ברוכים הבאים, אורח

נפש שוקקה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: נפש שוקקה 3575 צפיות

תגובה: נפש שוקקה לפני 9 חודשים, 3 שבועות #146559

בס"ד

וואו, כבר הרבה מאד זמן שלא שיתפתי.
ב"ה מבחינת הנקיות נמצא במצב די טוב.
הנסיונות - קיימים.
אך ב"ה בס"ד מצליח להתגבר.

שבוע שעבר קיבלתי הודעה פתאומית ממעסיקי שלעת עתה הוא מפסיק את ההתקשרות אתי.
אני מוצא את עצמי פתאום ללא תעסוקה מוגדרת ומסודרת במשך היום.
ובאי וודאות גדולה לגבי מקור פרנסה.

מתפלל לאבא שבשמים שישמור עלי וינסוך בי כוחות אף בתקופה מאתגרת זו.

תגובה: נפש שוקקה לפני 4 חודשים, 4 שבועות #149078

בס"ד

אתמול הייתי ממש כפסע לפני נפילה,
אולי יותר מדוייק: כחוט השערה לפני נפילה.
בחמלת ה' עלי נתן לי את הכח והרצון לעצור במצב שבדרך כלל כבר מאד קשה לעצור.
מודה לאלוקים על שברחמיו הגדולים הציל אותו מרדת שחת.
לצד זאת, אני חייב לעשות בדק בית יסודי,
איך הרשיתי לעצמי להתדרדר עד השלב הזה.
בשם ה' נעשה ונצליח!

תגובה: נפש שוקקה לפני 4 חודשים, 3 שבועות #149114

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג פלטיניום

אח יקר, שכחתי אפילו שיש לך יומן.
כל הכבוד לך שעצרת. ה' יעזור לך להישמר נקי לתמיד. ולא להגיע לאיזור הנפילות בכלל. 

תגובה: נפש שוקקה לפני 1 חודש #150237

שלום לכם חברים יקרים!

למרות שאני כמעט ולא משתף - סוגיה הצריכה ליבון בפני עצמה - עם זאת אני עוקב אחרי כל השיתופים שלכם בעקביות רבה, מזדהה ומרגיש, ומביא לי תועלת עצומה.

כעת אני מרגיש רצון וצורך לשתף אתכם במה שעבר עלי בשבועות האחרונים, מעבר לעצם השיתוף, אשמח לקבל תובנות ממכם - גיבורי החיל - על מה שאירע לי.

ותחילה קצת רקע: סוג העבודה שלי דורש לשבת במשך שעות רבות מול המחשב, כמו כן אופי העבודה הוא ללא קשר רציף ויום יומי עם בני אדם, כמו כן, העבודה היא מהבית, אין לי שעות קבועות או מספר שעות ביום שאני חייב לעבוד. אני צריך בעיקר לעמוד ביעדים ולספק תוצאות בפרק זמן שנקבע, והתשלום הוא לפי שעות שאני מדווח עליהם.
זו לא סוג עבודה שאני אוהב, לא אליה ייחלתי, ולא עליה חלמתי, אבל זה מה שיש כרגע.

עוד הקדמה חשובה: המחשב שלי מסונן למהדרין, אין לי מושג איך עוקפים את הסינון, ואף פעם גם לא ניסיתי.

וכעת למה שאירע עמי לאחרונה: גם במסגרת הסינון שיש לי יש היתכנות לקבוצות צ'אט העומדות בכללים של חברת הסינון, כלומר, קבוצות שהתוכן שלם כשר, חדשות, מוזיקה, בדיחות, עזרה טכנית וכדו'.

לפני כמה שבועות אני שם לב שמישהו חיבר אותי - בכתובת מייל אנונימית שהיתה לי {גם זה לא בסדר} - לאחת הקבוצות, זה היה די מעניין ומרענן, פתאום נגלה בפניי עולם שלם, חי ותוסס של התכתבויות, שם כבר גיליתי קישורים לקבוצות נוספות, ותוך כמה ימים הייתי מחובר ללמעלה מעשרה קבוצות צ'אט, כולם כשרות למהדרין.

התוכן שהעלו בקבוצות לא כ"כ עניינו אותי, אני לא מכור לחדשות, לא נלהב ממוזיקה, אלא שהראש החולה שלי מיד קלט שיש כאן 'הזדמנות פז' ליצור קשר אנונימי בפרטי עם חברים מהקבוצה.

וכך במשך שבועיים הייתי פשוט מרותק וכבול להתכתבויות אלו, וכפי שאתם מתארים לעצמכם הם לא נשאו אופי בריא, בהמשך אחד מהם גם לח לי 2 סדרות של סרטים - לא בעלי אופי מיני - אבל כאלו ששוב ריתקו שעות רבות לצפיה בהם.

הרגשתי נורא, ידעתי שאני פוגע בעצמי, הזנחתי את העבודה למרות שידעתי שאני מסתכן בהפסקת ההתקשרות איתם עקב אי עמידה בלוח הזמנים, דבר שכבר קרה לי פעם אחת. נשבעתי כל יום מחדש שזהו זה, ואני מוחק את הכל, אך לא הצלחתי.

לאחר כשבועיים אזרתי אומץ והתנתקתי מכל הקבוצות, מחקתי את הכתובת שלהם, מחקתי את הסדרות, וקויתי שזהו זה, אלא שכעבור יום ראיתי שמישהו חיבר אותי שוב לכמה מהקבוצות, ושוב נסחפתי לשבועיים נוספים, ללא יכולת לעצור. 

בחמלת ה' עלי, לפני כמה ימים שינסתי את מתניי ומחקתי לגמרי חשבון גוגל זה, ומאז ב"ה חזרתי לעצמי, מרגיש הרבה יותר טוב, למרות שמדי פעם אני עדיין מתגעגע לקשר ולצפיה, אבל ב"ה לא מנסה לחפש שוב דרכים להתחבר שוב.

עד כאן מה שאירע עמי, ואני מנסה להבין האם אני נחשב 'מכור' לצפיה ולהתכתבויות בצ'אט או לא:

מצד אחד, לא חיפשתי את זה, הצלחתי להתנתק מזה, ולא מחפש דרך להתחבר אליהם שוב.

מצד שני, בשבועות אלו שהיתה לי גישה לקבוצות אלו ולסדרות, לא הצלחתי להתגבר על עצמי, ובזבזתי את זמני במשך שעות ארוכות רק על זה, תוך כדי לקיחת סיכון של אבדן מקור פרנסה, ואף לקח לי כמה שבועות עד שהצלחתי להתנתק מהם.

אשמח לשמוע דעתכם על כך.

באהבה

נערך לאחרונה: לפני 1 חודש על ידי נפש שוקקה. סיבה: תיקון

תגובה: נפש שוקקה לפני 4 שבועות #150246

היי נפש שוקקה.
צהרים טובים.
רציתי לומר לך באהבה את דעתי על הנושא:
ההתמכרות היא לריגוש הזה שיש בגישה לתכנים למבוגרים.
ואחרי ההתמכרות מגיעים מלא תופעות לוואי שהופכות להרגשת המתכרות בעצמם.
והם: התכתבויות, קשרים, פנטזיות, צפיה.... וכל דבר שקרוב אליהם ישר מדליק את הטריגר של ההתמכרות והחוסר שליטה.
הם הדברים שבהם המוח הופך להיות נגוע, חולה. כל דבר בהם הוא טריגר ואפילו רק לראות לוגו של מייל כבר יכל להייות טריגר....
כי זה מזכיר למוח את החוויה המטורפת שהיתה בריגוש שם...
תטפח לעצמך על השכח שמחקת את החשבון... זה קשה. אפילו מאד. לקחת לעצמך את הדבר הכי קרוב לדחף שלך. הטריגר הכי חזק שלך כרגע.
וברוך השם שפה זה נגמר...
אני מחזיק לך אצבעות.
אם אתה צריך משהו אני תמיד כאן בשבילך.

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן