ברוכים הבאים, אורח

אני בכלל לא מכור לסקס
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: אני בכלל לא מכור לסקס 5153 צפיות

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #32985

• Sparta
  • חבר קבוע
  • מה שלא הורג מחשל

ספרטה.

ייתכן שיש כאן כאלו שניזונים מספרי מחקר, אני באופן אישי לא פגשתי בהם כאן. פגשתי יותר כאלו שניזונים מספרים שמגדירים את עצמם כאלו שלא מתיימרים להגדיר מהי התמכרות. ויש להם  רק את ניסיונם כאלו שהצליחו לפתור את בעייתם תהיה אשר תהיה.

ייתכן שבעיה זו של אלו שלא מצליחים להפסיק את התאוותם, בכלל לא מוגדרת כהתמכרות, ייתכן שהיא בכלל מוגדרת כבעיית האיזון הטומוגרפי באונה השמאלית של שורש המוח. או כל שם אחר...

אני חושב שהאנשים שהתכנסו לכאן לא באו לחקור את בעייתם, הם התכנסו לכאן כדי לחקור את פתרונם. או יותר נכון לפתור את בעייתם... מהנסיון של אלו שהצליחו לפתור את בעיתם עולה, כי יש פתרון לבעיה זו, שמועילה אצל רבים מבינינו, ולהבנת אותם אלו שאכן הצליחו לפתור את בעייתם, ההכרה וההסכמה לתיאור הבעיה כפי שמוצג פה ובספרים הללו היא חשובה ומועילה בפתרון הבעיה.
כך שייתכן שישנה כאן בורות ביחס להגדרת הבעיה או ביחס לתיאור המחלה וכדומה, אבל יש כאן בהחלט ידע שמועיל לאנשים שלא מחפשים לא להיות בורים ביחס לבעייתם אלא לפתור את בעייתם.

השאלה אם כן, היא אחת. האם בידע שלך יש כדי לעזור בפתרון של הבעיה שלשמה התכנסנו..??

אתה נשמע ממש חכם...

דורון היקר (שותף לרוח שלי  ) אני פה, בין שיעור לשיעור ברגע שיהיה זמן אמשיך לכתוב, ומקווה מאוד שלא די בפורום הזה.
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #32986

דורון היקר.
האם תוכל להעלות לפה קישורים לתכנים בעברית או עם תרגום לעברית?

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #32989

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
כאוב היקר
אני חבר ב3 פורומים של החלמה כולל זה
ילא יאומן כמה חומר החלמה יש ברשת
כמעט כמו פורנו
ואבל החביב עליי ביותר הוא פה 
(אם כי לפעמים הוא המעצבן ביותר) 
ולמה זה
עברית -ישראלים/יהודים
אחים שלי 
הלואי שיהיו עוד כאלה בעברית

לצערי כל הקישורים והלינקים שיש לי
הם באנגלית
אשמח להעביר לך אותם 
ואולי תנסה להעביר אותם דרך תוכנת תרגום טובה
התרגום יוצא קצת מבולגן אבל אפשר להבין ממנו עקרונות

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #32992

דורון יקר.

אני אישית לא אצליח לתרגם, ולא רק בשבילי אבקש  אלא גם לאחרים כמוני שלא ממש מבינים אנגלית ולא ממש יודעים איך לתרגם.

אולי תיטיב איתנו ותרשום לנו רק בקצרה את העולה מהדברים, מה שנקרא "תכלעס" מה לעשות בשביל להחלים.

תודה

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #33000

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
דורון היקר, תתחדש על הדירה החדשה.

אני כאן לא כדי לומר לך שוב מה עובד ומה לא עובד... בכלל לא. סתם לספר לך שבשבת קראתי באיזה ספר על הצעדים (כן, אלו הנודניקים) והיתה שם רשימה של סוגי צעדים פופלאריים והתפלאתי מאוד לראות שבזמן שמכל סוג היה אחד (סמים, אוכל וכן הלאה), אז בענינים הקשורים לתאווה היו המון.

אני יודע שגם ב OA היו התפלגויות ויש היום יותר קיצונים ופחות, אבל אצלנו זה ממש בגדר תופעה. יש המון כאלו שטוענים שההגדרות של השניים לא מתאימות להם.

אתה בטח יודע שב- SA שמו את הכל תחת מטריה אחת וקראו לה בשם "תאווה". פגשתי חברים שהגיעו מקבוצות S אחרות והיה מאוד מעניין לשמוע על ההבדלים בפרקטיקה של החיים עצמם.

לסיום, כאן בפורום אנחנו לא נכנסים לכך וכל אחד יכול להגדיר לעצמו את הנקיון (לא בדיוק כמו ב SA) ולכן נראה לי שכעת אין צורך בפתיחת פורום נפרד, אלא יותר נכון לתת לחברים לזרום לכיוון שבו יהיה להם הכי הרבה החלמה, ואם יהיו חברים שירצו להגדיר את עצמם אחרת - זה כמובן מקובל לגמרי (ותמיד ניתן לפתוח פורום נוסף...).
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #33031

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
לסוד היקר -
תודה רבה אני יודע שיש לך יד ורגל בתכנון הדירה
מבטיח לך שאני באופן אישי אנסה לשמור עליה נקיה

דרך אגב -ההמלצה של כל האתרים הנוגעים בדבר
היא להרבות בטקטיקות ובדרכים ולא להצמד  רק לדרך אחת

אוהב מעריך ומעריץ
דורון

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #33034

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
כאוב היקר
כשאחד מאיתנו מבקש משהו מהשני
כל כך קשה לסרב
הבעיה היא
שזו חתיכת הפקה -וזמן פנוי הוא לא מצרך שיש לי בשפע
אנסה כמיטב יכולתי
בהמשך השבוע
או בשבוע הבא -לנסות לתרגם
טקטיקה מענינת אשר מצריכה מד דופק

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #33092

• יוסף (יהודה)
"להשוות בינהם -ציטוט 
לא שלי אלא של יודעי דבר
כמו להשוות בין מכור למשחקי מחשב ובין מכור להימורים
כמו בין מכור לסיגריות ומכור לסמים
ואין בהשואה הזו אמירה של מה חמור יותר אלה אמירה"

זה בדיוק העניין. ממכורים לסמים במפגשים לא אומרים למה הם מכורים, רק אומרים קוראים לי יוסף יהודה ואני מכור.
הסיבה לכך, היא העיקרון שההתמכרות היא בעיה נפשית וצורת ההתמכרות חסרת חשיבות. מה זה משנה אם אני מכור להסתכלות על בגדי נשים או שאני מכור לסמים או למשחקי מחשב? בתכלס אני עושה דברים מאוד שונים עם ההתמכרות שלי, אבל מהות ההתמכרות, הבעיה שהובילה אותי לזה, הניסיון לפיתרון, המניעים הנפשיים, תהליך ההתמכרות והכל- מתנהל באופן זהה, בדיוק כמו שכתבת בעצמך (אומנם כתבת זאת כדי להמחיש כמה זה מופרך כביכול, ובכל זאת).

אני הרגשתי בקריאת הודעתך שהגישה ממנה כל הדברים נובעים היא שאתה חושב שהבעיה שלך היא מין\פורנו\כל צורת התמכרות. לפי דעתי זה לא נכון וכנראה פה שורש ההבדל. לפי דעתי הבעיה היא נפשית והניסיון הלא מוצלח לפתרון הוא צורת ההתמכרות בפועל. לכן מבחינתי זה חסר חשיבות למה אני מכור, זה משנה רק בשביל לדעת למה אני רגיש וממה אני צריך להתרחק, מעבר לזה- אין לכך שום משמעות מבחינתי.

דבריך על כך שתוכנית 12 הצעדים לא מתאימה לך מאוד הפריעו לי. זו בעיה אצלי, לא אצלך. זה הפריע לי כי אולי גם אני לא מסתדר עם השיטה. לכן אני מאוד רוצה דווקא כן להצדיק את הדרך שלי ולהגיד לך שבספרות של התוכנית רשום שהאדם היחיד שלא מתאימה לו התוכנית הוא אדם ללא פתיחות, כנות ונכונות מינימלית. אתה לא חייב להסכים עם זה, אבל אם אתה בוחר להסכים עם זה, האם לפי דעתך אין לך כנות מינימלית?

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #33100

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
יוסף יהודה היקר
פתיחות ונכונות הבנתי -
פתיחות יש לי הרבה -כל אחד יעשה כרצונו
נכונות -אין לי משום שזה לא מתאים לי ( אני לא רוחני כנראה)
האם יש לך נכונות לעשות דברים שלא מתאימים לך?
כנות לא הבנתי בדיוק -ואם אתה מתכון כנות בלהודות שאני חסר אונים
מול התאוה -אז אני כנה לפני חצי שנה הייתי חסר אונים כל פעם
שהגיעה -היום המצב שונה ואני רק לפעמים חסר אונים
ובתקוה שעוד שנה שנתים -התאוה תהיה חסרת אונים מולי
אשמח לענות לך על כל שאלה

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #33272

• יוסף (יהודה)

יוסף יהודה היקר
פתיחות ונכונות הבנתי -
פתיחות יש לי הרבה -כל אחד יעשה כרצונו
נכונות -אין לי משום שזה לא מתאים לי ( אני לא רוחני כנראה)
האם יש לך נכונות לעשות דברים שלא מתאימים לך?
כנות לא הבנתי בדיוק -ואם אתה מתכון כנות בלהודות שאני חסר אונים
מול התאוה -אז אני כנה לפני חצי שנה הייתי חסר אונים כל פעם
שהגיעה -היום המצב שונה ואני רק לפעמים חסר אונים
ובתקוה שעוד שנה שנתים -התאוה תהיה חסרת אונים מולי
אשמח לענות לך על כל שאלה

לפי הבנתי הדלה ובלי להסתמך על הספרות (כך שתקח את דברי בערבון מוגבל), הכוונה בפתיחות, כנות ונכונות היא זו-
פתיחות- לדבר על עצמך בצורה פתוחה בלי להסתיר דבר (והכוונה במעט פתיחות היא לגלות את סודותיך, גם אם לא את כולם).
כנות- לדבר בתוכנית רק את האמת ואת כל האמת, בלי לסלף ולא לשנות דבר.
נכונות- להיות מוכן לעשות הכל בשביל לצאת מהמצב הזה. כן, הכל. כולל לקפוץ מהגג. גם אם זה לא מתאים לך. הרי מה מתאים לנו? מתאים לנו יופי לשבת לאונן, כל דבר אחר פשוט לא מתאים לנו. אז אם נעשה רק מה שמתאים לנו- רק נאונן כל היום.
הספרות אומרת שכל אחד יכול להתחבר לרוחניות של התוכנית, כל עוד הוא לא בא עם דעות קדומות.
גם לי היו הרבה בעיות עם הרוחניות של התוכנית, אבל ב"ה נכנסתי לתוכנית דרך שמור עיניך שבו חלק נכבד מההתעסקות זה באיך הרוחניות של התוכנית מסתדרת עם היהדות, כך שפתרתי את הבעיות הללו עוד בהתחלה.
בכל מקרה, הרוחניות של התוכנית לא דורשת מהאדם להאמין בשום דבר, לא בה', לא בכוחות רוחניים, לא בכך שקיים משהו מעבר לחומר- כלום. הרוחניות היא יותר בכוונה של חיים מאושרים ושלווים שמסתדרים עם המוסר האנושי הבסיסי ביותר, לכן אני לא מאמין שקיימים אנשים בעולם שלא יסכימו עם הרוחניות של התוכנית. אם אתה למרות כל זה לא מתחבר לרוחניות של התוכנית, מאוד מעניין אותי לשמוע מה הפריע לך בה.

נפלתי היום פעמיים. אני עכשיו מרגיש לא חסר אונים, לא בא לי את זה יותר. אם באמת אחשוב שזה הוכחה לכך שאני לא ממש חסר אונים ויש לי סיכוי- אני אבוד. זה שאני לא צורך את הסם שלי 24\7 לא מוכיח דבר, אפילו אם אני נזקק לסם שלי רק פעם בחודש, אני עדיין יכול להיות מכור כבד. זה לא העניין של התדירות של השימוש, זה עניין של ההתמכרות. זה עניין נפשי, בעיה נפשית שגורמת לנו לברוח. הבעיה זהה, אז מה זה משנה אם אני רואה אותה על פני השטח פעם בחודש או פעם ביום? זה אותו הדבר.
כמו שני אנשים עם סרטן בראש, אחד סובל כל יום מכאבי ראש חזקים והשני רק פעם בחודש. מי במצב יותר טוב? לפי דעתי, כנראה האדם עם כאבי הראש היומיומיים (בהנחה שמצב המחלה זהה) במצב יותר טוב, כיוון שהוא מרגיש פחות טוב וילך לטפל בעצמו ביותר רצינות וביות הבנה שהוא חולה. האדם שרק פעם בחודש זה מציק לו- אולי בכלל לא ילך לבדוק (רק 12 ימים בשנה הוא סובל מכאב ראש, לא כזה נורא, לא?) וגם אם יגלה את המחלה, ייתכן שיתיחס לזה פחות ברצינות כיוון שהוא לא מרגיש את זה באופן יומיומי. לכן דווקא האדם שסובל כל יום הוא בעל הסיכויים הטובים יותר להחלים.
אותו הדבר בהתמכרות, כאשר אנחנו לא נופלים כל יום ויש לנו תקופות כל פעם שאנחנו מחזיקים לבד ללא התוכנית, זה לא בעזרנו, להפך, זה תורם להכחשה שלנו (שהיא חלק חשוב מאוד במחלה). אנחנו פחות רוצים לטפל בעצמנו ויותר מאמינים שזה לאט לאט יעבור מעצמו. כך אני באופן אישי מאמין, למרות שכל העובדות מראות אחרת. למרות שהמחלה רק מחמירה לאט לאט ומתגברת ולמרות שאני יותר ויותר מאבד שליטה ולמרות כל הסיפורים של החברים על איך הם חצו עוד ועוד קווים אדומים, בכל זאת אני מאמין שאולי אם לא אעשה דבר ואמשיך להאמין שאני יכול לבד בלי התוכנית- זה יעבור מעצמו.

פעם נוספת, אני חושב שהבסיס למחלוקת שלנו הוא אחד- האם ההתמכרות היא הבעיה או לא.
לפי דעתי זו לא הבעיה אלא הפתרון ולפי מה שהבנתי מדבריך אתה חושב שזה הבעיה. לפי דעתי, מה שהוביל אותנו להתמכרות, המצוקה הנפשית זו הבעיה ולא המעשים עצמם.

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #33287

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
יוסף יהודה היקר
נו אז 2 מתוך ה3 יש לי
רק בנכונות נכשלתי
ואני לא קופץ משום גג בשביל שום דבר ואף אחד ( אולי רק  בשביל המשפחה שלי וגם אם אמצא הרבה הגיון בדבר)
וכשאני אומר שאני כבר לא חסר אונים כמו שהייתי
אני לא מתכוון לשעתיים אחרי ששיזלתי פעמים
אלא ליום או יומים שלמים שאני מסתובב
כמו חתול מיוח... ומצליח לא ליפול
והאמן לי יש לי הרבה ימים כאלה

בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 10 שנים, 11 חודשים #33300

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
דורון היקר,

אתה יודע את דעתי על הצעדים, וביחד עם זה אני די סגור על הענין שמי שחושב שזה לא מתאים לו - עדיף לו לא לנסות בכלל. לא רק שזה לא יעזור אלא זה יכול להזיק. אם תחליט להצטרף - זאת זכותך, בדיוק כפי שזכותך להחליט להישאר מהצד.

אם יש לך משהו שעובד עבורך לשביעות רצונך (וזה לא חייב להיות נקי מאה אחוז, אלא מה שמתאים לך) אז סבבה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: בעניין: אני בכלל לא מכור לסקס לפני 2 שנים, 10 חודשים #136846

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

מעניין השרשור הזה

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?