ברוכים הבאים, אורח

נושא: אגירי דיומא אנן 6584 צפיות

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 חודש, 1 שבוע #139136

• KeepMovingForward
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
שבוע טוב

מאפס עכשיו או' ותכנים.
שברתי את התנאי בטלפון אז מהיום למשך שבוע אין לי רשות להביא אותו לחדר בלילה לשעון מעורר.

רציתי אתמול לשתף פה אבל המחשב היה תפוס והיה מאוחר, שיתפתי בהאנגאוטס ממחשב אחר (שמה הגימיל עובד אבל שמור עיניך חסום)
שבת היתה קצת קשה, היה לי ביקורת על חברים שארוחות שבת שאכלנו ביחד לא היו באווירה וכל אחד היה לעצמו, אבל אחרי זה נרגעתי והבנתי שזה לא בבחירתי. ב"ה שחררתי את זה.
השבת לא התנהלה כמו שרציתי. לא קמתי לנץ ואיחרתי גם לתפילה המאוחרת, כל הלימוד של היום הלך, לא היה לי חשק בכללי.
במוצש לפני השינה היתה מעידה - נגעתי קצת, והפסקתי. הלכתי לישון.
במהלך הלילה התעוררתי כמה פעמים והיו כמה מעידות נוספות
והבוקר אחרי מאבקים לעצור נפלתי באו' ותכנים.

אני רואה איך שבירת הסדר והקביעות עושים לי לא טוב  גם בשמירת הסדר המוסרי וההתמדה במלחמה בתאווה. גם לא שיתפתי אתמול וגם לא התקלחתי - מה שהגדרתי שלמרות העייפות כל ערב אני מתקלח לפני השינה. זה בונה ומייצב את הלוז. זה הוכיח את עצמו כמועיל.

שוב מתעורר לסוגיית הקנסות. מחפש משהו שיכאב לי. לא פיזית אלא שיראה לי וימחיש לי את ההפסד של החטא. משהו שיכאב אבל לא יהיה פתח לכדור שלג... קנסות כספים זה כיוון טוב אבל עדין חיצוני. אני רוצה משהו שיראה לי את התוצאה של הטעות הזאת ואני אלמד שיש השלכות למה שאני עושה. שזה יהיה מוחשי מול העיניים.

האמת היא שאני מרגיש בלב קצת יאוש. אבל אני עם המבט קדימה. לא יודע מה יהיה מחר
עובד להיום. מאמין בטוב ד' והשגחתו. הוא נותן לי את ההתמודדויות האלה.

מגעיל אותי שיש רגעים שאני פשוט בהמה. שוכח הכל ורץ עיוור אחרי תאווה דמיונית.
לא יודע להגיד לא. לא יודע מה יהיה כשאתחתן... אני לא רוצה לפגוע באשתי. אני רוצה להיות גיבור ששולט על עצמו. ד' תעזור לי...

מתפלל ליום 1 נקי...

ועם כל זה, אסירות תודה לד'.
על עוד יום לחיות. שהחיה אותי אפילו בזמן החטא... כמה הוא מאמין בי שאני יצמח מיזה ויעבור את זה!
יש לי סבלנות. אני ממשיך לעבוד רק להיום. מודה על תקופת נקיות נפלאה וממשיך את הדרך.

שבוע טוב
נקי רק להיום מאו' ותכנים
ו-14 ימים מפו'
נערך לאחרונה: לפני 1 חודש, 1 שבוע על ידי KeepMovingForward.

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 חודש, 1 שבוע #139137

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 16 ימים
  • דירוג פלטיניום

מזדהה עם הצער, התסכול והכאב. מיאוש אפשר רק לצמוח.

ה' יהיה בעזרך

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 חודש, 1 שבוע #139140

אוהב אותך קיפ היקר,

ראיתי מה שכתבת שאתה מחפש להכאיב קצת לעצמך, 

אצלי אין צורך להכאיב עוד!
אני כל כך כאוב מהשימוש וקשה לומר שעוד כאב יעשה את ההבדל, 
אם היית אחד ש'משתמש וטוב לו' וכל הסיבה שרוצה להפסיק היא בגלל שזה עברה ואסור לפי התורה(כמו שיש חברים מסוימים שאומרים על עצמם) ניחא, 

אבל מההכרות וקריאת השיתופים הכנים שלך נראה שאתה מאלו שסובלים מהשימוש, אלו שנשמתם לא רק מרגישה אשמה אלא כאב אמיתי!

האם לא די בסבל שלנו??
האם אלוקים הוא רע ורוצה שנסבול עוד?? 

וגם מבחינ פרקטית,
לי לא יעזור שום תוספת קטנה של כאב כי אין כאב גדול יותר מלקום בבוקר למחרת שימש להרגיש מגעיל ונכלם, והנה זה לא עוצר אותי, 
שיטות חדשות, תקנות חדשות קנסות קבלות חגים וזמנים וכו' תמיד עוזרים לי לקצת זמן אבל בסופו של דבר אם אני לא נכנס לשורש ולא מוצא תרופה אמיתית לא יעזרו לי תוספי תזונה שונים.. 
אוהב אותך מאוד! 

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 חודש, 1 שבוע #139141

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

המשתוקק ועשר שמעון היקרים תודה על התגובות והחיזוק.
עשר שמעון אולי לא הסברתי את עצמי נכון - אין בכוונתי להכאיב לעצמי. הכוונה להמחיש את ההפסד.
הכאב שדיברת עליו שאני חווה - נכון הוא אמיתי. אבל הנקודה שהוא קשה למדידה, יש שיקראוהו 'נזיל'.
אני לא חושב שאני לא כואב מספיק, ואני גם לא חושב שד' רע. אני רק חושב שאם ההפסד יהיה יותר ברור, יותר מדיד, יותר סיבה ותוצאה ברורים - אז פחות יהיה מקום להתעלם מהם.
כל זה מבוסס כמובן על חווית המאבק האישית שלי עם היצר.
אני רואה איך כשאני בקריז היצר מצליח לשכנע. יש על מה לדבר. כל ההפסדים, שהם אמיתים ומשמעותיים מאוד - נעשים מטושטשים. וזה מהסיבה הפשוטה שאפשר להתעלם מהם. שקשה להצביע עליהם. אם היה היצר בא אליי ומציע לי ליפול ואומר לי שזה או הנפילה או כל חיי הרוח והתורה? ברור שהייתי מסרב. אבל קשה לראות את הקשר. קשה לראות בעיניים איך ברגע שאחרי הנפילה - הפסדתי א' ב' ג'. דברים ממשים. ויותר חשוב - קשה לראות את זה לפני הנפילה...
אם יש לי מול העינים משהו להאיחז בו שאני יודע בלי ספק שזה או זה או זה בלי להתחמק - יש לי יותר כוח כנגד היצר. והאמת שיש לי גם ראיה לזה - היתה תקופה בישיבה בזמן קיץ שזה עבד לי. צברתי אז תקופת נקיות ששברה שיא אצלי. כל הזמן הייתי חוזר על ציור כזה בראש שאשתי לעתיד לידי. בגלל שהיה לזה רושם חזק עלי זה היה נותן לי כוח לעצור. יראת העונש. לא מוכן לוותר על זה בשביל השטות הזאת.
ואם תשאל אז למה זה לא עובד בשבילי עכשיו? אני חושב שהתשובה לזה שהרושם הזה הוא גם בר טשטוש. שוב כי הוא דבר נזיל.
וההפך הגמור של זה - הורה שלוקח לילד את הסוכריה מהידים - תתנהג יפה ותקבל.
זה קשור למה שכתבתי לאחרונה שאני רוצה לכתוב פוסט שמראה וממחיש לי כמה אני סובל מהתאווה הזאת. אני מוצא את זה מועיל בשעת קושי.
כדי להבין את זה כדאי לקרוא את פרק י' במסילת ישרים, שם הוא מדבר על ההבדל בין הזהיר - הכובש את יצרו, לעומת הנקי - שהמבט שלו נקי מנגיעת היצר.
כיוון שאני לא נקי(מידת הנקיות) המבט שלי נגוע וקל להטית התאווה. ברגע שאני נכנס לדיון איתו - אני כבר בכיס שלו.

בגדול הייתי מחלק את זה ל-2 (והאמת שכך גם הבנתי מדברי המסילת ישרים במידת הנקיות בפרק י')
יש את הזהיר שיודע שמבטו לא ישר ולא מזוכך. הוא צריך לכבוש את היצר - החלטה חזקה לעשות פעולות, לספור נקיות, לא ליפול. להיות קצת הרבה ראש בקיר. לא להיכנס לשום דיון. אפילו חרבך מונפת על ראשו - אל תהנה מהרגע כי בשניה הזאת אתה אבוד. מתוך ידיעה פשוטה שאתה לבד פשוט לא יכול. אתה מסונוור.
ויש כשהיצר הצליח לעקוף את הראש בקיר - או כשניכנסת לדיון/ כשעובר עליך משהו רגשי חזק שמביא אותך לרצות לצרוך תאווה - אז אני צריך להזכיר לו את יום המיתה. אחרת אני עם השכל הנגוע בתאווה שלי אבוד. וזה מה שהתכוונתי ב'להכאיב לי' - משהו שיכאב לי לאבד והוא דבר מדיד ומשמעותי.

משתף על 5 שעות נקיות רק להיום רק לעכשיו
אסירות תודה לד' יתברך. ממשיך קדימה
"לעולם לא אשכח פיקודיך כי בם חייתני"
רוצה שפיות ונקיות כנגד כל הסיכוים
העמל מצטרף! גם אם זה נראה שתוצאתית חזרתי לנקודת ההתחלה.

המשך יום טוב

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 חודש, 1 שבוע #139143

מזדהה מאוד עם מה שכתבת! 
כך גם אני הרגשתי כך עד שעשיתי צעד ראשון, 
מה כבר יש להפסיד מעוד שימוש? 
כאילו יש הבדל אם אוננתי 750 פעמים ל751....???
לי עזר לעשות כתיבה של צעד ראשון ולשתף אותו עם חבר, בצעד הראשון אני סוקר את כל ההיסטוריה של השימושים,  את כל הדברים שלא הצלחתי להפיק ולעשות בגללם,  את הניתוק שחוויתי כתוצאה, את החוסר שפיות וכו' וכו' כפי הוראת הספונסר שלי, 

כאשר סיימתי את הצעד ושיתפתי אותו היה ברור לי כשמש כמה אני סובל מהשימוש!!!
גם אני לפני זה לא הבנתי כמה אני סובל, 

כל עוד הצעד הראשון היה חזק אצלי במודעות היה לי קל לא להשתמש!!! 
פשוטו כמשמעו, 
עדיין היו לי קשיים גדולים וכמכור יש לי בעיות רבות, אבל היה ברור לי שהשימוש הוא סבל ואני לא רוצה לסבול,
בשלב שבו התנתקתי מהחויה של הצעד הראשון שלי חזרתי לאובססיה של השימוש עד שלצערי נפלתי, 
לכן בימים אלו אני מנסה בעז"ה לחזור לצד הזה, 
ממליץ לך לחשוב על זה. 

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 חודש, 1 שבוע #139144

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
אני דווקא לא מאמין בתנאים. הרי אני פשוט יכול לא לקיים אותם, הרי אני מכור. אין משהו בתוך עצמי שיעצור אותי. תנאים זה סוג של נסיון לשליטה עצמית, אין את זה למכורים בזמן קריז, נקודה. מכור יכול לשלוט על עצמו רק לזמן מוגבל. אני מאמין רק בעזרה מבחוץ למשל - שהשיתוף יהיה מחוייבות. להתרגל לשתף ולהתחייב לשתף ולעמוד בקשר עם חבר מאז שמתחיל הקריז - במשך כל כמה דקות אפילו. זה מה שהציל אותי בקריז. כשהתנתקתי לרגע, נפלתי

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 חודש, 1 שבוע #139155

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שלום

תודה עשר שמעון והמשתוקק על התגובות.

משתף על יום 1 של נקיות. הטלפון היה בלילה בבית המדרש.
קשה לי.
מלא רחמים עצמיים ותסכול. לא מאמין שככה אני נכנס ליום הדין
אני במשבר מתגלגל כזה מאז שבת
תלוי ברגש שמנהל אותי
רוצה שפיות... רוצה שקט בראש מכל רעשי הרקע

יודע שאני בתחילת הספירה והכל מאוד לא יציב
כרגע הדבר הכי טוב שאני רואה לעבוד עליו זה שמחה.
היתה לי קבלה כזאת לפני פחות משנה שאני שמח לא משנה מה
וכל זמן שזה החזיק - למשך כמה חודשים ארוכים - זה שינה את חיי
שמחה.

אסירות תודה לד' יתברך על המקום שלי
החיים שנותן לי כל רגע
המשפחה החברים הרבנים התורה המידות...
הזכות לעשות חסד
היכולת לחייך ולשמוח

חלילה לא רוצה להיות כפוי טובה. היצר רוצה לצייר שהכל שחור אבל זה שקר...
בע"ה מתקדמים, מתפלל לעוד יום נקי 1

שנה טובה
לכולם מקווה שאספיק לבוא לעוד שיתוף

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 חודש #139181

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם
היום יום השישי בש"ק פרשת וילך

רק להיום נקי 19 ימים מפו'
ו-4 ימים מאו' ותכנים

ב"ה שמח מאוד במקום שלי. אסיר תודה לד' על המציאות שלי. עם כל הבעיות.
אסיר תודה על כל רגע של חיים. על יכולת לעבוד את ד' ולהילחם לעשות רצונו בעולם.
זה מהותי. מי אמר שד' רוצה שאני אהיה עצוב? שאשנא את עצמי?
הכל זאת שאלה איך זה מצטייר בנפש. האם זה מוביל אותי להוסיף כוחות או להחליש כוחות. זה הכל.
ד' חנון ורחום גם לפני התשובה. ד' ‏| ד' - קודם החטא ואחרי החטא - לא מוזכרת התלות בתשובה אלא בעצם מידת הרחמים.
קודם כל אני שמח! אין היתר לא להיות שמח! עצוב זה חטא! אם אני עצוב אני ממשיך את הקו של היצר.

מלכותך מלכות כל עולמים וממשלתך בכל דור ודור - אתה הטוב והישר.
אין בזה ספק. אין בזה דיון.
ברמת הביצוע יש עיכוב. חשוב לי להבין את זה.
- אני מלא ביטחון בטוב שבי ובישרות שלי שאני לא מפקפק בטוב ד' ומנסה לעקם את האמת. אני בסה"כ בדרך להוציא אותה אל הפועל. וזה עלול לקחת זמן ועבודה. צריך להחזיק חשבון. ואני צריך להיות הסנגור שלי עצמי בזה - כל רגע של התמודדות ועבודה על החלמה. כל שיתוף, כל דחיה של מחשבות - הכל הכל זה דברים עצומים שמראים לי מי אני באמת.

-ביום שני בערב החג הייתי מתוסכל. העומס על הכתפים גרם לי ליפול ליאוש, כדי להוריד את העומס. אז נכנעתי למבט עקום שהכל נשבר... אבל ההתמודדות היא לא כזאת. זה בדיוק ההפך - אם אתה תדמה שהכל נשבר אז הפסדת. אבל אם אתה נלחם על החיים, על השמחה על המשך הדרך, על הרגע הבא שכן בידים שלך - אז אתה מנצח.
וזה הנקרא עין טובה.

-צריך להמשיך קדימה. את זה היצר רוצה להפסיק. התמדה זה כוח עצום שהוא משתדל מאוד לעצור. הוא יבוא עם זקן וחליפה ויגיד שאחרי מעשה כזה! חייבים לעצור הכל! אי אפשר להמשיך לסדר היום לאור דבר כזה איום!... ואני, לרוב רגשותי וישרותי כי ידעתי כי חטאתי, עלול להקשיב לו, אחרת אחשוב לעצמי ש'סימן שלא אכפת לי'. אבל זה שקר מתוחכם. האכפת לי - צריך לברר היטב הדק מה הצורה הנכונה לעשות אותו. דוקא ההתמדה בטוב היא האכפת לי היותר גדול ואמיתי. לא לעשות מנפילה פיל.
keep moving forward

-שיתוף מה שעובר עלי ולהקשיב לעצמי יותר - בע"ה אני מתקדם בזה. לחוש את עצמי ולא לשמור בבטן. אני בנאדם עם רגשות וצרכים ואני צריך להקשיב להם. אם עובר עלי משהו - זה לא סתם. אם אני צריך מנוחה אז אני צריך מנוחה. אם אני צריך לעשות משהו שאני אוהב - אז אני צריך. צריך כמובן לשקול את הדברים בצורה הגיונית ולא להתפרע כמו ילד בלונה פארק. אבל בהחלט גם לא לדכא את עצמי.

ב"ה ממשיך להתקדם, רק להיום, רק לעכשיו.
מתמקד בשיגרה ובעשיה היומיומית. לאסוף כל מה שאפשר.
ציפיות הן טובות אבל צריך גם לדעת איפה אני נמצא ולא להתרסק מהפער.

-יש שאלה שאני צריך לתת אליה את הדעת - מה אני עושה בישיבה כשאני תחת מתקפה? המחשב רחוק, אולי להתרגל לבוא אליו לא משנה מה? צריך להשקיע בזה מחשבה.

-לגבי הטלפון - היום היום הרביעי שהוא לא בחדר. עוד שלושה ימים אני מחזיר אותו לשעון מעורר. אני כן יביא אותו לשבת לשעון מעורר כי בשבת אין חשש וזה הכרחי אחרת אני לא יקום.
ב"ה במחשב אני ממשיך להתמיד בתנאים.

שבת שלום חברים

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 חודש #139188

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שבוע טוב

נקי רק להיום 20 ימים מפו'
ו-5 ימים מאו' ותכנים
רק לעכשיו.

אסירות תודה על שבת מצוינת.
ממשיך קדימה.
התחלתי כבר למלא את בין הזמנים בעשיה טיולים תכנונים. הכיוון הכללי הוא כמה שפחות להיות בבית.
הברירת מחדל היא ישיבת בין הזמנים, אלא אם כן יש משהו ברור אחר.

ממשיך ללכת לא לעצור.
רוצה לשתף על התמודדות עם פגיעה שחבר פגע בי. ב"ה אסיר תודה שהקטנתי את עצמי ולא נתתי לאגו לשלוט וליצור ריב. מודה לד' שנתן לי כוח. היה רגע כזה שרציתי לברוח לחדר, היה קשה להתמודד עם זה. אבל החלטתי שזה לא שלי. זה בעיה שלו. זה היה קשה אבל נשארתי והמשכתי הלאה.
איזה תחושה מדהימה זאת היתה. להביט לקושי בעינים, לנשום, ולקבל את זה בלי לרוץ לברוח.

משתף שאני רוצה לקחת קבלה טובה, חושב על משהו בסגנון של לימוד יומי מסוים שאני לא מפספס אף פעם, צריך לחשוב על זה... 

מחשב וטלפון עומד בתנאים. טלפון היום היום החמישי. עוד יומים אפשר לנסות להחזיר.

עד כאן להיום. מתפלל לעוד יום 1 נקי. בע"ה

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 חודש #139205

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

ערב טוב

רק להיום רק לעכשיו בחסד ד' הגדול
נקי 21 ימים מפו'
ו-6 ימים מאו' ותכנים
איזה אושר! וואו! זה המון 'רק לעכשיו-ים'...
תודה ד' יתברך.

השעה מאוחרת וכבר קראתי קצת ושיתפתי, אעתיק משהו שכתבתי לחבר וחיזק אותי:

מתקדמים בנחת, יום יום. היה קשה ממשיכים קדימה, אל תילחץ ואל תחשוב רע על עצמך
חייבים להקפיד על עין טובה, גם אם זה מרגיש חיצוני, זה אמיתי וזה יוצר מציאות
...
תשמע אחי אתה לא יכול למדוד את עצמך ביחס לשלמות
ברור שאתה תמשיך להלקות את עצמך
אתה צריך לשנות גישה
אי אפשר לצפות מאדם שרגיל לאו' ופו' בצורה יומיומית להפסיק ביום בהיר אחד
אתה צריך לעבוד רק להיום
לאסוף עוד רגע ועוד רגע של טהרה ונקיות
בסוף אחרי תהליך אתה תראה תוצאות
המטרה היא ללמוד *לחיות* בנקיות ובגבורה
אתה מבין מה אני מתכוון? בגישה כזאת כל הצלחה היא אור ולא כל כישלון הוא משבר
וצריך לדעת שגם אם נופלים העמל מצטבר ופועל בנו ובמציאות
"ויש שכר לפעולתך..."
העצבות זה הרעה החולה שלנו שמורידה אותנו למטה
היא הולכת ביחד עם גאווה והשוואתיות
החלמה זה לא להצליח להיות נקי לנצח(לפחות לא בשלב הראשון) אלא ללמוד לחיות מחדש. להיות שמח ולבנות חיים שמחים מלאים שלמים שלווים ויציבים, לעבוד ולעמול גם אם קשה וגם אם זה נראה שהפסדתי - אין באמת הגיון בלזרוק הכל וליפול עד התהום... זאת עצת היצר
כמו באדם וחווה שהוא קודם אמר לחווה שד' אסר עלינו ליגוע אפילו בעץ הדעת ואז נתן לה ליגוע והיא ראתה שלא קרה כלום והגיעה לאכול ממנו. היצר מאכיל אותנו בשטויות ואז משתמש בהן כדי להפיל אותנו
--

-היום 6 ימים שהטלפון לא בחדר. מחר אני מנסה להביא אותו לחדר ללילה לשעון מעורר תוך הקפדה על התנאים
-משתף על תחילת הכנות לבין הזמנים. מצאתי עבודה, מצאתי עיסוק חיובי לרוב חול המועד, בין לבין אין בטלה בבית - ישיבת בין הזמנים. כמובן אם מצליח להכניס טיולים תחביבים חברים וכו' וכו' מעולה העקיר שיש ברירת מחדל כשאין משהו מוגדר לעשות ואז לא מגיעים לבטלה בבית. כמובן שיתופים על בסיס יומי.
-עין טובה - רוצה לחזור לזה יותר. גם אם זה מרגיש חיצוני
-קבלה טובה בלי נדר לעשי"ת לשנה הקרובה - לימוד יומי כל בוקר אחרי התפילה הלכה בחפץ חיים. אין יום שעובר בלי תורה. לא משנה מתי כמה ולמה, אפילו את אותה הלכה אם הזמן דחוק. קביעות בלימוד תורה. גם בין הזמנים. גם בשבתות.
-קבלה בלי נדר - 500 ש"ח לצדקה על נפילה באו'. 500 ש"ח לצדקה על צפיה בפו'.
זה תקף מכאן ולהבא בלי נדר עד סוף בין הזמנים עם ההגעה לישיבה.
-פלאקיי - להתקין במחשב הניד שלי בבית

לילה טוב לכולם

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 3 שבועות, 6 ימים #139254

מה איתך אח??

אוהבים אותך!

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 שבוע, 1 יום #139550

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום
שלום לכולם
היום יום 2 לנקיות מפו' או' ותכנים.

נדהם לראות שזה השיתוף הראשון, ונראה שהיחיד, בבין הזמנים.
היו כמה שיתופים בהאנגאוטס אבל לא מספיק בכלל.

מבחינה ימי נקיות בין הזמנים היה לא רע.
3 ימים אחרי כיפור נפלתי אחרי רצף של 12 ימים. לאחר כמה ימים לא פשוטים צברתי 3 ימים ואז רצף של 7 ימים שנגמר שלשום. כעת עם יום אחד מאתמול.

כאמור מבחינת כמות הזמן הנקי היה לא רע, אם כי יש עוד במה להשתפר,
אמנם המבט שלי לא היה טוב.
יש לזה קשר ישיר לניתוק מהפורום. חשתי שאני מיואש, מרוסק, לא ראיתי את המכלול
לא הערכתי את הטוב שכן יש. ולמרות הצלחות לא מעטות - הרע היה העיקר בעיני והתמלאתי עצבות ויאוש.
חשוב לצין שהיה על זה מאבק. זאת התקדמות. לא ספרתי את הדבר הזה ככה שאין לי מדד לזה אבל בהחלט היו ימים טובים יותר והיו פחות.

יש לי נטיה כזאת לעיתים לתפוס את ההתמודדות בצורה פשוטה ומעשית בלבד - תכלס אני נופל או לא? בלי לשכלל את כל המכלול, את מה שעובר עלי ואיפה אני נמצא ואיזה התמודדויות אני עובר. בלי להעריך את הטוב שכן יש אלא בצורה גסה להביט רק על השורה התחתונה. לא פלא אז במבט גס שכזה שהרע תופס את המקום המרכזי.

משתף שלא עמדתי בקבלה של ה-500 שח. לפי כמות הנפילות זה מצריך ממני לקחת הלוואה...

אתמול חזרתי לישיבה ומתחיל בשמחה גדולה זמן חורף!
מקבל על עצמי בלי נדר
-לחזור להתמדה בשיתופים היומיים פה ובהאנגאוטס
-להמשיך בתנאים עם הטלפון
-להמשיך בתנאים עם המחשב שממנו אני משתף

לשתף על הדברים האלה ולהיות במעקב.
דבר נוסף שאני רואה שעוזר לי זה לימוד תורה ובמיוחד ממוקד על שמירת הברית ולכן הכנסתי ללוז זמנים יומים של לימוד בנושא.
עוד דבר זה החלטות קצרות ממוקדות ואפשריות. במיוחד בימי הנקיות הראשונים - לקחת החלטה שלדוגמה למשך השעה הקרובה אני נקי. ככה להגדיל את הטווחים. ככה נשאר כל הזמן דרוך ולא מאבד חשבון.

רוצה ורואה בזה חלק מהותי - לחזור לכתיבה פה. כתיבה עמוקה של מבט אמיתי ועין טובה. זאת עבודה ממש. לעמול להביט על הדברים לעומק ולשאוב כוח מכל הצלחה קטנה שהיא בעצם גדולה.
ההבנה שהטוב הוא המהותי והעיקרי והנצחי זה מקור עצום לכוח.
זה מבט שכל מאבק זה הוספת כוחות. ולא שכל נפילה זה מיעוט כוחות.

(את הפוסט הזה התחלתי אתמול אבל לא הספקתי לסיים אז רק עכשיו מעלה אותו...)

זמן טוב ומוצלח לכולם
ד' בעזרנו, הטוב מנצח!
חוק שימור העמל פועל אל תשכחו - כל עמל שהשקענו לא אובד. הוא נשמר ופועל ומצטבר.

בהצלחה

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 שבוע, 1 יום #139558

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

שמחים כל כך שחזרת.  יהיה טוב בעז"ה.

מצטט ממאמר של סוד הכניעה שדייב הקפיץ היום:

בעבר הספירה היתה מתוך אשליה שאם רק אצליח להישאר בהימנעות מספיק זמן - זה יתן לי את הכח לו אני זקוק כדי להפסיק ליפול. הייתי משוכנע לגמרי שאם אצליח למשל להיות נקי שנה, אז אחר כך יהיה לי מספיק כח רצון כדי להישאר נקי כל החיים. לא קלטתי שאין לי שום בעיה עם כח הרצון אלא שאני פשוט מכור. לעומת זאת כעת, הספירה נותנת לי לפעמים את ההרגשה שהעיקר הוא כמה ימים אני נקי, במקום להתמקד בשאלה אחרת לגמרי: עד כמה פיתחתי את החיים הרוחניים שלי?

נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 1 יום על ידי המשתוקק.

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 1 שבוע #139565

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם

היום 3 ימים לנקיות מפו' או' ותכנים.
שמח בזה מאוד! זה יקר מאוד ושווה הרבה!
משתף על משהו נפלא שפשוט התפרץ ממני הבוקר - במודה אני ממש בקימה בבוקר התמלאתי הודיה על עוד יום נקי וביקשתי רק עוד יום אחד. מה שיהיה מחר זה מציאות אחרת. הרי כל יום היצר קם ומבקש להמית אותי. חבל להשלות את עצמי שאני יכול לסיים איתו ולהמשיך הלאה בלעדיו... כי זה יחזור לי בהפוכה.
אלא צריך להיות דרוך ולהתמקד רק להיום.

תודה המשתוקק על התגובה, שמח לחזור.
ממשיך להתקדם. מלא בשאיפות גדולות להתקדם ולפרוץ את הגבולות שלי.
מתעסק הרבה בסוגית עין טובה ולעומת עינו הרעה של בלעם שכיוון לשעת כעסו של הקב"ה. לראות רק את הרע ולהדגיש אותו.
התורה מלמדת אותי את ההפך - הטוב הוא העיקר וממנו צריך להתרגש ולהתפעל ולהתרשם. הוא זה שצריך להשפיע על המבט שלי.
זה יושב בדיוק על המקום שעליו אני נאבק כרגע - היאוש.
מה שעבר עלי בבין הזמנים - מין תחושה שלמה להמשיך להיאבק ולשתף בהתלהבות? מין ציניות כזאת למושג התשובה... שהאור בעינים קצת כבוי והרצון הפנימי כאילו כבה... שיש תחושה של חוסר טעם לזעוק לד' בתפילה מעומק הלב שיוציא אותי מיזה ויעזור לי. שיתן לי גבורה ולהתקדם ולהתמודד...

ואני חושב שזה בדיוק כנגד העין הטובה שיודעת כמה הטוב יקר ושווה ומהותי ונצחי.
בע"ה מקווה ומתפלל לעבוד על זה. לא רוצה להיות מת מבפנים.

לצערי המחשב היה תפוס ורק עכשיו יכולתי לשתף ולכן זמני קצר.
ב"ה אני בישיבה מיום רביעי בלילה. שמח מאוד ומתרגש לזמן חורף
עם הפנים קדימה ממשיך את הדרך הנפלאה פה בפורום
ושם את כל עמלי על שקידת התורה ועמלה, תיקון המידות ועבודה רוחנית וקיום מצוות.

שתהיה שבת שלום לכולם!

תגובה: אגירי דיומא אנן לפני 6 ימים, 7 שעות #139569

• KeepMovingForward
  • דירוג פלטיניום

שבוע טוב

רק להיום 4 ימי נקיות
הכרת הטוב גדולה לד' יתברך.
חשבתי בשבת על שני הסברים להכרת הטוב.
אפשרות אחת זה להכיר כלומר להבחין בטוב שלא שמתי לב אליו,
אפשרות שניה זה להכיר בערכו האמיתי של הטוב שמול עיניי.
שתיהן נכונות נראה לי...

משתף על שבת מצוינת ומלאה בהחלמה והתקדמות.
לקחתי החלטה וכבר באה לישום - להתחיל לעשות ספורט בישיבה, בעיקר במוצ"שים שצריך לפרוק את המתח הגבוה של השבת. ב"ה רצתי והיה מצוין בשביל ריצה אחרי הרבה זמן שלא רצתי.

מביט קדימה.
משתף שאני נלחם חזק להסיר כל בדל של עצבות ויאוש מקרבי.
שבת זאת תרופה טובה לזה... להתמלא ביראת שמים טהורה ומבט עליון של שבת!
משתף ששיבצתי בלוז שלי זמן לשיתוף יומי. כמו כן לימוד יומי בוקר וערב בספר שמחזק אותי בשמירת הברית. העיסוק המחשבתי בהתקדמות וגם עיסוק מעשי משאירים אותי בתנועה ומגמת התקדמות.
ככה חיים ולא נשארים מתים במקום. (זה שייך גם לעצבות והיאוש שדיברתי עליהם שבעצם באים לכבות את האש בעיניים ובלב)

מלא שמחה והשתוקקות להסתער על זמן חורף ולתת את כל זמני וכוחי לתורה.
ב"ה עבדתי קשה על לבנות לוז וכעת נותרה העבודה האמיתית - להתמיד בו ולהשקיע בו.
לא לחפש ריגושים אלא להתרכז בכל רגע ורגע ולעשות אותו הכי טוב שאפשר.
היום ההילולא של הרב עובדיה זצ"ל ואחרי כמה סיפורים על שקידתו בתורה זה חיזק אותי ועורר אותי לזה עוד יותר ובע"ה שם את דמותו האדירה לנגד עיני, לאורם נלך...

רואה בחוש איך הכרת הטוב שייכת ישירות לאמון בטוב שנמצא בי ולהסרת העצבות והיאוש.
כמו שציינתי בתחילה - צריך לפתוח את העינים - יש המון טוב שצריך להתבונן עליו. ולא רק להסתכל עליו אלא להעמיק בו ולדעת כמה הוא יקר. נכון יש קשיים ולא מטייחים אותם. אבל לוקחים את החיים בפרופורציה נכונה.

שבוע טוב לכולם וזמן טוב שנזכה לדבוק בת"ח אמיתיים וביראת שמיים אמיתית וטהורה
אשמח להיות בקשר ושיח מחלים עם כל מי שמעונין...

זמן ליצירת דף: 0.85 שניות

Are you sure?

כן