ברוכים הבאים, אורח

תפילת צעד 3 מתוך פיוט בתפילת ליל יום הכיפורים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: תפילת צעד 3 מתוך פיוט בתפילת ליל יום הכיפורים 872 צפיות

תפילת צעד 3 מתוך פיוט בתפילת ליל יום הכיפורים לפני 6 שנים, 6 חודשים #108120

• בן פורת
  • רצף ניקיון נוכחי: 1435 ימים
  • דירוג כסף

בעומדי לתפילה בליל יום הקדוש פתאום אני מרגיש שהפיוט להלן כאילו נכתב על צעד 3. וברגש גדול הרגשתי איך שאני מוסר את חיי להשגחת אלוקים בצורה הכי מוחשית ובמגביל מבקש ממנו בענווה שישחרר אותי מהיצר. כִּי הִנֵּה כַּחֹמֶר בְּיַד הַיּוֹצֵר בִּרְצוֹתוֹ מַרְחִיב וּבִרְצוֹתוֹ מְקַצֵּר כֵּן אֲנַחְנוּ בְיָדְךָ חֶסֶד נוֹצֵרלַבְּרִית הַבֵּט וְאַל תֵּפֶן לַיֵּצֶר

כִּי הִנֵּה כָּאֶבֶן בְּיַד הַמְסַתֵּת בִּרְצוֹתוֹ אוֹחֵז וּבִרְצוֹתוֹ מְכַתֵּת כֵּן אֲנַחְנוּ בְיָדְךָ מְחַיֶּה וּמְמוֹתֵת לַבְּרִית הַבֵּט וְאַל תֵּפֶן לַיֵּצֶר

כִּי הִנֵּה כַּגַּרְזֶן בְּיַד הֶחָרָשׁ בִּרְצוֹתוֹ דִּבֵּק לָאוּר וּבִרְצוֹתוֹ פֵּרַשׁ כֵּן אֲנַחְנוּ בְיָדְךָ תּוֹמֵךְ עָנִי וָרָשׁ לַבְּרִית הַבֵּט וְאַל תֵּפֶן לַיֵּצֶר

כִּי הִנֵּה כַּהֶגֶה בְּיַד הַמַּלָּח בִּרְצוֹתוֹ אוֹחֵז וּבִרְצוֹתוֹ שִׁלַּח כֵּן אֲנַחְנוּ בְיָדְךָ אֵל טוֹב וְסַלָּח לַבְּרִית הַבֵּט וְאַל תֵּפֶן לַיֵּצֶר

כִּי הִנֵּה כִּזְכוּכִית בְּיַד הַמְזַגֵּג בִּרְצוֹתוֹ חוֹגֵג וּבִרְצוֹתוֹ מְמוֹגֵג כֵּן אֲנַחְנוּ בְיָדְךָ מַעֲבִיר זָדוֹן וְשׁוֹגֵג לַבְּרִית הַבֵּט וְאַל תֵּפֶן לַיֵּצֶר

כִּי הִנֵּה כַּיְרִיעָה בְּיַד הָרוֹקֵם בִּרְצוֹתוֹ מְיַשֵּׁר וּבִרְצוֹתוֹ מְעַקֵּם כֵּן אֲנַחְנוּ בְיָדְךָ אֵל קַנֹּא וְנוֹקֵם לַבְּרִית הַבֵּט וְאַל תֵּפֶן לַיֵּצֶר

כִּי הִנֵּה כַּכֶּסֶף בְּיַד הַצּוֹרֵף בִּרְצוֹתוֹ מְסַגְסֵג וּבִרְצוֹתוֹ מְצָרֵף כֵּן אֲנַחְנוּ בְיָדְךָ מַמְצִיא לְמָזוֹר תֶּרֶף לַבְּרִית הַבֵּט וְאַל תֵּפֶן לַיֵּצֶר.

תגובה: תפילת צעד 3 מתוך פיוט בתפילת ליל יום הכיפורים לפני 6 שנים, 6 חודשים #108133

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

יפה מאוד
אוהבים

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: תפילת צעד 3 מתוך פיוט בתפילת ליל יום הכיפורים לפני 6 שנים, 6 חודשים #108235

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
האמת שאני כל שנה מתרגש בפיוט הזה

תגובה: תפילת צעד 3 מתוך פיוט בתפילת ליל יום הכיפורים לפני 6 שנים, 6 חודשים #108237

• בן פורת
  • דירוג כסף

אכן גם אני כל שנה מתרגש מזה.
אבל השנה מתוך עבודת הצעדים הוא קיבל אצלי מימד אחר, וההבדל הוא שתמיד ידעתי שזו המציאות וגם הבנתי את המשמעות של זה וגם סוג של פחד מ-מה הוא יעשה לי השנה.
 והשנה הרגשתי בכל קטע וקטע של מחדש איך שאני מוסר את רצוני לקב"ה  ופשוט אומר לו רצונך ייעשה ובלי לחשוש לתוצאות, והיופי הוא שבהמשך באותה נשימה אני גם מבקש ממנו אל תפן ליצר.

תגובה: תפילת צעד 3 מתוך פיוט בתפילת ליל יום הכיפורים לפני 6 שנים, 6 חודשים #108275

• בן פורת
  • דירוג כסף
קבצים מצורפים:
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן