ברוכים הבאים, אורח

יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) 1854 צפיות

יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #113803

• מעדיף בלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר חדש

שלום לכולם

את ההודעה הראשונה שלי בפורום שלחתי לפני שבוע, מאז ברוך ה' עברה עלי "תקופה רגועה" יחסית כמעט ובלי ניסיונות, ובכלל ללא ניסיונות קשים ברוך ה'
השנה האחרונה הייתה לי די קשה מבחינת התאווה, לא יודע אם הצלחתי להחזיק יותר משלושה ימים רצופים, ודי בטוח שלא הצלחתי להחזיק בה שבוע שלם נקי..

עכשיו ברוך ה' זה פשוט נרגע בבום. כבר היו לי כמה "רגיעות" כאלו במהלך החיים, וגם עכשיו.. הקב"ה עוזר לי בהתחלת הדרך החדשה:)
למרות שאני מכיר את האתר כבר קצת יותר מ5 שנים, הכי הרבה שעשיתי בו שקשור לשאר החברים פה הוא שיחה מזדמנת אם מישהו היה שולח לי הודעה כשהייתי מחובר, דבר שגם קרה כמות קטנה מאוד של פעמים..

אז זהו להודעה הזו. לא כ"כ תכננתי מה לכתוב, פשוט כתבתי מה שעלה לי לראש תוך כדי, חלקם כבר כתבתי וחלקם לא.. מקווה שבעז"ה אצליח להתמיד!

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #113806

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אוהבים,
תנסה לשתף אותנו יותר, אני מאמין שזה יעזור לך.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #113814

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

בהצלחה במסע החדש שלך
מאחל לך את מה שאני והרבה חברים מצאו כאן.
היציאה אל החופש.

בהחלמה.

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #113822

• מעדיף בלי
  • חבר חדש

ברוך ה' עוד יום נקי, וברוך ה' עדיין התאווה "לא תוקפת" בצורה חזקה
תודה לכם על ההתייחסות:)

אני אספר קצת יותר על ה"מצב" שלי עם התאווה:
זה התחיל כשהייתי בערך בגיל 11 אם אני זוכר נכון, כשגלשתי באינטרנט והופיעה תמונה לא צנועה.. אני מיד יצאתי מהאתר, אבל אם אני זוכר נכון - גם חזרתי אליו אחרי כמה שניות.. שיערתי לעצמי שהתמונה לא תהיה שם עוד, והיא אכן לא הייתה, אבל אני מאמין שגם היה שם איזשהו רצון כן לראות את התמונה הזאת שוב..
בימים הבאים כל הנושא הזה פשוט הציק לי.. חשבתי על זה בלילות, התחלתי לדמיין מראות כאלו.. ואחרי כמה ימים חשבתי על זה שפשוט אפשר לחפש באינטרנט. ועשיתי את זה, רק תמונות

כשהייתי בן 12, בלי לדעת בכלל מה זה, הוצאתי זרע בפעם הראשונה. וגם בפעמים הבאות, פשוט הוצאתי בלי לדעת מה זה, ועם הזמן התחלתי להבין

כיום זה בערך המצב שלי, יש "התקף"(וכמו שכתבתי בהודעה אחרת, זה כבר מגיע בלי שום התרגשות או הנאה - פשוט אני עובד על התאווה בלי סיבה, תוך כדי שאני אומר לעצמי שזה רע ולמה אני עושה את זה), ואם אני נופל אז זה כמעט תמיד נגמר בהוצאת זרע

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #113826

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מחכים לשמוע תקווה ממך בהמשך הדרך,
רק תחזיק בנו, ואלוקים גדול.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #113829

ב"הצלחה חבר יקר! 

מאחל לך הצלחה גדולה בדרך! אני למדתי מניסיוני שאם אני ממשיך לנסות להתגבר בדיוק כמו שניסיתי בעבר - זה לא מחזיק לאורך זמן. לכן אני משתדל לא להשאר רק יבש (שטכנית לא אוננתי ולא פורננתי) - כי באמת יש ימים של רגיעה. אלא להיות בהחלמה - להיות בקשר עם החברים, בחיבור רוחני ולהיות נוכח בחיים האמיתיים, תוך גישה של אסירות תודה. 

נ. ב. מה פירוש השם? אתה מעדיף בלי מה? 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #113834

• מעדיף בלי
  • חבר חדש

שלום לכולם ותודה, ברוך ה' עדיין נקי
עדיין ב"תקופה רגועה" ברוך ה', משתדל לנצל את הזמן ולא לבזבז אותו וכמובן שלא להתבטל

בסד ובהשתדלותנו - זאת נקודה שאני מסכים איתה מאוד, תודה רבה שהעלית והזכרת וחיזקת לי אותה
אני חושב שאחד הדברים החשובים שקיבלתי מהאתר זה הניסיון של האנשים פה, בזכות זה שהצלחתם לצאת מזה, ועוד ממצבים שנראים יותר "קשים" משלי, אני באמת מאמין שזה אפשרי, אם לא הנצחונות שלכם - לא בטוח שהייתה לי התקווה להמשיך להילחם..

ודבר נוסף שקיבלתי מסיפורי החיים הוא הסיפור עצמו, ופה אני חוזר לנקודה שבסד העלה -  הסיפורים על המקומות והמצבים שאליהם אפשר להגיע בגלל התאווה פשוט העירו אותי - אני כבר לא מעט שנים במלחמה הזאת נגד התאווה, ולא מעט פעמים אמרתי ש"זהו זה, הפעם הזו הייתה הפעם האחרונה", ולמרות זאת - אף אחת מהפעמים האלו לא הייתה הפעם האחרונה.. לכן, עד כמה שאני ארגיש ש"זהו", ש"אני מפסיק", "יש לי עכשיו נכונות לזה כמו שמעולם לא הייתה לי", "אני פשוט לא רוצה את זה יותר - אני מעכשיו בכלל לא ארצה להמשיך, אני אצליח להפסיק" - עד כמה שאני אאמין בזה - אין סיבה שזה יהיה נכון, הרי זה התפוצץ כבר כל כך הרבה פעמים..
ולכן, כל עוד לא אעשה שינוי משמעותי - גם אם אני באמת מצליח להישאר נקי לתקופת זמן "מכובדת" פתאום - אין סיבה שזה יצליח..

אז עכשיו אני משתדל להקפיד יותר על קריאה באתר, מדבר עם אנשים, משתדל לנצל את הזמן ולעשות דברים חיוביים ומועילים כדי למלא את הנפש בטוב. עדיין יש בי חשש ש"אולי זה לא מספיק", "מה אם אפול שוב?", אבל על כל פנים - לפחות מנסה להשתדל עכשיו:)

בנוגע לכינוי - למען האמת, כשיצרתי את המשתמש לאתר התכוונתי להשתמש בו לדברים הטכניים(לדוגמה 90 הימים),בלי להיחשף יותר מדי לקהילה, אז פשוט ראיתי "שם משתמש", אז כתבתי שאני "מעדיף בלי( שם).."
בכל מקרה, לא הרבה זמן אחרי שנרשמתי לאתר, מישהו כתב לי "שלום מעדיף בלי, אשמח לעזור לך להיות בלי", ולפחות עבורי זה נתפס מאז - בלי תאווה(כמובן, אני לא רק מעדיף בלי, אלא ממש רוצה בלי)

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #113839

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

אוהבים
יש כאן הרבה חברים שיש להם 'בלי' תאווה.
יש כאן הרבה מאוד תקווה לך ולכולנו.

בהחלמה

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #113844

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא!
תשיאר כאן, לא משנה מה יקרה בדרך

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #114136

• מעדיף בלי
  • חבר חדש

טוב, עברו כשבועיים מאז ההודעה האחרונה שלי. הייתי בשבועיים האלו בישיבה, ולא מצאתי כ"כ זמן לכתוב. אני מאמין שגם זה שלא הרגשתי איזו התפתחות או משהו שיש לדבר עליו, אז גם לא היה לי דחוף למצוא זמן לזה.

בכל מקרה, ברוך ה' השבועיים בישיבה עברו בנקיות(וברוך ה', לא נפלתי בישיבה עד עכשיו), אבל הפעם, בשונה מפעמים קודמות - ההרהורים שלפני החזרה הביתה פחתו בהרבה.

היום, אחרי שמהחזרה הביתה צצו הרבה דברים "מעוררי תאווה", הייתי לצערי בדרך לנפילה. ברוך ה' לא המשכתי, אני מאמין שהרבה בזכות ה"עדות" שהייתי צריך לתת אחר כך..

אני מקווה שבעז"ה רצף הנקיות ימשיך, ולהצליח ליישם ולמצוא עוד דרכים להתקדמות בנושא

שבת שלום לכולם!

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #114143

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

אוהבים
תמשיך לעשות בדיוק מה שעובד לך עד היום.

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 7 חודשים #114152

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

תודה על השיתוף, 
תמשיך לשתף, לא משנה מה קורה

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 5 חודשים #114651

• מעדיף בלי
  • חבר חדש

שלום לכולם, שנה טובה!

עבר די הרבה זמן מאז שכתבתי כאן בפעם האחרונה, בגלל כל מיני אילוצים וגם בגלל הרבה עצלנות שלי..

הפעם האחרונה שכתבתי כאן הייתה במהלך תקופת הנקיות הארוכה ביותר שזכיתי לה עד עכשיו(מלבד הנקיות שהייתה לפני שבכלל נחשפתי ל"נושא" הזה, כמובן).לצערי הרב נפלתי במוצאי השבת שלפני חג סוכות לאחר כ50 יום של נקיות, 20 יום יותר מה"שיא" הקודם שלי. אני אכתוב מה שעולה לי תוך כדי לראש, ואשתדל לעשות סיכום של התקופה ומה שעלה בי מאז הנפילה. אני משער שזה יהיה ארוך, אז סליחה מראש

אז, אכן, אני שמח מאוד שזכיתי לתקופת נקיות כזאת ורואה בכך הצלחה למרות שהיא הסתיימה בנפילה, הרי זה היה די צפוי - סביר להניח שהתאווה לא תעלם בבת אחת, ואין סיבה להרגיש רע בגלל זה. אבל מצד שני, בערך כל שנה בתקופת הימים הנוראים ההתמודדות עבורי נהיית הרבה יותר קלה פתאום ואני מצליח להגיע לתקופות נקיות "שוברות-שיאים" עבורי, אז אני מקווה שבאמת יש שינוי מהותי הפעם ושהמצב לא יחזור לאיך שהיה לפני חודשיים-שלושה(וגם העלייה של 20 יום מהשיא הקודם, אפשר שהיא בזכות שהייתי בישיבה, איפה שההתמודדות עבורי כמעט ולא קיימת ברוך ה', ככה שגם זה לאו דווקא מראה על שינוי משמעותי).

באופן נקודתי, אני חושב שבטלה הייתה הגורם העיקרי לנפילה. בימים שלפני הנפילה הרגשתי הרבה פעמים שאני יושב, ופשוט "חושב"(זאת לאו דווקא הייתה חשיבה רצונית) מה לעשות. לא יודע מה לעשות. וגם מה שעשיתי, היה בדרך כלל משחקים. אז אחרי כמה זמן שהדבר הזה חזר על עצמו, כש"חשבתי" מה לעשות, התאווה קפצה לראש(דפוס התנהגות שמוכר לי מאוד מהעבר), עד שזה הגיע לנפילה.
באופן יותר כללי, אחרי הנפילה כשחשבתי על זה, הבנתי שבתקופת הנקיות לא הייתי לגמרי הרמטי. הרשיתי לעצמי לעשות דברים, שמשהו בי עשה אותם בגלל התאווה. יכול להיות שאין בכלל קשר ביניהם לבין תאווה, אבל עדיין - זה לא היה תמים לגמרי. אני גם חושב שבתחילת תקופת הנקיות, אז היו את הדברים שהיית עושה - נכנס לאתר/מדבר עם חבר כשאני מרגיש את התאווה, או עוצר לגמרי ומבקש עזרה מה'. אבל ככל שעבר זמן שבו הייתי צריך להשתמש בזה פחות ופחות, ההרגל הזה נשחק ונשחק עד כדי כך שכשהגיעה התאווה בפעם הבאה(/פעמים) הבאות - פשוט שכחתי מזה לגמרי, אפילו לא חשבתי על הדברים האלו^, נזכרתי בהם רק הרבה זמן אחרי הנפילה, אם בכלל.

ברור לי ש"להאשים" דברים שקרו בנפילה ופשוט להמשיך הלאה זה לא מה שצריך לעשות כי בלי פעולה אמיתית אין סיבה שהמצב ישתנה, אלא צריך לפעול ולעשות פעולות אמיתיות. אני משתדל לעשות דברים מלבד ה"סיכומים" האלו, אם כי לא בטוח שמספיק.

בהקשר לזה, דבר יכול לתסכל הוא העובדה שאני לא באמת יודע באיזה מצב אני ביחס לתאווה, עד כמה מה שאני עושה מקדם אותי. הרי עד כמה שאני ארגיש טוב עכשיו, שום דבר לא משקף את מה שעלול לקרות כשתגיע התאווה. גם אין לי משהו שאני יכול לעשות כדי "להתאמן" נגד התאווה, הרי לא נביא אותה עלינו, ומה  שאנחנו עושים נגדה הוא דווקא כשאנחנו "רגועים". אין אפשרות להתאמן להתמודדות מול התאווה אלא צריך לעבוד על החיים שלנו באופן כללי, דבר שהופך את התהליך ליותר "נעלם" ממני.

אז,  עם הפנים קדימה - כרגע אני ביום הנקיות השלישי שלי ברוך ה'(כן, הנפילה לא הייתה בודדת), מקווה להמשיך בעזרת ה'. מלבד תקופת הנקיות הזאת, לא הייתה פעם אחת שחזרתי מהישיבה והצלחתי להישמר ולא ליפול. אני מקווה שבעזרת ה' אשאר נקי עד החזרה לישיבה ברביעי הבא, ואני מאמין שאם אצליח בזה - אז בעז"ה אוכל גם להצליח בחזרה הביתה אחר כך, אבל אם לא אצליח להישמר עד החזרה לישיבה ח"ו - אז אני חושש שהסיכויים שלי יהיו הרבה יותר נמוכים..

יש עוד קצת מחשבות מהימים האחרונים שרציתי לכתוב, אבל אולי כבר בהודעה אחרת, וכנראה שגם שכחתי חלק מהן(דבר שקורה לי הרבה מאוד פעמים במהלך החיים).. לסיום, שבעז"ה - בזכות תקופת הנקיות הארוכה, בזכות החזרה לישיבה שעוזרת מאוד להתמודדות, שנזכה להתמיד בנקיות הפעם ולעבור את ה-90 יום. שנזכה ונוכל לומר שברגע זה, כבר עברנו את הנפילה האחרונה. שנה טובה, מוצלחת, נקייה וטהורה לכולם!

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 5 חודשים #114660

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך מאוד.
אני מתמקד פחות בשאלה למה זה קרה לי, או מה לא הייתי בסדר, אלא בשאלה מה אני יכול לעשות היום כדי לא לסבול יותר, כי נמאס לי כבר לסבול.

אני היום אחרי מעידה שחוויתי אתמול, אחרי ששוחחתי עם חבר, הוא הסביר לי שאני יכול להרים את זה לצמיחה אישית שלי. מהיום אני יודע שאני לא מתקרב למקום ההוא וההוא ללא טלפון מוקדם אל חבר, ולפעמים אצטרך גם טלפון בו בזמן, וזה בסדר.

מאחל לכולנו יום שפוי ונקי - היום.

תגובה: יומן המסע שלי, שיהיה לנו ב"הצלחה:) לפני 5 שנים, 5 חודשים #114670

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

תמשיך לשתף כל יום, אתה עוד תעלה על הדרך,
אבל תכריח את עצמך להיות חלק.
בהצלחה

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.67 שניות