ברוכים הבאים, אורח

כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה
(0 צופה) 

נושא: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה 27981 צפיות

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140022

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 04 נוב' 2021 20:30:

תודה. הבנתי, אבל נראה לי שברגע שאני זורם עם הפורנו - אני כבר מאבד שליטה...   לא אוכל להפסיק אחרי שעה כדי להפחית את שעות הפורנו, כי בשלב הזה אני כבר חסר אונים לגמרי. כך זה אצלי לפחות.

אני חושב שמה שיפה בשיטה של הספירה, זה שהיא לא דורשת ממך כלום - היא לא דורשת ממך להפסיק שעות או להפחית שעות. כל מה שהשיטה הזאת עושה היא לתעד את עצמך.

השפעה של הספירה על המוח היא תהליך איטי, ואתה תצטרך לתעד במשך שבועות וחודשים, זה השקעה לטווח ארוך שלדעתי מוכיחה את עצמה כמשתלמת בגלל שהיא גורמת לי להבין דברים על עצמי. יש דברים שקל להסביר איך הם עוזרים כי הם נותנים לך משהו מיידי - סינון, נדר. אבל תיעוד של עצמך זה לא זבנג וגמרנו, זה דורש סבלנות.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 4 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140033

• שמשול
  • דירוג כסף

סליחה רבינהוד
מכל השרשור שלך נראים כמה דברים, אני מקווה שאני לא יהיה בוטה..
א'. חוסר בכניעה.
ב'. יותר מדאי שכל.
ג'. הרבה תואריות ולא פרקטיקום.
ד'. ניסיון אישי - לא מוצלח.
ה'. אתה לא הולך עם איזה שיטה/דרך וכו'.
ו'. אתה רווק שאתה חושב שאתה מבין הכל.

לסיכום תרשה לי להגיד לך, שחבל כל השרשור הזה לא שווה אם הוא לא מביא החלמה ואם כן אז הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם ייחד, באהבה רבה ובברכת בצלחה.  

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140035

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
שמשול כתב on 04 נוב' 2021 23:31:

סליחה רבינהוד
מכל השרשור שלך נראים כמה דברים, אני מקווה שאני לא יהיה בוטה..
א'. חוסר בכניעה.
ב'. יותר מדאי שכל.
ג'. הרבה תואריות ולא פרקטיקום.
ד'. ניסיון אישי - לא מוצלח.
ה'. אתה לא הולך עם איזה שיטה/דרך וכו'.
ו'. אתה רווק שאתה חושב שאתה מבין הכל.

לסיכום תרשה לי להגיד לך, שחבל כל השרשור הזה לא שווה אם הוא לא מביא החלמה ואם כן אז הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם ייחד, באהבה רבה ובברכת בצלחה. 

ימים יגידו.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140036

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

לי אישית השרשור הזה תורם, אז תודה רובין הוד.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140216

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג פלטיניום

נפלתי לכאן במקרה, אין מקרים בעולם.
לדעתי כל מאבק כשאדם עדיין בקריז זה חלק גדול מהחלמה.
אסביר, כולנו מכירים את התופעה, שאדם גולש עד שהוא מגיע לתחושת גועל שנגמר לו הקריז. אם הוא אז מפסיק וסופר כמה שעות הוא נשאר נקי, עד שהגיע לו שוב חשק/ קריז, ושוב גלש, הספירה הזו שטות, זה באמת לא חלק מהחלמה. 
אבל .. אם תוך כדי גלישה, הוא מחליט לתפוס את עצמו, כשהוא עדיין רוצה לראות עוד, כשהוא עדיין במקום שיש לו את הדימיון, הנה כאן אראה משהו שיעשה לי את זה, והוא עוצר, זה בהחלט חלק גדול מההחלמה. - דווקא להילחם בהרגשה בין כה וכה נפלתי אמשיך. 
בהצלחה לכולם. 

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140217

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 04 נוב' 2021 09:42:

אני בכלל לא ב12 הצעדים, מה אתה מקשקש...  :-)

אני גם בעד ספירת ימי ניקיון מצטברים - בדיוק כמו שעושים פה באתר, אם נפלתי ביום ה100 ואז הייתי נקי עוד 3 ימים למשל - אז יש לי ביד נפילה אחת ו103 ימים נקיים!

כתבתי "דמיונות" - על ההבחנה המוזרה בין מי שראה 5 שעות פורנו למי שראה 7 שעות.
אני אתמול נפלתי חזק בפיקחון (צפיה אסורה) זמן רב ועצרתי רק בגלל שהייתי מאוד עייף... (פשוט לא הצלחתי לעצור לפני בגלל חוסר שפיות) אז אני במצב טוב כי לא ראיתי עוד שעתיים יותר?

המשתוקק היקר מעמודי התווך כאן.
על זה בדיוק כתבתי אם כל מה שהפסקת לצפות זה מעיפות אין לזה משמעות. אך אם הפסקת בגלל שהחלטת להפסיק, ואפילו אם החלטת לנצל את העייפות כדי לברוח למיטה, זה בהחלט חלק מהחלמה.
אני באופן אישי, הרבה פעמים בשעות קשות של קריזים ברחתי לישון כדי  לעבור עוד יום נקי. כל בריחה כזו וכל יום נוסף נקי, נתן כוח להמשך. 

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140240

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

לאחרונה הרהרתי בנושא הגלישה הסתמית באינטרנט.

ההתמקדות שלי הייתה כל הזמן בלהימנע מליפול בבורות של הפוי' באינטרנט, ובשביל זה התקנתי הרבה תוכנות שנועדו לסנן ולבקר את השימוש שלי.
בנוסף, ראיתי שאני גולש בהרבה שטויות שלא בהכרח מפילות אותי בפוי', כמו טיק טוק או יוטיוב. ולכן יש לי פלוקי שמסנן את הכול ולא רק את הפוי' שבאינטרנט. אחרת הייתי מבזבז הרבה זמן על לגלוש מסרטון לסרטון ולבזבז הרבה זמן.

אבל אני מרגיש שזה עדיין לא מספיק, אומנם יש לי תוכנות שמסננות לי את המחשב בצורה שתמנע ממני ליפול בפוי', ובנוסף מונעות ממני לבזבז זמן, אבל אני עדיין לא הפנמתי ללב שלי את הדבר שיגרום לי להימנע מלבזבז זמן באמת.

הרי התוכנה המעולה ביותר לסינון פוי' לא תעזור לחילוני הרגיל, כי הוא לא הפנים את החשיבות שלה.
וגם התוכנה המעולה ביותר להפסיק את בזבוז הזמן לא תעזור לי, אם אני לא יפנים בדיוק מה זה בזבוז זמן ומה ההבדל בין לשבת מול המחשב ולעשות דברים חשובים, לבין לשבת מול המחשב ולבזבז זמן.

כי קל מאוד היום לשכנע את עצמך שאתה עושה משהו חשוב - הרי אם אני מסתכל בפייסבוק על סרטון "עשה זאת בעצמך" או על איזה פיסת מידע מעניינת, זה יגרום לי להבין משהו חדש על העולם ולכן לכאורה אני עושה משהו חשוב. אז למה הלב שלי עדיין חלול ?
כתוב בגמרא שמתוקה שנת העובד, מדוע השינה שלי לא מתוקה אחרי שראיתי שעות של תכנים מעניינים בחדשות?

אני חושב שגיליתי את התשובה לכך במאמר שקראתי לאחרונה, המאמר הזה טוען שמה שחסר באמת בעולם זה לא מידע, כי מידע שפעם היה יקר המציאות, היום הוא זול כמו מים. ממש כמו שעירום של אישה שהיה פעם יקר המציאות, כיום זול כמו מים.
הדבר האמיתי שחסר היום הוא יכולת ביצוע, אנשים שמוכנים לשבת וליישם משהו, זה יכול להיות להכין כיסא, או להפוך סוגיה לא ברורה בגמרא לברורה וישרה. זה יכול להיות לכתוב ספר או לעשות סרטון יוטיוב בעצמך. הקשר בין כל הדברים הללו הוא שבכולם יוצרים.

המאמר מבדיל בין שני דברים, ייצור, וצריכה. רובנו צרכנים - אנחנו צורכים מה שאחרים ייצרו. כולל עכשיו, עכשיו אתה צורכים את הפוסט שלי. ואחרי שתצאו משמור עיניך ותלכו לאתר חדשות, ואז לטיקטוק - אתם ואני נמשיך לצרוך ולצרוך ולצרוך. אבל אף פעם לא לבצע.

מסילת ישרים היא אחד הספרים היסודיים ביותר של היהדות, והיא כותבת בהתחלה:

"ואולם הנה זאת באמת אחת מתחבולות היצר הרע וערמתו להכביד עבודתו בתמידות על לבות בני האדם עד שלא ישאר להם ריוח להתבונן ולהסתכל באיזה דרך הם הולכים, כי יודע הוא שאלולי היו שמים לבם כמעט קט על דרכיהם, ודאי שמיד היו מתחילים להנחם ממעשיהם"

לכאורה מסילת ישרים טועה מאוד, שהרי אם אני באינטרנט, לא רק שאני שם לב ומתבונן באיזה דרך אני הולך, אלא אני ממש ניגש לכל המאגר המידע האנושי הכי נוח וגדול שקיים אי פעם, ואני יכול לראות את התובנות החשובות של מיליוני אנשים חכמים, אז איך אפשר לומר את המשפט המגוחך הזה שאני לא יודע באיזה דרך אני הולך ?
אבל למעשה מסילת ישרים צודק, כי שהייתי בטיק טוק ופייסבוק וגם אתרי חדשות, בכל אלו לא הבנתי שבכולם אני הולך באותה דרך, שבכולם אני צרכן, ולא יוצר.

כדי להתחיל להשתמש במחשב בדרך טובה באמת, אני חושב שאני צריך לשאול את עצמי בכל פעם שאני פותח את המחשב, עוד לפני ששמתי את היד שלי על העכבר - האם אני הולך ליצור עכשיו, או לצרוך ?
אני חושב שזה שאלה מזעזעת שקשה מאוד לעמוד בפניה, אפשר לעבוד על עצמך שהאתר שאתה הולך אליו עכשיו הוא שימושי, מרגיע, נחמד, מעניין או מרומם רוחנית. ולכן להרדים את עצמך שהכול בסדר. אבל שעומדים מול השאלה האם זה עוזר לי ליצור או לצרוך, זה כבר שאלה שאי אפשר להתחמק ממנה.

גם בסרט החשוב "מסכי עשן המלכודת הדיגיטלית" דיברו על ההבדל בין המחשב בתור כלי, לבין המחשב בתור משהו ששואב את תשומת הלב שלך.
פעם המחשב היה כלי שנועד נטו לעבודה או ליצירה, הוא היה פטיש שיושב בסבלנות בפינה עד שאתה  תיקח אותו ותשתמש בו.
אבל כיום המחשב הוא לא כלי, הוא שואב את תשומת הלב שלך וגורם לך להפוך להיות צרכן ולא יוצר.

לכן חשוב לי לחלק את כל הפעולות שאני עושה לשלושה - פעולות שצורכות. פעולות שמייצרות, ופעולות שלא עושות זה ולא זה.

וכדי שאגיע באופן טבעי למצב בו אני לא חושב על פוי', אני מרגיש שאני חייב לצאת מהמנטליות של לצרוך, ואם זה אומר שאני יושב ולא עושה כלום, זה עדיף.

שהרי מה עדיף - ליצור הרגלים רעים, או לא ליצור הרגלים בכלל ? ברור שהאפשרות השנייה עדיפה בהרבה.
אני מרגיש שרק מתוך המקום הריק הזה שבו אני לא צורך דבר, ואפילו לא יוצר דבר. רק זה יגרום לי לנוע באופן טבעי ליצירה אמיתית.

יש שיקשו עליי ויגידו שאם אני לא יעסיק את עצמי בלשוטט בין אתרים חסרי טעם, אני עלול ליפול בפוי'.
שהרי חז"ל אמרו שהבטלה מביאה לידי שיעמום והשיעמום לידי חטא, לכן עדיף לבזבז את הזמן על שוטטות חסרת מטרה באתרים, כי לפחות היא מסיחה את דעתך מהמחשבות על פוי'.

התשובה היא שהיום יש שני סוגים של בטלה, בטלה שלא מובילה למעשה ובטלה שמובילה למעשה.
בטלה שלא מובילה למעשה זה אדם שמעסיק את עצמו בשטויות, הוא אומנם מסתכל באתרים צנועים, אבל הם אתרים שסתם מעבירים לו את הזמן בכל מיני חדשות, מאמרים, פוסטים ובסרטונים, והוא מרגיש עסוק. אדם כזה לא מבין בכלל שהוא מתבטל כי האתרים נותנים לו את זריקת הדופמין שלו.
אדם כזה יכול לבלות שנים באינטרנט ולא להבין שהוא בטלן, כי לאתרי האינטרט יש חוכמה אדירה מאחוריהם לעודד את האדם להישאר באתר.

לדוגמא - האדם הזה ייראה איזה פוסט פוליטי של המפלגה שהוא שונא, ויהיה לו זריקת דופמין לכתוב איזה תגובה ארוכה להסביר כמה המפלגה הזאת רעה. כתיבת התגובה תרגיש לו כאילו הוא עבד עכשיו על פרויקט חשוב, שבפועל זה סתם בזבוז זמן.
בנוסף הוא גם יקבל הרבה לייקים על התגובה שלו, מה שישכנע אותו שהוא יצר פה דבר חשוב, שלמעשה כמות הלייקים שהוא קיבל מראה לכמה אנשים הוא בזבז את הזמן ביחד איתו.

או לדוגמא אותו אדם יסתכל על אתר קניות כדי לראות אם יש מבצעים, וישכנע את עצמו שהוא חוסך כסף בגלל שהוא בודק מחירים, בלי להבין שהוא בדק כבר את האתר הזה עשר פעמים היום.
כמובן שגם משחקי מחשב גורמים לך להיות בטלן בלי להבין שאתה בטלן. שהרי אתה מציל את העולם או מנצח קרב מול חייזרים במחשב..

בטלה שכזאת, מובילה לשעמום, שזה צימאון של הנפש שרוצה ליצור, וזה מוביל לנפילה בפוי'. כי או' זה אקט של יצירה.

לעומת זאת, בטלה שמובילה למעשה, זה בטלה אמיתית, בה האדם לא עושה כלום באמת, ומרגיש חוסר שקט פנימי הולך וגובר בגלל זה, עד שהוא ניחם מהבטלה שלו והולך לעשות מעשה אמיתי.

הבעיה הגדולה היא שככל שאתה יוצר יותר, זה מקל עלייך לצרוך. ועל זה נאמר "כל הגדול מחברו - יצרו גדול ממנו", בגלל שהגדולה היא במעשים, והמעשה גורם לך לתאבון גדול יותר בצריכה - הכול הופך להיות מעניין יותר, אפילו הצבעים  חזקים יותר.
להתרחק מצריכה כאשר אתה לא יוצר - זה קל. אך להתרחק מצריכה כאשר אתה יוצר - זה קשה.

עוד קושיה היא מה עם משחקי מחשב, הרי משחקי מחשב הם דרך בריאה יותר מפוי' לקבל דופמין.
יתרון גדול מאוד למשחקי מחשב הוא שהם דורשים ממך להתאמץ, אתה חייב להשיג תחושת הישג רק אחרי שאתה עבדת קשה לפתור את הבעיה. כמו כן משחקי מחשב מאפשרים לך לקבל דופמין מהרבה מאוד מקורות, כמו חקירה, איסוף חפצים, עבודת צוות, ניצחון על האויב ועוד הרבה דרכים קטנות לגרום לי לעונג.
זה למה סמים כמו אלכוהול, סיגריות, פוי' וסמים קשים הם גרועים, כי הם מנוונים את המוח שלך וגורמים לו להתמקד על דבר אחד בלבד.
סמים אלקטרוניים כמו משחקי מחשב הם גרועים ביחס למי שיושב ולומד גמרא, אבל הם עדיין עדיפים בהרבה על הפוי'.
לכן יקשו עליי שעדיף לתת לי לשחק במשחקי מחשב וכך לשקם את המוח שלי להתרגש מהרבה דברים קטנים, ולא רק מעירום של נשים. ולא לקפוץ ישר למים העמוקים ולנסות להתמקד בעבודה או במשפחה.

אני חושב שזה וויכוח עמוק בין שני גישות שמנסות לפתור את הבעיה של הפוי', שני הגישות הללו מסכימות שחשוב מאוד לסנן את הפוי' בתור צעד ראשון, אבל לא מסכימות איך לגרום למוח של המכור להשתקם.
הגישה הראשונה טוענת שהמכור לפוי' רואה נשים בתור המקור הבלעדי של דופמין, מה שגורם לו להיות עיוור לכל אלפי הדרכים להשיג דופמין שקיימים בעולם.
כדי לפתוח את עיניו מחדש לדרכים להשיג דופמין, חייבים לתת לו התמכרות קלה למשחקי מחשב על מנת שהוא יוכל להבין איזה עולם רחב של דופמין יש מעבר לפוי'.
הגישה הראשונה מודה שמשחקי המחשב עלולים להיות מסוכנים בגלל שהם ממכרים בעצמם, אבל טוענת שהרווח שווה את הסיכון.

הגישה השנייה טוענת שדרך הזהב לצאת מהרגלים רעים, הוא קודם כל ובראש ובראשונה לא לפתח הרגלים בכלל.
הגישה השנייה מודה שזה לא נעים להרגיש משועמם וריק כאשר לא צופים בפוי', לא משחקים במחשב, וכל פעילות משמעותית אחרת משעממת אותנו, אבל היא קובעת שאם האדם יתאזר בסבלנות ויחכה מספיק זמן, הוא יגלה שההמתנה תהיה שווה את זה.

הגישה השנייה טוענת, שההתנהגות של מכור לפוי' דומה להתנהגות של אדם חסר אחריות כלכלית.
מכור לפוי', מבזבז את כל הדופמין שלו על להסתכל בפוי', ואז מרגיש עצבות וחוסר חשק לעשות דברים. אחרי כמה ימים הדופמין מצליח להשתקם מעט במוח שלו, ולכן המכור ממהר לבזבז את זה שוב על עוד קצת פוי' וחוזר חלילה.
כך גם האיש שחסר אחריות כלכלית - חי מהיום למחר, לא חוסך כסף ולא מתנהל כלכלית נכון בכלל, הוא מבזבז בלי לחשוב, וכל סכום כסף שיש לו ביד הוא מייד שורף כדי לקנות משהו חסר ערך.

לעומת זאת האדם עם אחריות כלכלית מתנהל מחושב, חוסך כסף ולא מבזבז כל סכום שיש לו ביד על שטויות, וכך הוא לאט לאט משקם את המאזן.
וכך מי שרוצה להיות נקי, צריך להתנהל עם הדופמין שבמוח שלו כמו עם הכסף שבבנק שלו - לא לזרוק את הדופמין שלו על כל דבר, אלא להבין שהדופמין שיש לו במוח זה סכום קבוע שאלוקים מפריש כל יום למוח שלו, אי אפשר לקבל יותר ואי אפשר לקבל פחות, ולאדם יש בחירה איך לבזבז את זה - הוא יכול לבזבז את זה על ארוחה מפוארת של פוי' או לשרוף את זה בצורה יותר איטית משחקי מחשב, או שהוא יכול לחסוך. והחיסכון עדיף בהרבה.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140378

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

משחקי המחשב יכולים לעזור לך במאבק מול הפוי'.

שטובעים בהתמכרות של הפוי', קל לשכוח שקיימים יצרים אחרים שחזקים מאוד בעולם, לא רק יצר המין, אלא יצר תאוות הניצחון, תאוות הדם במלחמה, תאוות האוכל, תאוות הבצע, תאוות הכוח וכדומה.

כל התאוות האלה הם כוחות חזקים ומסוכנים באדם, שיכולים למכר אותו בעצמם, אבל במקרה של המכור לתאוות המין, הם יכולים לרפא אותו, אם הוא יכול להשתמש בהם כדי להילחם בתאווה שלו.

כמובן שבסופו של דבר אי אפשר  לצפות שתאוות הבצע תגבר לנצח על תאוות הפוי', הגוף הוא מערכת מסובכת של תאוות והוא רוצה לספק את כולם.
אבל אם אתה מסנן את הפוי' במחשב שלך, זה אומר שלפחות כרגע התאוות מין שלך מרוסנת ולא יכולה להתבטא, וזה נותן לך את מרחב הנשימה לפתח תאוות אחרות ולתת להם ביטוי ככה שהם יקבלו יותר מקום אצלך ויצליחו לדחוק לפינה את תאוות המין.

כמו שאמר הרמב"ם בספר מורה נבוכים, דרך הזהב הוא דרך האמצע. וכך אני מפרש זאת: קצת תאוות בצע, קצת מין, קצת כוח וקצת כבוד. אבל כאשר אתה מוטה כל כך מהדרך האמצעית ואתה מתמקד כל כך במין, אז אתה חייב ללכת לקיצוניות ההפוכה ולהגביר ולהגביר את תאוות הבצע או הכוח או הניצחון שלך, כדי שהם יידחקו מאליהם את תאוות המין.

והדרך לעשות זאת היא משחקי המחשב. כי מהם משחקי המחשב למעשה ? הם משהו שמעורר אותך לפעולה בגלל כל מיני יצרים בסיסיים שקיימים בך, יצר התאווה לכבוד יגרום לך לדחוף את עצמך חזק במשחק מחשב כדי להשיג איזה בגד דיגיטלי שמראה כמה אתה חזק, כדי שכולם יכבדו אותך.
יצר התאווה לניצחון יגרום לך לנסות שוב ושוב להילחם במשחק מחשב באינטרנט מול אנשים אחרים, כדי שתוכל סוף סוף לכבוש מהם איזה נקודה במפה.
יצר תאוות הבצע יגרום לך לאסוף עוד ועוד חפצים ומטבעות ולאגור אותם ולהסתכל עליהם.
יצר תאוות החקירה יגרום לך לחפש מקומות סודיים ולקחת מהם דברים יקרים.
כל הדברים האלה מתעוררים בצורה טבעית על ידי משחקי המחשב, כי מי שיצר את המשחקים האלה הוא אומן גדול בליצור עולם משכנע שיגרום לך להידחף לפעול בעולם זה מאלייך.

כמובן שמשחקי המחשב אינם האידיאל הכי גדול שיש, מי שלומד גמרא לדוגמא עדיף ממי שמשחק במחשב. כי גמרא מעוררת בך תשוקות אפילו יותר עדינות מתאוות הבצע או החקירה או הניצחון. 

המטרה היא לא להפסיק להיות בעל יצר, אלא המטרה היא להיות מאושר, וכדי להיות מאושר אתה צריך לדחוף את עצמך לחפש תשוקות עדינות יותר ויותר, בלי לשכוח במקביל שאתה אוהב את התשוקות הגסות ולהיזהר מהם.
התשוקה הכי גסה היא תשוקת המין והסמים הקשים, ואם תישאר בהם הם יימחקו אותך עד שלא יישאר ממך זכר.
התשוקה העדינה יותר היא תשוקת הכבוד, הבצע, הניצחון וכדומה.
בלימוד תורה, משתמשים בתשוקות העדינות כדי ללמוד ולדחוף את עצמך, תאוות הכבוד תגרום לך ללמוד כי זה גורם לך לראות את עצמך כאדם חשוב. או למשל תאוות הבצע תגרום לך ללמוד מלאכה קשה.
וכאשר לומדים תורה או מתעסקים במלאכה מסובכת, אזי יכולים להגיע גם לחוויה רוחנית פה ושם, זה די נדיר, אבל לפחות אתה מגיע לאיזה אידיאל בו אתה מרגיש חוויה רוחנית אחרי לימוד ארוך ומתיש של גמרא. או אם אתה רופא ועבדת קשה מאוד 48 שעות רצוף במשמרת והרגשת שהצלת הרבה חיים.
ושם נמצא האושר, בתשוקות העדינות.

אבל כדי להגיע לתשוקות העדינות, צריך קודם לעורר אותם, ומשחקי המחשב הם מושלמים למטרה הזאת.
לכל אחד יש טעם שונה במשחקי המחשב, אבל אם אתם רוצים לחפש את משחק המחשב שיכול לדחוק ממקומה את התאווה בצורה חזקה, נסו לחפש משחקי מחשב ממכרים, אלו הם בדרך כלל משחקי מחשב באינטרנט מול אנשים אחרים.

כמו כל תרופה, למשחקי המחשב יש סיכון ותופעת לוואי, וזה הסיכון שתתמכרו אליהם בעצמם.
לכאורה משחקי המחשב הם התמכרות חמורה בהרבה מהתמכרות לפוי', כי משחקי המחשב מבזבזים המון זמן, ואילו הפוי' מבזבז יחסית מעט זמן.
משחקי המחשב אפשר לשחק בלי לישון או לאכול, ואילו בפוי' יש סיום ברור והוא האורגזמה, שאחריה אי אפשר להמשיך לראות פוי' עוד וצריך להמתין.
לכן שהתמכרתי למשחקי מחשב זה היה בזבוז זמן גדול בו שיחקתי בערך 600 שעות בשלוש חודשים. וייתכן שאפילו יותר.
ואילו בשלוש חודשים האחרונים, לפי הספירה שלי כעת, אני ראיתי 86 שעות של פוי'.
אם כן לפי המספרים, משחקי המחשב לכאורה גרועים פי 7 מהפוי', ולכן המסקנה לכאורה ברורה - עדיף להיות מכור לפוי' מאשר למשחקי מחשב, נכון ? 
לא נכון !
כי בפוי', מה שלא סופרים זה בזבוז הדופמין המטורף שקיים שם, בפוי' אתה שורף כל כך הרבה דופמין עד שלא נשאר לך מזה כלום, ואז המוטיבציה שלך לעשות דברים נשארת ברצפה ואתה לא מצליח להתקדם.
לעומת זאת, משחקי המחשב שורפים דופמין בצורה הרבה יותר איטית, וגורמים לך להישאר דרוך וער. והכי חשוב - הם כל הזמן מפעילים את המוח שלך.
מוח של מכור לפוי' אחרי 3 חודשים של שימוש, לא דומה למוח של מכור למשחקי מחשב אחרי 3 חודשים - המוח של המכור לפוי' יהיה עייף, מותש, מדוכא ורק רוצה לישון. המוח של מכור למשחקים הוא נמרץ, חושב וממוקד.
הרי אם ניקח סמים קשים בתור דוגמא - כמה זמן לוקח להסניף קוקאין או להזריק הרואין ? זה בוודאי לא ייקח יותר  מעשר דקות. וכמה נזק עושה הדקות הספורות האלה למוח של המכור ? נזק גרוע פי אלף מכל משחקי המחשב בעולם.

כמובן שאם תשחקו בלי הפסקה, באיזה נקודה בעתיד אתם תשבו עם עצמם ותהיו עצובים איך בזבזתם ככה את החיים שלכם על שטויות ותגערו בעצמכם ותתעוררו להתקדם לעשות משהו יותר משמעותי.
אבל מה שחשוב הוא שבשלב שאתם מכורים מאוד למשחקים ורוצים להתקדם מעבר, אתם תהיו עם מוח חד ממוקד וערני שמאפשר לכם בכלל לעבור למשהו אחר.
מכור לפוי' שרוצה להתקדם, לא יכול להתקדם, כי הוא רגיל לכמויות כאלה פסיכיות של דופמין שהוא מקבל - בלי מאמץ ובלי חשיבה. אדם כזה הינו בעל מוח מנוון שמקשה עליו להתקדם גם אם ירצה בכך.

עוד סיכון הוא כמובן העובדה שלא משנה כמה משחקי מחשב תשחקו, היצר לקיים יחסי מין לעולם לא ייעלם, הגוף שלכם לא בנוי לרצות באופן טבעי לשחק במחשב, אם כי זה קל לעורר אותו לעשות כן אחרי שמשחקים קצת. אבל הגוף שלכם בנוי לרצות בצורה טבעית לקיים יחסי מין גם אם מעולם לא נגעת באישה. לכן חשוב תמיד להישאר זהיר מאוד עם הסינונים ולהתנהל איתם בחוכמה.

אני כותב את הפוסט הזה כי הרגשתי שאני מסתובב סביב עצמי בכל הקשור לנקיות.
בעבר ששמתי סינון או שלקחתי נדר, התחושה לפני הסינון ואחרי הסינון הייתה תחושה משמעותית, מעצימה ומחזקת, הרגשתי שיש משמעות גדולה והבדל בין הרגע בו הייתי בלי סינון, לרגע בו כן הייתי עם סינון.
עכשיו אני לא מרגיש את זה יותר, אני אומנם מרגיש רווחה גדולה אחרי שאני שם סינון על המחשב, למשל אחרי שאני סוגר את הדיליי של פלוקאיי באופן סופי. אבל אין לי את הנמרצות והשמחה שהייתה לי בעבר כאשר  שמתי סינון, אני מרגיש אפור, משועמם, בלי מוטיבציה לשום דבר.

וזה לא טוב בכלל, סינון אמור להיות מרגש, אירוע גדול שגורם לך לעשות יותר וליצור ולבנות ולחשוב ולכתוב.
אם לא יחכה לי משהו מהנה אחרי שאני שם את הסינון, המוח שלי יתחיל לחשוב שאין שום דבר באמת בצד השני.
אני אומנם יכול להתווכח עם המוח שלי ולהסביר לו שאם אני יישב 100 שעות עכשיו על הספר גמרא, אזי בעוד 101 שעות לפתע המוח שלי יתרפא ויבין את התשוקות העדינות שקיימות בלימוד ויתרגש מהם מחדש. אבל מישהו ברצינות חושב שאפשר לשבת 100 שעות בלי מוטיבציה, בלי התרגשות, ופשוט עם רצון ברזל בלבד ללמוד גמרא עד שהמוח לפתע מתרפא ? הרי זה בוודאי לא יצליח.
מה שיצליח הוא לתת מערכת חדשה של תאוות שמאפשר למכור לפוי' להבין מייד איזה עולם מרגש ומעניין מחכה לו מעבר לפינה, ואז אחרי שההתעוררות הראשונית על ידי משחקי המחשב תצליח, הוא כבר יתקדם לתאוות עדינות יותר כמו לימוד.

עריכה: הדופמין הוא הסם שמפריש המוח כאשר הוא מנסה לסמל לאדם שמה שהוא רואה או שומע זה חשוב מאוד וכדאי לו לקחת את זה.
הדופמין חשוב, כי יש לו כמות סופית שניתן לבזבז אותה.
שהאדם מבזבז את הדופמין על הפוי', הוא מבזבז כמויות אדירות ומחלק אותם לאזור אחד במוח וזהו.
ואילו שהאדם מבזבז את הדופמין על כל מגוון הפעילות העשיר שיש במשחקי מחשב, זה גורם לו לפזר את הדופמין לכל החלקים במוח בדרך הרבה יותר בריאה.

כאן יש תמונה שמראה לאן מתפזר הסרוטונין במוח לעומת הדופמין:
forum.nofap.com/index.php?attachments/upload_2021-9-6_18-57-56-png.41807/

וזה מראה לדעתי נקודה יסודית ביחס להתמכרות - אם אני מרגיש שהצריכה שלי גורמת לי לפזר עונג ותחושות בקרב כל המוח שלי, זהו סימן טוב.
ואם אני מרגיש שהמוח שלי מפעיל פחות ופחות חלקים בתוכו, זהו סימן רע.

אני מחזיק בסימן הזה כסימן לדעת אם אני מבריא או לא - האם העונג מתפזר או מתמקד, וזהו לדעתי סימן בדוק לדעת מה מצבך בהתמכרות.

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 3 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140379

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

כמו תמיד הכתיבה שלך רובין מעוררת מחשבה, תודה על ההשקעה, 

אני יודע שאצלי הסיפור הוא לא תאווה, ולא יצר הבצע ולא יצר אחר, 
הבעיה שלי היא לא פורנו, הבעיה שלי היא החיים! 
במשך שנים ברחתי מהחיים על ידי פנטזיה שימוש מדיה וכל דבר אחר שמנתק אותי, 
כאשר אני במצב "ניתוק" שזה אומר עולם וירטואלי בו אני לא חייב לאף אחד כלום,בודד לעצמי... 
במצב כזה המחלה שלי פעילה,
והמה שלי כואבת ועולה לי ביוקר.

לכן לי אישית משחקי מחשב הופכים לאובססיה ופנטזיה ומפעילים בכל הכוח את המחלה שלי.

אוהב אותך רובין,תודה על פוסט מעניין!

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140384

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
עשר שמעון כתב on 28 נוב' 2021 12:36:

באיזה דרך הם עושים את זה?

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140386

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
robinhood כתב on 28 נוב' 2021 13:25:

עשר שמעון כתב on 28 נוב' 2021 12:36:

באיזה דרך הם עושים את זה?

אני לא יודע את הדרך... 

אני יודע רק שהתוצאה היא שאני לא שולט על כמה זמן אני עושה את זה, כמה כסף מוציא, וכמה אני עושה את זה על חשבון דברים חשובים.. 
וכמה זה משחק לי בראש..

זה בקצרה..

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140389

המטרה היא להיות מאושר

האומנם?!
פעם שמעתי תגובה בסגנון כזה: אם הייתי קם בבוקר כבר מאושר, מה הייתי עושה?
כלום??

אם את האושר אתה שם כמטרה אז בזה סמוי התרחקות מהאושר, והעמדת תנאים תמידית שרק כשיתמלאו אז אהיה מאושר. ואחרי שמתמלא תנאי הראשון אז מעמידים חדש, ובזה מתרחקים מה'אושר'.
משהו כזה.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140390

או בסגנון אחר,
אם אני פועל ממקום של חוסר -אני לא מאושר ושמח- והמחשבה היא שהדבר הזה ימלא אותי,
זה מעצים את החסר, ומילוי מבחוץ אף פעם לא ימלא וישביע וירגיע את האדם

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 4 חודשים על ידי לחיים הראויים לשמם.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 4 חודשים #140391

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
לחיים הראויים לשמם כתב on 28 נוב' 2021 20:14:

או בסגנון אחר,
אם אני פועל ממקום של חוסר -אני לא מאושר ושמח- והמחשבה היא שהדבר הזה ימלא אותי,
זה מעצים את החסר, ומילוי מבחוץ אף פעם לא ימלא וישביע וירגיע את האדם

אכלת היום אוכל ? אז כנראה מילוי מבחוץ כן ממלא את האדם

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 2 חודשים #140754

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

בהקשר למקרה של חיים וולדר
gye.org.il/forum/1-לוח-מרכזי/140704-מנסה-להבין-למה-לא-מדברים-על-חיים-ולדר

אני לא חושב שחיים וולדר הוא בכלל הנושא המרכזי פה.
דמות סמכותית שמנצלת את כוחה הציבורי לשכב עם נשים זה משהו שהיה, הווה ויהיה - היו אנשים כמו חיים וולדר, יש עכשיו אנשים כמו חיים וולדר, וגם יהיו אנשים בעתיד כמו חיים וולדר. אין חדש תחת השמש.

גם התאווה לתמונות של נשים היא לא חדשה, בני נוער שטופי הורמונים הסתכלו, מסתכלים ויסתכלו על נשים תמיד.

החידוש האמיתי בכל דור ודור איננו התאווה לנשים, או הרצון להשתמש בכוח (פיזי או סמכותי) כדי לשכב עם נשים, החידוש הוא מה התרבות והחברה עושים כדי לנהל את זה ולמנוע את זה.

במקרה של חיים וולדר, הבעיה הייתה לעניות דעתי חוסר נגישות של בתי הדין הרבניים לציבור המתלוננות, שחשו, בצדק או שלא בצדק, שאוזן הרבנים לא תהיה קשובה אליהן אם יתלוננו. קראתי שמתלוננות בוכות ואומרות שהם מרגישות שסוף סוף מקשיבים אליהן בקשר לזה, ואם זה נכון אז זה בעיה חמורה. כמובן שהיא בעיה שניתנת לתיקון, אבל זו איננה בעיה מינית פרטית, אלא בעיה כללית במערכת.

על אותו משקל, הפוי' (פורנו) הוא גם כן בעיה כללית ולא פרטית, הרי אי אפשר למחוק את הפורנו, אני יכול לנבא בביטחון שיהיה פורנו באינטרנט גם בעוד 100 שנה וגם בעוד 300 שנה, ואפילו שהאינטרנט ישתנה ללא היכר ויהפוך להיות משוכלל יותר , אני עדיין יכול לדעת בבטחון שיהיה שם פוי' בלי שמץ של ספק.

היו הרבה תקריות מיניות בשנים האחרונות, של הרבה גברים שניסו לשכב עם אישה אחת, בהסכמה או שלא בהסכמה, כמו למשל התקרית בקפריסין, התקרית באילת, התקרית בבית הספר בדרום, אפשר להגיד שהגברים האלה רעים וזהו, אבל אפשר גם להראות עשרות אלפי סרטונים שכולם מראים גברים רבים שוכבים עם אישה אחת, כל הסרטונים הללו זמינים בחינם ממש עכשיו בכל אתרי הפוי', אם אתה יודע שילדים בגיל 11 רואים את זה - ושותק, אם אתה רואה ילדים מסתכלים בזה ביחד בהפסקות בבית ספר - ושותק, אל תתפלא שדברים כאלה קורים בגיל 16 על ידי אותם ילדים בדיוק...

באותה מידה, אם אתה נותן תחושה שיש אנשים בציבור הדתי או החרדי שלא ניתן לגעת בהם, אם אתה לוקח את הלכות לשון הרע לכיוונים רחוקים שהחפץ חיים לא התכוון שנגיע אליהם, אל תתפלא שחלקם ישתמשו בכוח הזה כדי לקחת מה שהם רוצים לעצמם.

על אותו משקל, אני לא חושב שצריך לנסות להלחיץ את עצמנו שאנחנו חס ושלום נטריד כמו שוולדר הטריד, אלא פשוט לראות את הבעיה כמערכתית - חיים וולדר חי בתוך מציאות שבה הלכות ייחוד לא נלמדו או יושמו כמו שצריך, וכל הבעיה יכלה להיחסך אם היו שומרים על איסור ייחוד.

באותה מידה אין צורך להלחיץ את עצמנו שאנחנו רשעים בגלל שראינו פוי', אלא לראות את הבעיה כמערכתית - אנחנו חיים במציאות שהמחשב שלנו לא מסונן, אם נסנן אותו נפתור את הבעיה או לפחות נתחיל לפתור אותה. ואם זה לא פותר את הבעיה לאנשים מבוגרים, אז בוודאי זה יפתור את הבעיה לנער צעיר שרק התחיל להסתכל בפוי'.

עריכה:
חיים וולדר מנפץ את כל הסטיגמות לגבי מכור למין: חושבים שמכור למין זה מישהו קטן ועלוב, איזה נער שאין לו חברים, או איזה עם הארץ חסר השכלה.
אנחנו חושבים על תאוות המין בתור משהו ששייך לאנשים ברמה נמוכה - הומלסים, נרקומנים, חסרי השכלה ואנשים ממשפחות הרוסות.

חיים וולדר הוא בדיוק ההיפך מכל זה - איש חכם, עם יכולת כתיבה ויצירתיות נדירה. שכתב 80 ספרים שנמצאים בכל בית דתי. סבא לנכדים ונינים, עם משפחה ענקית ויציבה, אדם חברתי מאוד עם הרבה מכרים וידידים.
הוא אדם שלא משנה איך תסתכל עליו ובאיזה זווית, הוא היה אדם ברמה גבוהה. והוא בכל זאת נפל עמוק.

כתב מישהו באיזה עיתון, שחיים וולדר היה כל כך מקושר ומוערך, שאם היה מוקם בית דין רבני לטיפול בתלונות לנפגעות, מי היה יושב בראש בית הדין הזה ? חיים וולדר...

אני אישית מסקרנות הלכתי לקרוא מאמרים שבועיים של חיים וולדר באתר אינטרנט (אחרי שהתפרסם עליו שהוא מטריד מינית) בכוונה לקרוא מאמר אחד או שניים, אבל הכתיבה שלו כל כך טובה שמצאתי את עצמי קורא עוד מאמר ועוד מאמר ורק במאמר מספר 15 הפסקתי לקרוא. חיים וולדר ידע לכתוב בכישרון ולתפוס את תשומת הלב של הקורא.

גם חילונים שהם עשירי הארץ ויש להם מאות מיליונים בבנק סובלים מתאוות המין, אבל הם כל כך עשירים שהם לא צריכים לאנוס או להטריד, כי הרבה נשים שנמשכות לכסף ולמעמד נותנות להן ברצון את גופן. ולכן שומעים פחות על הטרדות מקרב עשירי הארץ. וגם אם הם מטרידים, הם יכולים להשתיק במהירות כל שמועה באמצעות פיצוי נדיב. האישה יכולה לקבל מאות אלפי שקלים במזומן ישר לחשבון בנק, או שהיא יכולה להיגרר לקרב ארוך בבית משפט, כל אישה שפוייה תבחר לקבל את הכסף. 

ראיתי ראיון של מנהל עמותת לא תשתוק, בה הוא מספר שחיים וולדר שילם בסתר פיצויים לנפגעות ומתלוננות במשך שנים כדמי השתקה.
לכן אחת הסיבות לכך שהסיפור עם חיים וולדר נמשך כל כך הרבה זמן ללא הפרעה היא בגלל שהוא היה עשיר מספיק (בזכות הספרים שלו) לממן פיצויים או תשלומים שישתיקו את הקורבנות.
כל ספר של חיים וולדר שקנינו - חלקו הלך על מנת לממן את תאוות המין של חיים וולדר.
על זה נאמר, "ראיתי תחת השמש עשר שמור לבעליו לרעתו"

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 9 חודשים על ידי robinhood.
זמן ליצירת דף: 1.06 שניות

Are you sure?

כן