ברוכים הבאים, אורח

לכל סוף יש התחלה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לכל סוף יש התחלה 560 צפיות

לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131380

• דגל
  • חבר קבוע

לכל סוף יש התחלה ומקווה שסוף סוף הגעתי להתחלה של הסוף שיוליד התחלה חדשה.
עם זאת אל לנו לשכוח שהכי חשוב זה להתחיל ללכת. בלי זה אין לא התחלה ולא סוף.

חברים החלטתי בשעה טובה לפתוח יומן מסע בתקווה שיעזור בהתמודדות ויצור משהו יותר מסודר.

החלטתי עם זה ביחד להתחיל צורת עבודה שבה כל כמה ימים אני לוקח על עצמי משהו לשים אליו יותר דגש ובסוף הימים הללו אני אעדכן פה איך הלך וכמה הצלחתי ובוחר נקודה חדשה לימים הבאים(ככה זה אולי ייצור קצת מחוייבות להכנס לפה ולכתוב. בעצם יהיה לי על מה לכתוב שזה כבר טוב).
מקווה שזה יצליח להתמיד ולעזור אבל מקסימום ניסינו זה תמיד טוב לנסות.

לימים הקרובים אתמקד בשמירת העיניים כי ברור שהכל מתחיל מהעיניים ומהמחשבה(אולי בהמשך אוסיף גם דברים שלא קשורים ישירות לענייני תאווה אלא לעבודת ד רגילה ולעבודת המידות נראה כבר).

בינתיים אני נקי 3 ימים וכבר מרגיש הרבה יותר טוב

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131386

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה , התחברתי מאוד לצורת היומן שלך!
מחכה לשמוע ממך

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131520

• KeepMovingForward
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום

בהצלחה רבה דגל היקר מחכים לשמוע ממך

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131521

• דגל
  • חבר קבוע

תודה לכם!
אעדכן בעז"ה בהמשך

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131545

• דגל
  • חבר קבוע

נקי ב"ה 6 ימים וכבר מרגיש מעולה

אמנם היתה איזו מעידה אבל חוץ מזה הכל עבר חלק ומתחיל להרגיש שההתמודדות כבר תופסת אצלי הרבה פחות מקום ביומיום.

בקשר למטרה שלי מהימים האחרונים הצלחתי בצורה די טובה לשמור על העיניים וגם על המחשבה
לימים הקרובים אנסה להתמקד בתילה(גם על ההתמודדות וגם בכללי)

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131597

• דגל
  • חבר קבוע

בטח כוונתי היא שבימים הראשונים(ובעיקר אם יש כמה נפילות ברצף) הרבה פעמים מרגישים סוג של עיוורון שכובל אותנו ולא נותן לנו לברוח. משהו שרודף אחרינו ויכול להפתיע אותנו בכל רגע ונשאר די חסרי אונים מולו. 

עם כמה שככל שעובר הזמן הנסיון בצורה מסויימת רק גובר והופך להיות אמיתי(איך שאני פוגש את זה בהתחלה זה לא כל כך ניסיון זה יותר על אוטומט ורק כשעובר קצת זמן זה מתחיל להיות הנסיון האמיתי אבל אפשר להרחיב) בכל מקרה אין ספק שהימים הראשונים הם הכי קשים עם כל התחושות רגשות מחשבות שעוברות עלינו. חסרי אונים זאת אולי ההגדרה הכי מדוייקת לזמן הזה.

אני חושב שזה ממש תלוי ביכולת קבלה של עצמינו וביכולת הכלה של החסרונות והיצרים שלנו שבסוף אנחנו בני אדם שבאו מעפר ואל עפר נשוב והיצר הוא הוא כמו אש אז מי אנחנו שנצפה מעצמינו לא ליפול בכלל ולנצח כל הזמן? וזה בדיוק ההבדל בין ענוותן לגאוותן- זה שמבין שהוא חסר וצריך עזרה וזה שחושב שהוא יכול לנצח ולא ליפול אף פעם כי אולי הוא מלאך.
*ענוותן לדעתי הוא לא בהכרח כזה שמבטל את עצמו לגמרי ומשאיר הכל לקב"ה אבל הוא כן מבין איפה הוא נמצא והוא מבין שהוא צריך עזרה

ונראה לי שככל שנצליח לחשוב בצורה הזאת ולהפריד בין כל נפילה ונפילה(לא לראות את זה בתור כישלון אחד גדול שלנו) ככה נוכל גם אחרי נפילה עם כמה ימי נקיות להצליח להשתחרר מההרגשות והתחושות הרעות שתיארתי לעיל ולהתחיל לצעוד קדימה בצורה יותר שפויה ולהרגיש את התקווה בהתמודדות(כנגד החוסר אונים) שכנראה תלווה אותנו להמשך כל חיינו

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131607

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום
דגל כתב on 10 ינו' 2021 13:48:

בטח כוונתי היא שבימים הראשונים(ובעיקר אם יש כמה נפילות ברצף) הרבה פעמים מרגישים סוג של עיוורון שכובל אותנו ולא נותן לנו לברוח. משהו שרודף אחרינו ויכול להפתיע אותנו בכל רגע ונשאר די חסרי אונים מולו. 

עם כמה שככל שעובר הזמן הנסיון בצורה מסויימת רק גובר והופך להיות אמיתי(איך שאני פוגש את זה בהתחלה זה לא כל כך ניסיון זה יותר על אוטומט ורק כשעובר קצת זמן זה מתחיל להיות הנסיון האמיתי אבל אפשר להרחיב) בכל מקרה אין ספק שהימים הראשונים הם הכי קשים עם כל התחושות רגשות מחשבות שעוברות עלינו. חסרי אונים זאת אולי ההגדרה הכי מדוייקת לזמן הזה.

אני חושב שזה ממש תלוי ביכולת קבלה של עצמינו וביכולת הכלה של החסרונות והיצרים שלנו שבסוף אנחנו בני אדם שבאו מעפר ואל עפר נשוב והיצר הוא הוא כמו אש אז מי אנחנו שנצפה מעצמינו לא ליפול בכלל ולנצח כל הזמן? וזה בדיוק ההבדל בין ענוותן לגאוותן- זה שמבין שהוא חסר וצריך עזרה וזה שחושב שהוא יכול לנצח ולא ליפול אף פעם כי אולי הוא מלאך.
*ענוותן לדעתי הוא לא בהכרח כזה שמבטל את עצמו לגמרי ומשאיר הכל לקב"ה אבל הוא כן מבין איפה הוא נמצא והוא מבין שהוא צריך עזרה

ונראה לי שככל שנצליח לחשוב בצורה הזאת ולהפריד בין כל נפילה ונפילה(לא לראות את זה בתור כישלון אחד גדול שלנו) ככה נוכל גם אחרי נפילה עם כמה ימי נקיות להצליח להשתחרר מההרגשות והתחושות הרעות שתיארתי לעיל ולהתחיל לצעוד קדימה בצורה יותר שפויה ולהרגיש את התקווה בהתמודדות(כנגד החוסר אונים) שכנראה תלווה אותנו להמשך כל חיינו

מאוד מאוד אהבתי את הדברים והתחברתי אליהם!! תודה רבה לך!

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131661

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך, תמשיך לעדכן, שאלוקים ייתן לך כוח.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131664

• אחת שאלתי
  • רצף ניקיון נוכחי: 24 ימים
  • דירוג פלטיניום
דגל, תמשיך להרים לנו דגל של תקווה !

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131730

• דגל
  • חבר קבוע

תודה לכולם על התמיכה והעידוד!

לצערי נפלתי וצריך לאפס..
מודה על כל ימי הנקיות שהיו וממשיך לצעוד קדימה לעבר ימים שפויים יותר.

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131779

• KeepMovingForward
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום

דגל היקר אוהבים המון
כאן בשבילך אם תרצה לשתף ולכל דבר
מבין את הכאב שלך
וסחתיין על הגישה - מה שהיה לא נמחק וממשיכים להתקדם
חיזקת אותי תודה

תגובה: לכל סוף יש התחלה לפני 3 שנים, 3 חודשים #131786

• תקווה25
  • דירוג זהב