ברוכים הבאים, אורח

צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם
(0 צופה) 

נושא: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם 152911 צפיות

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 2 חודשים #98439

מחכה במתח

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 2 חודשים #98442

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום

אשמח להארות:innocent:

חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98481

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

תודה חברים. אין לי כוח לכתוב הרבה מאוד, אז אחלק זאת למנות קטנות (יחסית). במקום ללכת על תיאור של כל החוויות והתובנות מהכנס - להתמקד בכל פעם רק בפסקה הבאה. אז אני גוזר ומדביק מה שכתבתי עד עתה בוורד:

כידוע ליודעים, בתקופה האחרונה אני נוטה להתפזרות ועייפות ולא כל כך נמצא כאן. עם זאת, חשוב לי להעלות את החוויות שלי בעת האחרונה בכנס ההחלמה הגדול (העולמי) של SA שנערך לאחרונה בארץ. קצת אין לי כוח לעשות את זה, אבל אני חושב שזה חשוב לי וחשוב לאחרים. קצת לא מרוכז, עייף וחסר חשק. מקווה שאלוקים יעזור לי לעשות את מה שאינני יכול לעשות כראוי בכוחות עצמי.

קודם כל, לקחתי חופש מהעבודה וגם שילמתי כמה מאות שקלים כדי להשתתף בכנס. זה לכשעצמו דבר חשוב, שמטמיע בתוכי את ההכרה שההחלמה שלי היא משהו שצריך להשקיע בשבילו. מצד שני, שלא כמו בטיפולים שונים בהם אני נדרש להשקיע אלפי שקלים ולראות תוצאות מעטות (כך היה אצלי וגם אצל חברים רבים אחרים שאני מכיר), כאן אני נדרש להשקעה סבירה מאוד שכולה נועדה לכיסוי ההוצאות.

איכשהו זה מתקשר להבדל בגישה לפני ואחרי התכנית. לפני התכנית, הדרישות של אלוקים כפי שהבנתי אותו אז (ושל המטפלים והרבנים שלוחיו), היו עצומות. על גבול הבלתי אפשרי ולעיתים מזומנות גם מעבר לו. אחרי התכנית, הדרישות של אלוקים כפי שאני מבין אותו (ושל הספונסר והרבנים שלוחיו) הן הרבה יותר סבירות (כן, גם דברי הרבנים קבלו "צבע" שונה אחרי התכנית).

בדרך, אחזה בי התרגשות גדולה לגבי הכנס בו אפגוש המון חברים אהובים ואוהבים, שותפים לדרך. כמובן, כרגיל, סבלתי מעיכובים גדולים בדרך לשם, אבל למרות הכל הגעתי די בהתחלה. בעודי צועד מתחנת האוטובוס למקום הכנס, פגשתי בחבר ששייך למגזר שונה משלי. הוא הציע לעזור לי בסחיבת הדברים הרבים שהבאתי (באתי על מנת להישאר יומיים ברצף. ארחיב על כך בהמשך בע"ה), וכך צעדנו שנינו בשיחה לבבית מחפשים את המיקום המדויק.

המולה גדולה של חברים מהארץ ומחו"ל קידמה את פנינו, אך היא הייתה כאין וכאפס למה שהתחולל כאן בהמשך (למעלה מ-700 חברים שהגיעו לכנס). חברים מתנדבים איישו את כל עמדות ההרשמה, ואת עמדות הסלקטורים, המוודאים כי מי שלא חבר תכנית לא יורשה להיכנס למתחם הכנס. היה רק קצה הקרחון מהשירות האוהב שנתנו מעצמם חברים רבים, במגוון עצום של תחומים, לאורך כל ימי הכנס.

האמת, שאני באופן אישי מעולם לא הייתי מחובבי השירות הגדולים, בייחוד לא בתחומים הטכניים. בזמנים הטובים שלי, לקחתי על עצמי שירות למרות ואולי גם בגלל שלא רציתי (למשל, להיות "פותחן" של קבוצה, האחראי על פתיחת מקום המפגש). בכל אופן, לכל הפחות בתחילת הכנס (זה קצת ישתנה בהמשך) רציתי להרגיש קצת כמו חבר חדש. להיות אחד שבא ליהנות מהכנס, ולא "לעבוד" בו. הרי אני לא כל כך מחובר בתקופה האחרונה, אז "מותר" לי.

המשך יבוא / אם כך יהא רצונו...

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98486

• aristo
  • דירוג פלטיניום

השארת אותנו סקרנים!!!

תגובה: חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98489

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

אריסטו, תתמקד בחצי ההודעה המלא!
(עכשיו חושב על כך שבעצם צריכים לומר גם "חצי הכוס המלא" ולא "המלאה", שהרי חצי הוא זכר!)

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98490

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

ממש תודה על התגובות.
זה עוזר לי להישאר כאן.

תגובה: חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98497

מודה על העבר ומבקש על העתיד.
ברוך שובך, חסרת לנו עד מאוד

תגובה: חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98498

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

תודה אחיד. לא יודע אם להגדיר את הכתיבה שלי פה בכותרת הבומבסטית "ברוך שובך". זה נשמע קצת גדול, כבד, מאיים, מפחיד...

פשוט כתבתי פה קצת רק להיום, ואולי מחר לא אמשיך. כך בכל אופן הייתי צריך להרגיש. אבל בפועל אני כנראה מרגיש קצת פחד משתק מזה שהכתיבה שלי פה יוצרת מחויבות נוספת בחיי היום יום שגם בלעדיה אינני מצליח לעמוד בהם כראוי.

תגובה: חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98502

טהרני כתב on 16 ינו' 2017 12:49:

אבל בפועל אני כנראה מרגיש קצת פחד משתק מזה שהכתיבה שלי פה יוצרת מחויבות נוספת בחיי היום יום שגם בלעדיה אינני מצליח לעמוד בהם כראוי.

מה שאתה כותב זה מעניין, כי אני נמצא פה כי זה כיף בשבילי, על הדרך אני גם גונב החלמה, קורא מסרים, מוותר לכתוב כשהמניעים הם פגמי אופי (לפחות לפעמים), מתחבר, יוצר קשרים, ועוד כהנה וכהנה.

יש משהו מרגש מאוד ששמתי לב אליו, בכל פעם שאני פוגש חבר מהפורום פנים מול פנים יש לנו התרגשות גדולה מאוד, יש בכתיבה משהו שמגלה מתוכנו לפעמים יותר מדיבור.
שמעתי לפני כמה חודשים מסר מחבר בקבוצה חיה, ובלי לדעת לפני זה מיהו, דרך התוכן קישרתי אותו עם הניק פה באתר, זה היה מדהים, אח"כ דיברנו והתחבקנו והיה פשוט מדהים.

מה שאני מתכוון לומר זה שכמו בשאר הדברים בהחלמה גם זה צריך להיות כיף.

תגובה: חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98507

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

בגדול, גם לי זה מאוד כיף. בקטן, מרגיש לאחרונה שהחיים גדולים עלי ושהכל מעייף אותי וקשה לי.

אני גם מסכים לכך שמותר שפגמי אופי יהיו מעורבים בכתיבה, אם כי במציאות מתוקנת צריך ניצחון גובר והולך על הפגמים הללו. בעבר הרגשתי את הניצחון הזה קורה במידה מסוימת, אם כי אולי לא במידה הפרפקציוניסטית בה הלקיתי את עצמי לעיתים.

אכן, יש קשר מיוחד בין חברי "שמור עיניך" בכלל, ובין חברי הפורום בפרט. נדמה לי שדיברנו על כך, כשנפגשנו לאחרונה אני אתה וחוסידל. כשהגעתי לקבוצת "שמור עיניך" בפעם הראשונה בדיוק היו שם כמה חברים שבדרך כלל לא השתתפו באותה קבוצה והגיעו לכבוד ציון דרך של חבר. ופתאום אני קולט "וואו! הנה נתן במתנה, ומוטי ראוי והושיעה נא...". ממש התרגשתי לסגור את המעגל הזה, למרות שהגעתי לפורום רק שבוע לפני הקבוצה הראשונה שלי (אבל חרשתי עליו).

גם אני כמה פעמים זהיתי חברים בפעם הראשונה לפי הניק שלהם. הדמות פשוט התחברה לי והתאימה לרוח דבריהם. אתה גם אחד מהם...

אתה צודק שזה צריך להיות כיף, אבל איכשהו גם דברים שבדרך כלל אני אוהב לעשות כבדים עלי בעת האחרונה. מעניין למה. אבל האמת שאני עייף מדי לשמוע את התשובה. (הסיבה שעולה בהקשבה שטחית לקול הפנימי שלי, הוא סדר היום הקלוקל שלי...).

תגובה: חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98568

טהרני כתב on 16 ינו' 2017 13:22:

אני גם מסכים לכך שמותר שפגמי אופי יהיו מעורבים בכתיבה,

אולי מותר, אבל אני משתדל לוותר, זה עושה לי רע כשאני פועל עליהם במודע ובלא מודע.
לא תמיד אני מצליח אבל אלוקים נמצא גם שם.

תגובה: חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98649

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

יש לי כל כך הרבה פגמי אופי,  ואני אכן מרגיש רע כאשר אני פועל מתוך כל אחד ואחד מהם. מצד שני,  זה נראה חסר סיכוי להיות בגלגול הזה טהרני בלי כל הפגמים הללו.  מהדהד לי בראש המשפט שכמו שעם התאווה זה היה נראה חסר סיכוי כך גם כאן,  אבל זה לא מצליח לשכנע אותי.

הגוף וגם הנפש שלי די שבורים ורצוצים בחצי היממה האחרונה. מבקש מאלוקים להגיע למקום טוב יותר.

תגובה: חוויות קטנות מכנס גדול לפני 7 שנים, 2 חודשים #98675

• aristo
  • דירוג פלטיניום

ועדין אוהבים אותך!

על לחם, ירקות ושאר ירקות לפני 7 שנים, 2 חודשים #98679

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
ביומיים האחרונים שמתי לב, שלחמניה טרייה הרבה יותר ממלאת את החיסרון שאני מרגיש, הרבה יותר נותנת מענה לחוסר האונים שלי מול האוכל, מאשר כל הררי הממתקים והשטויות שאני קונה.

זה קצת כמו מין ללא תאווה שהרבה יותר פשוט והרבה יותר מספק באמת, ככתוב בספר הלבן.

בכלל, אני מרגיש שאני הרבה יותר אוהב באמת את האוכל הבריא הפשוט: פירות וירקות, דגנים, דגים, בשרים...

אבל, אין לי כוח להכין. אין לי כוח להשקיע בחיתוך סלט, או בבישול איזו מנה, ואפילו לא בהכנת סנדוויץ' ליום עבודה.

זה גורם לי להעריך מאוד את זה שהגעתי הבייתה אתמול וראיתי את בני הצעיר יחסית אוכל סלט ירקות גדול שהוא ביוזמתו הכין לעצמו.

זה כמו עם התכנית: אני יודע שאם אשקיע בעשיית פעולות מסוימות, החיים שלי יהיו הרבה הרבה יפים, טובים, שלווים ו"טעימים", אבל אין לי כוח להתאמץ ולהשקיע בזה... ,

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 2 חודשים #98682

וואו איזה מעניין.
שמעתי שיש כזה מושג אצל חברים בתוכנית שמתחילים לאט לאט לשמור על איזון בריאותי בכל התחומים.
בד''כ כשאני נפגש עם ספונסרי (בביתו אלא מה? ) הוא מקשיב לי או מדבר (כשאני נותן לו להשחיל משהוא,,,) תוכ''ד חיתוך איזשהוא סלט או ארוחה בריאה אחרת, תמיד התפלאתי למה אני לא רואה את עצמי בסיטואציה הזו, עכשיו אני גן מבין,,

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי הוי אריאל.
זמן ליצירת דף: 0.71 שניות

Are you sure?

כן