ברוכים הבאים, אורח

לא רוצה ליפול!
(0 צופה) 

נושא: לא רוצה ליפול! 138232 צפיות

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20189

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד

ב"ה, אני נקי גם היום!
אני מרגיש איך השיתוף וסידור הדברים בכתב מסדר את מחשבתי והופך את ההתמודדות לקלה יותר.

אין ספק שסידור הדברים בכתב מסדרת את המחשבות
וגם כשמדברים על הדברים יש בכך תועלת גדולה של סידור המחשבות
הוצאה של המועקה שרובצת לנו על הגרון
וכן הכוונה של חברים מנוסים יותר שיכולים לכוון אותנו אל האור
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20241

• יוסף (יהודה)
ב"ה, עוד יום נקי.
אני מתחיל להסיר את התאווה מעיני ומתחיל להסתכל על עצמי בעיינים של החלמה. אני רואה טוב יותר את חיי, איך לאט לאט התמכרתי. איפה התחילו הנפילות, איפה התחילו הקשיים הנפשיים שגרמו לי לברוח. ה' זיכה אותי להזכר בהרבה מזה היום בתפילת שחרית. כל היום הסתובבתי עם רגשות רבות. פחדתי, נגעלתי מהדברים שעשיתי וכבר הספקתי לשכוח. הזדעזתי. התמלאתי עצב בגלל כל הקשיים שהיו לי והדחתי. עכשיו ב"ה אני מרגיש יותר טוב, יותר שלם. אני מבין בעיקר שאני לא מבין את עצמי ויש לי עוד הרבה עבודה בשביל להכיר את עצמי. אני מבין שאני עדיין תקוע מבחינת פיתוח הנפש בגיל מאוד צעיר. אני מקווה שאגלה איך אני יכול לתקן את אותן בעיות, איך לפתח את הנפש לגילי האמיתי.
אני הבנתי שהמניע המרכזי שלי, זה שהניע את רוב הבעיות שלי-תאווה, תאווה לכוח, שליטה כבוד, גאווה ויהירות היה בעצם רצון להיות נאהב.
הלוואי שאזכה לסיים את היום נקי ואצליח לתקן את כל הבעיות שהובילו אותי לתאווה...
תודה רבה לכולם!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20248

• משה "חפץ-חיים"
חזק וברוך!
איזה יופי של דיבורי החלמה!
אנחנו איתך!

[תזהר הוא מגיע בלי התראה, בלי אורות, דווקא כשאנחנו מרגישים שההתמכרות מאחורינו]

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20250

• יוסף (יהודה)
ב"ה, אני לא מרגיש עדיין שההתמכרות מאחוריי.
אומנם יש רגעים כאלו, אבל אז אני מהר נכנע, מרגיש חסר אונים ונזכר בכל הדברים שעשיתי. ה' זיכה אותי בזכרונות ישנים שהספקתי לשכוח שמראים לי מער לכל ספק שאני חסר אונים לגמרי.
רוב הזמן אני בפחד שאפול עוד שנייה. אני יודע שגם פחדים זה לא טוב, אז גם על זה אני רוצה להתחיל להיכנע... נקווה שתהיה גם בזה הצלחה!
תודה לך!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20307

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
יוסף (יהודה) הצדיק
את הצעד הראשון כבר עשית
הודינו שאנו חסרי אונים מול התאווה, ואבדה לנו השליטה על חיינו...
כדאי עכשיו להתקדם לצעד 2
הגענו לאמונה שכוח גדול מאתנו יכול להחזיר את שפיות דעתנו.
נראה לי שמדובר בעזרה אנושית (חברים שעברו תהליך מסוים ויכולים לשתף מנסיונם)
וגם צעד 3 בלתי נמנע
החלטנו למסור את רצוננו ואת חיינו להשגחת אלוהים ...

בהצלחה רבה מכל הלב
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20365

• יוסף (יהודה)
תודה רבה על העצות!
ב"ה, אני עוד יום נקי.
היה לי היום יום קשה. בעיקר מבחינה רגשית, הרבה מאוד דברים הלחיצו אותי, ניהלו אותי והגעתי למצב של כעס, פחד, טינה ועצב. כל זה בעיקר בגלל אותם דברים שמנהלים אותי- הרצון לשליטה ולכוח והרצון להיות נאהב. ב"ה, זכיתי לראות בצורה ישירה איך אותן בעיות בנפשי גורמות לי לברוח ישר לתאווה. זהיתי את זה וניסיתי לעצור את זה.
לא באופן מושלם, לא הייתה לי אפשרות להתקשר להיכנע בפני חבר, אבל ניסיתי להיכנע בפני ה' כמה פעמים, להאמין שהוא יכול לחלץ אותי מכל בעיותי ולמסור לו לחלוטין את חיי. ניסיתי בכוח להפסיק להשתלט על כל העולם ועל דברים שאין בכוחי לשנותם, אך כמעט ללא הצלחה. אמרתי את תפילת השלווה מספר פעמים היום כשהרגשתי שאני מנסה יותר מדי לשנות דברים שאין בכוחי ואני נכנס מכך לדיכאונות ועצבות, אך גם זה ללא הצלחה מרובה. אני מרגיש איך אני לא מסוגל יותר להתמודד עם קשיי החיים ובא לי לברוח למקום בטוח- לתאווה.
ב"ה, אני עכשיו משתף אתכם פה וזה עוזר לי. אני לא צריך להתמודד עם התאווה, רק כוחות חיצוניים לי מסוגלים לנצח אותה.
השיתוף גם עוזר לי לקבל שלווה, לקבל את כל מה שאני לא יכול לשנות בחיים.
הלוואי שאמשיך בהחלמה!
אני אסיר תודה לה' על כל רגע ורגע שהוא נותן לי בהחלמה. אני לא הייתי מסוגל להתמודד, הוא פשוט מציל אותי.

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20375

• משה "חפץ-חיים"
לפי דבריך רואים שעלית על הרכבת הנכונה [תאסוף אותי, אני בתחנה הבאה]

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20376

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
יוסף (יהודה) היקר!
מתוק, פשוט מתוק מדבש !
בהצלחה רבה מכל הלב
הסיפור שלי

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20403

• יוסף (יהודה)
תודה רבה לכם!
משה, הלוואי שאתה צודק! אני בהחלט בכיוון, זה ברור, כל מי שהגיע לפה הוא בכיוון, השאלה אם אני במטוס, רכבת, רכב, אופניים, בריצה, הליכה או שסתם אני צופה בכיוון הנכון, ללא התקדמות. אני לא יודע איפה אני נמצא, אני מקווה מאוד שבמקום הנכון, אבל אני מלא פחדים שאני לא מספיק עושה ועוד שנייה אפול.
אני צריך יותר לעבוד על הפחד מהנפילה, להבין שצריך לשמוח על כל רגע נקי, לא משנה מה יהיה מחר...
ושוב- באמת תודה לכם.
נ.ב- רציתי לשתף שפעם ראשונה דיברתי בקבוצה של אסירותודה, ממש לפני כמה דקות. לא כ"כ יכולתי לדבר, רק משפט וחצי, אבל אני מרגיש שעברתי איזה מחסום של פחד... אני אסיר תודה לה'!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20414

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
איזה יופי. תמשיך. ככה לימדו אותי:
לצעוד. עם הפחד, לקחת אותו 'לסיבוב'..
בהצלחה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20475

• יוסף (יהודה)
תודה רבה על העצה!
ב"ה, עוד יום נקי! הלאווי ואזכה לסיים את היום הזה נקי. לא מכוחי, הכל מה'. אני לא הייתי מסוגל, אני חסר אונים ואין לי יכול להתמודד עם התאווה. אבל ה' עוזר לי ומחלץ אותי מזה.
עבר עליי יום מצויין, הרגשתי מאתמול בלילה עד עכשיו ממש הרגשה נהדרת של סיפוק. אתמול ושילשום הייתי צריך לפי כל הדעות ולפי הניסיון שלי ליפול. הייתי במצב ריגשי שפשוט לא יכול להוביל לשום דבר חוץ מנפילה. ב"ה, הייתי מודע לכך וע"י דיבור עם חברים, שיתוף בפורום והרבה כניעה, אמונה בה' ומסירה של חיי הצלחתי לעבור את הימים האלו בנקיות והתקדמות בהחלמה. אני כל יום, בכל תפילה מתפלל למצוא בה' מה שאני מחפש בתאווה ואכן הרגשתי כך מאתמול בלילה. הרגשתי שהייתי צריך להשתמש ביומים האחרונים כדי לברוח מרגשותי, אך בזכות ה', התוכנית וחברים הצלחתי להתמודד עם רגשותי ולהגיע לשלווה לא ע"י שימוש בתאווה אלא ע"י קירבה לה'.
הלוואי שנזכה ליותר ויותר החלמה.

הייתי צריך היום ללכת למקום מסויים שידעתי שיהיה לי קשה מאוד מאוד להתמודד שם. בנוסף, אנ יודע שאם אני טיפה נופל שם, אפילו לא ממש נפילה, אפילו לא מבט שני אלא רק מבט ראשון, הדרך שלי לנפילה גמורה היא קצרה ביותר. התאווה שם משחקת ומנהלת אותי בגדול ובצורה בוטה מאוד. בנוסף לזה וללא קשר ישיר לכך, אותו מקום גורם לי גם לפעמים לרגשות מאוד לא טובים, כעס, טינה ובעיקר עצב. לכן, גם כשאין שם אפילו לא מבט ראשון ואפילו לא קצת תאווה (והיו גם מקרים כאלו) הרבה פעמים אחרי זה אני נופל, בגלל אותן רגשות.
לא ידעתי מה לעשות, ידעתי שכנראה אצטרך ללכת לשם ולא תהיה לי בררה. ה' ראה את צרתי וראה שאני ממש לא מעוניין בכך וממש לא רוצה להיות שם ואין לי ברירה והציל אותי ודחה את העניין לשבוע הבא.
אני מקווה שאצליח להיכנע לפני שאלך לשם, אדבר עם חברים (ואולי, אם הם יגידו לי, אמנע מהליכה לשם למרות המכיר הכבד...) וה' יציל אותי גם מזאת.
שוב, תודה לכולם!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20481

• יוסף (יהודה)
מיד אחרי שפירסמתי את ההודעה נזכרתי שלפני הרבה מאוד זמן כבר אמרו לי להתקשר ליחזקאל ועוד לא עשיתי את זה פשוט מפחד... אני יודע שבשביל להיכנע אני חייב לשמוע לעצות של אחרים, כי פשוט שיקול הדעת שלי לא נכון ומלא בנגיעות של המחלה.
ב"ה, עכשיו דיברתי איתו. אני לא יודע כמה בפועל עצם זה שדיברתי איתו עזר\יעזור, לא היה לו כ"כ זמן וזה היה די זריז. אבל אני מקווה שהפעולה הזו של הכניעה תעזור לי, עצם זה שפעלתי בניגוד לרצוני החולה ופעלתי לפי עצות של חברים (זה מה שנקרא פעולות הפוכות?) יחזק אצלי את הכניעה בע"ה..
יחזקאל הוכיח אותי על כך שנשבעתי בעבר ללא התייעצות איתו קודם. ברגע הראשון הרגשתי ממש רע על הביקורת הזו, פשוט כיוון שאני לא יודע להתמודד עם ביקורת. אבל ישר הבנתי שזה לא ממקור טוב ובכוח ניסיתי להרגיש טוב עם הביקורת ולקבל אותה וה' זיכה אותי די להצליח בכך. ע"י השיתוף פה אני מרגיש שאני לגמרי שלם עם זה וכלל לא מבין למה חשתי רע.

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20520

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
יוסף (יהודה) המדהים!
ממש כיף לקרא את התובנות שלך
זה ממש נעים ומרומם, מלמד ומחכים.
המשך כך חזק ונתחזק בעדנו ובעד על חברי הפורום הזה ובכלל...
הסיפור שלי

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20521

• יוסף (יהודה)
תודה רבה מי אני!
תגובותך תמיד מעלות חיוך על שפתיי!
אני ממש מצטער שעוד לא חזרתי אליך, פשוט אין לי כמעט זמן ביום שבו אני יכול לדבר... אני באמת אשתדל לדבר איתך מחר!

בעניין: לא רוצה ליפול! לפני 11 שנים, 4 חודשים #20523

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
נראה לי שצריך להודות לה'
שאין לנו זמן מיותר
וממש לא משועממים...
כי השיעמום מביא את החטא...
הסיפור שלי
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן