ברוכים הבאים, אורח

אוצר של נשמות...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אוצר של נשמות... 1725 צפיות

אוצר של נשמות... לפני 10 שנים, 10 חודשים #36155

• brother
  • דירוג פלטיניום
״ברית מילה״ - באיזו שמחה ורגש מקיים כל יהודי מצוה יקרה וחשובה זו! אולם ״ברית״ זו - מה טיבה?

משמעות כריתת ״ברית״ בין שניים [כמו ברית נישואין, ברית שלום וכדומה] - שהם יהיו קשורים בלב ונפש וילכו יחד לאורך כל חייהם. אך מדוע כרת הקב״ה ברית עם ישראל דווקא באבר זה? ודאי יש לכך משמעות רבה!
הקב״ה אומר לעם ישראל (שמות יט ה): ״והייתם לי סגולה מכל העמים״ - מסביר רש״י: ״סגולה״ - אוצר חביב, כלי יקר, אבנים טובות שהמלכים גונזים לעצמם״. מכל העולם כולו מצא הקב״ה את האבנים הטובות הנפלאות והחשובות לו ביותר - הם עם ישראל, והרי הוא שומר וגונז אותם ב״אוצר של נשמות״. והיכן שמור האוצר הזה? בידיו של האיש היהודי! בתוך גופו של האיש היהודי, נתן הקב״ה את הכח הנפלא להביא לעולם נשמות יהודיות יקרות.
והקב״ה מזהיר ומצווה את האיש היהודי, לבל ישחית את הכח הקדוש הזה - לבטלה ולאבדון, ח״ו. הברית עם הקב״ה שנכרתה דוקא באבר ההולדה, קובעת התחייבות מלאה בין ישראל לה׳ יתברך, שלא לפעול בכוחות ההולדה, אלא רק ביחד עימו, כלומר על פי התורה, במסגרת של נישואין בקדושה ובטהרה, למען בנין דור העתיד, כמו שאמרו חז״ל: ״שלושה שותפים באדם: הקב״ה, אביו ואמו״.
בגלל גודל האחריות על הפיקדון היקר - על אותו ״אוצר של נשמות״, לא נתן הקב״ה את כח ההולדה בגיל צעיר מדי. הקב״ה מחכה לגדילתו של האדם, ונותן לו את האוצר רק כאשר הוא מגיע לגיל שיש בו דעת לשמור עליו, שהרי לא יתכן לגנוז את אוצר המלכים היקר במקום פרוץ.
המזלזל בשמירת הברית, ויוצא לפעולה בלעדי ה׳, הרי הוא דומה לבן מלך, שירש כלי זהב משובץ באבנים טובות ומרגליות, ובאיוולתו השתמש בו למשחקיו בחול ובאשפתות. כך הכח היקר הטמון באיש - אם הוא רואה בו כלי לסיפוק עצמי, הרי הוא לוקח כח יקר ונצחי, ומבזבז אותו בתאוה שפלה וחולפת. המתייחס בחוסר אחריות אל כח ההולדה שלו, ומשתמש בו בלא להתחשב באיסורי תורה, עליו נאמר (משלי כו יט): ״כְּמִתְלַהְלֵהַּ הַיֹּרֶה זִקִּים חִצִּים וָמָוֶת, וְאָמַר: הֲלֹא מְשַׂחֵק אָנִי״ - הוא מפעיל כלי נשק בעל עוצמה רבה, הורס ומחריב ללא מעצור, וטענתו: איני אלא משחק. (על פי ספר אהל יעקב ולאה)
״היודע את אחריותו העצומה וחי על ברכי התורה - ידע להתייחס במבט של קדושה אל כל דבר הקשור למין והולדה... אין לך אדם בריא, עליז ורענן כמוהו, הוא יודע מיצרו אבל אין היצר שולט עליו. אור התור ה מאיר לו גם את חיי הגוף, שאינם עוד פינה חשוכה של שרירות לב והפקת יצרים, אלא קרן אורה של הדרת קודש ואחריות לדורות״. (עלי שור עמוד מא)
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: אוצר של נשמות... לפני 10 שנים, 10 חודשים #36163

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
נו, אז למה אתה מאונן???????????
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: אוצר של נשמות... לפני 10 שנים, 10 חודשים #36167

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
איזה יופי
ממש מחזק
עכשיו אני נזכר באוצר הנשמות שהשארתי בשירותים, במקוואות, במיטה, בלבנים.. טוב, נראה לי רשימה מספקת לפורום ציבורי, מי שמעוניין בהמשך יכול לפנות אלי לפרטי 
תודה על התזכורת
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: אוצר של נשמות... לפני 10 שנים, 10 חודשים #36187

• brother
  • דירוג פלטיניום
סליחה אבל לא הבנתי את התגובות, אני חושב שהם ממש לא יפות!
רק רציתי לנסות ולתת נקודת עזר לאלו שמצליחים לשמור על עצמם נקיים..
להצליח להמשיך להחזיק את האוצר ולא לקלקל, לגבי מה שכבר קלקלת זה משהו אחר שכמובן אין כמו תשובה לתקן זאת...
סליחה ממש מי שלא הבין אותי....

בעניין: אוצר של נשמות... לפני 10 שנים, 10 חודשים #36190

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
Brother יקר
אם זה מצליח לאזן במשהו
אז אני מאד נהניתי לקרוא את מה שכתבת
ואפילו גיגלתי את הפסוק ממשלי
ראיתי מלא פרשניות שלו -רובם דיברו על לשון הרע
אתה הבאת זוית אחרת -מענין מאד
במחלה הזאת
שום דבר לא מחזק
אבל הכל מחזק 
בנוסף 
אתה היית בסדר ופרסמת את זה בדיוק במקום הנכון
הפורום של הציטוטים נועד בדיוק לדברים הללו 

בעניין: אוצר של נשמות... לפני 10 שנים, 10 חודשים #36195

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
חלילה לא צחקתי. רק שאלתי למה בנבחן המציאות הדברים האלה לא עובדים.
סלחחה אם לא הובנתי.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: אוצר של נשמות... לפני 10 שנים, 10 חודשים #36207

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
דווקא אני הייתי כן מריר ועוקצני, רציתי לקחת את דבריו של חסרונים למקסימום, ולהראות איזו תועלת יכולה לצאת מדברי חיזוק כאלו.
ואני מתנצל על כך זה נובע אצלי מפגם אופי של נצחנות ופולמוסאות.
תודה דורון על התזכורת
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: אוצר של נשמות... לפני 10 שנים, 10 חודשים #36212

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
מוישלה -אתה ענק

בעניין: אוצר של נשמות... לפני 10 שנים, 10 חודשים #36214

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
תודה על הפוסט תודה על התגובות, על הפרישה ועל הדרישה...

הבוקר השתתפתי בשיעור
עסקו בו בענין איסור הוצאת זרע לבטלה, ודנו האם הוא אסור באיסור דאורייתא או דרבנן...
האמת שהדיון הזה תפס אותי בדיוק באיזה פנטזיה עתיקה
התעורר בי רצון עז לחוות חויה אישית בנידון
בחסד אלוקים קיבלתי נכונות ואומץ לקום, לצאת, ולהתקשר לחבר לשתף אותו בתחושות
הוקל לי
תודה אבא
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: אוצר של נשמות... לפני 10 שנים, 10 חודשים #36386

• brother
  • דירוג פלטיניום
כן, אני הרבה פעמים תוהה לעצמי " האם עצם העיסוק בזה כל הזמן לא גורם לזה להיות כל הזמן על הפרק?! ובמקום לעסוק בזה לחשוב על דברים חיוביים ולא בזה אלא לעשות טוב ולשמוח וככה פשוט לשכוח מזה.." כן נכון שלפעמים מגיע איזה פיתוי מהצד אבל עם אתה לא חושב על זה כל הזמן אז הוא אולי ידגדג לך קצת אבל תעיף אותו הצידה ותמשיך בחיוב!
ככה נראה לי... זה מזכיר לי שפעם לא ידעתי למשל ששער באישה ערווה אך ברגע שאמרו לי זאת תמיד כשראיתי אישה הסתכלתי על השער שלה כמה הוא יפה! למה? כי זה מה שאמרו שזה ערווה אז אולי רציתי להבין מה הם מתכוונים... למרות שגם היום אני לא כל כך מבין, אני כן יודע ששער הוא דבר שמאוד מאפיין את האדם אבל עדיין...
ודרך אגב אני אוהב לפעמים ציניות ואני חייב לציין שצחקתי מוישה כשכתבתה זאת... אך אני יותר רוצה להגיד כל הכבוד וחיזוק לאלו שמתחילים לצאת ושומרים על עוד יום נקי שהם בעצם שומרים על הנשמה הטהורה שנמצאת שם איפה שהוא... כמו כן אם בכל זאת יצא אז כנראה שהנשמה הזאת לא הייתה צריכה לרדת לעולם אלא לשירותים בבית שלך.....
יום נעים בתקווה לסיים עוד יום נקי נוסף....
תודה על התגובות אני ממש נהנה מהם..

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן