ברוכים הבאים, אורח

צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם
(0 צופה) 

נושא: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם 153326 צפיות

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123410

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך אחי.
וכל הכבוד על השלכת הבקבוק,
אתה גיבור

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123536

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

פתאום אני מבין עכשיו, שאני לא מכיר דרך להתמודד עם רגש שלילי מלבד לברוח למשהו: לתאווה, לאוכל, לעבודה, לטינה, למוסיקה, ללימוד תורה... מתפלל לאסוף את עצמי ולהתחיל ללכת בדרך חדשה

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123537

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

ואיך שכחתי עוד בריחה אחת: שינה...

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123601

• יהודי מתוק
  • רצף ניקיון נוכחי: 21 ימים
  • דירוג פלטיניום

"אם פגע בך מנוול זה משכהו לבית המדרש"             
"בראתי יצר הרע בראתי לו תורה תבלין" 
נשמע שבריחה ללימוד תורה זה האידיאל..                  

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123620

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

התורה ניתנה לנו כדי להתקרב לה' ולהיעשות אנשים טובים יותר. אם אדם בורח ללימוד תורה, ומתוך כך מזניח את המשפחה שלו, את קיום המצוות ואת המחויבויות האחרות שלו יש בזה משהו מקולקל.

כמו הסיפור על בעל התניא שאמר לצמח צדק, ששקיעה בלימוד תורה עד כדי כך שלא שומעים בכי של תינוק היא... לא זוכר בדיוק את הניסוח, אבל הכיוון הוא שלא לכך התכוון נותן התורה כשנתן אותה.

נראה לי שלא קשה לדמיין למדן גדול עם מידות מקולקלות ואפס רגישות לאחרים. לא נראה לי שבשביל זה ניתנה התורה. וכשאני פועל בכיוון כזה, אני בהחלט מפספס את הנקודה.

מה שמטעה ומסוכן בהתמכרות ללימוד תורה, זה שכולם מסביב מפרגנים. תחשבו שהייתי משתמש בתאווה בלי סוף, וכולם היו מתפעלים ומוחאים כפיים, כולל אני, בעקבות מה שחונכתי עליו. מה הסיכוי שאבחין שיש כאן משהו לא תקין וארצה להיגמל ממנו?

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123621

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

סתם דוגמא לשם הבהרת הדברים: 
תלמיד חכם גדול שרב עם אשתו ויש כרגע פיצוץ גדול ביניהם. הוא יצא בסערה מהבית, והשאיר אותה בוכה ופגועה. מה הקב"ה רוצה ממנו כרגע: שילמד עוד דף גמרא בעיון מעמיק, או שיפייס את אשתו?

ואם הוא ילמד דף גמרא בחיות וגישמאק וממש ישכח את המריבה עם אשתו מתוך מתיקות הלימוד, זה נשמע לכם תואם למטרת נתינת התורה, או שיש כאן משהו צורם וחולני?

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123627

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

מה שרע בכך זה שהוא מדחיק את הרגשות ולא מטפל בהם. הוא שם פלסטר חיצוני, ואפילו אם פלסטר קדוש. הוא לא מתמודד עם העניין האמיתי. לא נכנס למעמקי נפשו ומתקן את הטעון תיקון. הרי הפגיעה מהבוס רק מאותתת על כל מיני דברים שמתרחשים בתוכו פנימה. אולי הוא מתגאה ולכן לא מוכן לקבל ביקורת, אולי הוא תלותי מדי במה שהבוס אומר. ויכולים להיות עוד הרבה דברים. אדם כזה מתעלם מן הנורה האדומה שנדלקה ברכב ומנסה להמשיך לנסוע.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123629

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני מזדהה מאוד אם מה שכותבים גם טהרני וגן המשתוקק, 
אין לי בעצם דעה כי אני מתמודד עם הדבר בעצמו, 
אוכל רק לומר שאצלי באמת אני חושב שלפעמים למרות שלימוד התורה מתחיל כבריחה וזה עצמו דבר שלילי, אצמנם אם הוא נעשה בצורה טובה היינו שלא ע'מ לקנטר או להתגדלוכד' אלא לימוד תורה פשוט ורגיל, לפעמים הסם חיים והמאור שבה באמת מחזיר אותי למטוב לפחות בפן הרגשי ורפאות היא לשרי, אם אני מתמודד עם תאווה או בעיות אחרות ואני מתיישב ללמוד לפעמים כאשר אני 'קם מהספר' אני מרגיש שיש לי יותר כוח ויכולת להתמודד עם הבעיה עצמה, 
לסיכום מהחוויה האישית שלי גם אם זה מתחיל כבריחה לפעמים זה הופף לסוג של רפואה,
היום לדוגמא קמתי מאוחר ומצוברח וייתי נגטיבי מאוד, אז התיישבתי ללמוד קטע בספר אתוון דאוריתא והנה עכשיו אני מרגיש יותר יכולת להתמודד עם האשה והילדים וכו', נכון שזה לא טיפול שורש אבל זה גם לא משכך כאבים או פלסתר, 
אולי זה יותר דומה לויטמין....

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123631

• יהודי מתוק
  • דירוג פלטיניום

טהרני אחי הלכת רחוק אם היית מכיר אותי היית יודע שאם יש משהו שיכול לעצבן ולהכעיס אותי וזה לא קורה בדרך כלל זה אנשים שלומדים תורה ומדברים גבוהה גבוהה עם מידות מקולקלות...
כמו שכתב משתוקק זה לא בהכרח סותר מצד אחד אם יש לך גל תאווה מותר לך ואף חובה עליך לברוח ללימוד תורה או לעשות שיחה לחבר ואם יש לך גל של עצבות אתה יכול לשתות כוס קולה קר עם איזה שיר טוב אבל מצד שני כמו שכתבת צריך לטפל לא רק בסימפטומים אלא לעשות טיפול שורש ולהבין למה אני עצוב למה אני כל כך אובססיבי לתאווה ואיך אני יכול לשנות את זה..
אם כל דבר הוא בריחה לדעתך אז אני חושב שהחוסר בריחה שלך הוא הוא הבריחה שלך...
כל הישועות צדיק!!!
באהבה והערכה!!!

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123635

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך אח.
שאלוקים ישחרר אותך מהקשיים.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123638

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

תודה. אמן. 
זיסע ייד - הלוואי והייתי כל הזמן בחוסר בריחה. אני כל היום דוחס ודוחק דברים פנימה עד שזה מתפוצץ וחוזר חלילה. 

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123644

• יהודי מתוק
  • דירוג פלטיניום

חחח לקח לי כמה שניות לקלוט שאתה מדבר אלי אני לא דובר את השפה אבל בכל זאת יודע כמה מילים..
שיהיה לך הרבה טוב ואור בעזרת ה'!!!

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123687

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

אני שוב בדרך לשם - לפויה, בלשון הזהב של רובין הוד. רק עניין של אילוצים טכניים שמונע ממני להגיע לשם היום. חלק מזה זו מחויבות שיש לי ואני מנסה לעמוד בה. אסירות תודה.

בימים האחרונים, כל הפנימיות שלי התלקחה כמו הר געש ולא הצליחה להירגע. פשוט הרגשתי את סוף העולם. את זה שהחיים שועטים במדרון ללא מוצא, בכיוונים שאני לא רוצה, ואני מרגיש שאין לכל זה סיכוי להשתנות בצורה משמעותית.

שלוש נקודות שכבר עלו לי במעידה הקודמת הן משמעותיות בעיניי:

לחסום במידה משמעותית את כל אפשרויות הגישה לתאווה, גם לצורות המעודנות שלה.

לטפל בכל הדברים הרגשיים והטכניים שמציפים אותי. לפחות לנקות קצת את הפילטרים כדי למנוע סתימה ופיצוץ. 

לתחזק פעולות יומיות של החלמה. זה בעצם סוג של פיתוח של הנקודה השנייה. 

יהי רצון שהפעם אזכה לשמור ולעשות ולקיים. 

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123692

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך אח יקר !

חשבתי להתקשר אלייך דווקא עכשיו, חיפשתי אותך כמה פעמים שבוע שעבר לא תפסתי אותך.. אבל עצרתי לרגע.. אולי דווקא זה זמן פחות טוב להתקשר דווקא עכשיו..

מאוד מזדהה עם ההרגשה והקושי... ולא מפתיע אותי שזה נמצא גם אחרי 654334 ימים.. כמו שאצלי זה מגיע כשזה מגיע.. לא משנה כמה זמן אני נקי או מפוכח..

אין דבר שאני יכול ללמד אותך על התכנית שאתה לא כבר יודע 354745 ימים לפניי... אבל אולי רק מהמקום הקטן הזה אני יכול להזכיר לך דברים ששכחת או שהראש שלך מעלים ממך..
יכול להיות שיש דברים שמטרידים אותך ואתה מדחיק הצידה והם גורמים לך לברוח לתאווה, זה לפחות מה שקורה לי הרבה פעמים..

אני ממש מרגיש לא נעים לתת לך עצות או אפילו להגיב.. אבל מרגיש חובה ערכית מוסרית ותכניתית לעזור לחבר שבמצוקה..

שנינו יודעים מה תהיה התוצאה בסוף של כניסה לפוי' ..

היא לא תקדם אותי לשום מקום.. לא תרגיע.. לא תפתור אף בעיה.. להיפך.. תהפוך את המצב ליותר קשה עבורי ויותר בלתי נסבל ממה שהוא היה לפני כן ...

אם אתה רוצה לדבר בטלפון מוזמן להתקשר אני זמין בחצי שעה - שעה הקרובה 

אוהבים !!

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 3 שנים, 10 חודשים #123707

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 08 יוני 2020 14:26:
כמו כן, תדמיין את "טהרני" של לפני שנתיים וחצי - משכנע את "טהרני" של היום (כאילו הם שני אנשים שונים) לשמור על הנקיות...

תעשה ביניהם כעין שיחה דמיונית....

אחלה רעיון. יותר נכון טהרני של לפני חמש וחצי שנים עם טהרני של היום. אולי באמת אכתוב את זה.

זמן ליצירת דף: 0.64 שניות

Are you sure?

כן