ברוכים הבאים, אורח

אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב...
(0 צופה) 

נושא: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... 64824 צפיות

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 5 חודשים #95227

• יוסיפונוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 160 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני לא פילוסוף, אך בכל זאת אנסה להסביר את מה שאני מבין (סליחה אריסטו על ההתפרצות לנישה שלך:grinning:).

ביהדות, או באופן כללי כשזה מגיע לדת, אנו רוצים להתקרב לאלוקים כדי למלא את רצונו ובלי לחשוב על טובתנו האישית. אלוקים ברא אותנו ואנחנו מחויבים לעבוד אותו ולהיות קרובים אליו. אני לא יודע מה קורה בדתות אחרות, אבל ביהדות, ברגע שאתה קרוב אל אלוקים, אתה אוטומטית אמור לקבל את כל הטובות שיש גם בתוכנית הצעדים, כמובן רק אם אתה מתקרב באופן נכון, כמו בצעדים.

ביל וחבריו לא בקשו להתקרב לאלוקים רק בגלל שזה מה שאלוקים דורש, הם חיפשו נואשות דרך חיים שתבטיח להם שלווה על מנת שלא יוכרחו להזדקק לסם שלהם. הדרך הכי טובה ועובדת הייתה על ידי התקרבות לאלוקים. אבל שוב, זה צריך להיות ברור שהמטרה שלהם הייתה התועלת האישית, או יותר נכון, התשוקה הפנימית שיש בכל אדם לחיות, לחיות.

לא משנה, חשבתי בדרך צחות בעניין התשובה שהרי רובנו הגענו לתוכנית כשבכלל חשבנו שהבעיה שלנו היא מול אלוקים ושאנחנו חוטאים ופושעים. כשהגענו לתוכנית התברר לנו שאנו לא חוטאים אלא חולים, ועל ידי כך סובב והרווחנו בחזרה גם  קשר מיוחד אם אלוקים, - יוצא שמתוך הלשמה, בא השלא לשמה.. ובסוף גם הרווחנו בחזרה את הלשמה.... 

מסביבי יש דיבור כזה נגוע/שאני צבוע/ ומה פתאום חזרנו לדבר

רק אתה רואה ת'לב שלי ויודע/כשאני דומע/ אותך לא יכולתי לשקר

איך הסתכלתי רק על מה שאין/ הולך ומתרוקן/ איבדתי את הדרך

מה שקלקלתי תן לי לתקן/ מתחנן/ כמו בן/ רק תפתח לי דלת.(חנן בן ארי, אדון הסליחות)

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 5 חודשים #95259

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

יוסיפונוס- הסבל של ההתמכרות מביא אותנו להכרה שעלינו להתקרב לאלוקים ולמלא את רצונו מבלי לחשוב על טובתנו האישית.

אתה כותב שכשזה מגיע לדת זה מה שאנו רוצים לעשות, אך מסופקני כמה הדבר באמת רווח בפועל.

ישורון-מצוות התשובה אכן שייכת רק לעם ישראל, אבל עקרון התשובה שייך לכל המציאות, שמתעלה חזרה לשורשה, כמבואר באריכות בספרים הקדושים, ובמיוחד בדברי הרמח"ל וכדו'.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 5 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 5 חודשים #95290

שלום חברים
תשובה עם הצעדים זה נושא שאני חורש כבר כמה זמן מה.
בספר teshuvah through recovery של הרב טווערסקי שליט"א (באנגלית), שרק יצא לאור.
הוא עובר צעד צעד ומסביר איך סה בדיוק משתלב עם ספרי המוסר, רק במילים אחרות.
בצעד 1 אני עושה וידוי מלא, שלפי הרב וולבה זצ"ל, בספר עלי שור, זה סוף התשובה. השאר זה מעלות גבוהות יותר של תשובה. הכרה בכוח עליון שאוהב אותי לא משנה מה (אני מקווה שבחרת באלוקי ישראל), וצעד 3 זה ראש השנה שבו אני ממליך את הקב"ה עלי, ומוסר את עצמי לידיו. חרטה, לא חסר. וקבלה לעתיד אני עושה כל הזמן. אני עושה תשובה בין אדם לחבירו, ועוד... 
אני לא משתמש בכוח עליון כדי להישאר נקי. הכוח עליון שלי אוהב אותי גם כשאני משתמש.
אני פשוט חייב כוח עליון באופן קיצוני, ובלעדיו אמליך על עצמי מין. כוח עליון הוא לא רק פיתרון, הוא מה שהיה חסר לי כל הזמן.
היצר הרע שלי הדריך אותי בתשובה כל השנים, כל יום כיפור הייתי מלקה את עצמי ומתיאש לגמרי מהשנה הבאה, אבל בכל זאת נישבע שלא אאונן יותר. השנה היצר הטוב מדריך אותי, וזה דומה להפליא לתוכנית.
אני לא יכול להאריך, אבל הפוך והפוך בה דכולה בה.
אוהב

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 5 חודשים #95432

• יוסיפונוס
  • דירוג פלטיניום

אשמח לדעת היכן אפשר להשיג את הספר.
תודה רבה.

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 5 חודשים #95537

התגעגעתי ליומן שלי ואפילו לא נתתי לעצמי לחוות את הגעגועים, חבל.
עכשיו שאני פה אני מרגיש כמה זה חסר לי הכתיבה המשחררת, לפרוק קצת את שעל ליבי.

אני רוצה לפתוח באסירות תודה, אני לומד יותר ויותר שלחיות באסירות תודה זה ממש מפתח בשבילי להתקדמות, עד היום חשבתי שאם אני ישמח בזה שלמדתי חצי שעה והתבטלתי שלוש שעות זה יגרום לי להתבטל יותר כי אני מקל ראש במצב הרוחני שלי, אבל מה לעשות שזה פשוט לא עובד, עוד לא ראיתי מישהו שהמצפון שלו עזר לו להתקדם באופן עקבי, מה שמקדם אותי ולעניות דעתי את כולם זה השמחה והסיפוק על העשייה ועל ההתקדמות.
אני מגלה כמה הפרפקציוניזם שלי הורג אותי כפשוטו ממש.
אסירות תודה שחבר הראה לי קטע מהספר 'ישמח ישראל' על חג הסוכות שבו הוא כותב כך : ובדברינו הנ"ל נוכל להבין מה שנק׳ חג הסוכות זמן שמחתנו, והיא כי שהאדם אינו נכנע ושפל בעיני עצמו היינו שאינו יודע ומכיר את עצמו, לא יוכל לשמוח בחלקו, כי לפי גאותו חסר לו תמיד, ומה גם שדואג תמיד על פחיתות כבודו אבל ע"י הכנעה האמתית שזוכה בחג הסוכות כהנ״ל הוא שש ושמח בחלקו שנפל לו בגורלו, ולא חסר לו כלל, ועי״ז הוא זמן שמחתנו עכ"ל.

אז אסירות תודה שאני נקי, שאני זוכה ליטול ארבעת המינים, שאמרתי היום הלל, שהתקשרתי היום לחברים, שאני רוצה ונכון לחזור לעבוד צעדים במרץ, שאני זוכה לשפיות בחלקים גדולים מהיום, שהצלחתי היום להתגבר ולא לפעול על מבטים. תודה אבא.

רק מה, בסוף תמיד יש אבל. 
הספונסר אמר לי פעם שאנחנו מובילים בחולשות, אז אני רוצה לחשוף פה שאני בחוסר כנות משווע, הורדתי את הסינון במחשב לרימון במקום אתרוג כי רציתי לראות סרטי מתח באינטרנט, כמובן שלא סיפרתי על זה לאשתי, ועדיין לא התקשרתי לספונסר לשאול אותו מה לעשות בעניין, (לא דיברתי איתו מלפני יום כיפור וזה ממש חסר לי,) רציתי היום להתקשר אבל דחיתי את זה כי אני דחיין כרוני וגם כנראה כי עדיין לא רציתי לוותר על הסרטים,
זה ממש הורג אותי הסרטים האלו זה בריחה לריגוש מזוייף שפשוט עוצר לי את ההתקדמות, אני מוכרח להודות שאני ממש חסר אונים מול זה ואני מתפלל לאלוקים שיעזור לי לא לראות סרטים רק להיום.
מה דעתכם לעשות על זה ספירת ניקיון?

תודה שהקשבתם.
התגעגעתי אליכם.

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 5 חודשים #95724

• יוסיפונוס
  • דירוג פלטיניום

תודה ששיתפת!

אני עברתי בדיוק את אותו דבר, מבין אותך לגמרי. בעקבות זאת קיבלתי על עצמי בערב יום כיפור לספור נקיות מיוטיוב, סרטים ברשת ומשחקי מחשב. בחסד אלוקים אני נקי מאז, ובעצת הספונסר יצרתי שם משתמש חדש, ויקרא שמו בשמור '' NO TUBE '' 

אוהבים אותך לגמרי

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 5 חודשים #95897

שלום חברים.
אסירות תודה שאני נקי מאז יום חמישי מסרטי מתח ובכלל מסרטים, זה ממש לא מובן מאליו וגם ממש לא בכוח שלי אלא רק בכוחו של אבא אוהב שלי,
אתמול שמתי לב כמה אני פועל לאחרונה על מבטים ובכמה הכחשה אני חי כאילו אני לא חסר אונים, כי עד היום אמרתי לעצמי שאני לא נופל בגלל זה והראיה שאני נקי, אבל האמת שזה ממש לא כך, כי זה פועל בתוכי באופן הרסני ביותר וגורם לי לחוסר אונים מתמשך ולניתוק מהחיים וזה יכול להסתיים בנפילה כואבת, חוסר אונים לא אומר בהכרח שאני ייפול מיד אלא זה יכול גם לקחת תקופה שבסופה אני ייפול.

אני מתפלל לאלוקים שישאיר אותי היום נקי מתאווה, ממבטים ומפנטזיות, ומבריחה על כל אופניה וצורותיה.

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 4 חודשים #95948

אז זהו שאתמול מצאתי ברחוב דיסק און קי קטן שהיה זרוק על הכביש ורציתי לקיים בו השבת אבידה, רק מה, שברגע שפתחתי אותו בבית בשביל לראות מה יש בו, הדבר היחיד שהיה בו זה סרט מתח, ועוד לפני שהספקתי לחשוב האם אני מוכן לעשות טלפון לחבר ולפתוח איזה מעגל או משהו כזה, כבר הייתי בעיצומו של סרט, והאובססיה לא נרגעה עד שסיימתי את כולו, (האמת, שתוך כדי כתיבה עולה בי מחשבה לראות את זה שוב, אוהבים.)
הרגשתי אחר כך נורא, פשוט הרגשתי משומש, א"ת שמיד אח"כ צלצל אילי חבר ושיתפתי אותו וזה הרגיע אותי קצת, אבל בבוקר שוב הרגשתי דפוק ועמוס בהלקאה עצמית.
הספונסר שלי אמר לי לעשות צעד 4 על הלקאה עצמית, התקשרתי לחבר ותיק שיעזור לי איך לעשות את זה וביחד גילינו שהגישה המוטעית שלי היא זו שגורמת לי להלקאה העצמית.
אין לי כוח לפרט מה היה שם, אבל זה פשוט עובד.
תודה שהקשבתם.

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 4 חודשים #96027

אני מזדהה עם ההלקה העצמית.
אצלי אישית זה מגיע מחוסר ביטחון עצמי עמוק, ופרפקצוניזם.
אני בהחלט עושה צעד 4 על זה.
אבל בעצת הר' ד"ר טווערסקי שליט"א, אני בקבוצה תמיד אומר,
"שמי לוחם, אני אדם מדהים שסובל מסקסוליזם".
חשוב לי להזכיר לעצמי שאני אדם טוב למרות הכל, לפני כל דבר בתוכנית.
החסרות אונים של צעד אחד מלמד אותי את זה (שאני לא אשם).
צעד 2 מלמד שאלוקים אוהב אותי למרות הכל.
ועוזר לי לכתוב רשימת הודיה. כשאני רושם את כל הדברים הטובים בחיים שלי,
אני מרגיש שאלוקים אוהב אותי.
אוהב

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 4 חודשים #96035

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום

אחיד זה יפה מאד והיה כיף לקרוא!
ואהבתי את ההצהרה שלך לוחם... אמיץ לגמרי!

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 4 חודשים #96053

א"ת על שבת נפלאה בבית.
א"ת על יום נקי למרות קריז מטורף ממש שמלווה אותי החל מיום שישי בבוקר לסירוגין כששיאו של הגל היה בשבת בצהריים,(זמן מועד לפורענות)
מתפלל לאבא אוהב להישאר הלילה נקי ומפוכח.
תודה חברים.

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 4 חודשים #96055

פתאום אני שם לב למספר 222 שמצויין לו שם מתחת לשם שלי.
והמחשבה הראשונה שעולה לי זה "אי, מה זה שווה עם המעידה שהייתה לי לפני שבוע" אבל אני מנסה לחיות באסירות תודה אז אני ממש אסיר תודה שאני בדרך ועדיין נקי למרות המעידה, ועוד יותר אני חושב פתאום שבסה"כ המעידה רק עזרה לי השבוע לעשות תכנית ברצינות וזה קידם אותי ונתן לי רוגע ושלווה נפלאים כל השבוע הזה.

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 4 חודשים #96064

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום

איזה תותח! 
אוהבים,תמשיך לבוא ...

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 4 חודשים על ידי aristo.

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 4 חודשים #96303

אני עייף טילים.
אני רוצה רק לחלוק איתכם אסירות תודה שאני נקי היום (גם היום), זה ממש לא מובן מאליו אחרי רצף של ימי דיכאון ומצבי רוח מתחלפים (חשבתי שנכנסתי להיריון, או קיבלתי מחזור ) אסירותודה שאני פה, נקי.

תגובה: אבא, אני רוצה להיות טוב, ולדעת שאתה אבא טוב... לפני 7 שנים, 4 חודשים #96319

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
כמעט הכל יכול לקרות למכור, אבל שני אלה כנראה לא יקרו לך בגלגול הזה...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?

כן