ברוכים הבאים, אורח

צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם
(0 צופה) 

נושא: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם 109832 צפיות

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש, 1 שבוע #123230

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

מכיר את התחושה של לקום מאוחר....
קמים ישירות למרדף אין סופי....
והנחת מאין תמצא?!

אוהבים!
מאחל לכולנו שלווה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש, 1 שבוע #123358

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 2338 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

טוב, אז שוב חזרתי לשם היום. אל התאווה. אני מקווה שזה היה "רק להיום", כי כשזה מגיע בשנים האחרונות, אני נוטה למשוך את זה עד שאני מרגיש שמיציתי. היו לי כמה תובנות חשובות בעקבות מה שקרה. מעלה כאן כמה מהן (את מה שאני זוכר):

א. אסור שיהיו לי "בקבוקים", ואפילו "בקבוקונים" מכל סוג שהוא. שום מוצר שמאפשר צריכת תאווה בצורה הכי דקה שיש. הניואנסים הקטנטנים האלה מגלגלים אותי לאט לאט הלאה עד שבסוף אני נופל חזק. 

ב. אני חייב להקדיש כל יום זמן לטיפול בדברים שמטרידים אותי. בין במישור הרגשי ובין במישור הטכני. הדברים האלה מצטברים ויוצרים בתוכי עומס וסחף שלילי. תחושה ש"גם ככה אני מפורק מכל כך הרבה דברים, אז למה שלא אתפרק קצת גם מזה?"

ג. יש בי משהו שכבר לא כזה אכפת לי להשתמש. לאונן לא, אבל להשתמש כן. אני צריך למצוא משהו שיחזק את הרצון הזה אצלי. אשמח לרעיונות. 

ד. אני צריך לתחזק קשר יומיומי עם חברים לתכנית.

ה. אני צריך איכשהו להפנים שאם אני מתקשר לחברים בדרך לשימוש, והם לא אומרים איזה משהו דרמטי שעוזר לי, שזה לא אומר שקיבלתי "הכשר" להשתמש, בגלל שהתקשרתי ועשיתי את הפעולות שצריך וכו'. 

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש, 1 שבוע #123365

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 329 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהביםםם!!

אשמח אם תתקשר גם אליי מידי פעם.. מאמין שיכול ללמוד הרבה מנסיונך הרב.

מאוד מזדהה עם הרגשות.. אפילו שאני כביכול רק בתחילת הדרך.. גם לי הראש מספר שזה לא נורא כל כך ליפול..

משהו מוזר כשאני מפנטז ומדמיין שימושים, אני מדמיין גם את ההרגשה הרעה שמגיעה אחרי.. והאמת שאני מדמיין אותה כבר תוך כדי המעשה עצמו..
אני מניח שזה דבר טוב.. שגם אם אפול ואשתמש זה לא יהיה כמו בעבר.. 
כמו שאמרו באחת הקבוצות שהייתי ששימוש בתכנית זה לא דומה לשימוש מחוצה לה.. חבר היטיב מאוד להגדיר את זה כ"מישהו השתין לי בבירה"

הראש משקר לי ואומר לי לבדוק את זה... 

רוצה לחשוף את זה כאן

אוהבים ותודה על השיתוף

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש, 1 שבוע #123375

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 28 ימים
  • דירוג פלטיניום

בהצלחה רבה בנקיות שלמה...
כמובן שלי - כחדש בתחום ההחלמה אין מה לייעץ למנוסה כמוך. אני מאמין שבאלפי! ימי הנקיות שצברת - ניסית וגילית כלים רבים... אז לדעתי כדאי לך לשבת איזה שעה ולהיזכר... פשוט להיזכר... להיזכר בניסיון פלוני, בניסיון אלמוני, בניסיון קשה ובניסיון קל ואיך צלחת את כל המשוכות הללו, מה היו תובנותיך בעבר וכו'...  בוודאי שבתוך עצמך - תמצא תועלת רבה ואוצר גדול.
ה' עוזר ויעזור.

בהערכה רבה

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש, 1 שבוע #123401

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

תודה לכם. היום עבר נקי. 
אתמול הספקתי לזרוק בקבוק אחד משמעותי. לא פנוי להרחיב כרגע, אבל באמת מקווה להמשיך ולכתוב כאן יום יום.

מתרפא - אשמח שנחליף מספרים. שולח לך את שלי בפרטי. 

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש, 1 שבוע #123403

חזק ואמץ אחי!! עוד צעד בהחלמה!

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש, 1 שבוע #123410

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג זהב

אוהבים אותך אחי.
וכל הכבוד על השלכת הבקבוק,
אתה גיבור

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש #123429

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

כל הכבוד, ה' יעזור שיהיה לך קל יותר.
נשמע ממך הרבה בשורות טובות

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש #123536

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

פתאום אני מבין עכשיו, שאני לא מכיר דרך להתמודד עם רגש שלילי מלבד לברוח למשהו: לתאווה, לאוכל, לעבודה, לטינה, למוסיקה, ללימוד תורה... מתפלל לאסוף את עצמי ולהתחיל ללכת בדרך חדשה

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש #123537

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

ואיך שכחתי עוד בריחה אחת: שינה...

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש #123597

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

מה רע בזה?

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש #123601

• יהודי מתוק
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג פלטיניום

"אם פגע בך מנוול זה משכהו לבית המדרש"             
"בראתי יצר הרע בראתי לו תורה תבלין" 
נשמע שבריחה ללימוד תורה זה האידיאל..                  

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש #123605

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

כך גם אני חושב... זו הייתה כוונתי

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש #123620

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

התורה ניתנה לנו כדי להתקרב לה' ולהיעשות אנשים טובים יותר. אם אדם בורח ללימוד תורה, ומתוך כך מזניח את המשפחה שלו, את קיום המצוות ואת המחויבויות האחרות שלו יש בזה משהו מקולקל.

כמו הסיפור על בעל התניא שאמר לצמח צדק, ששקיעה בלימוד תורה עד כדי כך שלא שומעים בכי של תינוק היא... לא זוכר בדיוק את הניסוח, אבל הכיוון הוא שלא לכך התכוון נותן התורה כשנתן אותה.

נראה לי שלא קשה לדמיין למדן גדול עם מידות מקולקלות ואפס רגישות לאחרים. לא נראה לי שבשביל זה ניתנה התורה. וכשאני פועל בכיוון כזה, אני בהחלט מפספס את הנקודה.

מה שמטעה ומסוכן בהתמכרות ללימוד תורה, זה שכולם מסביב מפרגנים. תחשבו שהייתי משתמש בתאווה בלי סוף, וכולם היו מתפעלים ומוחאים כפיים, כולל אני, בעקבות מה שחונכתי עליו. מה הסיכוי שאבחין שיש כאן משהו לא תקין וארצה להיגמל ממנו?

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 1 חודש #123621

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

סתם דוגמא לשם הבהרת הדברים: 
תלמיד חכם גדול שרב עם אשתו ויש כרגע פיצוץ גדול ביניהם. הוא יצא בסערה מהבית, והשאיר אותה בוכה ופגועה. מה הקב"ה רוצה ממנו כרגע: שילמד עוד דף גמרא בעיון מעמיק, או שיפייס את אשתו?

ואם הוא ילמד דף גמרא בחיות וגישמאק וממש ישכח את המריבה עם אשתו מתוך מתיקות הלימוד, זה נשמע לכם תואם למטרת נתינת התורה, או שיש כאן משהו צורם וחולני?

זמן ליצירת דף: 0.88 שניות

Are you sure?

כן