ברוכים הבאים, אורח

אבא ואני... (המסע אל השפיות)
(0 צופה) 

נושא: אבא ואני... (המסע אל השפיות) 403614 צפיות

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 11 חודשים #122158

אחי יש פה "צעירים" כמוני שלא זכו להכיר אותך..
ספר קצת..

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 11 חודשים #122184

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

הגעתי לפה לפני יותר משש שנים, והיומן של חסר אונים היה קיים עוד לפני כן...

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 11 חודשים #122188

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

טהרני שלום
תוכל לפרט מהי הכניעה בכל תחומי החיים לאלוקים?
איך זה בא לידי ביטוי אצלך?

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 11 חודשים #122203

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

חבר יקר שלי, וואיי, מחכה לעבור את התקופה הזה, ובעז"ה ניפגש, מתגעגע אליך מאוד.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 11 חודשים #122225

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
ניסן כתב on 01 מאי 2020 03:42:

טהרני שלום
תוכל לפרט מהי הכניעה בכל תחומי החיים לאלוקים?
איך זה בא לידי ביטוי אצלך?

המממ. ממש לא נראה לי שיש בי כניעה בכל תחומי החיים לאלוקים... על מה התבססת כשכתבת את זה?

בכל אופן, אם תרצה הסברים תיאורטיים, אז בשמחה... 

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 11 חודשים #122227

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
טהרני כתב on 01 מאי 2020 00:52:

הגעתי לפה לפני יותר משש שנים, והיומן של חסר אונים היה קיים עוד לפני כן...

שבע שנים וארבעה חודשים ליתר דיוק.

"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 11 חודשים #122230

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

מה איתך היום חסרויינים?
אתה עדיין בתוכנית הצעדים? 

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 11 חודשים #122231

• חסר אונים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
אבי גולן כתב on 02 מאי 2020 19:31:

חבר יקר שלי, וואיי, מחכה לעבור את התקופה הזה, ובעז"ה ניפגש, מתגעגע אליך מאוד.

מתגעגע כבר לסלמון וצ'יפס על חוף ימה של תל אביב (:

"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 11 חודשים על ידי חסר אונים.

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 11 חודשים #122287

• חסר אונים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
טהרני כתב on 03 מאי 2020 06:59:

מה איתך היום חסרויינים?
אתה עדיין בתוכנית הצעדים?

פחות. אני בעיקר קורא את קבוצות הווצאפ.
אבל אני בטיפול רגשי ארוך טווח היום. לא כל כך עושה לי טוב טיפול התנהגותי- ולכן אני מרפה ומתמקד בטיפול הרגשי ובלעשות לעצמי כיף בחיים (:

"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 5 חודשים #128736

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

בשום הודעה כאן לא כתוב שהוא עשה צעדים ארבע עד תשע = לב התוכנית. ללכת לקבוצות זה לא התוכנית. זו רק מעטפת תמיכה. זה כמה אברך שמסתובב כל היום בפינת הקפה ולא עמל מול הגמרא, שברור שהוא לא ייצא גדול הדור. 

זה די מצחיק שאתה באמת לא מבין במה מדובר ומרגיש שכן. הדימוי שעולה לי הוא אדם חילוני שיש לו כמה ידיעות קלושות ומתחיל לדון על כל מיני דברים עמוקים בגמרא והלכה. מזכיר לי נהג מונית שנסעתי איתו פעם בירושלים וסיפרתי לו שאת חומות העיר העתיקה בנו הערבים לפני כמה מאות שנים, ואז הוא אומר לי בשיא הרצינות: כן, גם את הכותל זה בכלל העירייה בנתה אותו. 

לגבי בעצתך תנחני - יצא לי דווקא להתכתב איתו לאחרונה. אתה יכול להתווכח איתי כמה שתרצה, אבל אני אומר לך בתור מי שנקי באמצעותה כמעט שבע שנים בלעה"ר, שממש התרשמתי שהוא לא הבין נכון את התוכנית. אני לא רוצה לפרט כאן בלי רשותו. בכל אופן, גם הוא ודאי שלא עשה בעקביות והתמדה את צעדים ארבע עד תשע. ואגלה לך סוד קטן: גם אני לצערי לא עושה אותם, אז אם אפול זה לא אומר שהתוכנית לא עובדת, אלא שאני לא באמת עבדתי אותה

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 5 חודשים #128738

• חסר אונים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
טהרני כתב on 09 אוק' 2020 05:58:

בשום הודעה כאן לא כתוב שהוא עשה צעדים ארבע עד תשע = לב התוכנית. ללכת לקבוצות זה לא התוכנית. זו רק מעטפת תמיכה. זה כמה אברך שמסתובב כל היום בפינת הקפה ולא עמל מול הגמרא, שברור שהוא לא ייצא גדול הדור. 

זה די מצחיק שאתה באמת לא מבין במה מדובר ומרגיש שכן. הדימוי שעולה לי הוא אדם חילוני שיש לו כמה ידיעות קלושות ומתחיל לדון על כל מיני דברים עמוקים בגמרא והלכה. מזכיר לי נהג מונית שנסעתי איתו פעם בירושלים וסיפרתי לו שאת חומות העיר העתיקה בנו הערבים לפני כמה מאות שנים, ואז הוא אומר לי בשיא הרצינות: כן, גם את הכותל זה בכלל העירייה בנתה אותו. 

לגבי בעצתך תנחני - יצא לי דווקא להתכתב איתו לאחרונה. אתה יכול להתווכח איתי כמה שתרצה, אבל אני אומר לך בתור מי שנקי באמצעותה כמעט שבע שנים בלעה"ר, שממש התרשמתי שהוא לא הבין נכון את התוכנית. אני לא רוצה לפרט כאן בלי רשותו. בכל אופן, גם הוא ודאי שלא עשה בעקביות והתמדה את צעדים ארבע עד תשע. ואגלה לך סוד קטן: גם אני לצערי לא עושה אותם, אז אם אפול זה לא אומר שהתוכנית לא עובדת, אלא שאני לא באמת עבדתי אותה

אגב, דווקא כן עשיתי את כל 12 הצעדים עם כמה ספונסרים. ללא ספק התונכנית הזו השפיעה על כל חיי לטובה.
לגבי השימוש היא לא הועילה לי. אין לי מושג למה, ז"א יש לי מושג, היה לי קושי להפתח, להשען, להגיע לחוסר אונים וכו'. ואני חושב שלהרבה חברים ישצאת זה כי הם סוחבים איתם בעיות רגשיות.

למשל לטהרני אין בעיה להתמיד בתוכנית, כי יש לו אופי שאוהב לחקור ולהתמיד, אצלי זו הייתה מלחמה יום יומית.

ב. בהתחשב בכך שהרבה מהשימוש אצלי מגיע מהמון פגיעות מיניות שעברתי ומכך שלא היה לי בסיס סביבתי רגשי להכיל אותן ואותי ואת החיים, כל זמן שלא טיפלתי בהן בטיפול מקצועי לא היה לי פתרון.

ג. גם הטיפול המקצועי לא עובד בקצב שאני קבעתי וציפיתי, אלא בקצב משלו. הפסקתי לחפש תוצאות מידיות והתחלתי לקבל שתיקון החיים שלי הוא הליך ארוך ומתמשך שמצריך סבלנות רבה. עם הזמן למדתי לרכוש את הסבלנות ההזו.

רק עכשיו לאחר כמה שנים של טיפול אינטנסיבי בתוספת לעקרונות שרכשתי מהצעדים אני מתחיל להרגיש שינוי.

ד. כל מה שאמרתי לא סותר את זה שיש אנשים שעבודת התוכנית לבד עובד להם.
רק אומר שצריך להיות עם ראש פתוח ולדעת שלפעמים הבעיות עמוקות יותר ולא רק יושבות על 'השתמשתי או לא השתמשתי'.
ולא צריך לפחד לשלב טיפולים מקצועיים יחד עם התוכנית.

ה. אני אדם נורמלי עם קשיים. אני לא מותג 'סקסוהוליסט' אבל כן סובלשסובל מקשיים בהתמכרות למין ולדברים נוספים.

בהצלחה

"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 5 חודשים #128740

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

טוב לשמוע ממך שוב חסרויינים. מצטער על הבלאגן שמתרחש בשרשור שלך. מתנהל פה פשוט דיון נוקב בו אני טוען כי אמנם קשה ליישם את הצעדים בחיי היום יום (ועם כל החקרנות והעקביות שהעדת שיש לי (והתלהבתי לשמוע את זה, כי, עקביות חשבתי שאין לי) גם אני מתקשה בכך ורחוק מאוד מלהגשים זאת בחיי),

אולם מי שבכל קושי רגשי פונה לצעדים, ובעיקר לצעדים ארבע עד תשע (אני לא מדבר על רמת המאקרו עם הספונסר, אלא על רמת המיקרו היום יומית - משהו חדש צף ומטפלים בו בצעדים) - נשאר נקי.

ובקיצור: התוכנית עובדת כשעובדים אותה, אלא שקשה לעמוד באמת בדרישותיה, ומי שמתלונן שהצעדים לא עבדו לו למעשה מתלונן שהוא לא מצליח להפעיל בזמן אמת את הכלים שכן היו עובדים אם היה מפעיל אותם ברצינות רבה באופן יומיומי.

אם שוב תזדמן לכאן, אשמח אם תענה לנו בכנות לתועלת הציבור אם זה היה המצב שלך. על עצמי אני יכול לומר שבכמעט שבע שנים בתוכנית, רוב הזמן ממש לא עמדתי בזה. מה שאני מאמין ששמר עליי נקי טכנית הוא באמת החיבור העקבי אבל הוא היה רק למעטפת - התכתבויות, טלפונים, קבוצות ופעולות אחרות שהן לא צעדים. כדי לפתור את שורש הבעייה אני באמת צריך את הצעדים - ואולי כמו שציינת עוד כמה דברים נוספים. 

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 5 חודשים #128741

• חסר אונים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
טהרני כתב on 09 אוק' 2020 09:22:

טוב לשמוע ממך שוב חסרויינים. מצטער על הבלאגן שמתרחש בשרשור שלך. מתנהל פה פשוט דיון נוקב בו אני טוען כי אמנם קשה ליישם את הצעדים בחיי היום יום (ועם כל החקרנות והעקביות שהעדת שיש לי (והתלהבתי לשמוע את זה, כי, עקביות חשבתי שאין לי) גם אני מתקשה בכך ורחוק מאוד מלהגשים זאת בחיי),

אולם מי שבכל קושי רגשי פונה לצעדים, ובעיקר לצעדים ארבע עד תשע (אני לא מדבר על רמת המאקרו עם הספונסר, אלא על רמת המיקרו היום יומית - משהו חדש צף ומטפלים בו בצעדים) - נשאר נקי.

ובקיצור: התוכנית עובדת כשעובדים אותה, אלא שקשה לעמוד באמת בדרישותיה, ומי שמתלונן שהצעדים לא עבדו לו למעשה מתלונן שהוא לא מצליח להפעיל בזמן אמת את הכלים שכן היו עובדים אם היה מפעיל אותם ברצינות רבה באופן יומיומי.

אם שוב תזדמן לכאן, אשמח אם תענה לנו בכנות לתועלת הציבור אם זה היה המצב שלך. על עצמי אני יכול לומר שבכמעט שבע שנים בתוכנית, רוב הזמן ממש לא עמדתי בזה. מה שאני מאמין ששמר עליי נקי טכנית הוא באמת החיבור העקבי אבל הוא היה רק למעטפת - התכתבויות, טלפונים, קבוצות ופעולות אחרות שהן לא צעדים. כדי לפתור את שורש הבעייה אני באמת צריך את הצעדים - ואולי כמו שציינת עוד כמה דברים נוספים.

'התוכנית עובדת כשעובדים אותה' זו קלישאה.
כי אם התוכנית לא פשוטה ולא פרקטית וקשה לעמוד בדרישותיה, היא לא תתאים לאנשים פגועים וחולים רגשית...
זה פרדוקס

וזו באמת הסיבה שרוב האנשים נושרים ממנה

"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 5 חודשים על ידי חסר אונים.

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 5 חודשים #128744

• חסר אונים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
המשתוקק כתב on 09 אוק' 2020 09:53:

טהרני כתב on 09 אוק' 2020 05:58:

נו, אני לא צריך להתווכח - כי הגיע בעצמו הבן אדם היקר והוכיח שזה לא נכון

. על עצמי אני יכול לומר שבכמעט שבע שנים בתוכנית, רוב הזמן ממש לא עמדתי בזה. מה שאני מאמין ששמר עליי נקי טכנית הוא באמת החיבור העקבי אבל הוא היה רק למעטפת - התכתבויות, טלפונים, קבוצות ופעולות אחרות שהן לא צעדים. כדי לפתור את שורש הבעייה אני באמת צריך את הצעדים - ואולי כמו שציינת עוד כמה דברים נוספים.

ואתה הרי נקי...  זו ראייה נוספת לדברי...  לאו דווקא עבודת הצעדים - זה מה שעוזר.

אני טוען שלאנשים רבים זה עוזר - אבל זה לא שווה לכל נפש.  

העובדות מדברות בעד עצמן

אני לא מבין מה הסיפור שלך?
אולי זה יעבוד לך אולי זה לא
מקסימום זה לא יעבוד, תנסה משהו אחר.
זה נשמע שאתה סתם מחפש תירוצים בשביל לשקר על עצמך, למה בעצם אחן טעם שתשקיע בעבודת תוכנית.

אני יכול להביא לך עוד מליון תירוצים. אני מומחה בזה.

#סליחה

"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

תגובה: אבא ואני... (המסע אל השפיות) לפני 3 שנים, 5 חודשים #128747

• חסר אונים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
המשתוקק כתב on 09 אוק' 2020 10:01:

ואם אני קודם כל מנסה משהו אחר?
לא אמרתי שתכנית 12 הצעדים לא יכולה לעזור לי באופן אישי, היא בהחלט יכולה.

אבל זה לא הדיון, היה פה דיון האם 12 הצעדים זה דבר השווה לכל נפש - וכל מי שעובד את התכנית ברצינות ללא יוצא מן הכלל מצליח.

זו ההודעה האחרונה שלי בשירשור זה בעניין הנכחי.

מתנצל מאוד חסר אונים היקר על הבלאגן שעשיתי ביומן שלך,

זה בסדר גמור
סתם ניסיתי להבין את העניין

"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
זמן ליצירת דף: 0.95 שניות

Are you sure?

כן