ברוכים הבאים, אורח

הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה
(0 צופה) 

נושא: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה 1142 צפיות

תגובה: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה לפני 2 חודשים, 3 שבועות #124398

אז אני משתדל להעסיק את עצמי היטב. ללמוד, לסכם. לעבוד. הכל רק לא להגיע למצב לא נכון ולא טוב. אבל כפי שכתבתם, המציאות קצת יותר קשה מהחזון. לעיתים המוח והדמיון מדהים אותי ומפתיע מחדש. ב"ה לעת עתה מצליח להצליח. בעז"ה שכך ימשיך

תגובה: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה לפני 2 חודשים, 3 שבועות #124407

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 398 ימים
  • דירוג פלטיניום

אמן כן יהי רצון !

אוהבים

תגובה: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה לפני 2 חודשים, 3 שבועות #124412

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 99 ימים
  • דירוג פלטיניום

שיהיה בהצלחה רבה בעז"ה. אין ספק שתצליח אחינו היקר.

תגובה: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה לפני 2 חודשים, 3 שבועות #124417

• לשוב הביתה
  • רצף ניקיון נוכחי: 64 ימים
  • דירוג זהב

מדהים! כיף לשמוע:)
בהצלחה בע"ה!

תגובה: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה לפני 2 חודשים, 3 שבועות #124459

סופ"ש ראשון זה כמה שבועות שאני הולך לישון מתוך רוגע ושמחה. סופ"ש ראשון שאני מנשק לעצמי את היד וטופח לעצמי על השכם ואומר- הצלחת, ב"ה. 
זה לא אומר שזהו, אך זה אומר המון עבורי. 

ועכשיו, קצת להסבר מה עזר לי להחזיק מעמד. האמת זה הרבה יותר עמוק ממה שאכתוב, והרבה יותר מורכב, אך מה שאצליח לכתוב ולפתוח- זה בעצמו דבר גדול עבורי. אמז ומתמיד אני אדם ביקורתי. גלים של ביקורת מטורף על עצמי ועל כל פעולה שאני עושה. ראיתי את זה כחלק מדרך חיי. אף פעם לא הצלחתי לראות את עצמי כאדם שלם, וראיתי את השלמות רק בעתיד. גם טוב לא חיפשתי או ראיתי בהווה. מבחינתי ההווה היה במטרה אחת- לעבוד, וקשה. הטוב יחכה לי בעתיד. מה הכוונה עתיד? מה הכוונה טוב? לא יודע, רק מה שאני כן יודע זה שעכשיו, לא מגיע לי טוב. 
הרבה שנים שזה הצליח. אבל אז זה התנפץ. הנפש דרשה את הטוב המגיע לה עכשיו. והטוב הזה כלל גם דברים רעים. כן, גם התמכרות לדברים שלא חשבתי שאי פעם יהיו חלק מהלוז שלי. 
מנפילה לנפילה יותר נפלתי. הלחץ, הביקורת, וגם האי ביקורת היו קשים לי מאוד. ידעתי והבנתי שלא אצליח להילחם בהתמכרות הזו ביום אחד, אלא זה תהליך ארוך. הלקתי את עצמי על עצם חיפוש הטוב בהווה, ואמרתי לעצמי כל פעם שכל הנפילות האלו הן רק הנאה ריגעית שעוד רגע תחלוף. אבל זה לא עבד. ניסתי להיכנס לכאן לאתר, אך אתם הצעתם את שיטת ה'אני נקי רק להיום'. וממש היה לי קשה עם התפיסה. מבחינה עקרונית. כל הזמן אני מכניס לעצמי שאני 'רץ למרחקים ארוכים', אז למה שאעבוד על היום בלבד. מה זה שווה היום הזה אם בסופו של דבר אפול עוד רגע.
אבל אז הבנתי משהו, שכנראה זה לא כוונתכם- אך אולי יוכל לעזור לכמה אנשים כמוני. כשאני אומר אני נקי רק להיום, זה לא אומר שאני זונח את התהליך הארוך. מה שזה כן אומר זה שביחד עם התהליך הארוך אני צריך לחשוב גם על היום. לכל אחד יש המון מחשבות על העתיד, חלומות דמיונות וחזיונות. אבל בסוף, ההווה נראה מפחיד. תן לי לעבור את ההווה ולהיות כבר בעתיד הטוב. אמרתי לעצמי, אם רק אשנה מעט את המבט, אם אתן לעצמי קצת טוב גם בהווה- אז אצליח להגיע גם לעתיד הנכסף. 
לברוח מהתמכרות או מכל מידה רעה לוקח זמן רב, ולעיתים גם שנים. אבל האנרגיות והרצון להצליח לא נשארים הרבה זמן. מה כן נשאר? ההווה. אם ארגיש טוב בהווה. אם יהיה לי טוב בהווה, אם אהיה נקי רק להיום, אז אוכל להגיע לעתיד. 
קיצור, אארכתי מספיק. לסיכום, אני משתדל שיחד עם העבודה הקשה לתת לעצמי גם רגעים של טוב. וגם לחפש את הדברים הטובים בכך שלא אפול היום. את הרגעים השלווים והשמחים שיהיו לי היום אם אשאר נקי. וכטוב לי היום, אז גם בעתיד יהיה לי טוב, בעז"ה. 
בהצלחה לכולנו, שבוע טוב!

תגובה: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה לפני 2 חודשים, 3 שבועות #124465

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 398 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים!! אחלה של שיתוף ותודה רבה !!

ההסתכלות של רק להיום עזרה לי גם במובן שהראש תמיד אמר לי ברגעי המשבר גם ככה אתה תיפול בסוף אז למה לך לסבול כבר מעכשיו? תשתמש עכשיו וזהו.. חבל על הסבל והכאב מה זה משנה אם תיפול אחרי 4 שבועות או עכשיו אחרי 3? מה ההבדל?

ובתאכלס מה ההבדל אין תשובה לזה...
ולא יכלתי להגיד לו שאני לא אפול גם עוד 4 תשובות כי זה יהיה שקר גמור שאני יודע שלא אוכל להתחייב אליו...

אבל לא רק זה.. הספונסר שלי לימד אותי כשגם שיש תקופה רעה ואני בקריז מטורף.. יש לי את הכוח רק להיום לא להשתמש. יום אחד זה הכל. 
כמה שקשה וסובל רק היום ליום אחד אל תשתמש..
במקרים קיצוניים בלבד - אגיד לעצמי מחר אשתמש.. אבל לא היום. 

אלוקים נותן לי כוח כל יום רק להיום לא להשתמש.. מחר כנראה שאשתמש.. אבל רק לא היום.
24 שעות עליי להעביר בלי פעולה אקטיבית של לברוח לשימוש..

ואיכשהו זה הצליח..

אוהבים

תגובה: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה לפני 2 חודשים, 3 שבועות #124473

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 23 יוני 2020 07:34:

אני מציע לנתק בין החזון למציאות.  מצד החזון הכללי - אנו רוצים להיות נקיים לתמיד! להפסיק עם ההתמודדות הזו! אף אחד לא אומר שצריך לוותר על החזון הזה.
אבל מצד המציאות הפרטית - כדי להגיע לחזון - עלי לעבוד עבודה סיזיפית וקשה...  כזו שרואה לנגד עיניה את היום בלבד.

אחינו היקר - למה אתה אומר שלא לזה אנו מתכוונים?
אין ספק שאסור לשכוח את הרצות להיות נקי תמיד...  עד הסוף... 
אדרבא, רק השאיפה הזו - היא שמחזיקה אותנו להיום - רק להיום.

אין ב"רק להיום" סתירה כל שהיא לחזון הזה. הכוונה היא רק - על הצורך בהתמקדות בעבודה של היום - מבלי להסתכל על כובד העבודה שמחכה לנו אח"כ.
וגם אם נופלים - לא מתייאשים - כי שוב מחכה לנו עבודה של יום אחד... על זה יש להסתכל.
ולבסוף - כשיהיה טוב היום - אז זה מגביר את הסיכוי שיהיה טוב גם מחר וגם בעתיד.... בעזרת ה' יתברך.

ע"ז אמר שולי רנד בשירו - "אחי הסר מלבך, כל מחשבת פחד בעתה, כי מתחת כל אמת דוקרת מסתתרת - האמת לאמיתה"

תגובה: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה לפני 2 חודשים, 3 שבועות #124614

אחים יקרים, תודה על העידודים. זה נותן חיזוק ופוש להמשיך. 
לעיתים מגיעים גלים קטנים כאלו. גלים של יאוש בחיים, אפילו בלי קשר לתאווה. סתם- אתה מנסה משהו כ"כ הרבה ולא רואה פירות. ואז היאוש מגיע. ואתה בכלל לא חושב על נפילה או משהו, באמת רחוק מזה. אבל אחרי בוקר שלם במיטה אז מחפשים משהו להרים את המצב רוח. 
ב"ה אני הרבה יותר חזק מזה, והפעם לא אפול בעז"ה. יודע ומזכיר לעצמי ישר בהתחלה, שזה לא הכתובת. התמונות לא יעזרו לי כלום, והאמת שזה רק יוריד את המצב רוח. וכן, יש גם רגעים קשים בחיים. לא הכל עובד כמו התוכנית שתיכננתי. 

אז הנה, ב"ה לא נפלתי, אבל גם מיאושים צריך לקום. ויאוש הוא יאוש. לא משנה ממה הוא מתרחש. ואין כמו שיר טוב ולימוד תורה כדי לרענן את הראש ואת הכוחות. 
ממליץ! https://www.youtube.com/watch?v=JvkrrQQgi8U&pbjreload=101

בהצלחה לכולנו. ותודה רבה!

נערך לאחרונה: לפני 2 חודשים, 3 שבועות על ידי לשוב ממצולות.

תגובה: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה לפני 2 חודשים, 3 שבועות #124621

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

חזק ואמץ!
יהיה טוב אחי, תהיה שמח...

בהצלחה רבה בעז"ה

תגובה: הייתי במצולות, אך כעת בדרכי למעלה לפני 2 חודשים, 2 שבועות #124843

לשוב ממצולות כתב on 21 יוני 2020 02:02:

אין בי כבר כלום חוץ מרוע טהור. 

לפחות טהור

לא מספיק שאני כותב? צריך גם לחתום?