ברוכים הבאים, אורח

צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם
(0 צופה) 

נושא: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם 153420 צפיות

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 4 חודשים #97486

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

אוף. כל פעם זה קורה לי.
איכשהו אני מסתבך ומאחר.
גם עכשיו.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 4 חודשים #97504

אוהב אותך.
מתגעגע גם.
דווקא מעניין שבדיוק אני שכל כך אוהב את הפעולות הרגילות כמו כתיבת בוקר וכו' הספונסר שלי לא מכיר את העניין הזה כי לא זה מה שעבד בשבילו.
ואילו אצלך זה נשמע ממש הפוך.

כנראה שכולנו צריכים כוח גדול מאיתנו, וחלק מזה זה לא לעשות תמיד מה שנראה לנו.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #97848

טהרני, אייכה?

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 3 חודשים על ידי האברך הלמדן.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #97909

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

תודה הלמדן (ולייביש).

איפה אני? לא יודע להגדיר. איכשהו אין לי כוח כל כך לכתוב כאן, כמו שאין לי כוח להתקשר לחברים ולעשות צעדים, וכמו שאין לי כוח כמעט לכל דבר בחיים. מרגיש שהחיים גדולים עלי.

יחד עם זה, זה לא כמו שאני נשמע. אני די פעיל ועושה דברים. אני עובד ולא שוכב במיטה כל היום. אבל כבדות פיזית ונפשית מלווה אותי.

באופן כללי, אני מרגיש טוב, אבל ב"מקיף" של הרגשות שלי, ב"פנימי" אני מרגיש שזה לא זה. שאני לא עושה את העבודה הרוחנית הנדרשת ממני. שאני מתנהל בצורה קלוקלת במערכת היחסים הזוגית ומול הילדים (לא דברים דרמטיים, אבל בעיקר הניואנסים והגישה). 

שמחתי על ההתעניינות שלך (ראיתי במייל לענייני התכנית שאיכשהו אני בודק יותר את ההודעה שכתבת, וזו הביאתני עד הלום). תודה שחיברת אותי ולו במעט למקום הנפלא הזה. מקווה להיות כאן יותר.

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #97933

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

טהרני.... כדי שתיהיה בענינים קבל סיכום קצר

אתה חסר נורא!!!!!!

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #97952

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
טהרני,
שולח לך איחולי אנרגיה לעשייה בהחלמה ובחיים בכלל

שיהיה לך יום פעיל ואנרגטי, לא רק להיום

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #97957

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום

מצטרף לדברי קודמיי! אתה המגדלור, הלוואי וה' ימלא אותך באור פנימי ומקיף!

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #97970

גם אני מתגעגע אילך טהרני

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #97986

טהרני איננו, ואני אנה אני בא.
צריכים אולי יום תפילה...
אוהבים.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #97994

• בלי מעידות
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • חבר קבוע

אסיר תודה על 51 יום נקיים מפורנוגרפיה ושאר מראין-מרעין בישין-מבישין.
זהו. עליתי לשלב 6 וקיבלתי תעודה רשמית שאני ירא שמיים, אבל מכירים את כל אלה שיש להם תעודה למקצוע מסוים, אבל איך לומר, הם לא ממש מוצלחים בו... אז גם יראת-ראיית השמיים שלי בחיי היום יום לא מרמזת אפילו לזה שאני אלוף ומקצוען בזה. אני לא מאוד קשוב לרצון שלו ממני ועוד יותר לא מבצע.
אוהבים אותי כנראה היכן שהוא. בשמיים? בארץ?
בבית כרגע די מאוכזבים ובצדק. טוב, לפחות הילדים מראים קצת אהבה...

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #97998

• aristo
  • דירוג פלטיניום

צדיק גדול!

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #98005

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

שנים אני מנסה למצוא תשובה לשאלה

כיצד מגדירים אדם ירא שמיים? 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

כמה מחשבות מסוף השבוע שעבר לפני 7 שנים, 3 חודשים #98110

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

קודם כל, תודה גדולה לכל המספידים אותי בעת האחרונה...
אתם כנראה המספידים הראשונים שגורמים למת לחזור לחיים...

מקווה בהמשך להגיב לכולכם. 

חשבתי שאחד הדברים שאולי קצת מעכבים אותי מלחזור לכאן (זה נראה לי רק תירוץ, אבל אולי יש בו שמץ של אמת), היא התחושה שאם אני נמצא כאן אני חייב להיות כאן בנוכחות מלאה. לכתוב הרבה, לא עדכונים סתמיים קצרים, אלא פוסטים נוטפי חכמה ומפגיני החלמה, ולהיות הכתובת המרכזית לכל באי הפורום (ואולי בעיקר ללייקים שלהם... ).

הגעתי לכניסת השבת מרוסק. בלי כוח לכלום. איכשהו תמיד מהנקודה התחתונה ביותר בנפש יש פתאום מישהו ששולף ומוציא אותי. אלוקים. ככתוב בספר הגדול "כמה חשוך החושך לפני השחר" (עמ' 11), ובמילים פשוטות יותר: החושך לפני עלות השחר הוא החושך החזק ביותר, משל לכך שהנקודה החשוכה ביותר בחיים היא הנקודה לפני התחלת האור.

האמת, שגם בימי השימוש אני זוכר שאיכשהו התחלתי להבין שזה ככה אצלי. הייתה פעם אחת שבה הייתי במיטה במשך שלושה ימים, מאונן וישן בלי הפסקה, מתוך תקווה וציפייה לרגע הזה שסוף סוף ישלפו אותי מכאן (בלי שאצטרך לתקן את זה בעצמי).

בקיצור הרגשתי נורא גרוע עם עצמי ועם החיים שקשה לי לקבל, ואז פתאום רעייתי לקחה אחריות על הזוגיות, והבן שלי, זה שכנראה יש לו הכי הרבה טינות עלי, מפתיע ושואל: "אבא, למה הפסקת לתת כאפות?"

"הפסקתי? באמת?" שאלתי וחיבקתי אותו. "כן, כבר הרבה זמן לא נתת לנו". וואלה.

"אני מנסה לשפר את ההתנהגות שלי" אמרתי לו.

מנסה, אבל זה לא מצליח לי. או ליתר דיוק, זה לא מצליח לי בהיקפים וברמות שהייתי רוצה. ואז זה מייאש אותי. קובר אותי בעודי חי.

במהלך השבת למדתי בספר "חובות הלבבות" בשער הביטחון. שם שמתי לב לדבר מעניין שרבנו בחיי כותב לפני כאלף שנה (! הספר חובר בשנת ד'תת"מ (1080 למניינם)).

הוא כותב שבחירת האדם קיימת רק בבחירה העקרונית ובנכונות לעבוד את ה', אבל ביצוע מעשים טובים או קניית מידות טובות בפועל הוא בידי אלוקים, ולכן ההשתדלות צריכה להיות מלווה בתפילה ובקשה אינטנסיבית מאלוקים לעזור בביצוע.

כתוצאה מכך, כאשר האדם מצליח וזוכה למעשים טובים ומידות טובות, אסור לו לתלות זאת בעבודתו ולזקוף זאת לזכותו אלא בחסד אלוקים ולהודות על כך בכל ליבו. וכאשר אינו זוכה לכך, אסור לו להאשים ולרדוף את עצמו. בקיצור, זו לא ממש המצאה של התכנית שאני לא אחראי לתוצאות. לדעת רבנו בחיי אם אני חושב אחרת, אני די כופר... מקווה ליישם.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #98116

• aristo
  • דירוג פלטיניום

טהרני! תודה לך!

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 7 שנים, 3 חודשים #98438

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

תודה אריסטו!
ממש מתגעגע לכאן חברים.
ב"ה דברים טובים קורים (בעיקר אירועים שונים של החלמה שמאוד מאירים ומחזקים), מקווה לבוא ולהשתפך כאן באריכות גם על זה, ולא רק להתאונן...

זמן ליצירת דף: 0.80 שניות

Are you sure?

כן