ברוכים הבאים, אורח

למה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: למה? 1593 צפיות

למה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #38507

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בס"ד                                                             
ראיתם? חוצפה. פשוט שערוריה. הבנאדם עף על עצמו. ללא התרעה מוקדמת קם האלמוני ועושה דין לעצמו, גם לאחרים. בסבב הקוֹדם הוא לא קוּדם, אולי זו הדרך שלו להתפרסם, שמא זו הסיבה שעכשיו בעזות מצח הוא מבליט את הפעולה שלו, מתפאר בה בהתרסה מול כל העולם. אח, איפה הימים שסימן ההיכר של יהודי – הבושה  היתה נחלת הכלל. הגיע הזמן שמישהו יעשה סוף לו ולשכמותו. עוד יבואו חקיינים ויחזרו על החוצפה שלו...

למרות אלמוניותו האישית משפחתו דווקא היתה מפורסמת. משני הצדדים, אין מי שלא הכיר את הסבא, מצד אבא וגם את האבא של אימא שלו, לקרוא לו רוצח אף אחד לא רצה - היה ברור שמגיע לו לזמרי להיהרג – אך לזלזל בו, בפינחס, לבזות אותו, אפשר, אולי גם צריך. כי בשביל להרוג נשיא בישראל גם מהסיבות הנכונות רצוי להיות בעל מניעיים טהורים, לגמרי.

בהתבוננם בהריגת זמרי בידי פינחס נחלק העם בשאלה המרכזית - למה?

למה? 2 צדדים, 2 אפשרויות. מניעים סותרים – מצד אחד, זהו סמל שלי מי שאוהב את השלום, שמוכן לעשות הכל למענו, גם לרדוף את השלום בשבילו, כסבא אהרן. אפילו להרוג את מי שיקום כנגד שלום האומה, את המבזה את בוראו תוך עשיית צחוק מהמנהיג הדגול, רק הוא זה שמסוגל לסלקו מכח קנאוּת טהורה וקידוש שם שמים, וברית השלום תינתן לו לעולם.

מצד אחר, טענו בלהט המבזים, המניעים של מי שגדל אצל המפטם עגלים לעבודה זרה לא יכולים להיות טהורים לחלוטין. תנאי הגדילה שלו לא אופטימליים לסוג פעולה שכזו. זו רק התפרצות שלילית. באה התורה ומעידה שיחוסו של פינחס הוא אל אהרן. לא שחדל הוא להיות בנו של פוטי, למרות הסיבות והתנאים מניעיו כאן חיוביים.

- - - -

שוב נמצאנו למדים שהכוונה חשובה מהמעשה, היא זו שיוצקת את הרוח אל המפרשים. פעם נוספת הוכח שאותו מעשה מתפרש לחיוב ולשלילה רק בעקבות הכוונה – המניע. הוא זה שקובע בהררי קודש, אצל מי שהורג נשיא וזוכה לברית עולם עם יוצר כל.

הוא זה שיקבע אצל כל מי שישאל עצמו - למה? למה עשיתי, למה אני עושה את מה שאני רוצה לעשות?

למה? כי זהו ההבדל בין אדם שמבזין אותו למי שזוכה לברית שלום.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: למה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #38508

• יוסף (יהודה)
תודה רבה לך!
כמה אני זקוק לכך עכשיו...
אך מה עושים כאשר לא יודעים מה המניעים של עצמך?

בעניין: למה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #38517

• אסירותודה
  • מנהל
שאלה טובה. מאוד. אין לי תשובה חד משמעית עבורך. יש לי קצת נסיון ואני יכול לכתוב לך אותו.

א. לקבל את זה שאני אטעה. למה? כי אני בן אנוש. למדתי שהפחד מטעות לפעמים הרסני יותר מהטעות עצמה.
ב. אני משתדל לבדוק מהי התוצאה הרצויה בעבורי, לפי התוצאה שאני מחפש אני יכול ללמוד יותר על המניעים...
ג. אחרון חביב, חשוב, אני לא סומך על עצמי, האינטרסים מעוורים אותי. אתייעץ. לפני. אעשה מה שנאמר לי.

בהחלמה.

בעניין: למה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #38523

• יוסף (יהודה)
תודה רבה! עזרת לי מאוד...
עכשיו נשארתי רק עם הבעיה הרגילה שלי- חוסר האונים. אתפלל לה' שיתן לי את הכוח לפעול בצורה הנכונה.

בעניין: למה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #38524

אין לי מה לומר, אבל לא יכולתי להימנע מלהשמיע ציוץ בפוסט הזה. בכל זאת, הכינוי מחייב...
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

תגובה: בעניין: למה? לפני 6 שנים, 9 חודשים #106061

• אסירותודה
  • מנהל

שנזכה לברית שלום.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?