ברוכים הבאים, אורח

טירונות והכשרה, הנה אני בא..
(0 צופה) 

נושא: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. 2497 צפיות

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124159

• לשוב הביתה
  • רצף ניקיון נוכחי: 67 ימים
  • דירוג זהב
יהודי מתוק כתב on 18 יוני 2020 22:03:

אחי ממליץ לך להתייעץ על הנושא עם רב קרוב אליך או אדם אחר שמכיר אותך ואתה סומך על חוכמתו..
לדעתי הקטנה זה מורכב ואינדבדואלי ולא חד משמעי..
מאחל לך למצוא את אשתך בזמן הנכון.. כל טוב!!

תודה יהודי מתוק! אני מסכים איתך לגבי הייעוץ אם לצאת או לא..פשוט רציתי לקבל תשובה במה הבעיה לצאת ככה, ואיך הקשיים לא נפטרים בחיי הנישואים..תמיד זה היה נשמע לי רחוק ממני, ודווקא התשובה של מתרפא קירבה אותי למציאות..

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124176

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 2414 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

אוסיף לדברי מתרפא, וסליחה על הבוטות: האם אוננת כל חייך מול אותו סרט פורנו, או שהחלפת? אם הרגשת צורך להחליף, גם בתור נשוי ייתכן מאוד שתרגיש צורך להחליף את מה שמיצית כבר...

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124195

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 99 ימים
  • דירוג פלטיניום

לדעתי מתרפא צודק בקטע - שאישה לא תפטור את הבעיות האלה בכלל - ואז זה ההתמודדות נהיית הרבה יותר מורכבת... 
מצד שני - מה רוצים - שאנשים לא יתחתנו???  
ב"ה אתה באתר, אתה כותב, משתף, קורא ומגיב...
לדעתי - אם תבטיח לעצמך - שאתה ממשיך בינך לבין עצמך בהצפה אינטנסיבית של ההתמודדות...
בכתיבה פה, בשיתוף, ובניסיונות לטפל בזה, ואתה לא מזניח או מנסה לפטור את הבעיות לבד...  
אז כן כדאי להתחיל לצאת...

בעז"ה יתקיים בך "הראנו נפלאות"

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124204

• gidi
  • דירוג פלטיניום

שיהיה המון בהצלחה חבר יקר!
אני גם שותף ללבטים וגם פעם הקדשתי לנושא הזה פוסט שלם (מוזמן לקרוא בקישור למטה [בחתימה] אוליי ענה לך קצת על שאלות)

שמחתי לקרוא את ההודעה המפורטת של מתרפא.
אני במקום מסויים עדיין תולה חלק מהפיתרון בנישואים אבל לא דווקא במובן המיני- אולי גם, אבל בעיקר במובן ההחלמה של חיבור וקשר אינטימי בריא, פעולות נתינה, אהבה(לא תאווה), אחדות ויציאה מריכוז עצמי. כי אני מאמין שנישואים יכולים להיות מקום טוב ושזה דבר נכון ונצרך לפי דעת אלוקים (ועדיין יכול להיות שאני טועה במקרה שלי..).

סך הכל אני חושב שזה צריך לבוא ממקום של החלמה, מתוך סוג של מפוקחות וכמובן שלא מתוך מקום של תאווה ונראה לי שאם בן אדם יכול להעיד על עצמו בכנות שזאת המטרה והמצב שלו זה יכול להיות נכון תוך שיקול זהיר במצב ההחלמה והמפוקחות האישית.

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124249

• לשוב הביתה
  • דירוג זהב

תודה רבה חברים!
טהרני - מחשבה מעניינת..אולי אבל עם אשתך, בגלל שזה לא מגיע ממקום של צריכת סם אז אולי זאת התמודדות אחרת..
משתוקק - תודה. התייעצתי ואמרו לי כמוך, להתחיל.
גידי - מסכים מאוד עם הכיוון, ושמחתי לראות כיוון נוסף..החיבור האינטימי והרגשי זה משהו שממלא המון את הנפש לטעמי..משהו אחר.
תודה מכל הלב חברים. שמחתי לקרוא את התגובות שלכם!

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124264

• לשוב הביתה
  • דירוג זהב

חברים יקרים!
מישהו יכול להגיד מה מחכה לנו אחרי שננצח את ההתמכרות הזאת?
מעוניין בזריקת מרץ..
כלומר, איך זה יהיה שונה מאיך שאני עכשיו? כביכול שגרה שאני מתמודד, קשה, אני נופל ואז חוזר חלילה.. אבל מבחינת הנפש, מה מרגישים?
עד עכשיו שמעתי שאני אדע להתמודד עם הבעיות שלי, נכון זה חשוב. אבל מעבר, יש משהו אחר שם? בנפש?
אם מישהו יודע אשמח לשמוע..

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124266

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

זו באמת שאלה מעניינת...

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124272

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 398 ימים
  • דירוג פלטיניום

רק אתעכב עוד מילה על הנושא הקודם ואגיד שבעיה שאני נתקל בה לא פעם אצל חבר שיוצאים לשידוכים זה האם לשתף אותה בבעיה או לא...
אני אסיר תודה שאין לי את הבעיה הזאת ושהתחתנתי לפני שהבנתי שאני מכור כי אחרת לא הייתי יכול שלא לשתף את אישתי ואני בספק אם היא הייתה מתחתנת איתי בכלל אם הייתה יודעת לפני כן....

אז ככה... אני מאמין שהרבה יותר קל לבוא לשידוך בידיעה שני יכול לשתף שיש לי בעיית התמכרות כזאת אבל אני מטפל בה ואני כבר לא נפלתי כך וכך זמן...
אם הייתי מגיע לפגישה משומש לא הייתי יכול לדבר על זה והייתי צריך להסתיר את זה מאישתי לעתיד... וזה היה יושב לי על המצפון עוד הרבה יותר מהמחלה עצמה..

באופן אישי מה שבסופו של דבר גרם לי באמת לרצות להפסיק ומה שגרם לי את הרגשות אשם שנאה עצמית ריקנות וכאב הכי חזקים זה דווקא העובדה שאני פוגע הכי הרבה באישתי עם המחלה שלי...

לגבי הדבר השני.. אני עדיין לא שם לגמרי, אבל יש כבר מתנות של ההחלמה שאני יכול לשים עליהם את היד, כמו הנתינה שלי בבית, הסבלנות יותר שיש לי כלפי אנשים, אני פחות מאבד את העשתונות בקריזים של עצבים, ובכלל יש ימים יש רגעים שאני מרגיש שלם... שאני מרגיש במקום המדוייק שאלוקים רצה אותי..
שאני שמח שנבראיתי ושזכיתי להגיע לאותו רגע... ושמח שאני חי..

בשבילי זה חתיכת חידוש.. כי אני כל החיים בכל רגע נתון לא משנה מתי היית שואל אותי אם היית אומר לי עכשיו אתה יכול לעלות לאוטובוס ויהיה פיגוע ואתה תמות על קידוש השם בלי כאב ישר לגן עדן אוטומטית הייתי בוחר בזה בלי לחשוב פעמיים...
היום, שוב לא תמיד, אבל יש רגעים שלא היו אף פעם עבורי שאני אגיד לך מה פתאום אני רוצה לחיות.

ובשבילי לפחות זה שווה הכל..

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124275

• לשוב הביתה
  • דירוג זהב

מתרפא - שכתבת שלם עם עצמך זה תפס אותי..הכוונה היא שגם כשיש פעמים שאתה כועס, אבל על עצמך, עדיין אתה סולח ומקבל את עצמך? לזו הכוונה?

ובעניין השידוכים דיי התחברתי..באמת לפני כן שהייתי נפגש עם בנות (עוד לפני האשלייה שברור אפסיק כשאתחתן) הייתי מרגיש קצת לא שם בפגישה..משהו שהיא צריכה לדעת עליי אבל לא יודע אם זה שייך..הרי היא הדבר שאמור להיות הכי קרוב לי לחיים, ואת זה אני אסתיר?

חח ועוד שאלה (פשוט זה המקום שאני הכי מרגיש פתוח לדבר) אתם חושבים שאם אדם מגיע לפגישה עם מספר מכובד של ימי נקיות, הוא בכל זאת צריך לשתף את המדוייטת?

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124278

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

לדעתי  בוודאי שלא כדאי לספר... אין לי עכשיו כ"כ כח להרחיב, אם תרצה - ארחיב

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124283

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 398 ימים
  • דירוג פלטיניום

התכוונתי שלם עם כל מה שעשיתי בעבר, כל הדברים שעברתי.. וגם כן עם עצמי, עם זה שיש לי את התאווה הזאתי.. אני לא שונא את עצמי שאני כזה.. אני מבין שזה רצון אלוקים עבורי. מקבל את רצונו. מקבל את הקושי.. מקבל שקשה..

שוב לא מושלם עדיין ויש רגעים שאני נופל גם בזה, אבל זה משהו שהשתנה בהרבה ממה שהיה לפני כן.

לגבי השאלה השנייה אני אישית חושב שצריך.
ראיתי כמה חברים שהתייעצו עם הרב שלהם שאמר להם לספר בצורה עדינה בפגישה שלישית.

אני חושב שספונסרים בתכנית בהחלט מנחים לספר כשכבר יש החלמה והתחילו לצאת לדייטים..

תנסה לחשוב הפוך..
אם היית עכשיו בשידוך עם מישהי שיש לה מחלת נפש והיא לוקחת כדורים...
היית רוצה שהיא תסתיר את זה ממך?

או כל דבר אחר לאו דווקא מחלת נפש..

אם היא תגלה את זה יום אחד.. ותגלה שידעת והסתרת וכו'... האם היא לא תרגיש מרומה? שעבדו עליה? מקח טעות?..

אבל באמת.. זה ההחלטה הכי קשה שיש בחיים לדבר על זה עם משודכת.. אני לא בא ממקום שאני טוען שאני הייתי משתף את זה אם הייתי יוצא לשידוכים... יכול להיות שהייתי מסתיר.. רוב הסיכויים אפילו.. כי אני לא מושלם. אבל אני כן יודע שזה היה לא נכון עבורי.. 
יש הבדל תהומי בין לעשות את הדבר הנכון לבין לדעת מהו...

לפי דעתי תתייעץ עם הרב שלך, זה הדבר הכי נכון, וכפי שהוא יורה לך תעשה.

אוהבים

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124288

• לשוב הביתה
  • דירוג זהב
מתרפא כתב on 22 יוני 2020 10:00:

התכוונתי שלם עם כל מה שעשיתי בעבר, כל הדברים שעברתי.. וגם כן עם עצמי, עם זה שיש לי את התאווה הזאתי.. אני לא שונא את עצמי שאני כזה.. אני מבין שזה רצון אלוקים עבורי. מקבל את רצונו. מקבל את הקושי.. מקבל שקשה..

שוב לא מושלם עדיין ויש רגעים שאני נופל גם בזה, אבל זה משהו שהשתנה בהרבה ממה שהיה לפני כן.

לגבי השאלה השנייה אני אישית חושב שצריך.
ראיתי כמה חברים שהתייעצו עם הרב שלהם שאמר להם לספר בצורה עדינה בפגישה שלישית.

אני חושב שספונסרים בתכנית בהחלט מנחים לספר כשכבר יש החלמה והתחילו לצאת לדייטים..

תנסה לחשוב הפוך..
אם היית עכשיו בשידוך עם מישהי שיש לה מחלת נפש והיא לוקחת כדורים...
היית רוצה שהיא תסתיר את זה ממך?

או כל דבר אחר לאו דווקא מחלת נפש..

אם היא תגלה את זה יום אחד.. ותגלה שידעת והסתרת וכו'... האם היא לא תרגיש מרומה? שעבדו עליה? מקח טעות?..

אבל באמת.. זה ההחלטה הכי קשה שיש בחיים לדבר על זה עם משודכת.. אני לא בא ממקום שאני טוען שאני הייתי משתף את זה אם הייתי יוצא לשידוכים... יכול להיות שהייתי מסתיר.. רוב הסיכויים אפילו.. כי אני לא מושלם. אבל אני כן יודע שזה היה לא נכון עבורי.. 
יש הבדל תהומי בין לעשות את הדבר הנכון לבין לדעת מהו...

לפי דעתי תתייעץ עם הרב שלך, זה הדבר הכי נכון, וכפי שהוא יורה לך תעשה.

אוהבים

תודה ענקית אחי על השיתוף והעצה! מעריך מאוד!
תודה:)

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124290

• יהודי מתוק
  • רצף ניקיון נוכחי: 32 ימים
  • דירוג פלטיניום

דיון חשוב..
אני לא יודע מה צריך לעשות אבל גם אם מספרים לא חייבים לפרוס לפניה הכל אפשר אחרי שיש קשר טוב להגיד את בטח מבינה שלהרבה בנים יש התמודדות קשה עם היצר וגם לי אישית היו תקופות כאלה ולכן יש לי סינון כמו שצריך וחשוב לי שגם בבית לא יהיה אינטרנט פרוץ וכו' ברוך ה' עברתי שינוי לטובה והתקדמתי בשנים האחרונות בנושא הזה..
משהו כזה..
שנזכה כל מי שצריך להקים בית נאמן בישראל עוד השנה!!!!

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124293

• beliver
  • דירוג זהב

אני אשתף מהניסיון האישי שלי מי שרוצה.
אני כן שיתפתי את אשתי לפני החתונה/האירוסין , הכל.
אמרתי לה שאני מתמודד,שיש לי קושי,שאני נופל לפעמים, בצורה עדינה כמובן אבל בכל זאת בצורה שתבין למה אני מתכוון.
והיא קיבלה את זה.
ואפילו העריכה את הכנות ואת ההתמודדות.
מבחינתה היא יודעת שיש אנשים שמתמודדים עם זה וכשהיא ראתה עד כמה הדבר באמת כואב לי ולא חלק ממני-
היא הייתה מוכנה לקבל,לעטוף ולעזור-
כך שעצם השיתוף רק תרם להתמודדות שלי ולא להפך.
אני לא יודע אם כל אחת הייתה מגיבה ככה אבל לדעתי חובה לשתף דבר כזה,
זה פרט מאוד מרכזי באישיות שלנו ולהסתיר אותו משמע להסתיר אותי..
ואם אני לא בתוך הקשר באמת אז גם אין זוגיות באמת.
לא חושב שצריך לרדת לפרטים הקטנים כמו- כמה ימים אני נקי בדיוק או במה צפיתי שלשום עם תאורים ומצגות אלא-
יש לי התמודדות בנושא הזה,זה כואב לי מאוד והלוואי והייתי יכול לוותר על זה, אני לא מקבל את זה ומכיל את זה כחלק מהאישיות שלי אלא נלחם כדי לנתק את זה ממני .
זו דעתי בנושא

תגובה: טירונות והכשרה, הנה אני בא.. לפני 3 חודשים #124303

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 431 ימים
  • דירוג פלטיניום

מניסיוני לא כדאי להיכנס למערכת יחסים כשאתה עדיין לא בהחלמה משמעותית.
אני הרסתי מערכות יחסים שהיו יכולות להצליח מאד כיום, כשאני נקי עוד מעט שנה, ועמוק בתהליך ההחלמה.
זה פשוט לא מצליח ונגרם סבל רב לשני הצדדים.
ממליץ להמתין עד שתרגיש לבד שאתה יכול לבנות מערכת יחסים חזקה, כנה ואמיתית. כשאתה בהחלמה לא צריך לספר כבר בהתחלה.
זאת דעתי

זמן ליצירת דף: 0.71 שניות

Are you sure?

כן