ברוכים הבאים, אורח

התחלתי תהליך (מפגש ראשון)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) 1480 צפיות

התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117312

• gidi
  • דירוג פלטיניום

אני משתף קצת על החוויה של המפגש הראשון(וקצת לפני) ושל ההרגשה:
*אציין שאני עדיין בשלב מוקדם וקשה לדעת עדיין את ההשפעה של התוכנית.

אחרי אחת הנפילות שלי לא מזמן התעורר בי ניצוץ של תקווה כשנזכרתי באתר הזה והחלטתי באופן נחוש שהפעם אני אנסה דרכו לעשות מה שאפשר שסוף סוף אולי אצליח להתנקות מהתאווה, פירסמתי פוסט פעם ראשונה וקיבלתי תמיכה והמלצות מחברים לברר לגבי sa ולהגיע למפגשים.
הנחישות והצפיה מהחברים פה עזרו לי לעמוד בהחלטה ללכת על זה אך בגלל שהיה לי שבוע עמוס (תירוצים..) לקח לי זמן עד שעשיתי צעד והתקשרתי- בנתיים היצר ניצל את הזמן לעוד נפילה (שעזרה לי להבין את החשיבות וניסיתי לחשוב שאולי זה מכות אחרונות לפני גמילה)-מכאן מסקנה ראשונה לפעול מהר ולא לתת ליצר לגרום לי לשכוח ואולי לוותר- כשיש החלטה לבצע כמה שיותר מהר.

בסוף לקחו שבועיים עד שבאמת הגעתי למפגש ראשון אספר קצת על החוויה לטובת החברים:

אז ברור לכולם שבפעם הראשונה זה נראה קצת מוזר עדיין לא מבינים מה בדיוק קורה ומה עושים אבל זה לא הדאיג אותי (כי אם מבינים שזה הברירה האחרונה כנראה שיכולה להציל לך את החיים אז עושים מה שצריך לעשות).
המפגש עוזר קודם להבין שיש מקרים הרבה יותר "חמורים" משלי וממה שחשבתי אבל זה לא משנה כי מובן שכולנו נמצאים בדיוק באותה סירה- כולנו חולים שמנסים להחלים, וזה בהחלט יכול לעודד גם מי שחושב שאין לו תקווה או עשה דברים חמורים מידי.
אין סיבה לפחד ממפגש החברים מאוד תומכים מקבלים אותי יפה ועם המון אהבה, גם אם הסיפורים שונים אנחנו מאוד מזדהים אחד עם השני, שומעים כל מיני סוגים של בעיות מכל מיני סוגי אנשים (דתיים חילונים..) ובכל מיני גילאים -המגוון מאוד רחב אבל כמו שאמרתי כולם באותה סירה.
אני עדיין בהתחלה אבל כבר הספקתי להכיר משם הרבה חברים שעשו מהפך מדהים ומקצה אחד של התהום היום הגיעו למצב שהם נקיים כבר מספר שנים ויותר!  [וזה הדבר שנותן לי תקווה כרגע בתהליך].
אין שום כפייה עליך לעשות שום דבר ונראה שכל אחד לוקח את זה בקצב ובצורה שלו אמנם מומלץ לעבוד על זה ברצינות כדי להתקדם, יש קטע שנותנים לכל חבר לדבר קצת- אני הייתי חדש ולכן זרקתי רק כמה מילים בודדות וזה היה בסדר גמור.
בעיקר עובדים שם על תוכנית "12 הצעדים" ולוקחים "ספונסר"(חבר מדריך) שעם זה עדיין לא התחלתי.
בעיקרון זה פעם בשבוע שאפשר להתייחס לזה כמו שיעור שבועי או מפגש נחמד כזה עם חברים, תמיד יש עוד פעילויות מעבר כנסים שיחות טלפוניות ומפגשים חברתיים(לצאת לאכול, לעשות אימון כושר ביחד ועוד) וזה כמובן לא חובה ואפשר להגיע למה שרוצים, נראה שעם הזמן נכנסים לזה יותר וזה ממלא את החיים.
עוד דבר שלמדתי שם שזה מטפל בעוד הרבה בעיות בחיים(שכנראה כולם נובעות מאותה הבעייה) מה שנקרא "פגמי אופי" כמו לחצים, כעסים, התנשאות... והופך אותנו לאנשים יותר טובים, אצלי הבעייה לדעתי היא הבושה והבדידות שכנראה גם נגרמה מאותו גורם ומפגשים עם חברים כאלה בהחלט יכולה לתרום.

לסיכום כולי תקווה שאצליח גם להשתחרר מהפגמים והתאווה כמה שיותר מהר בזכות התוכנית והפעולות ומאחל לכל החברים פה המון הצלחה בע"ה שנוכל להתנקות ולהחלים במהרה !

לדעתי מי שהגיע לאתר הזה ונחשף לכל הדבים האלה צריך להבין שהוא זכה למתנה גדולה מה' שעוזר לו למצוא את הדרך להיטהר כנראה בזכות התפילות והרצון הטוב (אני רק לאחרונה נחשפתי אחרי הרבה שנים של מלחמות רצונות ותפילות) ו"הבא להיטהר מסייען בידו"- לכן נצלו את זה!.

מי שרוצה מוזמן לדבר איתי ולהתייעץ ואשתדל לעזור במה שאני יכול (קחו בחשבון שאני עוד חדש וטרי פה) והמון תודה לכל החברים!

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117314

גידי היקר, 
וואו איזה כיף,  מרגיש לי שאני במקום שלך רק צעד אחד מאחוריך,  הצטרפתי לכאן לפני 8 ימים ומאז ב"ה אני נקי. 
עדיין לא כ"כ הצלחתי להבין מה העניין של הצעדים PA Sa וכו' וללא ספק הבהרת לי כמה נקודות. 
אני שמח בשבילך מאוד נשמע שאתה מאוד מרוצה,  מקווה לא ליפול ולהגיע לשם כי אין מנוס,  מנגד גם קשה לי ללכת לשם כי אני מתפדח לאללה   . 
בכל מקרה הפסקה האחרונה שלך על הכרת הטוב שהגענו לכאן ובזכות התפילות נגעה בי מאוד. 
זהו אחי רק רציתי להגיד לך שאתה כותב ממש יפה, תודה ששיתפת, אותי אישית מאוד שימחת  ומחכה לשמוע עוד ממך אוהב אותך אחי! 

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117315

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

וואיי, תודה על השיתוף,
זה נותן המון כוח לחברים, ובאופן אישי גם לי.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117320

• gidi
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה לכל החברים! 
אני קודם רוצה להגיד לכם שהתגובות שלכם מחזקות אותי מאוד ונותנות לי כח לא פחות!

*אני רוצה גם לנסות להגיב לכל החברים שאני שומע מהם שקשה להם להתחיל ללכת לקבוצות מתוך בושה וכדומה:

קודם אומר כפי שציינתי שאני עדיין לא יודע אם הקבוצות הם הפיתרון היחיד/הכי טוב ואם הם עובדות לכל אדם אבל ללא ספק מסיפורים שנחשפים אליהם רואים את ההשפעה העצומה והמהפכים שאנשים מצליחים לעשות בעזרתם.
על עצמי אני יכול להעיד שסבלתי כל החיים(עד היום) מבושה ברמה גבוהה מאוד(האדם הכי ביישן שפגשתי) ובכל זאת כשאני מבין שאני צריך לעשות משהו ולעמוד על זה אני יודע לקבל את האומץ ולעשות אותו.
אני לא מתיימר להגיד לכם שזה דבר קל(להחליט להיכנס לקבוצה), ברור שלכל אדם יש קושי עם הניסיונות שלו בצורה אחרת ובכל זאת אנסה לחזק קצת:
-כפי שציינתי אם אתם מתביישים מחומרת המעשה שלכם והחשיפה, אתם תגלו שיש מיקרים הרבה יותר חמורים ממכם (אני אישית מהר מאוד נחשפתי לסיפורים שלא דמיינתי ודברים שאני לא חושב שאפשר להיות במצב גרוע יותר מהם [ובכל זאת קיבלתי בהבנה והזדהות עמוקה] ),
אבל בסוף כולנו באותה סירה וכולנו מתמודדים, אני לא מנסה לתת לגיטימציה למעשים שלנו אבל אני חייב להודות שכשאני מסתכל על אותם האנשים שמספרים סיפורים מזעזעים על עצמם רק עולה לי המחשבה העמוקה "איזה צדיקים!" בין אם הם חילונים או דתיים איזה לב טוב! בעוד שמרבית העולם מתיחסים לכל הדברים האלה כדברים לגיטימים לגמרי (בעיתונות סרטים וכו..) אנחנו מבינים את חומרת המעשה ואת ההשפעות הרעות עלינו ומחליטים להוריד את המסיכות השונות ולבא לטפל בבעיה.
-אם אתם חוששים מאיך שיקבלו אותכם, אני יכול להגיד לכם שיקבלו אותכם באהבה ובהבנה,אף אחד לא יזלזל בכם ובמה שעשיתם, שוב כולנו בני אדם שונים אבל זהים בעניין הזה כולנו באים להתמודד עם אותה הבעייה (אצל כל אחד זה שונה אבל המכנה המשותף הוא גדול והוא העיקר).
-ולבסוף אם בכל זאת אתם עדיין חוששים להגיע לקבוצות אז רק אומר שאם ח"ו שוב תהיה נפילה או תעלה מחשבה של "מה כבר אפשר לעשות?" איך אני יכול לצאת מזה?" אז תזכרו שעדיין לא ניסיתם את הכל ואולי משמיים חשפו אותכם לתוכנית הזאת כי היא אולי הפתרון בשבילכם.

עוד אנסה לענות *עד כמה שהבנתי על השאלות: 
sa זה קבוצות מכורים לסקס- לשם בפועל מגיעים כל סוגי המכורים וגם כאלה שרק לפורנוגרפיה ולא ממש לסקס, pa ממה שהבנתי זה קבוצות של כאלה עם בעיות פורנוגרפיה בלבד, אני הלכתי ישר לsa למרות שיש לי רק בעיות פורנוגרפיה ואונ' כי בסוף שם מטפלים בכולם, הצעדים הם בעיקר מה שכתוב באתר אבל עובדים עליהם בקבוצות ועם ספונסר באופן הרבה יותר מעמיק, יש עוד כל מיני סוגי ספרים שלומדים מהם ואני באמת מאוד חדש בתחום ורק אמרתי את הדברים שפחות או יותר התחלתי להבין (עדיין לא ממש מיישם שום אחת מהשיטות בנתיים רק מתחיל להגיע למפגשים ונראה איך מתקדם).

אוהב אותכם מאוד!, תודה על התגובות ואתם נותנים לי כח בע"ה להמשיך ולשתף אותכם מידי פעם על התקדמות התהליך.

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117321

תודה על השיתוף אתה ממשיך להאיר לי את הדרך ואולי אתה זה שתגרום לי לקחת את זה צעד קדימה מכיוון שאתה בא מהמקום שלי ולא בעל ניסיון ענק. 
הוספת לי וחידשת לי עוד! 
אשמח אם תוכל להרחיב מדוע הלכת דווקא לSA אם נשמע שPA יותר מתאים? 
והאם חלק מהדברים הללו הם בתשלום? 
לילה טוב אחי ותודה ענקית לך! 

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117326

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

הי "כמה עוד"
הכל חינם. חוץ ממה שלא...

קבוצות, ספונסר - חינם. יש תרומה מומלצת של 10 ש"ח, מי שאין לו או לא רוצה, לא תורם. חבר חדש לא תורם אפילו אם הוא רוצה.
ספרות וכנסים עולה כסף. אבל אף אחד לא מרוויח עלי כסף.

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117327

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

הי גידי
בהצלחה רבה בהמשך הדרך. 
אתה מזכיר לי עד כמה התביישתי, עד כמה פחדתי, ועד כמה אמרתי לעצמי, באש ובמים אני נותן את הצ'אנס האחרון לחיים שלי. 
וקיבלתי אותו בגדול. 
היום אני נקי. 

מצאתי אלוקים שעוזר לי להיות נקי. רק להיום. גם היום.
מאחל לכולנו.

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117331

• gidi
  • דירוג פלטיניום

שוב תודה,
נתן הוא חבר יותר ותיק שם שמבין יותר ממני וענה לך על השאלה, הקבוצות בעיקר בחינם אבל בכל זאת מובן שצריך להחזיק מקום ולהוציא קצת על כיבוד אז כל אחד נותן כמה שקלים או יותר כפי רצונו בשביל להשתתף..

האמת שבהתחלה לא ידעתי את ההבדל בין sa לpa ועל זה המליצו לי אז הלכתי על זה, בסוף יש בעייה משותפת לכולנו וזה לא באמת משנה ומה שהבנתי sa התחילו עם הקבוצות (שאליהם הגיעו כל סוגי המכורים) [אני חושב גם שקבוצות pa הם פחות נפוצות] ומאז התחילו לפתוח גם pa, בסוף גם הם עוזרים להתמודד עם הבעייה ואני לא שולל שאולי בעתיד אנסה גם להיכנס לקבוצות pa.

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117338

הבנתי,  תודה רבה לשניכם! 
יש עוד דבר שהייתי רוצה להעלות, מחשבה שנמצאת אצלי כבר כמה ימים ואינני יודע אם היא עצת היצר, בכל מקרה הייתי רוצה לשמוע חוות דעת. 
האם להכנס לקבוצה כזאת כאשר יש בה מן הסתם חילונים אין בזה קצת חילול השם ? 

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117339

תודה גידי על השיתוף, כל הכבוד על האומץ

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117341

כמה עוד כתב on 27 יוני 2019 14:10:
הבנתי,  תודה רבה לשניכם! 
יש עוד דבר שהייתי רוצה להעלות, מחשבה שנמצאת אצלי כבר כמה ימים ואינני יודע אם היא עצת היצר, בכל מקרה הייתי רוצה לשמוע חוות דעת. 

התאווה היא מחלה כל כך ערמומית ומבלבלת...

מי שחולה הולך לרופא, גם אם זה ממש פדיחה (נגיד שיש לו טחורים, או כאבים בקיום יחסי מין). ולא חושב על חילול ה'...

כבר שמעתי חבר ששמע ממני לראשונה שיש רב שמתנגד ל12 צעדים, כי להבנתו ''זה לא יהודי'', ובפליאה רבה הוא שאל: '' אבל לאונן זה ממש לא יהודי?!''...

מחכים לך בהחלמה!

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117349

• gidi
  • דירוג פלטיניום

מבין אותך שזה קצת נראה מוזר, אבל אני בטוח שהחילונים לא חושבים שכל הדתיים צדיקים ובטוחים שגם הם נופלים בזה או במקרים גרועים אחרים שדואגים לפרסם בתקשורת (ואפילו במיוחד על "רבנים" גדולים [בטח יצא לך לשמוע על פדופיליה וכו'] ).
אבל בקבוצה זה ההפך (לדעתי) מחילול ה', בקבוצה רואים אנשים שבאו להוריד את כל המסיכות (כמו עורך דין, מרצה מכובד באונ', אדם שנראה כמו רב גדול) וזה מראה שאותם אנשים באים במטרה להפסיק להעמיד פנים! ולהפסיק להסתתר, הם יכלו כביכול להמשיך לחטוא בסתר ולהיראות כצדיקים ובכל זאת ויתרו על התחפושת ובאו לטפל בבעיה- דבר כזה (לפחות מבחינתי) יוצר רק הערכה גדולה יותר וקידוש ה' שהינה אותם דתיים לא מנסים להיצטדק אלא לבוא ולעשות את המעשה הנכון.

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 9 חודשים #117351

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום
כמה עוד כתב on 27 יוני 2019 14:10:
הבנתי,  תודה רבה לשניכם! 

מאחל לך המון טוב.
אותי לימדו, שהבעיה שלי, זה קשור למחלה שיש לי, מחלת ההתמכרות, ולא לחטא או עבירה.
"איבדנו את ההקשר של טוב ורע".
אם אני חולה, אני הולך לרופא. אם אני מכור, אני הולך לקבוצות של 12 הצעדים.

תגובה: התחלתי תהליך (מפגש ראשון) לפני 4 שנים, 8 חודשים #117442

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים

איזן נוסטלגיה זה עורר בי
מזכיר לי את עצמי לפני כמה שנים כשהגעתי לכאן, 
ובאומץ לא מבוטל נדחפתי לקבוצות SA ,
וחזרתי לכאן לספר את החוויה המבלבלת ומקסימה,
בהצלחה 
מוטי

חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.78 שניות

Are you sure?

כן