ברוכים הבאים, אורח

המסע הפסטורלי של דייב 2
(0 צופה) 

נושא: המסע הפסטורלי של דייב 2 40529 צפיות

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135758

• בוגי
  • חבר ותיק

לגבי חוסר הידע שלי, אתה צודק לגמרי.
לא הייתי מעולם עם קבוצות, ואני לא יודע מה זה אומר ומה יש שם, ובטח לא יודע מה קורה בקבוצות עם נשים.
המידע היחיד שיש לי זה מה שאתם מספרים כאן.

דייב כתב:

המזכירה [פעם ראשונה שאני בקבוצה שיש מזכירה] של הקבוצה יושבת מולי... והיא מצחיקה,

זו הסיטואציה שהתכוונתי שחרדים לא אמורים להיקלע לשם.
יכולים להיות נשים שמתנהגות מצחיק ברכבת או במכולת. לא נראה לי שזה מעורר תאווה, ולכן הנחתי שהיא דיברה עם הומור וכו' - שזה אכן מחבר, מגבש ו.. אסור.
כמו כן הנחתי שבקבוצות כל אחד מספר על הקשיים שלו (שזה מאוד אישי), וגם זה גורם לרגשות קרבה.
וראיתי לאחרונה מישהו שכתב שהאווירה בקבוצות היא מאוד שמחה, נעימה ומשוחררת. הוא לא כתב את זה לגבי קבוצות עם נשים, אבל לכאורה זה אמור להיות אותו הדבר, לא?

אותי לימדו, שלרופאת שיניים מותר ללכת, אבל לפסיכולוגית (או כל טיפול אחר שעובר באמצעות דיבור ורגשות) - ממש אסור.
אז כן, זה כמובן מטעמים דתיים, אבל כפי שכתבתי - ברגע שהאדם כבר מקפיד על הטעמים הדתיים - זה הופך להיות פיזיולוגי (בעניין זה, זה מזכיר במשהו את הדיון על השפיכה המוקדמת)

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135760

• lamedmoti
  • דירוג כסף
בוגי כתב on 30 אפר' 2021 05:21:

דייב כתב:

המזכירה [פעם ראשונה שאני בקבוצה שיש מזכירה] של הקבוצה יושבת מולי... והיא מצחיקה,

זו הסיטואציה שהתכוונתי שחרדים לא אמורים להיקלע לשם.
יכולים להיות נשים שמתנהגות מצחיק ברכבת או במכולת. לא נראה לי שזה מעורר תאווה, ולכן הנחתי שהיא דיברה עם הומור וכו' - שזה אכן מחבר, מגבש ו.. אסור.
כמו כן הנחתי שבקבוצות כל אחד מספר על הקשיים שלו (שזה מאוד אישי), וגם זה גורם לרגשות קרבה.
וראיתי לאחרונה מישהו שכתב שהאווירה בקבוצות היא מאוד שמחה, נעימה ומשוחררת. הוא לא כתב את זה לגבי קבוצות עם נשים, אבל לכאורה זה אמור להיות אותו הדבר, לא?

אותי לימדו, שלרופאת שיניים מותר ללכת, אבל לפסיכולוגית (או כל טיפול אחר שעובר באמצעות דיבור ורגשות) - ממש אסור.
אז כן, זה כמובן מטעמים דתיים, אבל כפי שכתבתי - ברגע שהאדם כבר מקפיד על הטעמים הדתיים - זה הופך להיות פיזיולוגי (בעניין זה, זה מזכיר במשהו את הדיון על השפיכה המוקדמת)

שאילות הלכתיות צריך לשאול מורה הוראה מוסמך (שגם מבין בנושאים המסויימים האלו). אם מורה הוראה שמבין בהתמכרויות אמר לך "אסור ללכת לקבוצות שיש בהם נשים", אז אל תלך. אבל אני בספק אם יש כזו הוראה. כיוון שהאיסורים שעובר מי שלא מטפל בעצמו, הם הרבה יותר מ"אל תרבה שיחה עם האישה". אם יש קבוצות עם נשים, וקבוצות ללא נשים, "איכא דרכא אחרינא" - ללכת לקבוצות בלי; אם כל הקבוצות כוללות נשים, זה נקרא "ליכא דרכא אחרינא", כיוון שאין שום דרך אחרת שהיא ללא שום סוג טיפול כלל, ואם יש למישהו כזו דרך מוזמן להציע.
יכול להיות אפי' שאם אדם - מכור לדוג' - חייב פסיכולוג, ואין שום פסיכולוג גבר שיכול לטפל בו, יוכל ללכת לפסיכולוגית בתנאים מסויימים.

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135761

• gidi
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך דייב!
תודה על השיתוף ומזדהה עם החוסר אונים וכן כל הכבוד על הדרך!

מתנצל שקצת "נחדפים" לך לשירשור.

אני מבין ומקבל את דיברי מתחיל שוב אבל קצת מסתייג.
לא ממש חושב שזה איסור או משהו מוחלט, התוכנית אכן מטרתה לשחרר אותי מתאווה ולראות נשים כבנות אדם- אבל עד שאגיע באמת לשלב הזה כדאי גם להיזהר.

נפגשתי בנשים בתוכנית ואפילו היו לי שיחות עם חברת תוכנית, אצלי עם כולן זה היה מנותק מתאווה וגם הם לא היוו טריגר ועם זאת לקחתי אמצעי זהירות וזה לא היה בדרך קבע.

אני לא מגיע תמיד יציב עם ראש נקי לקבוצה, אם אהיה בקשר קבוע עם חברת תוכנית לדוגמא או אשתתף בקבוצה בה יש נשים שמהוות לי טריגר ביחוד אם זה משהו שהופך לדבר קבוע ולא מקרה אקראי שאני נתקל בו זה עשוי להוביל אותי לפעולות על תאווה! אני עדיין חסר אונים לא תמיד מצליח לראות נשים כבנות אדם, אם אקל בזה ראש אני עשוי לתת לתאווה להתפתח שם.

לכן כל אדם לשיקולו אבל אם מישהו משתתף בקבוצה עם נשים ומרגיש שנוצר לו משהו בינו לבינן (אולי דמויות ספציפיות) שמתחיל לשאוב מהם מילוי (נראה אולי כמו שדייב היקר תיאר) אז בהחלט הייתי ממליץ לו לא לחזור על הפעולה לפחות עד שירגיש שזה נכון להחלמה.

אז אני לא פוסל קבוצות מעורבות או שיחות עם נשים אבל הדבר שצריך להיות לנגד עייני הוא מה שחשוב להחלמה שלי.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135762

לבוגי,
אני לא אמרתי את הדברים שלי באופן מוחלט ובכל סיטואציה, ובהחלט בסיטואציה שאתה מדבר עליה אני מסכים איתך לחלוטין.

לגידי,
אתה מסכים איתי לגמרי, לא היתה כוונתי מעולם שלא צריך לשים לב ולהיזהר בקבוצות עם נשים, רק באתי לומר שזה לא "אבסורד" לרצות להחלים מתאווה וביחד עם זה להיות נקי מתאווה. ואף במקרים מסויימים זה לא אבסורד אלא גם יכול להוות חלק מההחלמה. וגם באתי להפריד מכאן את הענין הדתי שעליו אני בכלל לא מדבר לענין "למעשה", למרות שיש לי דעה בענין.

באופן אישי, השיחות שלי עם נשים בתוכנית מתקרבות לאפס, או אולי אפס מאופס. נראה לי שבמשך כל השנים היתה פעם אחת שדיברה עם חברת תוכנית בענייני החלמה, ועוד כמה פעמים בודדות בנושאי שירות. וזה גם שונה לחלוטין מלשבת עם פסיכולוגית ולספר לה את כל מעמקי נפשי וליבי.

בהצלחה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 11 חודשים על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135767

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה חברים על הדיון
אני כנראה לעת עתה יוותר על הקבוצה הזאת
למרות שעדיין לא דיברתי על זה עם הספונסר...

הייתי היום בליפתה לטבול - לכבוד שבת קודש, וזכינו אני וחברי [לא מהתוכנית] בעת שכבר נכנסו למים, שהגיע זוג 'מאוהבים' [עלאק] או יותר נכון 'מבורכים' ונכנסו אחרינו למים בהתחלה היו בפינה, אחרי זה התקרבו אלי, היו שם עוד כמה בחורים צעירים - חרדים - שיצאו תוך כמה דקות מהמים.בשביל שלא ישיחו את דעתי - הרבצתי שחייה לצד השני של הבריכה - מה שקרה שאחרי כמה דקות הם נשארו לבד  באזור ממולי, והתחילו לפלרטט - אס"ת שלא הסתכלתי ויתרתי על עשרות של מבטים, [לא שוכח שהייתי במים בלי משקפיים והמספר שלי איזה 6 /7] ויצאתי וברכתי אותם שוב ושוב בכל הברכות
דקה אחרי שאני יוצא הם יוצאים אחרי ומנסים ל... הם הבינו שאני לא בדיוק בקטע ועזבו לאט לאט את המקום...החבר [לא מהתוכנית] התחיל להסביר להם שזה איסור דאורייתא לעשות מעשה קירבה ברבים - ואין לי מה להגיד לו חוץ מלצאת ולהסתלק, בירכתי אותם בכל הברכות שיהיה להם טוב וכו'...
אז הם באמת מבורכים...

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135769

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

אני לא נוהג לערב חדשות
אבל אני יוצא מגדרי - כי אני משתגע 
אלוהים לא סתם עשה את זה
אלוהים הוא טוב ורחמן
הוא מלך העולם שיודע מה עושה
אותי מטריד שאכפת לי קודם שאין לי מישהו שאני מכיר, אני דואג לעצמי - שאני לא אסבול ואצטער מזה...
מה עם כל המשפחות השכולות
מדובר על אברכים [מה שהותר לפרסום] בשנות עשרים/ שלושים + ; מדובר על ילדים שעדיין לא ניגבו להם את החלב מהשפתיים.
אני חושב על נשות הבעלים האלה - איזה כאב לב, איזה סבל, היא נתנה לבעלה ללכת לשמוח אצל רשב"י והיא חיכתה לשמוע את החוויות הרוחניות כשהוא יחזור. היא שלחה אותו שיתפלל וכו', והיא מקבלת את האלמנות שלה לפרצוף...
אז אם תגידו לי אלוהים מעניש... אז אני ידפוק לכם כאפה, אלוהים הוא טוב, רק אנחנו לא מבינים, אז אני רוצה לקיים 'וידום אהרון'... אני כותב אחרי שלא ישנתי בקושי בלילה, אלוהים יש לו מסר בכל המקרה הטרגדי הזה - הוא רוצה מאיתנו משהו אחר, לחשב מסלול מחדש...
דבר אחד אני יודע 

הטרגדיה קורעת! אבל גם אם אני השתמש - הם לא יקומו לתחייה!זה אסון טרגדי שהוא קשור אלינו ממשרוצה למסור לאלוקיםרוצה לשחרר טינותכמו שאני רגילעל אנשים על אלוהיםלהבין שהוא מנהל ויודע מה שהוא עושהושימוש זה לא פיתרוןלשום דברהפחד שלי לשמועשמת משהו קרוב/חבר שלירוצה למסור את זה   

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135770

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135778

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום
"ה' תציל אותיייייי!!! אני לאאאאאאאא רוצה למותתתת!!!

היום סיפרו לי ששכן שהוא חבר טוב שלי - היה שם בין האנשים הנמחצים - והוא צעק: "ה' תציל אותיייייי!!! אני לאאאאאאאא רוצה למותתתת!!! - אלוהים נגע בו ובאופן ניסי הוא ניצל...

זה הזכיר לי את המצב שלי לפני שבאתי לתוכנית, היה לי קשה הכאב היה נורא רציתי כבר למות, גם בתקופה האחרונה יש לי קשיים - שגורמים לי לדמיין את המיתה - הלוויה - הספדים - השבעה - הכל רץ לי כמו סרט פורנוגרפי...

אני חסר אונים מול זה, זה הבריחה שלי כמו שימוש, פעם הייתי משתמש אחרי זה מרוב כאב, היום אני מקבל [קבלה] את זה...

חלמתי היום בשינת הצהריים היום שהבחורה שעזבה אותי מתקשרת אלי, ומשהו מוזר קורה, אני השארתי את המספר שלה אבל כתבתי 'היה' ובחלום אני רואה שמופיע איך שהיה קודם... ואני עונה ומשחק כאילו מי זה, כאילו אני עובד עליה שאני מחקתי את המספר ושכחתי ממנה והיא לא מעניינת אותי... אמרתי כמה משפטים והיא אמרה - אני לא זוכר מה בדיוק... והחלום המשיך לזה שאני עולה על רכבל טוב על צוק מטורף - משהו מהסרטים... [לא יודע איך זה קשור]...

היה לי קשה להיות בבית השבת, למרות שבליל שבת היה לי ממש טוב עם חבר תוכנית... רבתי עם אחותי כמו ילד...רוצה להשתחרר מזה 
נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 11 חודשים על ידי דייב 2.

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135784

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום
דייב 2 כתב on 30 אפר' 2021 12:22:

נשמח לתרגום לשפת הקודש, לטובת אלו שלא דוברים ארמית

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135785

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום
"אר"ש תווהנא על ההוא חגיר חרצן מאריה דשערי אמאי לא אשתכח בבי אדרא דילן בזמנא דאתגליין מלין אלן קדישין. אדהכי אתא אליהו ותלת קטפורי נהירין באנפוי. א"ל ר"ש מ"ט לא שכיח מר בקרדוטא (ס"א בקרטמא). גליפא דמאריה ביומא דהלולא. א"ל. חייך רבי שבע יומין אתברירו קמי קב"ה כל אינון דייתון וישתכחן עמיה עד לא עיילתון בבי אדרא דלכון. ובעינא לאשתכחא זמין קשיר בכתפוי (ס"א) ואנא הוה ובעינא קמיה לאשתכחא זמין תמן וכדין קטיר בכתפוי) ולא יכילנא.דההוא יומא שדרני קב"ה למעבד נסין לרב המנונא סבא וחברוי דאתמסרו בארמונא (ס" בקרוניא) דמלכא וארחישנא להו בנסא, דרמינא להו כותלא דהיכלא דמלכא, ואתקטרו בקטרוי דמיתו ארבעים וחמשה פרדשכי.ואפיקנא לרב המנונא וחברוי ורמינא (נ"א ואוליכנא) לון לבקעת אונו ואשתזיבו. וזמיננא קמייהו נהמא ומייא דלא אכלו תלתא יומין. וכל ההוא יומא לא בדילנא מנייהו. וכד תבנא אשכחנא פרסא דנטלו כל אינון סמכין ותלת מן חברייא עלה. ושאילנא לון. ואמרו חולקא דקב"ה מהלולא דר"ש וחברוי".
ראיתי בפרוג שהביאו מאמר זה מהזוהר כרמז לאסון שנהרגו למעלה מ-40 איש בהילולא דרבי שמעון.
כאן שיש למדנים זה מקום טוב לדון בזה, האם גם הוא בכלל "ליכא מידי דלא רמיזא באורייתא".
זה נראה קטע מוקשה ואולי יש בו סודות התורה, הוא מתחיל ב45 שמתו, ואח"כ כותב על 3 מהחברים שהסתלקו.
אולי 3 מתוך אותם שמתו היו מהחבריא של רבי המנונא סבא? ורב המנונא ורוב החברים ניצלו ?
למה הוא מכנה את כל ה25 שרים - אולי כולם היו גדולי תורה ?
ואם כן, מה הרמז והזוהר באים ללמד אותנו ביחס לאסון הנורא שאירע הלילה. 

המאמר מספר על אליהו הנביא שהציל את רב המנונא סבא וחבריו, על ידי שהפיל בשבילם את כותל המלך. וכותב שם שנקשרו בין קשריו ונותרו אנשים תחת המפולת עד שמתו מ"ה שרים. שלושה מן החסרים היו על המסך שנשאו אותו המלאכים. אומר אליהו: שאלתי את המלאכים למה נסתלקו אלו הג' חברים ? ואמרו לי: כי אלו הם חלקו של הקב"ה משמחת רבי שמעון וחבריו.
(עפ"י פירוש מתוק מדבש שם)

פירוש הסולם לזוהר - במדבר האדרא רבא קדישא מאמר הסתלקות ג' החברים אות שנג - שסא

[אות שנג] תנא עד לא וכו': למדנו, מטרם שיצאו החברים מן האדרא ההוא, מתו ר' יוסי ב"ר יעקב, ור' חזקיה, ור' ייסא. וראו החברים, שהיו נושאים אותם מלאכים הקדושים בפרסא ההיא 
[אות שנט] אר"ש תווהנא על וכו': א"ר שמעון, תמה אני על אותו חגור מתנים, בעל השער, שהוא אליהו, למה לא נמצא באדרא שלנו, בזמן שנתגלו אלו הדברים הקדושים. בתוך כך בא אליהו, ושלש טפות אור מאירים בפניו. א"ל ר"ש מה הטעם, לא היה נמצא אדוני במשתה היין החקוק וערוך לאדונו, ביום השמחה. 
[אות שס] א"ל חייך רבי וכו': אמר לו אליהו, חייך רבי, ז' ימים מטרם שנכנסתם לאדרא שלכם, בחרו לפני הקדוש ברוך הוא כל אלו שיבואו ויהיו נמצאים עמו באדרא, ואני הייתי מוכן שם, ורציתי להמצא לפניו באדרא, ואז קשרוני בכתפי, ולא יכולתי ללכת, כי ביום ההוא שלחני הקדוש ברוך הוא לעשות נסים לרב המנונא סבא וחבריו, שנמסרו לארמון המלך, ועשיתי להם נס, שהפלתי בשבילם, הכותל של היכל המלך, ונסתבכו בקשרי הכותל ונפלו עמו, ומתו ארבעים וחמשה שרים. והוצאתי את רב המנונא וחבריו, והשלכתי אותם לבקעת אונו, וניצולו. וערכתי לפניהם לחם ומים, כי לא אכלו שלשה ימים. וכל אותו היום, שהייתם באדרא, לא נפרדתי מהם. 
[אות שסא] וכד תבנא אשכחנא וכו': וכשחזרתי, מצאתי הפרסא, שלקחו אותה כל אלו העמודים דהיינו המלאכים, וג' מן החברים עליה. ושאלתי אותם, את המלאכים, ואמרו לי שזה הוא חלק הקדוש ברוך הוא משמחת ר"ש וחבריו. 

ראיתי שמישהו עשה חשבון של גימטריא יפה.
אסון מירון תשפא - 913
שולח לכם את אליה הנביא לפני בוא יום הוי"ה - 913

מפורום שכן

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135787

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

חברים רוצה להשתחרר מזה שהיה לי מבחן תאוריה [נהיגה] ולא היה לי כח ללכת - לא הספקתי לחזור על החומר...

'כשאחד בוכה': לייבי מושקוביץ בסינגל על אסון במירון

'ווען איינער וויינט': לייבי מושקוביץ שר על האסון הכבד במירון 'כשאחד בוכה', בסינגל מלא ברגש ובכי • האזינו

מילים:
"וכל בית ישראל, יבכו את השריפה אשר שרף השם.."
"ווען איינער וויינט, וויינט יעדער מיט - וכל בית ישראל."
"ווען איינער ליידט - ליידט יעדער מיט - וכל בית ישראל."

בעברית (בתרגום חופשי):
וכל בית ישראל יבכה על האש אשר שרף ה'. "
"כשאדם בוכה, כולם בוכים איתו - וכל בית ישראל."
"כשסובלים - כולם סובלים עם - וכל בית ישראל."

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135800

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

הכאב כנראה מתנקז ומחלחל, האמת שהיה לי מאד בא להשתמש וכמעט עשיתי את זה...

רוצה להשתחרר מזה שאחותי תפסה אותי מתכתב בפורום עם משהו ורציתי לבדוק מה מטרותיו

וכאילו הראתי לו שאני זורם אתווהיא ראתה את זהולקחה אותי לשיחת נפשמה נסגראתה נמשך לגבריםוגם אם כןלמה זה צריך להפיע על המסךשאתה יוצא מהחדר...ניסתי להסביר להאבל היא לא בדיוק קנתה את זהאגב היא צעירה ממניב6 שניםוהבאסה שהיא צעקהואמא שלי ואבא שלי שמעוהמעניין שבדיוק בליל שבת דיברתי איתהעל כאלה שנמשכים לאותו המין
לא בצורה בוטה על בצורה של אמונה
כעת נרגעו הרוחות
אבל אלוהים יודע מה מחכה לי
ובאמת לא נעים לי ממנה [מאחותי]
כביכול פגעתי בה
בפרט בשלווה שלה
היא מאד דואגת לירוצה להבין שזה לא בידיים שלי מה שהיא חושבת

הלכתי לישיבה - הערב, היה הספדים על בחור שנפטר מהמחלה לפני שבוע - משעה 5 בערך עד 8 אני קצת לפני 7 - זזתי לפגישה קטנה שאני מנוהל ממנה כי שקרתי באופן שהוא יבין... ומיד לאחר מכן לקבוצה ששם הרגשתי כזה דפוק, אני גם מפשל, גם משקר, גם עזוב שידוך... ומעל הכל סקסוהוליסט - כל כאב מבריח לתאווה - פנטזיות, אוננות, פורנו, חומר פורנוגרפי... 

תגובה: בטוח שאני יצליח!!! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135802

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

ר' צדוק הכהן מלובלין - צדקת הצדיק אות ק

תשובה היינו שמשיב אותו דבר אל השם יתברך, רצה לומר שמכיר שהכל פועל השם יתברך וכוחו אפילו המחשבה טרם נוצרה בלבו של אדם, כמו שאמרו ז"ל (בראשית רבה ט' ג') נמצא השם יתברך נתן לו כח אז גם בהעבירה ועל ידי זה אחר התשובה הגמורה הוא זוכה שזדונות נעשין זכויות כי גם זה היה רצון השם יתברך כך כמו שאמרו (שבת פ"ט ב) אם יהיה חטאיכם כשנים וגו' (ישעיה א' י"ח), וכענין שאמרו ז"ל (תנחומא וישב ד') על פסוק (תהלים ס"ו ה') נורא עלילה על בני אדם, וכדרך שאמר דוד המלך ע"ה (שם נ"א ו') למען תצדק בדברך רצה לומר לכך ניטלה ממנו הסייעתא, ואם כן הוא ממש כזכויות מאחר שגם זה רצון השם יתברך:

וזה שנאמר (שם קל"ב ט') וחסידיך ירננו, ואמרו ז"ל (ילקוט ישעיה רמז רצ"ו) אלו רשעי ישראל וכו' וכן על פסוק (תהלים נ' ה') אספו לי חסידי וגו' פירוש כי חסיד הוא הנוטה משורת הדין להתחסד וכן רשע נוטה משורת הדין להרשיע, וכשיפתח השם יתברך לעתיד אחר התשובה הגמורה ויכירו הכל כח מלכותו נמצא הזדונות שהיו נטיה משורות הדין היו חסידות כיון שלא היו נוטים מאמיתות רצון השם יתברך. ודייק חסידי וחסידיך ולא חסידים רק שאצל השם יתברך הם קרויים חסידים ולא לעיני בני אדם. וצדיק וחסיד הם שתי מדריגות באדם ובתולדה ועל זה אמרו (בבא בתרא ט"ז א) בראת צדיקים בראת רשעים ואף על גב דאילו צדיק ורשע לא קאמר כמו שאמרו בנדה (ט"ז ב) רק אלו הם שני כוחות בעולמות עליונים רק תמור רשע הוא שם חסיד כנזכר לעיל ושני הכוחות מעורבים בכל אדם רק אינם שוים באחד זה גובר ובאחד זה גובר ואין כאן מקום להאריך:

“עיקר התשובה הוא עד שיאיר עיניו, שיהיו זדונות כזכויות, רוצה לומר שיכיר ויבין שכל מה שחטא היה גם כן ברצון ה’ יתברך.

(צדקת הצדיק אות מ’)

הרב שג”ר מסביר את הפסקאות הקצרות הללו בדיוק רב:

“משמעות העניין היא, שהתשובה הגבוהה – תשובה מאהבה, איננה הכרה באחראיות לחטא וחזרה ממנו, אלא דווקא התנערות ממנה (מהכרה זו), פרי התובנה ‘שכל מה שחטא היה גם כן ברצון ה’ יתברך’.

בלשון אחרת – התשובה הינה קבלת עצמך גם כחוטא, מתוך הארה שלא אני עשיתי את עצמי אלא ה’ יתברך.

הדרך שבה מתגבר החוטא על הקונפליקט שבינו לבין חייו ועל חוסר שביעות הרצון שלו מעצמו, הינה דווקא בקבלת עצמו כפי שהוא.”

[כל הקטע כולל הפסקאות של ר’ צדוק מובאות בספר “שובי נפשי” של הרב שג”ר עמ’ 126-127]

לפעמים כשאנחנו שואפים למקום גבוה יותר, אנחנו נלחמים בעצמנו, מקטינים את כוחנו ומתכחשים לזהות ולאנושיות שלנו, לשבריריות שלנו. לפעמים דווקא היכולת לתקן היא לא המלחמה חסרת הויתורים, אלא דווקא היכולת לקבל את עצמנו כמו שאנחנו, להשלים עם חסרונותינו, ולהבין שגם הם ניתנו לנו, וגם הם חלק בלתי נפרד מאיתנו בדיוק כמו היתרונות שבנו.

דווקא ההפרדה שאנו נוטים לעשות אצלנו בראש, בין היופי שבנו לכיעור שבנו, בין הנקודות החלשות לנקודות החזקות – (ההפרדה הזו) מחלישה אותנו , משום שהיא אונסת את המציאות ואת הנפש שלנו לתודעה חצויה וחלקית.

דווקא אז אנחנו יותר חלשים, דווקא אז גם נקודות החוזק שלנו משחקות לרעתנו. מרוב שאנחנו מכווצים שרירים ותודעה בכדי להילחם, אנחנו נסגרים בתוך עצמנו ולא מסוגלים להיפתח לסביבה ולהיעזר בה.

שנדע להפוך את כל הזדונות לזכויות מתוך תשובה שלימה באמת – שנשיב הכל אל ה’ יתברך. שנדע שהכל הכל ממנו. שנדע לקבל את המציאות ואת עצמנו כמו שהיא.

“גם חשך לא יחשיך ממך ולילה כיום יאיר כחשיכה כאורה” (תהלים קלט יב)

דווקא ברגע הזה השינוי הכי גדול יגיע…

שביר / אביתר בנאי

מילים:

אני לא עשיתי אותי

אני לא עשיתי אותך

בכל זאת עדיין אני מצפה

שהכל ילך כמו שאני רוצה

יושב על הכסא ומסדר

מי לא עשה לי וכמה לא פייר

אני לא עשיתי את הים

אני לא יודע לאן

בכל זאת עדיין אני מרגיש