא לך לסגור את השם האנונימי ב... ב"מקום מציל חיים" [כל הזכיות שמורות לאבי גולן על השם]
ואז מגיע הבום......!!!
אתה קולט שאתה בבעיה הרבה יותר סבוכה......
עכשיו כבר אין מצב להתנתק עכשיו הולכים על כל הקופה....
ואז הכל מתערבב הכל בלאגן אחד גדול....
מייחל לצאת שוב שפוי בסוף המנהרה....
לילה טוב!

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89296

• טוהר הלב
  • חבר ותיק
הוא שכב על המיטה.... עיניו עצומות ובעיניו הוא רואה את עצמו הרחק הרחק..... 
שם בפסגת ההר מטרים ספורים לפני סיום הטיפוס הכל אפוף שלג וקרח הוא יודע שזמנו מוגבל לכמות החמצן שבמיכל אבל..... כוחותיו אפסו, נשימתו נעתקה... אין.... אין הוא יכול להשלים את משימת חייו.... 
ובמחשבה שנייה הוא אומר לעצמו האם כעת אפסיד?....האם כעת אנטוש?....  שנים של אגירת הכסף... חודשים של אימונים מפרכים..... שבועות של טיפוס מאתגר וקשה 
ועכשיו מטרים ספורים מהפסגה... דקות בודדות ממנה... רגעים ספורים לתקיעת הדגל ולתמונה המנצחת.... 
ואז בהחלטה רגעית של רגע החלטה שתשנה את חייו בכוחות לא כוחות הוא מרים את עצמו.... ו....... 
החבטה המרה לא איחרה מלבוא...... הנפילה הטראגית עוד תיתן את רשמיה חודשים ארוכים קדימה.......
הצוות הרפואי זינק למיטתו של מטפס ההרים הנודע ואצו להרימו כמעט והיה זה רגע אחד מאוחר מידי.....
לאחר שבוע של התאוששות במחלקת טיפול נמרץ מול הפרופסור הנכבד יושב לו מיודענו מבויש קמעה... מבטו של הפרופסור חרוש קמטים והוא לוחש לו קמעה בקול עצוב.... ידידי תתעורר..... תתעורר...... 
קיטע ללא רגל....... כמעט שאינו יכול יותר לטפס שוב..... וודאי שלא במצבך כעת....... 
אנא!!!  תשכיל להבין זאת כי אם לא...... תראה מה קרה בשבוע שעבר... בנס אתה איתנו שוב.......
במה דברים אמורים??? 
הבוקר קמתי עם תחושה מוזרה..... הסתכלתי על עצמי במראה.... ושאלתי?.... האם אני מכור? האם אני זקוק לטיפול שכזה? מה בסה"כ קורה איתי???
 נו...... אחת לכמה חודשים נפילה ואז סמוך אליה נפילה נוספת....  ואז תקופת התפכחות וחוזר  חלילה..... דבר ראשון האם זה לא כך אצל כולם? 
וגם אם לא... תסתכלו בפורום יש הרבה יותר כבדים.... הרבה יותר מכורים.... הרבה שהגיעו למעשים מורכבים יותר.... 
ואז..... אז מה?.... אני שואל את עצמי?
 אז מה? עונה הקול האחר? תעזוב את התעסקות שלך עם הנושא הזה תשקע בחייך זרום איתם...........  
ואז אני!!! כן האני האמיתי עונה לההוא... לא אסכים!!! 
לא אסכים לפיתוי הזה!!! לא אסכים לשכוח את נפילותי אפ' זמן רב אחרי התפכחותי כי רק.... אבל רק..... הזכרון מנפילותי הוא המחזיק את הרסן להתפכחותי!!!! 
כן יש לי איזה שהוא נכות קטנה...  נכות מולדת.... אצל הרבה אנשים היא קיימת... אצל חלקם יותר ואצל חלקם פחות... נכות יצרית.... וכשאני נרדם בשמירה.... הנפילה לא רחוקה מלבוא....... 
זכור ואל תשכח את המשל על הקיטע ללא הרגל....
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 10 חודשים על ידי טוהר הלב. סיבה: תיקון טכני

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89302

• כן בקודש
  • רצף ניקיון נוכחי: 84 ימים
  • חבר ותיק
אהבתי מאוד את מה שכתבת.
מזכיר לי אותי... חזק ואמץ עלה והצלח!

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89303

• טוהר הלב
  • חבר ותיק
כן בקודש!
כמה שהשם הזה מבטא.....את שאיפותי...
תודה על התגובה ובהצלחה גם לך....
תובנה יומית!
אם אני מגדיר התמכרות לפי מה שאני מצפה שהיא תיתן לי ולפי מה שהיא אכן נותנת לי בשעתה...
אז אני מכור.... על אף שההפסקות בין נפילה לנפילה יכולות להיות די ארוכות....
ואז אני שואל את עצמי האם זה לא מצב יותר מסובך מההוא שהגיע לידיעה הכרתית מלאה.... שהוא מכור
כי הוא נופל כל הזמן.... בתכלס'.... שנינו מכורים ושנינו מגיעים לעזור לעצמנו אבל ההוא נמצא בהבנה מלאה שהוא זקוק לעזרה ואני..... עדיין לא מספיק.....
והספק אוכל ומכלה עד דכדוכה של נפש....   

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89312

• כן בקודש
  • חבר ותיק
אכן..
עכשיו אם אני מנתח את הדברים כפי שאני מבין...
יכול להיות שיש המון אנשים שנופלים אחת ל...המון זמן.. והם לא מגדירים את עצמם מכורים.
האמת.. זוהי סטטיסטיקה שאף אחד לא יוכל לנתח אבל האם יש אנשים.. חילונים. . דתיים.. חרדיים.. שנופלים אחת לחודש נניח ומצליחים להיגמל לגמרי למשך כל ימי חייהם מבלי להשתתף בפורום הזה/ לעשות פעולות מלחמה יומיומיות ?? כמה אנשים כאלו יש בינינו? 

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89327

• טוהר הלב
  • חבר ותיק
לאחר עלעול קצר אני מתקן את דברי.... מהי התמכרות
ה-DSM, המדריך הרשמי של הפסיכולוגיה והפסיכיאטרייה המערבית, הגדיר מספר קריטריונים כאלה:
  • פיתוח טולרנטיות (סבילות) לחומר, כך שעם הזמן ישנו צורך לצרוך יותר חומר על מנת לחוש את השפעותיו.
  • תסמונת גמילה, כך שהגמילה מסמים או גמילה מסיגריות מלווה בהתנהגות ובסימפטומים פיזיים כמו כאב, עצבנות, עוררות פיזיולוגית מוגברת ועוד.
  • שימוש בחומר או ביצוע ההתנהגות ברמה גבוהה יותר ממה שהאדם התכוון אליה במקור. למשל, אם האדם התכוון להמר על סכום מקסימאלי של כ-1000 שקלים, אך לבסוף הימר בפועל על כ-10,000 שקלים.
  • האדם רוצה לשלוט בצריכתו את החומר או בביצועו את ההתנהגות, אך אינו מצליח לעשות כך.
  • האדם משקיע חלק ניכר בזמנו בצריכת החומר או בביצוע ההתנהגות.
  • צריכת החומר או ביצוע ההתנהגות באים על חשבון היבטים אחרים בחיי האדם, כגון קשריו החברתיים, תחומי העניין שלו, עבודתו ועוד.
  • למרות שהאדם מודע לנזק שגורם החומר או ההתנהגות לחייו, הוא ממשיך לצרוך את החומר או לבצע את ההתנהגות הממכרת.

על מנת שהאדם יחשב כאדם מכור מהבחינה הקלינית, ישנו הכרח כי יתקיימו לפחות שלושה קריטריונים מתוך שבעת הקריטריונים שצוינו לעיל. ואכן, מתוך הקריטריונים הללו עולה כי מרבית האנשים אינם יכולים להיחשב כמכורים, כי אם כאנשים שפשוט אוהבים לבצע התנהגויות מסוימות או לצרוך חומרים מסוימים.

ההבדל הוא בראש ובראשונה במידת התלות של האדם. אם האדם אינו יכול להפסיק את ההתנהגות למרות ניסיונות חוזרים ונשנים לעשות כך, הדבר צריך להדליק נורה אדומה.

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89332

יש לי סבילות. הייתה תקופה של רק פורנו ואז מפסיק לתקופה וזה הגיע גם ללאונן 4 פעמים בכמה שעות.
רציתי לשלוט, רציתי להפסיק. ניסיתי להפסיק ולא עלה בידי.
גם משקיע הרבה זמן בזה. החל מהמון מבטים ברחוב ופורנו עד אור הבוקר.
השתמשתי, יצא לי גם לבכות אחרי מרוב כאב, ועדיין המשכתי להשתמש.

נו, מה אומר? קיבלתי דיפלומת מכור?
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 10 חודשים על ידי בעצתך תנחני.

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89342

• טוהר הלב
  • חבר ותיק
ושוב בגדר הצעה.... לעזור לעצמי להגדיר את אישיותי......
ברשימת ההגדרות שכתבתי למעלה די נשמע שמדובר על מישהו שזה בבסיס יום יומי......
אבל..... יש אבל אחד גדול..... לדעתי הגדרת המכור זה דבר שאדם לא שולט על אופי הצריכה שלו בקיצור לא שולט על עצמו ומשהו אחר שולט בו... לדעתי למעלה ההגדרות באות להתמכרות ברמה קשה יותר ולא בהכרח התמכרות לפורנו  ולהלן מספר דוגמאות שרצות לי בראש מי שחולק וסובר אחרת.... מוזמן - חייב - להגיב!!!
כל המדדים למעלה זה לעזור לנו להגדיר כי הרי אנחנו אלופים בסיבונים החל מהסיבון האישי וכלה בסיבון הסביבתי.....
מכור לסמים שנפל לאי בודד ללא סם ואחרי 2 שנים הגיע לחוף מיושב ובפעם הראשונה שהוא נפגש בסם.... הוא לא עמד בפיתוי... איך אני מגדיר אותו סתם אחד שלא עומד בפיתויים..... או שאדם לא עומד בפיתוי מול משהו באופן קבוע קרי - בכל פעם שהוא מזדמן לו אפילו לעיתים רחוקות.... לדעתי זה מכור...
כמו כן אדם שברגע הצריכה שלו... מצלצל לו הפלאפון ואשתו על הקו.... או שחבר טוב ששנים כבר לא דיברו יחד..... והוא אומר לעזאזל עם כולם אני עכשיו נהנה..... ואתה מתרגז אם הם לא קולטים והם חוזרים שוב לצלצל, זה.... זה מכור.... אפ' שזה קורה אחת לחודשיים
החלטתי שאני רואה רק סרטון אחד כי השעה מאוד מאוחרת.... ומחר יש לי טיסה.... ואסור לי להיות עייף.... ונפלתי... ואחרי שעה וחצי עדיין שכנעתי את עצמי שאני לא עייף... התוצאות למחרת היו טראגיות.... נכון שזה קרה אחרי תקופה ארוכה ללא צפייה אבל לא הצלחתי בסוף לשלוט על עצמי.... זה מכור.. 
כמובן שיש בהתמכרות רמות קלות וקשות אבל בסוף זה אותה משפחה אני מאמין שזה החלק הראשון בהבנה של המקום שלי כעת....  
יום טוב לכולם

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89351

• כן בקודש
  • חבר ותיק
טוהר הלב- חזק, אהבתי!
נכון.. קורה המון שאני פשוט לא שולט בעצמי.
כל ירא שמיים שנופל הוא מכור שהרי בוודאי הוא מאמין שמה שהוא עושה זה לא טוב.. אפילו בזמן אמת בזמן הנפילה הוא לא שולט בעצמו אזי הוא מכור.
מלחמה בלי פוסקת.. מעניין אם על זה אמרו חז"ל- אל תאמן בעצמך עד יום מותך..

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89358

• טוהר הלב
  • חבר ותיק
לצופים, לקוראים, ולכותבים....
צהריים טובים!
כן בקודש! מחדד נושא שחשבתי שאפ' לחדדו בכיוון נוסף.... ברשותכם כמובן....
הדת לא מכירה בהתמכרות... קוראים לזה עבירה גוררת עבירה..... אין כח של תאווה .... יש יצר הרע.....
אם תבדקו על זה הדרך....
הגבולות בין מלחמת היצר הרגילה [שזה משהו נורמטיבי ונורמלי לקיום המין האנושי] לבין ההתמודדות של התמכרות,
הגבולות האלו מטושטשים מאוד.... וממש מתאים להגדרת.... 70 גוונים של אפור.....
אבל בעוד שבמלחמת יצרים יש מושג שאדם עבר את נקודת הבחירה..... בהגדרה הכללית זה נראה כהתקדמות לקראת התמכרות....  
חשוב לי להגדיר את זה נכון כי לדתיים הנמצאים במצב כמוני שיש סבילות ויש תקופות הפסקה יפות ויש ידע עצמי כמה זה מזיק ובכל זאת יש נפילות שלא מוסברות לעצמנו די הצורך ואסביר כוונתי....
אם אדם נמצא בסיטואציה שהגיעה מישהי ופיתתה אותו ולכך הוא נכשל אחרי זה שהוא יישב אם עצמו הוא ידע להסביר לעצמו למה זה קרה לי והתשובה פשוטה..... הרבה מאוד לא יעמדו בפיתוי.... אם אכן הוא בפרשה...... 
לעומת זה [אצלי בכל אופן] אחרי תקופות הפסקה ארוכות.... שכבר היה לי את הגאווה שהנה אני שולט על עצמי..... הגיעו נפילות שעד היום אני לא מצליח להסביר למה....... והספקות האלה אח"כ אוכלים אותי כ"כ שמהצב הזה הדבר היחיד שמנחם אותי אפ' לשעה קלה זה למרבה הבאסה.... נפילה נוספת..... נשמע מוכר???
אם כן אני מגיעה למסקנא שיש בדבר הזה יש משהו פנימי עמוק.... ואם כן אז מהו?    
והרי ניסנו שנים הכללללללל
הרי לקרוא כמה זה מזיק רוחנית ניסתי שנים...... לא עזר....
חתונה....... קשר מחייב.... לא עזר......
ילדים - אחריות הורה...... לא עזר 
אז מה יש בזה שזה מענג אותי ברמות שכאלה............
מה זה נותן לי שאשתי לא יכולה לתת???????
לדתיים ----- אנחנו הרי מרגישים שזה זורק אותנו לנקודת האפס בקשר עם הבורא שוב ושוב, מפרק לנו שנים של עבודה פנימית עומקה ומייגעת........ 
ועם כל זה אנחנו חוזרים לזה
אני חושב בצורה זהירה שאולי נכון בשלב הזה לבדוק את עצמנו טוב טוב, וגם להיעזר בבדיקה הפיזיולוגית, להבין מה קורה לנו ואם אכן עברנו את הנקודה של המלחמה היצרית אז מכאן והלאה מחליפים כלי מלחמה. למלחמה יצרית עוזר ספרי מוסר  [כך לפי דעתי] למלחמה בכוחות הנפש האלה צריך משהו בשפה יותר מובנת לנו..... 
[אף שאני מאמין שאמני כוחות הנפש שחיברו את ספרי המוסר נטעו את הרעיונות האלה בכ"ז אני מרגיש שכרגע אני צריך שפה שונה..... והוכחה שהשפה שלהם עדיין לא עזרה לי......]  
תודה על שהשתתפתם בקריאת מחשבותיי אשמח מאוד לקרוא את מחשבותיכם......... 
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 10 חודשים על ידי טוהר הלב. סיבה: תיקון טעות ניסוח

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89369

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אתה כותב ממש טוב, בסוף תכבוש לנו את הפורום.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: להיות או לחדול..... לפני 7 שנים, 10 חודשים #89377

• כן בקודש
  • חבר ותיק
כותב נכון כל כך... כל כך כל כך מזכיר לי את עצמי...
הנפילות הלא מוסברות שבאמת באות פעם ב.. 3 שבועות בממוצע...
ואז כשזה בא.. ואתה בדיכאון.. אתה נופל חצי שעה לאחר מכן שוב פשוט מיאוש.. כיוון שהנפילה אומרת לי בעצם "שמע.. זה ממילא לא בשליטתך כי העובדה היא שאתה לא רצית והנה זה הגיע.. אז בוא ניפול שוב לפחות נהנה.. ואז נתייאש אבל זה ממילא לא בשליטתי.."
המלחמה הבלתי פוסקת הזו.. האמת שלי לא עזר כלום.. פשוט כלום.. כל פעם זה היה "כלי חדש" להיאחז בו... כלי שלא צלח..
פעם זה ציצית.. פעם זה אשתך.. הילדים.. שום דבר לא עוזר.
מקווה שהאתר הזה וההתכתבות כאן תקרר לי את היצר...
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.56 שניות

Are you sure?

כן