ברוכים הבאים, אורח

רק בשבוע שעבר הגעתי לפה...
(0 צופה) 

נושא: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... 6287 צפיות

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים, 1 שבוע #127925

משתוקק היקר!!
אין ספק שעשית דרך משמעותית מאד בתהליך של ההחלמה!!
אני ממש מסתכל עליך בהשראה!!
מאד מאד מעוניין לדבר אתך באישי.
שלחתי לך את המייל שלי באישי.
אשמח ליצור קשר.
עדיף עוד היום, כי אני ממש בקריז. 
הלוחם613.

הלוחם613.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים, 1 שבוע #127936

• לשוב הביתה
  • רצף ניקיון נוכחי: 125 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה משתוקק היקר על השיתוף! ובע"ה בטוח אני ומאמין שתגיע ל100 ימי נקיות! בעזרתו יתברך:)
אוהב ומעריך אחי;)

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128031

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה לכם חברים יקרים!

מתרפא היקר - לא טענתי שמצאתי שום דרך... רק כתבתי כמה דברים שעזרו לי....   זה לא אומר שמצאתי איזו דרך

נערך לאחרונה: לפני 2 חודשים על ידי המשתוקק.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128032

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

ב"ה הימים האחרונים היו נקיים וללא מעידות.

אבל עכשיו אני בקריז.

נאלצתי לפתוח את הפלאקי בגלל ענייני עבודה ואני בסכנה נוראה.

ה' יעזור.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128037

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

נפילה קשה ביום ה105.

הייתה יחסית תקופה טובה.

כי נפלתי  - קמתי בעז"ה.
ממשיך בדרכי בכל הכח

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128065

• לשוב הביתה
  • דירוג פלטיניום

וואי לא יודע מה לכתוב...
רק מחזק אח..במקום שבעלי תשובה עומדים...

אוהב ומעריך מאוד!

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128071

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

ב"ה נקי ושמח!
כבר אתמול אחרי הנפילה והדיכאון הראשוני - סילקתי אותו ממוחי בחסדי ה'.

הבנתי שה105 ימים נקיים שלי עומדים וקיימים, רק הספירה התאפסה ולא התהליך.
וכי מה היא נפילה קטנה ומסכנה לעומת 105 ימים של מאמץ וגבורה?
אני בן אדם, מכור בהחלמה, ובאופן טבעי נפלתי. העיקר להמשיך, לא להיסחף אחרי הנפילה ח"ו. ההיסחפות יכולה לנבוע רק מייאוש. 

כשאני לא נסחף אחריה - אני הופך אותה לקטנה, גמדה, ומבטל אותה מעיקרה.

יש עיקר ויש טפל...  אני בוחר בעיקר. 
ב"ה אחרי 9 שנים של נפילות בין 3 פעמים ביום לפעם בשבועיים - הרי שמאז שאני באתר - ב250 יום האחרונים - היו רק 4 נפילות!
זה מה שחשוב.

בעז"ה ממשיך קדימה בכל הכח בשמחה רבה בעזרת ה' יתברך שממשיך לגמול איתי חסדים טובים

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128074

• לשוב הביתה
  • דירוג פלטיניום

חיזקת אותי מאוד!
דברים יפים כתבת אחי..
אשריך על השמחה וההסתכלות הבריאה! ככה באמת שוברים את היצר!
פשוט הוצאת מילים שהיו חסרות לי. תודה!!

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128078

• פלימו
  • רצף ניקיון נוכחי: 11 ימים
  • דירוג כסף

לדאבוני ראיתי שאיפסת את הספירה כשהגבת על השרשור שלי. ישר נעצבתי בליבי ורציתי להיכנס ולחזק אותך, אך באתי לחזק ויצאתי מחוזק. איזו גבורה! איזה כוח! ממש מעורר השראה. בעיניי אתה הלב של הפורום הזה

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128080

פלימו כתב on 24 ספט' 2020 21:16:

לדאבוני ראיתי שאיפסת את הספירה כשהגבת על השרשור שלי. ישר נעצבתי בליבי ורציתי להיכנס ולחזק אותך, אך באתי לחזק ויצאתי מחוזק. איזו גבורה! איזה כוח! ממש מעורר השראה. בעיניי אתה הלב של הפורום הזה

ממש ככה!!
הלב של הפורום !!!
זו ההגדרה!!
אני בטוח שככה שוברים את היצר!
ככה לא נותנים לא את תחושת הניצחון, ובעצם במובן מסויים הנפילה מאבדת המון מהעוצמה שלה, מהייאוש שלה! ונותנת לך כוח להמשיך כמעט מהמקום שבו היית לפני כן,
יש כל כך הרבה דברים שדווקא נראים לנו הפוך אבל זה היושר בהתגלמותו!!
תומך מעריך ואוהב.
הלוחם613.

הלוחם613.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128105

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • דירוג זהב

אם יורשה לי לתת זווית אחרת, 
וכמובן שאני יודע לדבר רק על עצמי, ורק על מה שעובד אצלי, 
אז נכון שחשוב מאוד לא להשבר אחרי נפילה, לא לתת ליצר להעציב אותנו, ולנסות לזכור את הנקיות, לא להתמקד ברע, ולהתקדם הלאה, 
אצלי הדבר הזה ברמת עוזר לי לא להפוך את הנפילה לסדרה של נפילות, 
אבל מאידך גיסא זה מונע ממני לעשות שינוי גדול ומהותי, ובאמת אחרי תקופה שההתחזקות שבאה בעקבות הנפילה נעלמת, אני מוצא את את עצמי פחות או יותר באותו מצב, 
לפעמים דווקא השבירת הלב, או המרירות( כמו שבעל התניא קורא לזה) למרות שהיא לא נעימה ויש בה סיכון מסוים, אבל דווקא היא נותנת את הדחיפה לעשות שינוי גדול יוץר, 
כמובן יש לחלק בים 'עצבות' ל'מרירות' ו'שבירת הלב', 
אבל בכל זאת כל הרעיון הזה של להתמקד בשמחה אחרי נפילה אצלי דווקא לא ממש עוזר, 
כמובן שאינני מדבר עליך ידידנו המשתוקק, רק באתי לתת את הזווית שלי, כי אולי יש כאן כאלה שיכולים להזדהות. 
שבת שלום! 

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128109

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

עשר שמעון היקר, אני שמח שכתבת את ההודעה הזו.

חשוב לי להדגיש שהדרך שאני מדבר עליה - היא באמת להאמין בזה שאני בתהליך טוב - כזה שבוודאי יהיה גם רווי נפילות. 
לא לנסות רק "להתמקד" בנקודות הטובות ולהעלים עין מהרע... כי אי אפשר לרמות את עצמי, אם אני חושב שמשהו רע אז זה רע. אלא שפה - החידוש הוא שאני באמת חושב שלא קרה שום דבר רע!!! (הדבר הרע זה שאני נופל ולא מנסה לטפל בעצמי. ברגע שאני בתהליך ריפוי שב"ה נותן את אותותיו ואני באמת משקיע בו את כל המאמצים - אז גם אם יש נפילות בודדות בתוכו - הן מובנות מאיליהן, הן לא החידוש, כי הן תמיד היו, החידוש הוא הימים הנקיים הרבים שהגיעו פתאום). 

זה פשוט מאוד - כי מתחילת המסע באתר- לא חתרתי ולא שאפתי למצב בו אשאר נקי לעולם כבר בספירה הראשונה או השניה...  רק לנסות כמה שאני יכול... מתוך אמונה שאם אתמיד בדרך זו - הנפילות תתרחקנה אחת מהשניה אט אט עד שימוגו כליל בעז"ה אחרי התהליך הארוך.

ממילא לא הייתה לי שום בושה לעדכן מיד אחרי הנפילה - כי היה ברור שזה יגיע.

אז התוצאות ענו בול על השאיפות - ואז יש פה שמחה אמיתית ושלמה!
שמחה על השיא הענק ששברתי לעצמי - 105 יום! שמחה על התהליך שב250 יום נפלתי רק 4 פעמים - זה דבר אגדי בשבילי. ועם זה אני ממשיך בכל הכח כי פשוט אין משהו ששובר אותי.
בהצלחה רבה בעז"ה

נערך לאחרונה: לפני 2 חודשים על ידי המשתוקק.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128114

ברשותכם  חברים יקרים!
אני קראתי גם את הנקודה שלך - שמעון עשר היקר- וגם את הנקודה שלך -משתוקק היקר- ואני חושב ששניכם אומרים אותו דבר ואני יסביר:
חשוב לי לומר שזו דעתי וההסתכלות שלי, בטוח שיש עוד זוויות והסתכלויות שונות...
והעניין הוא כזה:  (אני ינסה לתמצת...)
אין ספק שמה שכתב שמעון עשר, שנפילה חזקה היא הרבה יותר מדרבנת להחלמה, - זו דעה נכונה.
אין ספק שמה שכתב משתוקק, שאי התייחסות לנפילה, מונעת נפילות מידיות לאחר מכן, מכיון ש "אם כבר, אז כבר" - זו דעה נכונה.
רק מה??
הם  פשוט לא סותרים!! 
בעצם, מכל נפילה אנחנו צריכים לקחת שני דברים:
1. לדעת ולהבין באופן הכי עמוק שנפלנו, על מנת שההחלמה שלאחר מכן תהיה יותר אפקטיבית. (-בתקווה...) שמעון עשר.
2. לדעת שהעולם לא קרס, כי הנפילה היא טבעית וההחלמה היא ניסית, ולכן כל מה שהיה עד עכשיו לא הלך לפח... אלא אנחנו בתהליך נכון של החלמה (וכך לא ניפול שוב באותו יום בגלל הספירה שבכו"כ התאפסה לה באכזריות...) משתוקק.
ואני יסביר:
כשאני מסתכל אחורה, על כל הימים הנקיים שעברו עלי עד הנפילה האחרונה, אני חייב מבט כמו של שמעון עשר היקר, אני חייב לדעת שבסופו של יום נפלתי, בסופו של יום אני מאפס את הספירה, ובסופו של יום ככל שאני יותר אכאב את הנפילה ככה יהיה לי יותר 'בוסט' להחלמה, כיון שאם הנפילה כואבת זה עוזר לי להבין לפעם הבאה, שנפילה לא תורמת לי כלום חוץ מצער וכאב.
כשאני מסתכל קדימה, על כל תהליך ההחלמה - שאני בעיצומו ושאני חייב ורוצה להמשיך אותו, אני חייב מבט כמו של משתוקק היקר, אני חייב להחדיר לעצמי שהנפילה הזו לא גדעה את תהליך ההחלמה שלי, שאיפוס הספירה לא איפס את ההחלמה - אלו שני דברים שונים, והנפילה היא רק חלק בלתי נפרד ממנה, אבל העיקר של ההחלמה אלו הימים הנקיים שצברתי בעמל רב ובקושי עצום - בסיפוק לא פחות...ולכן הנפילה היא הטבעית ולא קרה שום דבר, אני ממשיך את תהליך ההחלמה בדיוק מאיפה שעצרתי, זה עוזר להוריד את הלחץ מהנפילה שכביכול תהליך ההחלמה שלי הלך לפח, וזה ממש ממש לא נכון. וממילא זה עוזר להוריד את הדחף ליפול שוב לפני תחילת הספירה השנייה.

רק אציין: שההסתכלות של משתוקק היא הסתכלות פחות מקובלת ומובנת ולכן חשוב להבין אותה.
מקווה שעזרתי לפשר בין הצדדים...
אני פשוט חושב שחייבים את שני המבטים.
אוהבים.
הלוחם613.

הלוחם613.

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128117

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
הלוחם613 כתב on 25 ספט' 2020 11:01:

ברשותכם  חברים יקרים!
אני קראתי גם את הנקודה שלך - שמעון עשר היקר- וגם את הנקודה שלך -משתוקק היקר- ואני חושב ששניכם אומרים אותו דבר ואני יסביר:

בעצם, מכל נפילה אנחנו צריכים לקחת שני דברים:
1. לדעת ולהבין באופן הכי עמוק שנפלנו, על מנת שההחלמה שלאחר מכן תהיה יותר אפקטיבית. (-בתקווה...) שמעון עשר.
2. לדעת שהעולם לא קרס, כי הנפילה היא טבעית וההחלמה היא ניסית, ולכן כל מה שהיה עד עכשיו לא הלך לפח... אלא אנחנו בתהליך נכון של החלמה (וכך לא ניפול שוב באותו יום בגלל הספירה שבכו"כ התאפסה לה באכזריות...) משתוקק.
ואני יסביר:
כשאני מסתכל אחורה, על כל הימים הנקיים שעברו עלי עד הנפילה האחרונה, אני חייב מבט כמו של שמעון עשר היקר, אני חייב לדעת שבסופו של יום נפלתי, בסופו של יום אני מאפס את הספירה, ובסופו של יום ככל שאני יותר אכאב את הנפילה ככה יהיה לי יותר 'בוסט' להחלמה, כיון שאם הנפילה כואבת זה עוזר לי להבין לפעם הבאה, שנפילה לא תורמת לי כלום חוץ מצער וכאב.
כשאני מסתכל קדימה, על כל תהליך ההחלמה - שאני בעיצומו ושאני חייב ורוצה להמשיך אותו, אני חייב מבט כמו של משתוקק היקר, אני חייב להחדיר לעצמי שהנפילה הזו לא גדעה את תהליך ההחלמה שלי, שאיפוס הספירה לא איפס את ההחלמה - אלו שני דברים שונים, והנפילה היא רק חלק בלתי נפרד ממנה, אבל העיקר של ההחלמה אלו הימים הנקיים שצברתי בעמל רב ובקושי עצום - בסיפוק לא פחות...ולכן הנפילה היא הטבעית ולא קרה שום דבר, אני ממשיך את תהליך ההחלמה בדיוק מאיפה שעצרתי, זה עוזר להוריד את הלחץ מהנפילה שכביכול תהליך ההחלמה שלי הלך לפח, וזה ממש ממש לא נכון. וממילא זה עוזר להוריד את הדחף ליפול שוב לפני תחילת הספירה השנייה.

רק אציין: שההסתכלות של משתוקק היא הסתכלות פחות מקובלת ומובנת ולכן חשוב להבין אותה.
מקווה שעזרתי לפשר בין הצדדים...
אני פשוט חושב שחייבים את שני המבטים.
אוהבים.
הלוחם613.

תודה רבה על ההסברים  :-)  אל תדאג - אני מאוד אוהב ומעריך את עשר שמעון...

מסכים עם רוב מה שכתבת - חוץ מנקודה אחת.

כשכתבתי שאני מצטער מעט מאוד/ לא מתאכזב בכלל - מאיפוס הספירה - התכוונתי בשיא הרצינות!
זה לא שניחמתי את עצמי - בשביל למנוע את הנפילות הבאות... אלא כך אני באמת חושב, והנפילות נמנעות ממילא.
אני לכשעצמי כלל לא בגישה של - "כשאני מסתכל אחורה,על כל הימים הנקיים שעברו עלי עד הנפילה האחרונה, אני חייב לדעת שבסופו של יום נפלתי, בסופו של יום אני מאפס את הספירה, ובסופו של יום ככל שאני יותר אכאב את הנפילה ככה יהיה לי יותר 'בוסט' להחלמה, כיון שאם הנפילה כואבת זה עוזר לי להבין לפעם הבאה, שנפילה לא תורמת לי כלום חוץ מצער וכאב".

אני סבור שהצער על הנפילה לא עוזר להבין כלום. כי כבר הבנתי את זה מלא פעמים, לכן אני פה בתהליך, לא צריך להבין עוד פעם...
הצער על נפילה שייך רק כשאני לא בתהליך החלמה! 
כשאני בתהליך החלמה אין פה שום מקום לצער. כי ברור שיש נפילות - ומה שחדש בשטח זה רק הימים הנקיים.

הצער על הנפילה הוא בגלל מצבי הגרוע... ואילו בתוך תהליך החלמה - כשבאה נפילה אחרי רצף גדול של נקיות שנדיר בשבילי - ומייד כעת - אחריה - אני מתחיל רצף נוסף בעז"ה - אז מתברר שאני בהחלמה והמצב בשיפור - אז מה המקום של הצער?

וכי אני מלאך שתוך יום יומיים - יוצא מכל הבעיות?

בהצלחה רבה בעז"ה

תגובה: רק בשבוע שעבר הגעתי לפה... לפני 2 חודשים #128120

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • דירוג זהב

האמת שכמט שכתבו פה כולם יש מקום לשתי הפנים, 
ואכן אני עצמי מסכים מאוד עם ידידי המשתוקק, 
המעיין בספרים ובפרט בספרי חסידות ימצא הרבה מאוד על הנושא של שמחה אחרי נפילה, ואפילו ישנה אמרה חריפה אך עמוקה מאוד בשם אחד מהצדיקים מבית מדרשה של פשיסחה קוצק שיהודי חייב להאמין שרגע אחרי הנפילה הוא מסןגל להתפלל ולקיים מצוות ולהתקרב לה' באותה מידה בדיוק כמו שלפני ומי שאינו מאמין בזה כאילו אינו מאמין בה' "
כתבתי רק שאצל עצמי ורק אצל עצמי אני יודע ששבירת הלב המרמור והעצב יכולים לגרום לפעולות הרבה יותר מהשמחה! 
ואכן הם יכולים לגרום גם לנפילה גוררת נפילה, ןע'כ החכם עיניו בראשו לדעת. איך להתנהל, 
וכל מי שיפתח את השערי תשובה יודע את העיקר העיקרים החרטה היגון וכו', 
אכן יש הרבה שהדכאון שהשערי ץשובה עשה להם הוביל אותם רק ליפול, אבל דברי חכמים אמת. והתשובה חייבת לבוא גם ממקום של כאב מרירות ושבירת הלב. 
לגבי מה שאמר ידידי היקר הלוחם שהצד שמדבר על עצבות ומרירות מקבל יותר במה ופרסום, 
דווקא אני חושב להפך, לפחות באתר הקדוש הזה ובמקומות שהם לא 'היכלי הישיבות( החרדיות/ליטאיות) ' יש היום יותר במה לצד שמדבר על תשובה משמחה ואהבה, 
לסיכום אין כאן ויכוח, ואדרבה ישמע חכם ויוסיף לקח, כ'א לפי מעלתו ותכונת נפשו, 
קחו עמכם דברים ושובו אל ה'! 

זמן ליצירת דף: 0.83 שניות

Are you sure?

כן