ברוכים הבאים, אורח

נקודה למחשבה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נקודה למחשבה 2402 צפיות

נקודה למחשבה לפני 11 שנים, 10 חודשים #10828

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
בס"ד

בדף היומי של אתמול היה מעשה מעניין, בקלאופטרה מלכת יוון, שהעמידה שומר לשתי שפחות, כדי שלא יתייחדו עם שום אדם. הגמרא מביאה שם דעה האומרת שלמרות השומר יתכן שהן התייחדו עם מישהו והתרחשה ביאה, וכאשר הגמרא שואלת הכיצד, הרי היה שומר שבדיוק למטרה זו מינו אותו?! מתרצת הגמרא נכון, אבל "אין אפוטרופוס לעריות" ויתכן ש..................השומר עצמו התייחד עמן.

ומה רואים מכאן? יתכן שתפקידו של אדם הוא לשמור על אחרים שלא יחטאו בעריות,והוא אף מתוגמל על כך מאת המלכה, אך בשעת גירוי מסויים, הוא עצמו בסכנה....

אני לוקח מכאן, את הזהירות הרבה בכל מה שיכול לגרות אותי. פשוט לא לנסות את עצמי בכלל!! אלא אם כן הבריחה היא כבר עצבנית, אבל כל זמן שאין זה דורש ממני מאמץ, אני לא רוצה בכלל להכנס לטרטוריה הבעייתית. אם יש לי רחוב, ובמדרכה ישנן בנות (אפי' צנועות וחסודות) וזה בכלל לא משנה לי באיזה צד אלך, אני אעבור לצד השני. אם יש משהו מעניין באינטרנט, אבל כדי להגיע אליו צריך לעבור באתר עם נשים [ אפי' שאין זה פורנוגרפיה] אני לא רוצה להקליק לשם בכלל. חבל לנסות את עצמי, חבל להכניס את עצמי למצב שיהיה בעייתי.

שבת שלום.

בעניין: נקודה למחשבה לפני 11 שנים, 10 חודשים #10944

• גיבור כארי
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר קבוע
  • איזה טוב ה'
אשריך- איזהו גיבור הכובש את יצרו ,ובתחבולות תעשה לך מלחמה .מאחל לך שיבוא יום ותהיה במדרגה שכבר לא תצטרך לעבור מדרכה.
"אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן"

בעניין: נקודה למחשבה לפני 11 שנים, 10 חודשים #11005

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
עד שהקב"ה ירפאני, אני לא לוקח סיכון..... :o

בעניין: נקודה למחשבה לפני 11 שנים, 10 חודשים #11025

יש כזאת מציאות שלא נצטרך לעבור למדרכה אחרת? אני חושב שההתמודדות היא לכל החיים שלנו, עד יומנו האחרון...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: נקודה למחשבה לפני 11 שנים, 10 חודשים #11054

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אל תאמן בעצמך.... עד יום מותך!!!
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.28 שניות

Are you sure?

כן